Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכישת לנצ'יה דלתא יד 2

אבי777
שימו לב! השרשור הזה בן 4779 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

כפי שאתם רואים בחתימתי, ברשותי לנצ'יה דדרה 97'- מאד אוהב ונהנה ממנה.

כחובב המותג כמובן שהדלתא החדשה קורצת לי,

לשאלתי- הוצעה לי דלתא יד 2 מליסינג, 20K ק"מ, במצב חדש לחלוטין, במחיר מאד מפתה ובתנאי תשלום מאד נוחים.

מה דעתכם, האם אני קונה רכב שלא אוכל למכרו בעתיד? או שאצליח למכור אבל בהפסד אדיר, אני יודע שרכב כזה קונים עם הרגש, אך אני מנסה להשליט קצת שכל על הרגש...

תודה.

לנצ'יה דדרה

קרייזלר וויאג'ר למשפחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מה שיהיה בעתיד אי אפשר לדעת בודאות, רק לנחש.

לדעתי לא צריך לחשוב יותר מדי על איך למכור כשאתה קונה רכב.

אבל אישית, אני לא הייתי קונה מליסינג, ולא משנה איזה רכב זה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפילו הליסינג לא יודע מה לעשות עם הרכב הזה. מה נראה לך שיהיה בעוד X שנים?

כמה כבר נמכרו שכבר יש 3 למכירה ביד2 - ולא בדקתי בלוחות אחרים?

שמת לב שלפחות שתי סוכנויות רכב משמשות כ- dumping לרכב הזה?

בלי קשר לרכב עצמו - שיהיה מעולה או בינוני, כל אחד רשאי לדעתו - האם נסעת עליו? הוא מאוד זריז, אבל קצת מאכזב בהיבטים אחרים. המנוע לא נוכח, המושבים מרווחים אך לא נוחים לאורך זמן, האבזור נראה מרשים אבל בפועל לא משהו, וכו'.

במידה ואתה באמת כל כך מתעניין בשיקולי המכירה בעתיד - האם שקלת מי הקהל שלו? צעירים לא נראה לי שיימשכו אליו בתור יד2/3 כי יהיה יקר להם מידי וגם לא בטוח שיש לו מראה "צעיר". אז תצטרך לחפש "מורעל" לנצ'יה כמוך (וזה נכתב עם המון אהבה) שיהיה מוכן לשלם מחיר לא נמוך כדי לקבל את הרכב, שחוץ ממראה ושם, עוד לא פיענחתי מה מיוחד בו.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבי,

אתה למעשה עונה לעצמך,

נכון שאי אפשר לדעת מה יהיה מחר-בתיאוריה. למעשה וההסתברות לכך היא לא נמוכה,המותג לנצ'יה לא יתרומם לאן שאולי היינו רוצים לראותו (אני חובב גדול של המותג ובעלים לשעבר של לא מעט לנצ'יות..).

מדובר במכונית "נישה" שרכישתה היא רגשית,יכול להיות שכשתרצה למכור יגיע המכור ללנצ'יות שיהיה מוכן לשלם לך מחיר סביר,רוב הסיכויים שזה לא יקרה...

משכך הסיכוי שבעתיד תיאלץ למוכרו בהפסד הוא ממשי. מכאן השיקול הוא שלך... לפעמים אהבה עולה לנו כסף רב....

גם אני סקרן לשמוע בכמה הוצע לך הרכב ומה זה מחיר מאד מפתה...?

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המחיר משקף הפחתה של כמה אלפים טובים מתחת למחירון (בכמה אלפים מדובר?) אז אולי שווה לרכוש.

בבוא היום - הפחתה של 10 אלף ש"ח ממחירון של 50 אלף ש"ח היא יותר משמעותית מאשר הפחתה של 10 אלף ש"ח ממחירון של 140 אלף ש"ח...כך שייתכן שגם המכירה העתידית תהייה קלה למדי.

אי אפשר באמת לדעת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה בטחון פיננסי לכספך - קנה אג"ח ממשלתי.

אף אחד לא יכול לנבא ולהעריך סחירות עתידית ושמירת ערך למכוניות.

דווקא סביר שמי שקונה מכונית "מכירה וסחירה" ייתקע איתה כי יצטרך להתמודד עם עדרי רכבים זהים פליטי ליסינג במחיר שחוט

עם מיני תמריצי קנייה ללקוח הפתי. דווקא זה שמוכר רכב מקורי ייחודי ומעניין ימצא רוכש בקלות ובתמורה נאותה.

אני נהגתי ברכב לנצ'יה דלתא שכורה באיטליה בקייץ האחרון - רכב מרשים ומיוחד . יופי ומראה ייחודי - גם מבחוץ וגם מבפנים .

איכות בנייה , הרכבה וחומרים גבוהה . חזקה ומהירה מאוד . איבזור ונוחות גבוהים , עם מרחב נדיב.

מציע שתבקש נסיעת התרשמות / מבחן . אם אכן תאהב - לך על זה ושימותו הקנאים !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפילו הליסינג לא יודע מה לעשות עם הרכב הזה. מה נראה לך שיהיה בעוד X שנים?

שמת לב שלפחות שתי סוכנויות רכב משמשות כ- dumping לרכב הזה?

בלי קשר לרכב עצמו - שיהיה מעולה או בינוני, כל אחד רשאי לדעתו - האם נסעת עליו? הוא מאוד זריז, אבל קצת מאכזב בהיבטים אחרים. המנוע לא נוכח, המושבים מרווחים אך לא נוחים לאורך זמן, האבזור נראה מרשים אבל בפועל לא משהו, וכו'.

במידה ואתה באמת כל כך מתעניין בשיקולי המכירה בעתיד - האם שקלת מי הקהל שלו? צעירים לא נראה לי שיימשכו אליו בתור יד2/3 כי יהיה יקר להם מידי וגם לא בטוח שיש לו מראה "צעיר". אז תצטרך לחפש "מורעל" לנצ'יה כמוך (וזה נכתב עם המון אהבה) שיהיה מוכן לשלם מחיר לא נמוך כדי לקבל את הרכב, שחוץ ממראה ושם, עוד לא פיענחתי מה מיוחד בו.

לרכב יש הרבה יתרונות: שילוב מנוע גיר, נוחות, עיצוב מיוחד, איבזור,מרווח מאוד, יבואן משתפר ועוד

המחיר שהבחור יכול להוציא את האוטו הוא בסביבות 130 ופה כבר מדובר בעיסקה מעולה

בעבר: אלפא GT 06, אלפא 159, אלפא GT 10, אינפיניטי EX37;אלפא גולייטה, לקסוס IS300H,lexus nx200t

בהווה:ALFA ROMEO STELVIO 280

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הגעתי למסקנה שהנחה בתחום הרכב היא מתגלגלת.

יש סיבה לכך שאתה מקבל הנחה. הרכב הוא חדש יחסית בארץ, אין לו מוניטין, והוא מליסינג. לכן ההנחה היא בהחלט במקום.

רק קח בחשבון שההנחה (באחוזים) תתגלגל גם ללקוח הבא אחרייך בבוא היום.

בנוגע לרכב עצמו, אני אהבתי.

רכב שונה, ייחודי. זה מתחיל כמובן במימדים ובעיצוב, רכב האצ'בק גדול וזויתי. לדעתי הוא הכי יפה בלבן.

גם הפנים נראה מזמין ויוקרתי והאיבזור נראה טוב אבל לא מאוד אטרקטיבי ביחס למחירו של הרכב כחדש.

מי שיוצא מורווח מהמימדים המגודלים הם הנוסעים שזוכים בתא נוסעים מרווח ומעבר למרווח ומדיף גם ניחוח יוקרתי ונעים לשהייה.

במחיר של 130 אלף שקל, אם אהבת לדעתי מדובר באחלה עיסקה.

הרכב הוא בן שנה לכל היותר (אם תאריך הגעתו זכור לי נכון) וכמובן שנדרשת בדיקה בכדי לאמת שהרכב לא עבר תאונות ונמצא במצב תקין.

ב-130 אלף שקל לרכב חדש תקבל משפחתיות סטנדרטיות ופושרות למדי, רובן בגירסאות הביניים ולא בדגמים החזקים/מאובזרים.

האופציה הכי קרובה היא כנראה הבראבו של פיאט אבל יחידות הכוח מאוד שונות וגם המיתוג של הרכב.

בהצלחה וסופ"ש נעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה להגיב ב"נדמה לי"? נמכרו 33 בארבעת החודשים האחרונים של 2010 (חודשי השיווק היחידים) ועוד 29

בינואר-פברואר 2011. מספרים גבוהים יותר מגולף GTI למשל. ומה כבר אמרנו על להסיק מסקנות סטטיסטיות

על סמך שלוש מודעות למכירה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות!

לשאלתכם לגבי המחיר, לאחר משא ומתן ארוך הגענו לסביבות 128K,

עדיף משפחתית אפורה בסכום כזה פחות או יותר?

במהלך הימים האחרונים, כמעט כל מי שהתיעצתי איתו פשוט הוריד לי את הרוח..

שוב- לדעתי מדובר ברכב מאד שונה, מיוחד, שילוב מנוע גיר מצוין, אבזור עשיר, העיצוב לדעתי מאד יפה,

נכון שזה לא רכב ספורטיבי, אך אני לא מחפש זאת.

מה עושים?

לנצ'יה דדרה

קרייזלר וויאג'ר למשפחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

128K מגלם כ-30K הנחה מהמחיר המחירון.

אם תחזיק את הרכב 14 שנה כמו את הדדרה זה ממש לא משנה בכמה תמכור.

אם בכוונתך להחזיק את הרכב שנה-שנתיים אני ממליץ לוותר על הרעיון כי ההפסד יהיה גדול מאד לדעתי.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרכב יש הרבה יתרונות: שילוב מנוע גיר, נוחות, עיצוב מיוחד, איבזור,מרווח מאוד, יבואן משתפר ועוד

המחיר שהבחור יכול להוציא את האוטו הוא בסביבות 130 ופה כבר מדובר בעיסקה מעולה

נוחות לא לטעמי בכלל; אחרי 20 ד' כבר שמחתי לרדת מהכסאות שלה. גם האבזור ממש לא משהו מיוחד בטווח המחיר הזה, אם כבר אז הוא חסר לעומת רכבים שנמכרים בסביבות המחיר הזה (כחדש), וגם אפשרויות השדרוג שלו מוגבלות.

למה להגיב ב"נדמה לי"? נמכרו 33 בארבעת החודשים האחרונים של 2010 (חודשי השיווק היחידים) ועוד 29 בינואר-פברואר 2011. מספרים גבוהים יותר מגולף GTI למשל. ומה כבר אמרנו על להסיק מסקנות סטטיסטיות

על סמך שלוש מודעות למכירה?

זה אומר שלפחות 10% מהרכבים נמכרים תוך פחות מחצי שנה (אם ניקח אינטרוול בעלות של שלושה חודשים). וזה לא אומר לך כלום?

שים לב שאחד מהם הוא בפני עצמו כבר יד שניה, ושיש כפי שכתבתי dumping דרך שתי סוכנויות רכב שונות. גם זה לא אומר לך כלום? אתה הרי בקיא בתחום ומבין מה זה אומר...

ולגבי העובדה שנמכרו כ- 60 רכבים, הייתי מציע לך לבדוק בחנייה של חברת נילית וחברות אחרות בבעלות היבואן, כדי לראות מי עיקר ה"קונים".

אפשר לסכם שאם היו מוכרים אותה כחדשה ב- 130, אולי היה לה שוק יותר טוב...

את הקשר של GTI בכלל לא הבנתי. הן מתחרות על אותו פלח? הן באותו מחיר? לא מתאים לך לעשות כזאת השוואה. אני משוכנע שגם RCZ ומגאן ספורט מכרו פחות. למה זה קשור? מילא היית כותב לי כמה פורד מונדאו או פאסאט נמכרו, אפילו כמה וקטרה או B4, ואפילו אוקטביה או גולף 160.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות!

לשאלתכם לגבי המחיר, לאחר משא ומתן ארוך הגענו לסביבות 128K,

עדיף משפחתית אפורה בסכום כזה פחות או יותר?

במהלך הימים האחרונים, כמעט כל מי שהתיעצתי איתו פשוט הוריד לי את הרוח..

שוב- לדעתי מדובר ברכב מאד שונה, מיוחד, שילוב מנוע גיר מצוין, אבזור עשיר, העיצוב לדעתי מאד יפה,

נכון שזה לא רכב ספורטיבי, אך אני לא מחפש זאת.

מה עושים?

אם ניהלו עימך מו"מ ארוך, זה רק מראה לך כמה עוד קופצים יש על ה"מציאה"...

אני לא חושב שעדיף משפחתית אפורה, אבל לא הכל אפור, במיוחד אם אתה הולך על X-ליסינג או יד 2 בת שנה בתקציב הזה.

יש מגוון די גדול, שמתחיל בגולף/סיוויק 5 דלתות/בראבו/מיטו בעשרות עם אפס ק"מ מאוטודיל, עובר במאליבו, B4, פיאט כרומה (עם 1000! ק"מ) וכלה בכל מיני יבוא אישי של גאלאנט וכדומה. הכל תלוי בדרישות שלך. אגב, זה לא שהדלתא היא רעה, רק שלדעתי התמורה הכוללת שלה לכסף - ובהתחשב בשאלה שלך על שרידות המחיר - היא כנראה לא הרכישה הכי טובה. מה גם, שהרכב עשה 20K ק"מ בפחות מחצי שנה... לא מעט. תנסה לברר אצל מי, או לפחות באיזו חברה.

128K מגלם כ-30K הנחה מהמחיר המחירון.

אם תחזיק את הרכב 14 שנה כמו את הדדרה זה ממש לא משנה בכמה תמכור.

אם בכוונתך להחזיק את הרכב שנה-שנתיים אני ממליץ לוותר על הרעיון כי ההפסד יהיה גדול מאד לדעתי.

the voice of reason

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4779 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...