Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קנגו\פרטנר 2001 כרכב משפחתי

פלמינגו
שימו לב! השרשור הזה בן 4793 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

האם ההוצאות על רכבים אלה עם 200K מאחוריהן יהיה בהכרח גבוהה?

מחפש רכב משפחתי גדול ובטיחותי בתקציב של 10,0000-13,000 ללא הוצאות גבוהות, וחשבנו על הקנגו או הפרטנר משנת 2001-2002, שנפוצות מאוד בשוק. אומנם דיזל בד"כ הולך עם קילומטראז' גבוהה ולנו יש נסיעות של רק כ 20K בשנה, אך אני לא רואה סיבה טובה לא ללכת על רכבי הדיזל החסכוניים יותר בצריכת הדלק. האם אני מפספס משהו?

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב הזה אתה מקבל רכב בלוי מאוד, וגם לא בטיחותי - יש למכוניות האלה רק 2 כריות אוויר ולא תמיד ABS.

החסכוניות בדלק תתקזז עד מהרה עם תקלות כתוצאה מבלאי גבוה (200K ק"מ זו מציאה, אתה מסתכל על 350K ומעלה במחירים ובשנתונים האלה).

אם לא אכפת לך שכל מיני דברים לא עובדים אבל בסה"כ העסק נוסע - זה יתאים לך, אחרת חפש סטיישן בנזין.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנים הללו יש להזהר מקנגו יוצאי צבא שהיו מאוד נפוצות בזמנו וחיו חיים קשים מאוד

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, בהחלט אערוך בדיקה יסודית, אבל יש מספר רכבים מבעלות פרטית עם קילומטרז' סביב ה 200K שחשבתי שיכולים לעשות את העבודה.בנוגע לבטיחות, אני מניח שגם עם יש רק 2 כריות אויר, העובדה שזה רכב גדול מעלה את הבטיחות שלו בצורה משמעותית.

לא כ"כ חשובה לי נוחות נסיעה, אלא בעיקר שיסע וללא הוצאות גבוהות בתיקונים, שזה מה שאכן מפחיד אותי. האם יש משהו מיוחד לבדוק? מחיפוש קודם בפורם עושה רושם שכל רכב: דובלו, קונגו, פרטנר, ברלינגו יעשו את העבודה ויותר תלוי במצב הרכב הספציפי, אך האם יש מישהו מהם שסביר שיהיה זול יותר או עם פחות תקלות יקרות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, קנגו ולא קונגו. קונגו זה מכשיר אחר שלפעמים משמש שיפוצניקים, אבל זה לא מכונית :-)

כל הרכבים האלו הם בעיקר רכבי עבודה וקשה למצוא כאלו ששימשו כרכבים משפחתיים. ככל שהתקציב שלך קטן ככה גם קטן הסיכוי שלך למצוא אחת שלא עבדה קשה ולא דורשת הוצאות גדולות על אחזקה שוטפת ותיקונים. אני חושב שכדאי לך להגדיל את תקציב הרכישה בעזרת מימון ולא לשלם אחר כך בתשלומים למוסך. אתה מוזמן להציץ באתר שלנו (יש קישור בחתימה) ולהתרשם ממבחר המסחריות שעומדות אצלנו למכירה. אם תחליט שזה הכיוון שלך צור איתי קשר ואנסה לעזור כמיטב יכולתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב אותך ממימון ושטויות כאלה, תקנה אחת ב 15 אלף שקל, נגיד שיומיים אחרי זה ילך מנוע אז תחליף מנוע בגג גג 4000 שקל. הפרטנר\ברלינגו עדיפה בהרבה על הקנגו, היא גם נוחה הרבה יותר גם גדולה הרבה יותר וגם בממוצע היא אמינה יותר אך כמובן שבשנתון כזה המצב הספציפי של הרכב הרבה יותר חשוב לאמינות. נושא הבטיחות לא כל כך רלוונטי כי אתה קונה רכב ב- 15 אלף שקל אז זה לא שתמצא איזה מציאה בתחום הזה.

אני מאוד ממליץ לך ללכת על ברלינגו\פרטנר במחיר הזה ולא להתחיל להיכנס לעסקאות מימון שתצא מהן עוד שלוש שנים.

יש לי לא מעט נסיון על סוגי הרכבים האלה אז אם יש לך שאלה ספציפית אני אשמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהבתי את הבדיחה על מנוע ב4000 שח, אתה חי בלפלנד, ללה-לנד או באיזה כפר ערבי ?

בארצ ישראל אין מנוע טוב לברלינגו, בטח שלא ב4000 שח, אז אל תגיד דברים שאתה לא יודע.

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא חי בארץ, ומנוע 1900 של ברלינגו עולה ככה, אולי אתה מדבר על המנועי 1600 החדשים שאין לי מושג כמה הם עולים. בלי קשר אני שמח שאני מצחיק אותך אבל לא התכוונתי, הייתה לי כוונה להיות אינפורמטיבי, שני ציפורים במכה אחת!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע לגבי הרכבים האחרים אבל אני מכרתי קנגו משנת 2000 לפני שנה , בגלל המון תקלות,(רק כ 150K ק"מ)

קח בחשבון שהרכב חלש - אתה ממש לא צריך לפחד ממכמונות . בירידה עם רוח גבית אתה מגיע ל 120 ולאחר שכל כמה חודשים הרכב נתקע ועשה צרות וכל תיקון היה באלפי שקלים מכרתי.

כך שרכב בשנתון הזה לדעתי תכין כ5-10 ש"ח בשנה למוסך. (גם הפלסטיקה מתחילה להתפרק בגיל הזה וצריך לתקן כל הזמן )

אבל בהחלט הרכב מאוד נוח למשפחה , גדול ומרווח. תא מטען ענק מספיק להכל ועוד נשאר מקום. ומצד שני קל לחניה וקומפקטי

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם החלטתי לקנות רכב מסחרי לשימוש פרטי:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=343018.

קניתי אותו עם 294KM ועכשיו יש לו 303K.

כיוון שאלו היו רכבי עבודה,תא מטען אולי יהיה בשריטות ושיפשופים,קח את זה בחשבון,וגם באמת קשה למצוא שמורה.

הרכבים הללו מספקים תא מטען גדול,לגבי הנוחות גם אין בעיות,זה לא סיטרואן,אבל לפחות הרכב שלי יותר רך ממזדה 3 למשל.

מבחינת אמינות קשה לי לתת מדד,הרכב אצלי רק 7 חודשים במהלכם החלפתי תרמוסטט,חיישן קראנק ומשאבת קלאץ עליונה שהתברר שהייתה תקולה בעת הקניה.מבחינת מנוע,אם הרכב טופל טוב,המנוע מרגיש נמרץ גם בק"מ כזה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה זה לא רק להחליף מנוע. הבעיה היא שמתחילות כל מיני תקלות קטנות שתוקעות את האוטו בדיוק ברגעים הכי לא מתאימים. לא לכולם יש זמן לרוץ כל כמה שבועות למוסך בשביל לתקן עוד איזה משהו קטן. כשנוסעים עם המשפחה רוצים לדעת שאפשר להניע את הרכב ולנסוע ולא לחשוב פעמיים אם יסע או לא יסע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באף אחד מהדגמים הנ"ל אין מה שיתקלקל, אין מערכת משוכללת, אין מחשב משוכלל, אין שם כלום, התקלה היחידה שנפוצה בברלינגו זה בעיות במזגן ובנעילה המרכזית.

ואם הוא\היא יקנה רכב שנת 2008 עם מחשב דרך, עם רדיו מובנה, עם חיישן לכל שטות, עם חלקים שרק במוסך המרכזי יהיה אפשר להחליף ועוד ועוד אז המצב יהיה טוב יותר?

יש לך 20 אלף שקל? תקנה רכב ב- 15 ותשאיר לעצמך חמש בצד להפתעות לא מפתיעות שכנראה יקרו ואל תקח הלוואה, לא משנה מהבנק או מהחברת ליסינג, ולא תשאיר לעצמך כלום וכשיהיו תקלות אז הם יעלו הרבה יותר כסף לתיקון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4793 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...