Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאון לעומת גולף

98civic
שימו לב! השרשור הזה בן 4787 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.כידוע לכולם שני הרכבים בנויים על אותם מכלולים אבל נבדלים ברמות איבזור ובאיכות בניה וחומרים,כתוצאה מזה הפרש במחירים.כוונתי לדגמים החדשים ,גולף דור 6 ולאון 2 2010.

שאלה היא כזו,עד כמה יש הבדל ביניהם תכלס בשטח.לאון מנצחת בכל הקשור לתמורה כי באותו מחיר ניתן לקבל אותה עם מנוע 1.8 טורבו וגיר DSG.אבל מה שמעניין אותי ,עד כמה יש הבדל ב

1- רעשי רוח וכביש במהירות מעל 100 קמ"ש?

2-נכון הפלסטיקה פחות איכותית בלאון,אבל האם רכב מקרקש על בורות ומהמורות ,או ששומר על שקט כמו גולף?

תודה

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אצלי הלאון 2500 ק"מ (קצת יותר מחודשיים) - אין שום רעשים מהפלסטיקה ואין רעשים במהירויות גבוהות ,גם ב 170 שקט מאוד שם , אפילו שקט מידי - לא שומעים את המנוע לעזאזל !

מעולם לא נסעתי בגולף אז אני לא יכול להשוות , אבל אני התרשמתי מאוד מאיכות הלאון (בעיקר לעומת יפניות שהיו לי בשנים האחרונות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל הוא גם בציון במבחן הריסוק ובשימושיות של האבזור ועיצוב הפנים, לא רק בחומרים עצמם. האם שווה לשלם בעבור זה? שאלה אינדיבידואלית מאוד. לטעמי הלאון 1.8T היא אחלה עסקה, אבל אשתי לא היתה מסכימה שנרכוש אותה בשל כוכב חסר במבחני הריסוק (שלא נדע, טפו טפו טפו).

לגבי רעשים - בקש נסיעת מבחן על שתיהן, ותוכל לבדוק בעצמך. רכבי המבחן כבר עברו אי-אילו ק"מ, והחיים שלהם לא היו קלים במיוחד. נראה לי מקום טוב לבדוק זאת בשטח.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמות השרשורים בהם רוכשי לאון מנסים לשכנע את עצמם שהם מקבלים שווה ערך בפחות כסף , בתקופה האחרונה היא אינסופית.

יש הבדלים, צריך לעשות את החשבון אם זה שווה או לא.

אתה שואל אותי אם הייתי מעדיף לאון 1.8T על פני גולף 1.6 ? התשובה היא כן אם אלו היו 2 האופציות היחידות.

אישית הייתי מעדיף לבחור גולף משומשת בת שנה-שנתיים.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו בר, גם אני הייתי פוסל את הלאון בגלל 4 כוכבי ריסוק.

לא יתכן שרכב משפחתי בשנת 2011 יקבל פחות מ-5 כוכבים.

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המכלולים ברכב זהים לחלוטין, ואבזור הבטיחות זהה בשתיהן.

אם מה שמפריע לך זה כוכב אחד לשם או לכאן אז ניחא.

לא רק שנראה לי שבמהירויות שהרכבים האלה מיועדים להם הכוכבים האלה יוכלו לעשות משהו, כי גם מגולף GTI וגם מלאון לא ישאר יותר מידי בתאונה במהירות של 200 קמ"ש +-

אם אתה רוצה רכב בטיחותי אמין וחזק, למה שלא תקנה BMW? איזה סדרה 3 חדשה?

אה רגע, מה אתה אומר שם? זה יקר לך? אין לך כסף בשביל כזה דבר? אין מצב!!!

אז בשביל איכות משלמים חביבי, וזאת בדיוק הסיבה שפולקסווגן (חברת האם) לא תיתן לסיאט (חברת הבת) להוציא משהו יותר איכותי ממנה שמבוסס על אותה הפלטפורמה ובפחות כסף. (אחרת זה פשוט לא כלכלי בשבילם לשווק את הגולף מלכתחילה), כי אנשים לא קונים את הציור שעל הגריל בלבד, הם רוצים משהו ששווה את הכסף.

אם אתה מחפש תמורה טובה למחיר, לך על הלאון (נכון הפלסטיק פחות איכותי אבל היי, זה האוטו הכי יפה שיש!)

אם אתה רוצה קצת יותר אמינות ובטיחות לך על הגולף (אבל תצטרך להפרד מיותר מזומנים בשביל להשתוות בביצועים).

ואני מדבר כאחד שנסע על הלאון החדשה ונהנה מכל רגע!

SEAT Ibiza 2001 Stella, Automatic. :cry: נמכרה בצער רב :cry:

Toyota Yaris Hybrid 2014 Active, Automatic. :-Dהבייבי החדשה :-D

אני לא גזען, אני שונא את כולם במידה שווה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המכלולים ברכב זהים לחלוטין, ואבזור הבטיחות זהה בשתיהן.

אם מה שמפריע לך זה כוכב אחד לשם או לכאן אז ניחא.

לא רק שנראה לי שבמהירויות שהרכבים האלה מיועדים להם הכוכבים האלה יוכלו לעשות משהו, כי גם מגולף GTI וגם מלאון לא ישאר יותר מידי בתאונה במהירות של 200 קמ"ש +-

אם אתה רוצה רכב בטיחותי אמין וחזק, למה שלא תקנה BMW? איזה סדרה 3 חדשה?

אה רגע, מה אתה אומר שם? זה יקר לך? אין לך כסף בשביל כזה דבר? אין מצב!!!

אז בשביל איכות משלמים חביבי, וזאת בדיוק הסיבה שפולקסווגן (חברת האם) לא תיתן לסיאט (חברת הבת) להוציא משהו יותר איכותי ממנה שמבוסס על אותה הפלטפורמה ובפחות כסף. (אחרת זה פשוט לא כלכלי בשבילם לשווק את הגולף מלכתחילה), כי אנשים לא קונים את הציור שעל הגריל בלבד, הם רוצים משהו ששווה את הכסף.

אם אתה מחפש תמורה טובה למחיר, לך על הלאון (נכון הפלסטיק פחות איכותי אבל היי, זה האוטו הכי יפה שיש!)

אם אתה רוצה קצת יותר אמינות ובטיחות לך על הגולף (אבל תצטרך להפרד מיותר מזומנים בשביל להשתוות בביצועים).

ואני מדבר כאחד שנסע על הלאון החדשה ונהנה מכל רגע!

תראה לי פרמטר אחד שהסופרב פחות טובה מהפאסאט חוץ מעיצוב

בעבר: אלפא GT 06, אלפא 159, אלפא GT 10, אינפיניטי EX37;אלפא גולייטה, לקסוס IS300H,lexus nx200t

בהווה:ALFA ROMEO STELVIO 280

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה לי פרמטר אחד שהסופרב פחות טובה מהפאסאט חוץ מעיצוב

אני לא יכול להשוות בין רכבים שמעולם לא נסעתי עליהם ומעולם אני לא אקנה.

מקסימום שאני יכול להשוות זה בין פאביה לאיביזה ופולו. (רכבים שעליהם נהגתי)

המשפחתית הוואגית היחידה שנסעתי עליה זה אוקטביה 1.6 בנזין שנת 2006 ידנית, שלמדתי עליה נהיגה והיה ממש כיף!

אבל האוקטביות כל-כך הרבה יותר חלשות מהגולף (או ג'טה שזה גולף סדאן), ובטח ובטח שלא קיימות בגרסאות של GTI ראויות להעלאת הדופק שלי וחזקות מספיק.

למשל קח את הגרסא הכי חזקה של האוקטביה שנמכרת בארץ היא סקודה אוקטביה DSG 1.8TSI Ambient (הפחות מאובזרת)שמפיקה מקסימום 160 כ"ס מסכנים ועולה 138 אלף ש"ח, ויש חוסר של היצע של תיבה ידנית במנוע הנ"ל.

ואתה יודע מה אומרים על האוקטביות? אם זה רכב שמנאייק נוסעים עליו, אז תשאיר אותו למנאייק. (ולא התחלנו לדבר על מחירי הביטוח האסטרונומיים לביטוח לרכב שנגנב הכי הרבה בישראל 3 שנים ברציפות - במיוחד בצבע לבן)

קח סיאט לאון Sylance DSG 1.8TSI עם 160 כ"ס תיפרד לשלום מ150 אלף, אבל יהיה לך רכב יפייפה, מערכת שמע מדהימה, ומגנט של זיונים - מניסיון.

ולמשל יש פולקסווגן ג'טה (גולף סדאן) Comfortline DSG 1.4TSI עם 160 כ"ס שעולה 159 אלף ש"ח, אבל יש שם דברים שאין באוקטביה כמו למשל גג שמש ואיכות חומרים מעט יותר טובה, יש לו לוק של הפאסאט, ממש כמו רכב מנהלים.

שלא לדבר על גרסא ספורטיבית של גולף GTI ידני 3דל' עם 210 כ"ס ב187 אלף ש"ח.

וחוצמזה בגולף יש גם יותר תצורות, היצע רחב יותר של מנועי בנזין וגירים.

אז מה בעצם אני בא להגיד? יש כאן משחק של יופי הרכב/אבזור מול ביצועים ומול מחיר, סוג של משולש כזה שמשהו אחד בא על חשבון השני תמיד, אלא אם כן יש לך תקציב בלתי מוגבל ואז במקומך הייתי לוקח את עצמי לאזור של האאודי/ב.מ.וו ובוחר לעצמי סדרה 3 =]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב לעצמי כזה מגנט. הוא עובד גם בשביל גברים נשואים שלא נס ליחם?

ועכשיו ברצינות: גם לסקודה יש רכב חזק (כמעט כמו GTI, יש לו 200 כ"ס במקום 211), הוא נקרא VRS ומיובא בהזמנה אישית.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי שנה על גולף GTI 2008 ועכשיו יש לי לאון 1.8.

הבדל באיכות ההרכבה אני לא מזהה -איכות חומרים....נו בסדר הגולף יותר איכותית אבל שתהן לא מכוניות פאר.

מתגים,מחוונים,מערכת מיזוג הכל אחד לאחד גולף.

הלאון לא פחות שקטה או נוחה ומרגישה מהודקת כמו הגולף.

מרווח הפנים זהה,צריכת הדלק טובה הרבה יותר וההבדל בביצועים זניח.

יש הבדל אבל לא שווה את ההפרש ביום יום.

אני מרוצה עד מאד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב לעצמי כזה מגנט. הוא עובד גם בשביל גברים נשואים שלא נס ליחם?

ועכשיו ברצינות: גם לסקודה יש רכב חזק (כמעט כמו GTI, יש לו 200 כ"ס במקום 211), הוא נקרא VRS ומיובא בהזמנה אישית.

אף פעם לא מאוחר מידי לפחות לנסות ולהרגיש צעיר, לפחות בשביל ההרגשה ;)

בנוגע לVRS זה הכל תלוי במחיר. אם הכוונה היא לרכב הנ"ל:

אז התקציב מתקרב ל190 אלף ש"ח שזה כמו שעולה הGTI אז הייתי כבר טיפה מאמץ את עצמי יותר

לאזור ה200 אלף וקונה לאון 2.0TFSI CUPRA עם 240 סוסים, שזה הבדל משמעותי כבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחת הסיבות שלא לקחתי לאון היא העיצוב של תא הנוסעים.

חוץ מהעובדה שהוא אפרורי וחסר חיים הפלסטיקה הרגישה די זולה, גם העיצוב החיצוני די דוחה אותי.

אולם למי שמחפש בעיקר כח זו חבילה די משתלמת 1.8T גיר רגיל\DSG בK133\123K.

SINFONI-FOR MUSIC LOVERS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי זה מגנט לאימהות שהמראה המיני-וואני גורם להן לפנטז על הטענת עגלה+טיולון+תיקים בקלי קלות :)

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4787 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...