Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאט פנדה !לא! ב67K - משומשת

eliash
שימו לב! השרשור הזה בן 4852 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחרי יאושי מהיאריס,

וההתלהבות מהפנדה, התחלתי ברצינות לחפש פנדות משומשות,

גיליתי שהמחירים שלהם הרבה יותר שפויים - באיזור 30K עבור שנת 2005.

וזה משמח אותי,

וכבר היום בשעות הצהריים יש לי פגישה עם מישהי שרוצה למכור את הפנדה שלה.

אבל יש לי כמה שאלות לפני שאני נפגש איתה:

על אילו דגשים יש לשמור כאשר בודקים פנדה משומשת?

לדוגמא שמעתי אני קצת מבולבל בקשר לרצועת הטיימינג שלה - בחלק מהמוקות נאמר כי יש להחליף כל 3 שנים או 90K קילומטרים, במקומות אחרית לפני ומקום נוסף נאמר בו כי עדיף לחסוך ולהחליף אחרי 5 שנים או 120K קילומטרים,

עוד נושא הוא התיבה - הבנתי שהתיבה היא רובוטית - בעצם ידנית עם מחשב שמחליף במקומך את ההילוכים, האם התיבה בעייתית(מעבר לסתם איטיות - האם נוטע להתקלקל)? וכל כמה זמן מחליפים את הקלאץ' - והאם יש דרך לדעת אם הכיע הזמן להחליפו במכוניות שאותן אבדוק?

אשמח עוד עצות לגבי בדיקות של הפנדה(בעיות ידועות שעליהן ניתן לפול בקנייה).

נקודה נוספת שהועלתה באחת ההודעות - האם כדאי לשקול קנייתה של פנדה מסוכנות(ליסינגים וכו') שהיא עדיין באחריות(שנתון גבוהה - מחיר יחסית נמוך) ואז לבצע בה יישור קו? וכמה כדאי להוריד במחיר של רכב כזה - הבנתי שמליסינג\השכרה מורידים אוטומאטית 15%? ושוב אם יש נקודות מיוחדות לגבי קנייה מסוכניות - סוחרי רכב פשוט בחליפות יפות יותר =) אשמח לשמוע גם אותן.

ונקודה אחרונה, אני מאיזור חיפה ושמעתי על הסוחר רכב המפורסם של חיפה, האם הוא עדיין פעיל?

תודה רבה לכל המשיבים,

יום טוב ושבוע לכולנו!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

1. כן, תיזהר מהסוחר ההוא - פעיל ועוד איך וכשקניתי פיאטים הוא כיכב במודעות.

2. תקנה רק רכב שטופל במוסך מורשה - שם יש היסטוריה של הכל.

3. תעשה בדיקת רכב ותלך איתה למוסך מורשה פיאט - שם יתנו לך הערכת מחיר לתיקונים.

4. אפשרי לקנות מליסינג\השכרה, אבל רק ישירות מהחברה ולא מסוכן משנה.

5. ההנחה בליסינג היא מקסימום 15%, ההנחה בהשכרה היא 20%. (הכל אחרי מיקוח).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לך drsubaru,

1) אני מאוד אזהר, האם יש דרך מהירה לזהות אותו(כבר ממודעות יד 2 מבלי להתקשר)?

2) לגבי טיפולים במוסך מורשה - מסכים לחלוטין, מאוד חשוב - אבל אני קצת מתקשה עם זה - נתקלתי בלא מעט אנשים שאומרים שיש ספר טיפולים מלא במוסך - אך אין להם את הספר טיפולים עליהם, ואפשר להגיע למוסך ושם יביאו את הפירוט המלא - עד כמה זה נכון?והאם יש דרך להוציא את הספר טיפולים - מייל,פקס?

3) כמובן שלא אוותר על מכון בדיקה - אמרת מוסך של פיאט, האם כדי לפנות למוסך או מכון בדיקה - הבנתי שאלו הם דברים שונים מעט..

מה דעתכם על פנדה - שנת 2005,

77K קילומטרים, יד ראשונה 33K - שזה אלפיים מעל מחירון יד 2 (עד כמה כדאי לי לסמוך על מחירון יד 2 והאם כדאי לעשות מנוי לאתר האינטרנט של לוי יצחק?)

עזרה מכנית מהפוסט המקורי תוערך מאוד =)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. ספר טיפולים זה לא בהכרח ספר עם חותמות. אנחנו לא בהסתדרות :shock: . יש קבלות מהטיפולים האחרונים?

בקש שישלחו לך בפקס או במייל קבלה אחת אחרונה, שבה למשל רשום הק"מ של הרכב.

2. אם אתה מחיפה, אני ממליץ שתיגש למוסך "פטין" בעכו ודבר איתם לגבי הרכב שאתה רוצה לקנות. שאל את פקיד הקבלה שם לגבי מספר הרישוי של הרכב.

3. יש ליד המוסך מכון בדיקה שהוא אמין וטוב. שווה לך לערוך שם את הבדיקה.

4. לגבי המחיר - אין היום פנדה שמורה שנמכרת במחירון, לא YAD2 ולא לוי יצחק. הרכב מאוד מבוקש כמשומש עקב המחיר הנמוך שלו והשוק דואג לקזז את זה. מחירי הדלק הגבוהים בטח לא משחקים לטובתך ובטח לא העובדה שיאריס מאותה שנה עולה כמעט כפול.

5. לגבי הסוחר - אפשר לזהות אותו לפי המון סימני קריאה. מודעה כמו "שמור! מטופל במרכזי! בן זונה של אוטו!", זה סוחר בוודאות וחבל להתקשר. תמיד יהיו למודעות האלה ק"מ של 90 אלף ק"מ :wink: . אם אתה כבר מתקשר אז שמור על כללי זהירות ובכל מקרה אל תקנה מסוחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. חותמות - אתה מתכוון חותמות מהמוסך? לי חשוב לדעת מה היה כלול בטיפול\טיפולים של הרכב

- בנוגע לזה האם יש אתר טוב שבו ניתן לראות איזה טיפולים (ומה כלול בהם) הרכב צריך לעבור כל X קילומטרים - זה מידע שלא מצאתי באינטרנט.

3+2. עכו זה קצת רחוק לי כרגע..אבל אני אבדוק את האפשרות, כרגע הרכב שאבדוק הוא בתל אביב - בגלל זה שאלתי גם על מכוני עבודה בתל אביב.

4. כלומר - המחירון בדרך כלל לא קשור למציאות והרכב חופשי יכול לעלות יותר? אז מה בעצם הדרך שלי להעריך את השווי של הרכב(מה אמור להיות המחיר ההתחלחתי שעליו חלים הפרמטרים של קילומטרז',ידיים,מצב רכב)

5. אני מקווה שלא אתקל בו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה בודקים בהיסטוריית טיפולים של רכב?

שכל הטיפולים השגרתיים מופיעים, ובמועד.

בודקים שאין קפיצה בלתי מוסברת בקילומטראז' של הרכב, קדימה או אחורה.

בודקים שאין הערות על תיקונים שלא בוצעו ע"י הלקוח, למשל "נורית בדוק מנוע דולקת, חשש לנזק למחשב ניהול. לקוח מסרב לתקן".

רשימה של כל הטיפולים תוכל למצוא באתר של פיאט ישראל. כנס לעמוד של הפנדה ותוריד משם את ספר הרכב.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדוגמא שמעתי אני קצת מבולבל בקשר לרצועת הטיימינג שלה - בחלק מהמוקות נאמר כי יש להחליף כל 3 שנים או 90K קילומטרים, במקומות אחרית לפני ומקום נוסף נאמר בו כי עדיף לחסוך ולהחליף אחרי 5 שנים או 120K קילומטרים,

בטיימינג לא משחקים. בודקים מה המלצת היצרן הנוכחית. בחלק ממכוניות קונצרן פיאט ההמלצה היא 60K ק"מ (אלפא רומיאו, בוודאות). וודא נושא זה כי טיימינג שנקרע משמעו, לרוב, שיפוץ ראש מנוע.

51 קג"מ :shock::lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד מילה נפוצה אצל סוכנים זו המילה "נדיר".

בנוסף, כשאתה מתקשר לעולם אל תתפתח במשפט "זה בקשר לפנדה", תמיד תתחיל ב-

"זה בקשר לאוטו". סוחר לא מתוחכם יפול מייד עם תשובה בנוסך "איזה מהם", המתוחכמים

ימשיכו את השיחה בתקווה שאתה תגלה לו את המידע (הרכב) שמשם ימשיך את השיחה.

עוד כלל ברזל - לעולם אבל לעולם לא אל תקנה רכב מאדם שהרכב לא רשום על שמו (אוקיי קרבה ראשונה

גם בסדר). בד"כ הם מחתימים את הבעלים של הרכב על טופס יפוי כח להעברת בעלות כדי להמנע מהוספת יד לאוטו.

תשובה דומה ל-"המכונית של בן דוד שלי אני רק מוכר לו כי הוא נסע לחו"ל " או כל תשובה דומה

תגיד "אוקיי תודה רבה" ותנתק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות, ממשיכים ללמוד,

ראיתי את הרכב המדובר,

נראה לי מעולה, למרות שהמחיר שלו הוא יחסית גבוהה(שוב אין לי בדיוק מושג מה זה גבוהה כי אין מחירון אמיתי)

הנה תמונה של פירוט הטיפולים המוסך:

20110116fiatpantalital.jpg

רוצים על הרכב 30K,

השאלה אם יש אפשרות לרדת עוד והאם צריך? שנתון 2005, 77K קילומטרים,יד ראשונה - פיאט פנדה,

ובכלל אני לא יודע מה יהיה איתו בעוד כמה שנים של נסיעה בחיפה - בכל זאת 60 כוח סוס, 860 קילו..

דעות?

מבחינתי אפילו היום לקחת אותה למוסך לבדיקה, האוטו נוסע טוב, הגעתי ל120 באיילון הילוך חמישי,

אמנם הגה כמו חמאה אז אין לי מושג אם הכל באיזור ההוא תקין,

המנוע נשמע סבבה - לפחות למישהו שהוא לא מנוסה כמוני - יש טיפונת רעידה כשעמדנו ברמזור - אבל לא משהו שהוא חמור מדיי כמו שהבנתי..

תודה ענקית על התגובות!!!

ואם אני כן רוצה לבדוק במכון בדיקות\מוסך, איפה אני בודק בת"א?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמעט ולא נכנס למוסך, למעט כמה דברים שנשמעים הזויים כמו החלפת מוט הגה אחרי 40 אלף ק"מ.

אני ממליץ לקבוע עם הבעלים של האוטו במכון "מבדק" בהרצליה ואם הרכב יוצא בסדר בבדיקה - יש לך סניף דואר שם, העבר בעלות וסע לחיפה.

אם אתה דואג שיקרה משהו לרכב בחיפה, הסר דאגה מליבך. הרכב יסחוב כמו נינג'ה גם אחרי 5 שנים.

יש לך ביד רכב סטודנטים קלאסי, במחיר מצחיק - עוד 3 שנים תשים אותו ליד האוניברסיטה למכירה לפני תחילת שנת הלימודים ותראה איך הוא נמכר תוך שעה וחצי :twisted: .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי את העניין - שוב מחירון(לוי יצחק אמנם הוא לא משקף בשוק אבל בכל השאר כן) - 23300 - משוכלל עם הידיים ועם הקילומטרים - נניח נוסיף עוד אלף על זה שהאוטו שמור זה עדיין לא 30K.. יכול להיות שאני מושלה על ידי לוי יצחק?

והציעו לי לא ללכת על הרכב במחיר הנוכחי - חברת משפחה העובדת בסוכנות סוזוקי שיש לסוכנות גם טרייד אין משלהם..

ושוב מה קורה כאשר שיש 4 אנשים באוטו ועלים את פרויד בעוד כמה שנים?

אני מבין אם זה היה יותר קרוב למחירון, פשוט מהמחשבה ושוב אולי היא מוטעית, שבמכירה של הרכב המחיר שלו ייפול בעשרות מונים,

אגב במוסך פיאט אומרים שלא חסרות מכוניות עם בעיות בתיבה הרובוטית...

שורה תחתונה:

האם כדאי לי לנסות להוריד את הבחורה למחירון או פשוט לוותר מראש ולעבור ל-פנדה אחרת\פונטו ספייס\גרנדה פונטו\לא פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדולומיטים באטליה מלאים בפנדות, גם בנות למעלה מעשרים ( למי שזוכר את הקופסה ההיא ), שעושות עליות יומיומיות מרשימות בהרבה מדרך פרויד בחיפה. אז נכון שלא ממש מהר, אבל תמיד מגיעות לקצה העליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החזקתי במשפחה פיאט פנדה רובטית 2005 מאז רכישתה מהיבואן ועד לפני זמן קצר עד הגיעה ל - 98,000 ק"מ.

רצ"ב תמונות.

הרכב בסה"כ מצויין , חסכוני מאוד ואמין .

כמה הערות/הארות/עיצות מניסיוני.

אם הרכב באיזור המרכז תוכל לדלג על בדיקה במכון שבד"כ עקב הכסת"כ הרגיל תוציא אותך מבולבל וספקני. במקום זאת

ממליץ לך לגשת למוסך "שמשון" ביהוד לחיים (כמובן מוסמך סמל"ת) . בקרב מביני עניין בפיאט מוסכם כי זהו המוסך המקצועי וההגון

בארץ לפיאטים. בקש מחיים (רצוי לתאם מראש) חוות דעת מקצועית - גם יותר זול וגם יותר מקצועי ממכון.

בקשר לאחזקה :

חשוב לדעת בקשר לטיימינג : היצרן ממליץ לבדוק כל 60,000 ק"מ ולהחליף ב - 120,000 ק"מ, עם הסתייגות :

להחליף כל 3 שנים בתנאי שימוש קשים , פירוט : טמפרטורות גבוהות , תנאי שימוש מרובים בעיר. תכלס, בארץ צריך

כל 3 שנים או בטיפול 80,000 ק"מ. אצלי בטיפול 80,000 לאחר 3.5 שנים החלפתי והרצועה הייתה כבר בלוייה.

דרך אגב הטיימינג לא כ"כ יקר.

מאוד מומלץ , וודא אם בוצע , להחליף נוזל ייעודי לתיבת ההילוכים הרובוטית כל 60,000 ק"מ או 3 שנים.

שאל את המוכרת : איזה מים שמים במערכת הקירור . אם התשובה ששמו כל דבר אחר חוץ מנוזל פראפלו של פיאט , תזהר

כמו מאש ושקול שנית . (הכי גרוע אם הוסיפו מי ברז או סתם נוזל קירור ירוק מפוקפק).

מנוע FIRE פיאט 1242 סמ"ק שמטופל כראוי עם שמן איכותי ונוזל קירור פראפלו ובתדירות טיפולים נכונה יכול לסחוב ולהחזיק

מאות אלפי קילומטרים.

התיבה הרובוטית בפנדה היא הנקודה המעט בעייתית . כעבור 5 שנים והרבה ק"מ יש בלאי לקלאץ' הפנימי . עלות לא זולה

להחלפה. יש גם דיווחים ספורדיים על תקלות יקרות במחשב הגיר והרובוט. עניין של מזל. קשה לעלות בבדיקה

על המצב , אלא אם יש תקלה בולטת.

אם אתה רוצה רכב טוב עם סחיבה חזקה בעליות - חפש בעלות דומה פיאט פונטו דינאמיק 16V עם 80 כ"ס תיבה רציפה .(רכב אידאלי בהרבה מובנים ) .

IMG_0951r.JPG

IMGP1094.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה אם הן נסחרות ב-7K מעל המחירון וכמה תקלות יש להן בתיבה הרובוטית שלהן?

אני לא מחפש אוטו שיגיע מהר..אני רוצה שיגיע לאן שאני רוצה להגיע בלי לעצור במוסך באמצע =\

כמו שאני יודע פנדות הן אמינות, אפילו הייתי אומר אמינות מאוד, אבל התיבה הרובוטית..

והמחיר, אני מרגיש שחזרתי לסיפור היאריס - עוד רכב שרוצים עליו הרבה מעל המחירון,

איך משכנעים בעדינות להתקרב אל מחיר המחירון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמעט ולא נכנס למוסך, למעט כמה דברים שנשמעים הזויים כמו החלפת מוט הגה אחרי 40 אלף ק"מ. :twisted: .

זה כלל לא הזוי, ולמזלו של בעל המכונית הקודם זה כנראה תוקן בסגרת האחריות, אחרת הוא נאלץ להפרד מ 3K.

גם מפוח המזגן ידוע כנקודה רגישה בפנדות האלו, ועל כן בדוק אותו היטב.

בנוסף, בדוק היטב היטב את התיבה הרובוטית, מצבה ותיפקודה.

תיקונה יקר להפליא ויכול להגיע לרבע מעלות המכונית, היתייעץ עם מוסך מורשה של פיאט שיבדוק אותה עבורך.

בכל מקרה, שיהיה בהצלחה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4852 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...