Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קליאו "172" - מה לתדלק?

Yony_S
שימו לב! השרשור הזה בן 4851 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרצתי חיפוש על הנושא והאמת, יצאתי מבולבל, אני לא זוכר בדיוק מי רשם מה, אבל השאלה שלי האם אפשר לתדלק 95 או שיש חובה בתידלוק 98 ? או שבעצם אשאל את זה הפוך, מלבד ירידת ההספק האם יש כאן סכנה למנוע (לטווח הארוך) הרכב במידה והוא יתודלק 95? שהרי ה98 כידוע לכולנו הוא לא זול

פעם Clio b 2001 ידנית/Clio b Sport MK2 2003/פיאט פונטו 98

מגאן RS 225 למכירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה ההשפעות המכניות אבל במנועים אטמוספריים גדולים (3 ליטר ומעלה) ניתן להרגיש הבדל בין 98 ו- 95 (אם כי זה לא משהו שנבדק בדיינו כך שיכול להיות שזה פסיכולוגי). אני בקליאו שם רק 98 כך שאין לי דרך להשוות אבל לדעתי עדיף לך ללכת אך ורק על 98 במנוע הזה. סייג לעצה הזאת זה אם רוב הנסיעות שלך זה נסיעות רגועות מחוץ לעיר.

שמעון תמיד היה חזק בלחיצות, עוד כשהיתה לו המאה שש ראלי היה עושה רכבות מטבריה לת"א.
- רזמל על שמעון פרס :-D
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עופר, אתה טועה ומטעה. דבר ראשון אין קשר בין דירוג האוקטן והאנרגטיות של הדלק. אם כבר לדלק באוקטן גבוה יותר יש אנרגיה נמוכה יותר. דירוג האוקטן מציין את רמת ההתנגדות להצתה עצמית בדחיסה. חלק מהמכוניות המודרניות (אם לא כולן) מתאימות את הפרמטרים (תזמון, גדישה) של המנוע על מנת להשתמש בדלק באיכות נמוכה יותר. תמיד יש להשתמש בדלק אליו תוכנן המנוע אחרת המנוע עלול להנזק. שימוש באוקטן נמוך ממה שצריך, במנוע שלא תוכנן להתמודד איתו, עלול לגרום לדלק להצתה עצמית בשלב הדחיסה, לפני הניצוץ עצמו. מצב כזה נקרא גם knocking (למרות שלפי ויקיפדיה זה לא המונח המדיוק), וההשפעות שלו נעות מרק בלאי מוגבר, לנזק רציני למנוע.

http://en.wikipedia.org/wiki/Engine_knocking

ואם אתה רוצה לדעת מה צריך לתדלק, פשוט תפתח את הספר של הרכב.

1995 Mitsubishi Colt

2004 Mazda MX-5

2012 Toyota GT86

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רואה את עצמי מתחיל ל"התגרזן" עם הרכב, בייחוד כשאני יוצא לעבודה בבוקר בשעות העמוסות של כביש החוף (נתניה-הרצליה) וחוזר בשעות העמוסות. רוב הנסיעות שלי יהיו רגועות בעיקר אולי בההתחלה תהיה התלהבות קלה אבל מהר מאוד היא תרד (מכיר את עצמי). לענין ההספק יכול להיות שמדובר במשהו פסיכולוגי, מה שמענין אותי זה האם המנוע יפגע בטווח הארוך כתוצאה מכך או שמדובר רק בירידה בביצועים (נניח שזה מה שקורה עקב 95 - כי אף אחד לא באמת בדק בדיינו מה קורה מהבחינה הזו)

פעם Clio b 2001 ידנית/Clio b Sport MK2 2003/פיאט פונטו 98

מגאן RS 225 למכירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בספר רכב כתוב 95.

רנו הוציאה הוראה לתדלק את הרכב ב 98, הסיבה היא יחס הדחיסה הגבוהה במנוע זה- 11.1:1.

יש לי קליאו 172 ואני עובד במוסך יבואן.

אין בעיה למלא 95, למנוע יש חישן נקישות שמונע צילצולים גם עם 95.

אבל התחושה שלי שצליל המנוע משתנה ותגובות המנוע והספקו יורדים.

ניסיתי 95 כמה מיכלים וחזרתי ל98, הרכב יותר חסכוני על 98 מה שמקטין את ההפרש במחיר הדלק.

SuckSqueezeBangBlow

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם ההודעה מעל.

בגדול אין חובה למלא 98, אבל יש המלצה מרנו למלא 98 (אפילו אם תפתח את המכסה של מיכל הדלק - אמורה להיות שם מדבקה RON 98)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עופר, אתה טועה ומטעה... snip ... שימוש באוקטן נמוך ממה שצריך, במנוע שלא תוכנן להתמודד איתו, עלול לגרום לדלק להצתה עצמית בשלב הדחיסה, לפני הניצוץ עצמו. מצב כזה נקרא גם knocking (למרות שלפי ויקיפדיה זה לא המונח המדיוק), וההשפעות שלו נעות מרק בלאי מוגבר, לנזק רציני למנוע.

http://en.wikipedia.org/wiki/Engine_knocking

ואם אתה רוצה לדעת מה צריך לתדלק, פשוט תפתח את הספר של הרכב.

בספר הרכב שלי גם רשום שצריך לעשות טיפול שמנים כל 20,000 ואני מבטיח לך שאם הייתי פועל על פיהן היה הולך המנוע. בקשר לנזק של שימוש ב- 95 - כפי שמצוין בלינק ששמת ההשלכות של זה נעות בין חסרות משמעות להרסניות. אף אחד לא יודע מה ההשפעות במדויק על המנוע הזה ובנוסף זה גם תלוי באופי השימוש. בשביל להכניס קצת פרופרציה יש אנשים שמתדלקים 95 במנועים הרבה יותר עצבניים משל הקליאו והרכב\האופנוע נוסע וכולם מרוצים.

על השורה התחתונה אנחנו מסכימים - הבן אדם צריך לשים 98 :)

שמעון תמיד היה חזק בלחיצות, עוד כשהיתה לו המאה שש ראלי היה עושה רכבות מטבריה לת"א.
- רזמל על שמעון פרס :-D
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצל דור אלון ניתן לקבל הנחה של 110 א"ג על דלק באוקטן 98 בהסכם כרטיס תדלוק ספידומט (ללא עמלות וכד'), כך שהפער לא יהיה מאד גדול מול 95.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בספר הרכב שלי גם רשום שצריך לעשות טיפול שמנים כל 20,000 ואני מבטיח לך שאם הייתי פועל על פיהן היה הולך המנוע.

נשמע מעט תמוה :roll: מדוע החלפה לשמן טרי תגרום למנוע ללכת ?

על החוק להיות אדפטיבי בהתאם לרוח הזמנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בספר הרכב שלי גם רשום שצריך לעשות טיפול שמנים כל 20,000 ואני מבטיח לך שאם הייתי פועל על פיהן היה הולך המנוע.

אני מבין שאתה מחמיר בנושא הטיפולים (גם אני בעבר כאשר החזקתי) אבל המשפט הזה תלוש מהמציאות.

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך תתחנה הזאת שמוכרת את ה 98 במחיר סביר

http://www.fulltank.co.il/ShowFuelStationDetails.asp?id=60

לפי מה שהבנתי מאנשים הדלק תקין, ככה שאם אתה גר באיזור אז תתדלק שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

... אין קשר בין דירוג האוקטן והאנרגטיות של הדלק. אם כבר לדלק באוקטן גבוה יותר יש אנרגיה נמוכה יותר.

דירוג האוקטן מציין את רמת ההתנגדות להצתה עצמית בדחיסה.

זה נכון.

כדי להעלות אוטקן מוסיפים לדלק כל מיני תוספים כדי למנוע הצטה עצמית.

יותר תוספים משמע פחות דלק (פר יחידת מידה)

בגלל זה גם צריכת דלק ד"כ עולה עם 98.

let the sun shine, let the :idea: glow, let the life flow :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4851 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...