Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עלויות אחזקה פולו 1.4 אוטומט מול פולו 1.2 tsi

feeling_high
שימו לב! השרשור הזה בן 2339 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם אני לפני קנייה של רכב ואני אשמח אם תוכלו לעזור לי ככה לפענח מה העלויות האחזקה בין שני הרכבים הנ"ל.

מהם מרכיבי האחזקה ואם יש משהו שיקר קריטי באחד הרכבים?

אחד הדברים שבדקתי זה עלויות ביטוח ששם אין הבדל גדול (משהו כמו 300 ש"ח לשנה)

הבנתי שמנוע טורבו רצוי לתדלק באוקטבן 98, מה מחיר ממוצע לליטר?

מבחינת אמינות כמובן שאי אפשר לדעת מי יותר אמין אבל האם יש איזה משהו מיוחד שאני צריך לשים לב בטורבו? שלא יתקלקל לי או איזה טיפול מיוחד שעושים למנועי טורבו?

אני רוצה לדעת מה כל ההוצאות האפשריות שיכולות להיות לי על הרכב כדי לדעת לפחות בערך מה ההוצאה השנתית שלי על הרכב.

1. ביטוח

2.טסט (שנתיים ראשונות אני לא צריך לשלם כי מקבלים ביחד עם האוטו,נכון?)

3. דלק

4. טיפולים לפי ק"מ או זמן ( כל כמה זמן עושים טיפול לרכבים האלו?)

5. הוצאות על תיקונים ובלאי (שזה רק בשנים יותר מאוחרות אני מניח כי גם יש אחריות שנתיים)

אשמח לשמוע מאנשים עם הפולו טורבו כמה ק"מ הרכב עושה לליטר אחרי ההרצה

וגם מאנשים עם הפולו הרגילה אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הקפצה :/

יש פה מלא אנשים עם רכבי טורבו אני מופתע שלא יכולים לשים את האצבע מה ההבדל באחזקה בין מנוע בנזין רגיל לטורבו

כמו שאמרתי:

1. ביטוח- פחות או יותר אותו דבר אולי הבדל של 300 שקל

2. דלק- הבנתי שצריך לתדלק באוקטן 98 כדי לשמר ביצועים או משהו כזה- מה מחיר מומלץ לאוקטן 98?

3. טיפולים מיוחדים צריך לעשות? משהו שצריך להיות עם יד על הדופק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקפצה :/

יש פה מלא אנשים עם רכבי טורבו אני מופתע שלא יכולים לשים את האצבע מה ההבדל באחזקה בין מנוע בנזין רגיל לטורבו

כמו שאמרתי:

1. ביטוח- פחות או יותר אותו דבר אולי הבדל של 300 שקל

2. דלק- הבנתי שצריך לתדלק באוקטן 98 כדי לשמר ביצועים או משהו כזה- מה מחיר מומלץ לאוקטן 98?

3. טיפולים מיוחדים צריך לעשות? משהו שצריך להיות עם יד על הדופק?

1. אותו דבר כמעט

2. חרטא. מומלץ יצרן 95 למרות שבגלל שבארץ ה95 ברמה נמוכה אז אומרים לשים 98. (בוא נגיד שאם אתה לא סאדיסט מצוי חובב ביצועים בגדר של 3 מאיות ל 100 אז 95 תפור עליך)

3. מסאג' שמנים ארומטים כל יום שישי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3. עיסוי באבנים חמות תופס? כולל הרפייה כמובן..

אממ וברצינות , אני אשמח לעוד תגובות כדי שאני אלך לקנייה הזאת בראש הכי שקט שאפשר ללכת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אני בררתי יוצא לנהג צעיר 4000 מקיף אין הבדל משמעותי בין הגרסות

2.לשלם אתה צריך כל שנה לעשות אותו תצטרך רק אחרי שנתיים

3.לא יכול עדיין לתת דעה בנושא הזה

4. שנה או 15 אלף אם זיכרוני אינו מטעה אותי

5.פולקסווגן רכב לא מהזולים לאחזקה מצד אחד ב TSI יש לך טורבו שזה כביכול "חלק נוסף שיכול להתקלקל" מצד שני יש לו שרשרת תזמון ככה שלטיימינג לא תצטרך לדאוג ה 1.4 הוא סוס עבודה וותיק ועל הנייר יש לו יותר מוניטין. בפועל רק הזמן יגיד.

לא משנה איזה רכב אם אתה קשוב אליו ומקפיד לבצע הכל בזמן ולא חוסך עליו כסף הוא ישרת אותך הרבה זמן וגם ללא בעיות. כמובן שיש יוצאים מהכלל...

Subaru BRZ 2018 MT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה תודה רבה!

מבחינת הביטוח להגיד 4000 ש"ח זה מאוד בעייתי כי ביטוח זה דבר מאוד אינדיבידואלי עם המון משתנים

1. גיל

2. ותק נהיגה

3. עבר ביטוחי (אחד הדברים החשובים)

אבל לפי כל המשתנים שלי, יצא לי באמת הפרשים זעומים בין 2 הדגמים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער על ההקפצה

אבל יש משהו נוסף שחשבתי עליו וזה כל מיני שמנים מיוחדים או דברים נוספים שהוא צריך בטיפולים הקטנים נגיד 15K ק"מ וב 30K ק"מ ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אבל מי עשיתי בזה?

אחרי שאני אקבל את הרכב אני לא אעמוד בהוצאות שלו?

אני רק רוצה לדעת שאין איזה משהו מיוחד שלא פתאום כל טיפול יעלה לי פי 3 או שמנים יותר יקרים.

כי אני, בניגוד לכמה אנשים פה בפורום, מאוד שקול בקניית רכב ומעלה את כל הפרמטרים שיכולים להיות בעניין הכספי

ולא בא לי להיות כמו כמה אנשים פה בפורום שבלי להעליב אומרים: קניתי רכב בככה וככה כסף ביזבזתי את מירב הכסף שלי ועכשיו אין לי כסף לדלק לטיפולים והבנק יושב לי על העורק הראשי, מה לעשות?

לא ברורה לי ההתנהלות הזאת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש פולו 1.2TSI חדשה ואני אגיד לך ככה:

ביטוח אני משלם גם מקיף וחובה 4200 ל-2 נהגים צעירים אני ואחותי.

דלק - האמת התצרוכת דלק של הרכב ממש מאכזבת אותי , ציפתי לרכב חסכוני הרבה יותר ובפועל הרכב ממש לא חסכוני גם שהרגל שלי כמעט ולא לוחצת על הגז ואני נוסע כמו סבתא זקנה , יש לציין שהרכב עבר את תקופת ההרצה כבר והגיע ל-5500 קילומטר כבר .

לגבי סוג הדלק אני ממלא אוקטן 95 רגיל.

בנוגע לטיפולים אני לא יכול לענות לך כי הרכב רק חודש וחצי על הכביש .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי ואבוי אם 1:7

אני שמעתי דווקא דברים חיובים יחסית.. אנשים שהשיגו בכביש פתוח 1:17-18 בנסיעה רגועה ושלוחצים ומתפרעים קצת אז זה יורד ל 1:14 בערך

בעיר שעוצרים המון ולוחצים הרבה אז הכי גרוע ששמעתי זה 1:8-9 אבל זה שנסיעה הכי לא רגועה שיש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכת דלק של 1:17 או 1:18 לבינעירוני היא צריכת דלק די סטנדרטית לרכבים קטנים וחסכוניים.

אם אתה חושב על ה-TSI, נראה שצריכת דלק היא לא יתרון משמעותי לעומת המתחרים, כפי שבעל ה-TSI העיד לעיל.

יתרונות המנוע הזה, לפי הנתונים היבשים, באים לידי ביטוי, בין השאר, בביצועים המרשימים שהוא מפיק מ-1200 סמ"ק.

על פי עדויות של אנשים כאן ובמקומות אחרים לא זול להחזיק רכבי פולקסווגן - החלפים יקרים יחסית וכך גם הטיפולים.

אתה מקבל רכב מאוד איכותי, אך גם יקר יחסית למתחריו מהמזרח הרחוק, למשל, במחיר רכישתו ובעלויות האחזקה.

בכמה בדיוק - תוכל לגלות אם תעשה ברור בין מוסכים.

אם מה שחשוב לך הן עלויות האחזקה כדאי לבדוק גם רכבים יפניים או קוראניים (מדובר על אחזקה רבת שנים - כי אם אתה רוכש את הרכב לשנתיים שלוש ואז מחליף - ההפרשים בעלויות האחזקה בין רכבים חדשים יהיו זניחים. לאחר 3-4 שנים מס' התקלות עלול לעלות ואז ההבדל יורגש).

מדוע יפניים? חלק מהרכבים היפניים חולקים מנועים כמעט או לגמרי זהים - כך שלהמון רכבים יפניים (שהם גם הנפוצים ביותר על הכבישים) מייבאים חלפים זהים וכך ניתן לשמור על מחיר נמוך יחסית.

רכבי פולסווגן, על אף נפוצותם, עדיין לא נפוצים כמו רכבים יפניים ולכן חלפיהם יקרים יותר - ייבוא בכמויות נמוכות יותר גורר עלויות חלפים גבוהות יותר. אין לשלול סיבות נוספות למחירים הגבוהים יחסית.

לפי מיטב הבנתי, המצב באירופה שונה, שם פולקסווגן נפוץ מאוד (פולו החדשה אף זכתה בתואר מכונית השנה מסיבות רבות וחשובות). החלפים זולים יחסית, כך שלאירופאים אין התלבטות רבה מידי בנוגע לעלויות התחזוקה.

טויוטה יאריס למשל נחשב כזול לאחזקה כמו גם בעל ביצועים טובים מאוד וצריכת דלק מהנמוכות בקבוצה.

מזדה 2 נחשב גם הוא כזול לתחזוקה אך פחות חסכוני, כך גם לגבי יונדאי I-20.

אתה צריך להכניס למשוואת העלויות גם את נושא ירידת הערך הצפויה.

פולקסווגן אמור לשמור היטב על ערכו, וכך גם המתחרים שציינתי - אך ירידת הערך שלו באחוזים תהיה ממחיר יותר גבוה (TSI שאמור לעלות כ-113 א' ש"ח לעומת כ-100 א' ש"ח בממוצע למתחריו - אך הפולו עם מנוע 1.4 עולה כ-92 א' ש"ח) כך שבכסף נטו הסכום סך הירידה ממחיר הרכישה יהיה גבוה יותר.

לסיכום, אם אתה רוצה רכב גרמני עם מחיר סביר לך על הפולו 1.4 - שהוא כיום מהזולים בקטגוריה, אך גם מהאיכותיים.

ה-TSI מיועד לדעתי לאנשים שאין להם בעיה של כסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התצרוכת דלק של הרכב בבין עירוני היא 1:8-9 ובכביש עירוני המצב קצת יותר טוב , בכל מקרה אני מוצא את עצמי אחרי כל 3 ימים אני מוצא את עצמי מתדלק את הרכב ואני ממש לא נוסע הרבה , רוב הנסיעות הן בין עירוניות .

חוץ מהתצרוכת דלק המעצבנת הרכב מצוין , המנוע חזק והגיר מצוין ואין לי תלונות לבנתיים על הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2339 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...