Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סובארו B3 1500 או 2000 ?

laro
שימו לב! השרשור הזה בן 4929 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חג שמח,

אני לקראת קניית רכב חדש, מסוג

סובארו B3. (גרסת האצב'ק - 5 דלתות)

אני מתלבט בין המנוע 1500 לבין מנוע ה 2000.

רצתי את עצתכם בנושא.

בעיקרון:

רוב ניסעותי יהיו עירוניות, ופעמיים בשבוע נסיעה "הררית" מהכיון הקריות לכיון הכרמל.

אשמח לשמוע את עצתכם, בנושא תצורכת דלק, (האם יש הבדל משמעותי)

כמו כן האם זה ישפיע על מכירה עתידית בעוד כ 4 שנים.

ואם יש לכם עוד מידע בנושא אשמח לשמוע...

תודה וחג שמח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידוע וברור שמנוע 2000 זריז, מהיר, וביצועים טובים יותר,

אך לצרכיי, כדאי לעשות עוד צעד וללכת לכיון ה 2000 ? (משמע צריכת דלק, וביטוח יקר יותר...) ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך על ה 2.0 ולא תתאכזב ,

בקשר לדלק אם אתה לא לוחץ חזק ונוהג רגוע יש מצב שתגיע לצריכה כמו של ה 1.5 וגם יותר טובה (אבל לא בטוח).

ואם אתה אוהב ללחוץ חזק וקצת עצבני אז ה 2.0 יותר מתאים לך ולא יאכזב אותך.

ה 1.5 כבר נחשב כרכב סטנדרתי ורכב ליסינג זול אז אם אתה מחפש רכב פרטי למשפחה ולהנאה לך על ה 2.0 ואל תשאל.

גם הביטוח כמעט ולא יקר מ 1.5 אם אתה נהג מעל גיל 24 אז מחיר הביטוח הוא בכלל לא בעייה.

!!!DODGE RAM 3500 HD 6.7 CUMMINS TDI 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה היא לא זה ולא זה.

הB3 היא רכב מיושן לא מודרני בעל מנוע חלש,גיר עתיק,עיצוב מכוער, סביבת נהג מחפירה עוד משהו...

יש חלופות הרבה יותר טובות באותם מחירים.

בעבר: אלפא GT 06, אלפא 159, אלפא GT 10, אינפיניטי EX37;אלפא גולייטה, לקסוס IS300H,lexus nx200t

בהווה:ALFA ROMEO STELVIO 280

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי משהו רע נגד סובארו אבל הB3 היא פשוט הגרועה בקטגוריה

בעבר: אלפא GT 06, אלפא 159, אלפא GT 10, אינפיניטי EX37;אלפא גולייטה, לקסוס IS300H,lexus nx200t

בהווה:ALFA ROMEO STELVIO 280

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני חושב שמדובר ברכב שעבר זמנו ובטל קורבנו. מספיק רק להסתכל על המתחרות ולהבין במה מדובר. ולא דיברתי בכלל על ישיבה בתאי הנוסעים או השוואת רשימות איבזור.

הסובארו מאוד מיושנת ואפילו אומר עתיקה, הביצועים לא מתעלים באף אחד מהדגמים ובמחיר של גירסת ה-2 ליטר ממתינות המתחרות החדישות והמחודשות כמו גירסת ה-2 ליטר של המאזדה 3 שיכולה להיחשב כחללית לעומת הסובארו וכנ"ל הסקודה אוקטביה עם מנועי ה-TSI.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמירת הערך של מחיר הרכבים 1.5 ו 2.0 ליטר , תהיה שווה פחות או יותר אחרי 4 שנים .

עלויות טיפולים ואחזקה כנ"ל ( בדוק גם עלות ביטוח ) - צריכת דלק כ 10% יותר לרעת ה 2.0 ליטר .

מעבר לכך הם שונות , ה 2.0 ליטר יותר איכותית עם מנוע יותר חזק .

לדעתי - בצע נסיעת בדיקה והתרשמות לפני הקניה בשני הדגמים .

אני לא יודע מה המחיר שהוצע לך עבור ה 2.0 ליטר , אבל .

צדקו כאן בתשובות הקודמות , כדאי לבדוק אם רכבים נוספים נכנסים למסגרת התקציב , הרכב הנ"ל קצת מיושן .

אולי יש מבצעים אצל יבואנים אחרים , כדאי לבדוק היטב .

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האחזקה של מנוע ה2.0 ליטר תהיה יותר יקרה בסעיף הדלק רק בגלל הבדלי ההנעות,קדמית מול AWD. בפועל מנוע 1.5 עייף כבד ועם גיר 4 הילוכים ירגיש לך שתמיד חסר את הכוח שצריך מה שגורם לרגל כבדה על הדוושה וצריכת דלק גבוהה.

כבר שמעתי כמה פעמים מלקוחות סובארו ותיקים שהצליחו לאורך זמן לבצע צריכת דלק טובה יותר דווקא עם המנוע הגדול.

גם בנושא הסחירות מנוע 2.0 יהיה מבוקש יותר לדעתי כמשומש.

מעבר לזה שמערכת הAWD היא תוספת מבורכת בעיקר בימי החורף כמערכת בטיחות נוספת. אני מניח שאתה רוכש עקב מבצע חבר שרץ כעת בסובארו,ועם גובה ההנחה הגבוהה יותר ל2.0 ליטר אני לא רואה יתרון למנוע הקטן יותר.

"that is petrolhead heaven,

and as we've always maintained,the only way you can get there,is in an alfa romeo"

jeremy clarkson - top gear

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הפרש המחיר אינו מרתיע, ודאי שהמנוע הגדול עדיף. המנוע הקטן "מצטיין" בביצועים עלובים בעוד בגדול הם אינם רעים בכלל. גם יש להניח שבבוא היום הביקוש לו כמשומש יהיה גדול יותר ולו בשל כך שהוא נדיר יותר בליסינג.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לקראת קניית רכב חדש, מסוג

סובארו B3. (גרסת האצב'ק - 5 דלתות)

אני מתלבט בין המנוע 1500 לבין מנוע ה 2000.

רצתי את עצתכם בנושא.

שאלה חשובה: למה אתה קונה חדש? סתם אני רוצה לדעת. שמירת הערך שלה לא טובה. תוכל לקחת רכב כזה בן שנתיים פחות ממחירון וההיצע ענק. גרסת 1.5 בת שנתיים עם ק''מ קטן אפשר לקנות משומשת ב-80,000 ש''ח. גרסת 2.0 אם אותם נתונים אפשר לקחת ב-100.000 ש''ח. בשביל מה לקנות חדש?

לגבי שאר השאלות:

צריכת דלק לא טובה.

תאוצות לא טובות.

שמירת ערך לא טובה.

חלפים יקרים.

אבזור אין.

רק למעריצי סובארו.

Seat Leon FR 2.0 (190bhp) DSG 2019

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4929 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...