Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

VW polo 1.2 tsi vs Mazda 3 2009 2.0

brutto
שימו לב! השרשור הזה בן 4999 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים!

אולי נראה לכם קרב בין שתי המכוניות קצת מוזר (בכל מקרה, קטגוריות שונות) אבל אם נתעמק נבין שהקרב הוא צמוד.

רקע:

תל אביבי, חייב רכב קטן לחניות, משפחה ללא ילדים בינתיים.

חולם על רכב קטן וזריז, עדיף כמובן עם תיאבון לדלק כמה שפחות.

הזמנתי כבר פולו שאמור להגיע בסוף סמטמבר, אבל עדיין יש התלבטויות.

ובכן:

פולו עולה כ-118K לאחר תוספת איתורן, צבע, דמי הלוואה וכו'.

מזדה 2009 (צורה חדשה) - מחירון 119K, ביד 2 מוכרים כמה מזדות 2.0 שחורות יפות שיש להן נוכחות ללא ספק, אמנם הן לא קצרות: 4 מטר לפולו מול 4,5 מ' למזדה אבל בכל מקרה למזדה יתרונות משלה.

פולו, יתרונות:

- מנוע חלומי

- DSG

- זריזות מ0-ל100

- קטן ונוח לחניות

- חדש

מזדה יתרונות:

- אמינות

- פנים הרכב אשיר ומרשים

- חיצוני יפה יותר

- מחזיקה יותר מחירון

אשמח לחוות דעת!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני לא מסכים לגביי יתרונותיה של המאזדה.

- פנים הרכב אשיר ומרשים - הפולו לדעתי יותר מרשימה.

- חיצוני יפה יותר - עניין של טעם, לי אישית נמאס לראות מאזדות והפולו מיוחדת מאוד.

- מחזיקה יותר מחירון - המאזדה אכן מחזיקה מחירון אך הפולו חדשה ועוד לא ידוע מה יהיה גזר דינה במחירונים.

אז עם מה נשארנו? אמינות.

ואולי הפולו החדשה תהיה עוד יותר אמינה, שוב לא ידוע.

לדעתי יש לפולו חסרון אחד ששמו הוא צ'מפיון מוטורס. (וגם איתם מסתבר בסופו של דבר אפשר לעבוד.)

בנוסף הייתי בודק גם את הפאביה 1.2TSI, נראה לי שהיא זולה יותר מהפולו אך בעלת מכלולים זהים ותוכל גם לקבל גג לבן. 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק שתדע,

אני הזמנתי גולף חדשה והם הציעו לי לשים את האיתוראן ואז הסתבר מהסוכן ביטוח שלי שהגולף נמצאת תחת קוד 12 בספרי הביטוח שזה אומר - לא צריך שום דבר כי יש למפתח אימובלייזר מקורי, וככה הוצאתי 1000 ומשהו שקל על משהו שלא הייתי חייב ורק סיפרו לי שצריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

alon7, זה מעצבן מאוד אבל לפחות קיבלת איתוראן במחיר טוב.

נסה לנצל מצב, הפעלת האיתוראן עולה כ60 ש"ח חודשית, שווה לבדוק האם אתה יכול לקבל הצעה טובה יותר מאחד הביטוחים בזכות האיתוראן שברכבך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה איתוראן הרגיל, זה כנראה אזעקה רגילה של איתוראן, באותה מידה היה יכול לשים של חברת קוברה וכ"ו.

ובפולו אין שום אושר\עושר על פני המזדה. הפולו הזאת דלה מאוד בתוספות. מעבר לזה, מדובר על שני סגמנטים שונים ולא כלכך ברי השוואה.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ranll

אפשר להסכים איתך לגבי אופי החיצוני, למרות שמזדה נראית גברית ועצבנית יותר, נכון - טעם אישי

פנימי - פולו מאוד ספרטנית, מזדה הרבה יותר מרשימה

פביה - ידוע, אבל לטעמי עיצוב שלה לא מוצא חן בעיניי, אבל תודה להיזכור :)

alon7

וואי נחמד מצדך! זה באמת מידע חשוב, בפולקסווגן רוצים ממני 1200 עבור איתורן, למרות שאני שמעתי שיש חברת ביטוח (יכול לשלוח לך כהודעה נפרדת) שנותנת ביטוח מקיף עד 200 אלף ללא כל איתורן, שאלה האם ביטוח יהיה יקר יותר כאשר זה אמבולייזר או זול יותר אם זה איתורן)

אגב, איתורן הנ"ל ללא שום תשלום חודשי עד כמה שידוע לי.

יש עוד אופציה שלישית :)

הונדה סיוויק 5 ד' 2009 אוטומט - 115 בערך

בינתיים פולו מובילה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתרה מזאת, בצ'מפיונס נרכזי נתנו לי הצעת מחיר עם תוספת צבע ב1250 ש"ח ובסניף חדרה לאותו אוטו בדיוק 1500

לדעתי גם כן, איתורן אינו הכרחי..

צריך לבדוק בביטוח עד כמה זה מייקר רק עם אמבוליזר

מה שכן..בכל זאת פביה זה לא פולו..ביקוש על פולו פי כמה יותר גבוע מכאן גם הגישה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שכן..בכל זאת פביה זה לא פולו..ביקוש על פולו פי כמה יותר גבוע מכאן גם הגישה..

צודק, פאביה זה לא פולו , פאביה זה סקודה ופולו זה VW ועל סמל משלמים עוד 15 אלף שקל.

ותבדוק מחירי יד 2 על המכוניות ושמירת הערך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי מצער שאתה צודק ב-100%

משלמים על סמל

למרות שלי זה לא עושה כלום, תאמין לי..

אני איש פרסום עם וותק מספיק וגם ציניות בריאה כדי להבין איזה מוניפולציות עושות עלינו ומה מוכרים לנו בדיוק..

אבל..

למרות הכל לפולו יש 3 יתרונות על פביה שמצדיקים את התוספת לטעמי:

1. פולו הרבה יותר יפה, מסוגננת ומרשימה

2. איכות החומרים עדיין לא לגמרי זהה וניואנסים קטנים אך חשובים עדיין באים בחשבון

3. שוק הביקוש יד 2 עדיין יבחר מהר יותר את פולו + שמירת ערך שלה עדיפה (לא בגלל שהיא טובה יותר - כך מתנהל שוק בארצנו)

וחוץ מזה אשמח אם תספר לי בקצרה איך מתהגת פביה עם TSI

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסוכן ביטוח שלי פשוט לא התייחס לזה כהורדה במחיר ואמר שזה משהו שהוא צריך לדווח לפקח כי זה קורה הרבה שמתקינים לאנשים כאלו דברים כי אומרים להם שצריך ולא באמת צריך בכל חברת ביטוח.

בכל מקרה, האיתוראן הוא מערכת איתור שברגע שהמערכת מזהה שהאוטו נגנב(התנעה לא דרך המפתח אני חושב) זה שולח SMS שמודיע על גנבה והם מאתרים לך את הרכב ומחזירים לך אותו אם הם מצליחים. מעניין באמת מה הם אחוזי ההצלחה שלהם. בתשלום שעלה האיתוראן קיבלנו אותו לשנה חינם ועוד שנה מעכשיו זה יעלה בסביבות ה30 שקל לחודש.

עריכה:

שכחתי להתייחס למכוניות,

הפולו הייתה שיקול עבורי אבל בסוף התקציב עלה ורכשנו גולף.

בכל זאת, היא מכונית יפה, זריזה ונוחה. אבל אם רמת האבזור משנה לך אז היא לא מאובזרת ברמה גבוהה.

יש עכשיו עוד כל מיני מכוניות שמשתמשות במנוע דומה ועולות פחות אבל מאובזרות יותר וזה רק בגלל הסמל. לדוגמא, הפאביה TSI אפילו שיש שיאמרו שהיא נראת פחות טוב אבל זה כבר תלוי בך.

בנוגע למאזדה, אני אף פעם לא אהבתי מאזדה אבל את האמת שאני די אוהב את העיצוב של המאזדה 3 מקוצרת אבל זה כל מה שאני יודע עליה.

וגם על הסיוויק אותו דבר, מכונית יפה ממש אבל לפי מה שהבנתי יש להם בעיות בגיר הרובוטי(?, יכול להיות שהם פתרו את זה כבר ואני לא יודע).

מקווה שעזרתי קצת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שטוען שפאביה זה פולו בלי סמל VW אין לו מושג מה שח. הפולו עולה בכמה רמות על הפאביה, המשותף להם הוא מנוע וגיר וזהוא. נסיעה בפולו (היושבת על פלטפורמה שונה מהפאביה) הרבה יותר מהנה ושקטה. הפרש המחיר שווה ועוד איך.

נהג מנוסה
:roll:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפולו מיטלטלת בכביש בדרך עירונית, הפביה נוקשה יותר וחסרת טלטלות.

אם נוח לך לקבל הרגשה קלה של ספינה, תהנה.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שטוען שפאביה זה פולו בלי סמל VW אין לו מושג מה שח. הפולו עולה בכמה רמות על הפאביה, המשותף להם הוא מנוע וגיר וזהוא. נסיעה בפולו (היושבת על פלטפורמה שונה מהפאביה) הרבה יותר מהנה ושקטה. הפרש המחיר שווה ועוד איך.

נכון , גם במבחני הריסוק - פולו 5 כוכבים (כולל ציון גבוה לבטיחות ילדים) לעומת פאביה 4 כוכבים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השרשור

גם אני הייתי לקראת רכישה של POLO ,

ולאט לאט נסוגתי מהדבר בגלל התגובות שרצות פה ושם לגבי היבואן והשירות .

היום בבוקר קראתי את הכתבה באתר אוטו >פולקסווגן: התוכניות ל-2011

משום מה אני לא מצליח להוסיף קישור לכתבה ספציפית .

תקרא למטה בתגובות מה רושמים על היבואן ועל הפולו החדשה .

יוסי :wave:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4999 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...