Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב כבישטח דיזל - XC60 או יש אופציה טובה יותר?

אנלוגי
שימו לב! השרשור הזה בן 4970 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

אבי מעוניין להחליף רכב, כרגע על הכוונת XC60 דיזל, חדשה.

קצת רקע - כיום מחזיק את הלנדקרוזר השלישי שלו, מודל 2008 עם 120,000 ק"מ. מבסוט עד הגג מהרכב. פחות מבסוט מהעיצוב ויכולת השטח שרק הולכים ומדרדרים עם התקדמות הדגם, וגם קצת מציקה לו הכמות של רכבים כאלה על הכביש (מחפש קצת יחודיות).

בעבר היה נוסע הרבה מאוד בשטח, וכיום מחזיק גם רכב יעודי לשטח, שברוב הזמן מייתר את יכולות השטח של הלנדקרוזר.

עדיין צפויות ירידות לשטח קל פה ושם, מדברי ברובו, וגרירת נגרר מדי פעם.

הרכב ישנע רוב הזמן 2 אנשים, אבל לעיתים גם אורחים מכובדים, ולא פעם יסחוב הרבה מטען (לא משקל חריג, אבל הרבה נפח).

עושה בשנה סביב 50K ק"מ, רובן המכריע בנסיעות בינעירוניות. דיזל - חובה.

המלצות שלי לחשוב לכיוון של סטיישן מפנק נענות בביטול, הבנאדם התרגל לנהוג ברכב כבישטח ולא רוצה לרדת למטה. אני חושב שזו טעות, אבל לא מצליח לשכנע אותו. הפסקתי לנסות לשכנע והתחלתי לנסות לעזור. בנוסף, אני כן מכיר בצורך שלו לרדת מדי פעם לשטח עם הרכב, ולא יכול להתווכח על זה.

שנינו מסכימים על כך שאם היה פורסטר דיזל זו הייתה יכולה להיות בחירה מצויינת.

אז, לענייננו:

כרגע האופציות הראליות ביותר הן הוולבו, או לנדקרוזר חדש.

Q5 או X5 לא באים בחשבון (וחבל, לדעתי). קוריאני - לא בא בחשבון. פאג'רו - לא.

הדיסקברי החדש יקר מדי, הפרילנדר לא מעורר ביטחון כרכב שניתן לחיות איתו, למכור אותו בעתיד או לסמוך על אמינותו (אבל כל זה נאמר מחוסר ידע, לא חלילה כעובדה).

מבחינת איבזור - לא מעניין כלל. יותר מזה, סוכן של וולבו עשה שמיניות באוויר עד שהודיע שניתן להזמין מושבי בד ולא עור. גאדג'טים, חישמולים וכו' - לא חשוב כלל, אם כי מערכת משולבת ג'יפיאס ודיבורית תתקבל בברכה (ואולי תותקן מאוחר יותר).

מבחינת ירידת ערך - לאחד שמחליף רכב כל שנתיים-שלוש, די חשוב, אם כי ברור שכל קניית רכב חדש תעלה הרבה כסף במכירה (אבל לא מוכן לשמוע על יד שניה, לדעתי זו טעות).

לסיכום:

למה לא וולבו, בעצם?

מה עבר מתחת לראדאר ולא נכנס לשיקולים?

תודה!

אם כל הדרכים מובילות לרומא, הדרך שלי מובילה אל הים

ר. פרסקי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לנהוג לפני כמעט שנה על ה XC60, אבל בנזין ולא דיזל.

הוא היה חזק מאוד, ואני מניח שהתחושה בדיזל היא שונה מהבחינה הזו.

מעבר לזה, מההתרשמות הקצרה שלי, מדובר ברכב שבנוי טוב מאוד,

בכל זאת זו וולבו, וגם מאוד נוח בנסיעת כביש, אם כי ה 60 קצת צפוף,

במיוחד אם זה ליותר מנהג ונוסע.

לגבי אמינות, שוק וכד', קשה לי לחוות דעה, אבל אני מניח שהסחירות ויש

לי שתחושה שגם האמינות, לא תהיה טובה כמו בלנד קרוזר.

אם הוא כ"כ מבסוט מהלנד קרוזר, למה הוא רוצה להחליף? כי נמאס לא?

וסתם לידיעה כללית, למה לא Q5? אני יכול להבין למה לא X5, והוא גם יקר

יותר מהמקבילות, אבל Q5 יכול להוות אלטרטיבה לא רעה לוולבו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הוא כ"כ מבסוט מהלנד קרוזר, למה הוא רוצה להחליף? כי נמאס לא?

וסתם לידיעה כללית, למה לא Q5? אני יכול להבין למה לא X5, והוא גם יקר

יותר מהמקבילות, אבל Q5 יכול להוות אלטרטיבה לא רעה לוולבו.

מהלנדקרוזר לא בדיוק נמאס לו, אבל כבר שקנה את הנוכחי הוא לא אהב את שינויי העיצוב וכל הניפוחים והקשקושים, ואת העובדה שגזלו לו הרבה מיכולת השטח של הדור הראשון שהיה בארץ (המרובעים).

Q5 הייתה ההצעה הראשונה שלי, אבל עקב קבעונות מחשבתיים הוא לא מוכן לשמוע על זה. כמו שאמרתי בתחילה - הפסקתי להתווכח, התחלתי לנסות לעזור. X5 ו-Q5 לא באים בחשבון.

מהו גבול התקציב המקסימלי?

שאלה מצויינת. עקרונית - הגבול הוא מחירו של לנדקרוזר חדש, סביבות 350K ש"ח. בשביל רכב שעונה על הצרכים וידליק אותו אפשר אולי קצת יותר.

מעניין אותי, על מה חשבת?

ֿ

ר. פרסקי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

די כיסית את כל האופציות, יש גם טוארג ומרצדס GLK\ML. לצרכים שאתה מתאר, הייתי בודק את הQ5 (2.0T) טוב-טוב לפני שהייתי בוחר משהו אחר. עצתי אליך? כבן טוב, לך לאודי, תוציא את הQ5 לסופשבוע ותראה מה אבא שלך חושב. לך תדע, אולי זה יעזור. אתם גם יכולים לצאת משמעותית מתחת לתקציב, אם אתם לא מחפשים אבזור מיוחד. הייתי מהמר על 300K (כולל התדלוק הראשון אחרי צ'מפיון).

יש את הX3 החדש שמגיע בקרוב, קיבל ביקורות טובות למדי אם כי מבחינת תא נוסעים, הוא נופל מהאודי.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה מצויינת. עקרונית - הגבול הוא מחירו של לנדקרוזר חדש, סביבות 350K ש"ח. בשביל רכב שעונה על הצרכים וידליק אותו אפשר אולי קצת יותר.

מעניין אותי, על מה חשבת?

ֿ

תכלס אבא שלך צודק העיצוב של הקרוזר החדש דיי מצועצע ופחות יפה מהקודם.

תיראה יש כמה אופציות שחשבתי עליהם, נזכרתי שלנד רובר הורידו את מחיר הדיסקו 4 לאיזור מחיר שאתה מדבר עליו אבל מהתבוננות קצרה באתר שלהם מסתבר שהמחיר הוא משהו כמו 360 ש"ח + 1500X36 חודשים ככה שזה דיי חורג מהתקציב.

יש גם אינפיניטי EX37 אבל הבעיה שאין דיזל למרות שהוא בגבולות התקציב, אצל אינפניטי הדיזל היחיד זה ה-FX30D רכב מדהים אבל יקר מאוד 540 אלף.

אופציה טובה למדי יש לך גם מבית ניסאן, יש את הפאתפיינדר, יכולת שטח גבוהה, דיזל ומשאיר אפילו עודף מהתקציב הדגם המאובזר.

מה לגבי יבוא אישי? חשבתם בכיוון? בעיקרון אתה יכול להשיג גראנד ג'רוקי דיזל מיבוא אישי וישאר לך 50-70 אלף ש"ח עודף :-D.

אם יבוא אישי בא בחשבון אז יש לך גם מרצדס ML320 דיזל, בדיוק בתקציב ולא חסרות חברות שמיבאות את הרכבים האלו כולל ערבות בנקאית ומשרד עורכי דין ככה שהכל כשר על פניו. מספיק רק לפתוח יד 2 ולראות את האופציות ביבוא אישי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגראנד צ'ירוקי החדש מושק בימים אלו - צריך לראות זמינות, במיוחד עם מנוע דיזל.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה

אני שמח על ההיענות והעיצות, למרות שאני מגיע למסקנה שאכן ראינו את התמונה הכוללת, ולא ממש החסרנו דבר.

אינפיניטי - הלוואי שאבי היה מסוגל לחשוב מחוץ לקופסה, אבל אם אמרנו שהלנדקרוזר נראה מצועצע - מה נגיד על האינפיניטי? בכל מקרה, אבי לא סובל אותו (מדובר על איש שטח קשוח אך מתבגר, בואו נזכור).

X3 - לא יקרה. ב.מ.וו מחוץ לתחום (שוב, שלא לצדק לדעתי, אבל אני לא קובע).

גם מרצדס.

גרנד צ'ירוקי - יש לאבי קצת בעיה עם יבוא אישי, הוא לא מעוניין להיכנס להרפתקאות. אם היבואן יציע אותו במחיר סביר אז אולי יכנס לשיקולים, למרות שלדעתי האישית בלבד - עדיף הוולבו.

(אני מסתכל במפרט הטכני של הגרנד - נתוני השטח שלו ממש רעים, יותר רעים משל הוולבו אפילו. אני מעריך שהוא עדיין רכב שטח, אבל מה קרה להם שמה בג'יפ? הליברטי כבר יותר סביר, אבל לא נראה שיש דיזל).

ושוב - תודה על התשובות, אשמח לשמוע עוד.

ר. פרסקי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ה X3 אני שמח שהוא לא עולה לדיון, כי הוא מכוער רצח...

האמת שלא הצעתי בכלל, כי ה X5 נפסל, והנחתי שזה בגלל המותג.

לגבי הגראנד שירוקי, אכן אופ' מעניינת, ויש אפשרות להביא ביבוא אישי,

במחירים מאוד נוחים, ולהשאר עם עודף לא קטן מהתקציב. קיים גם בדיזל,

והבנתי שמדובר במנוע דיי מוצלח. בזמנו שקלתי לייבא אחד, אבל בסוף ויתרתי,

בעיקר בגלל שלשימוש של משפחה הוא קצת צפוף, בייחוד מאחור. החלק של המטען

ענקי, וזה כנראה בא על חשבון המושבים מאחור.

לגבי היבוא עצמו, זה ממש לא סיפור כזה גדול, ויש המון חברות, שגם ייתנו לך ערבות

בנקאית, והם מטפלים לך בהכל, כך שאין יותר מידי התעסקות בזה. נכון שזה לא כמו

לקנות מהסוכנות, אבל אם זה חוסך כמה עשרות אלפי שקלים, זה שווה בדיקה.

לגבי יכולת שטח, הבנתי שעם שיפורים ממש קלים, אתה יכול להביא אותו לרמה לא רעה

בכלל, וממילא לפי מה שציינת הרכב לא אמור להכנס יותר מידי לשטח קשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4970 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...