Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יעוץ ברכישת טויוטה יאריס 2001

אפרת
שימו לב! השרשור הזה בן 5028 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אחרי חיפושים רבים החלטתי שאני קונה טויוטה יאריס.

מצאתי יאריס 2001 אוטומטית מנוע 1300(זה נכון שאין ידניות כאלה?), יד שניה, 131 אלף קילומטרז'. יש ספר טיפולים מהיום הראשון והרכב היה מטופל רק במוסך מורשה של טויוטה. עד כאן די מושלם.

הרכב עבר תאונה אצל היד הראשונה. בעל הרכב (יד 2) קנה אותו אחרי התאונה, והראה לי את הבדיקה של המכון שהוא עשה לפני שהוא קנה. הרכב ברשותו מ2005. בבדיקה רשום שהכל תקין ובחלק של המרכב רשום שהוחלפו כל מיני חלקי פח (כנף ומכסה מנוע). אין פגיעה בשלדה. חוץ מזה נראה שצריך להחליף את הצמיגים וגם את הברקסים. הצבע מתקלף אבל זה פחות מפריע לי. הטסט בספטמבר (עוד חודשיים).

המחירון כיום הוא 41000.

מה דעתכם? כדאי? כמה הגיוני להוריד במחיר על תאונה שעל פניו אין לה נראות באוטו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

41000 אלף שקלים, על רכב "סופר מיני" סטנדרטי (יאריס, יופי) משנת 01, זה נראה לך עסקה טובה? לי ממש לא.

רק לשם הניסוי, הקלידי את הסכום בלוח יד 2, ותראי איזה מבחר ומאיזה שנתונים, התמקדי בעיקר ברכבים מקבוצת ה"סופר מיני". לאחר מכן חישבי שוב: האם שווה לשלם 41000 ש"ח לרכב בן 10?

שמרנות היא עצלנות מחשבתית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשלם 41 על רכב אשר עבר תאונה, ואשר נדרשים לו החלפת בלמים וצמיגים ?

רכב כזה לטעמי לא שווה יותר מ 35 , וגם זה גבוהה לרכב בן 10.

תוכלי בבקשה לכתוב בדיוק את התאור של מכון הבדיקה בנושא גוף ומרכב , נראה לי שאת מחסירה שם משהו.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר ביאריס, אחת המכוניות המבוקשות בשוק.

המחיר שלה, באופן יחסי למתחרות שלה מראש לא כלכך הגיוני אבל זה המחיר והיא מצליחה לשמור עליו לא רע.

אם הרכב עבר תאונה שבעקבותה הוחלפו חלקי פח זה לא אמור להוריד במחיר.

לגבי צמיגים ובלמים, אני מציע שתגשי עם הבחור למוסך שבו תרצי לטפל באוטו, בקשי הצעת מחיר לשני הדברים האלה, תורידי את זה מהמחיר הסופי של האוטו ועוד קצת על נושא הצבע המתקלף (דר"א, בכל היאריס שאני מכיר הצבע מתקלף).

38 , 37 זה מחיר טוב עבור האוטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה עם הטסט שמגיע בעוד כחודש? חוץ מעלות האגרה (קצת יותר מאלף ש"ח), סביר להניח שיהיו עוד הוצאות נילוות. גם לדעתי מחיר "טוב" לרכב הזה יהיה בסביבות ה35 אלף וכפי שנאמר, יהיה זה עדיין מחיר מוגזם. (לדעתי, המחיר נשמר בגלל אפקט העדר שמוכן לשלם ומזמן זה יצא מפרופורצייה).

במחיר הזה ניתן לרכוש רכבים משנת ייצור 04-05 רובן גם עם ק"מ נמוך יותר וללא תאונות.

וכפי שייעץ cx25gti, בכל מקרה רצוי שתעלי את הבדיקה המדויקת בכדי שיהיה ברור שאין משהו חמור יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טסט אתה משלם שנה קדימה, כל חודש שקיבלת זה בונוס מבחינתך.

זה שמוכר לך את הרכב לא אמור לספק לך רישוי גם לשנה הבאה.

נכון, באותו מחיר ניתן לרכוש רכבים לא פחות טובים ויותר חדישים אבל בסה"כ היאריס זה בחירה טובה שמגובה בשוק חזק מאוד וסביר להניח שהיא תמשיך להיות כזו ולשמור על ערכה יותר מאחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בונוס שהרכב שלך.איך שלא תסכל על זה, מבחינתה זו הוצאה ודאית כמעט מידית, כאשר אין לדעת מה יידרש בכדי להעביר את הרכב טסט. כאן כבר אין ענייני בונוס, אלא חישוב כלכלי נטו.

בכל אופן,טסט קרוב (מאוד) זה שיקול שיש לקחת בעת ההתמקחות על המחיר, בכל הנוגע לצד של הקונה.

כפי שאמרת, ישנם רכבים רבים חדישים יותר, טובים לא פחות (אם לא יותר), והעניין הוא לא איך ימכר הרכב בעוד שנתיים, אלא באיזה רכב אתה רוצה לנהוג עכשיו ומה התמורה שאתה רוצה לכסף שלך. לדעתי, כאשר כל המשתנים זהים ולעיתים פחותים, הייתי מעדיף לשים את הכסף על רכב כמה שיותר חדש ומאובזר.

יחס המחיר כיום למכירה העתידית יהיה די זהה גם אם תקנה פונטו או 206, רק שבמחיר הנ"ל תקבל רכב חדש יותר, מאובזר יותר ויכול להיות גם שעם ק"מ נמוך יותר.

איני מכניס כאן שיקולי אמינות מכיוון שאני לא חושב שיאריס בת 10 תהייה חפה מתקלות כמו ש206 בת 10 לא תהייה כזו, ואז הכל עניין של מזל, טיפולים קודמים טובים, ועלויות תיקון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בונוס שהרכב שלך.איך שלא תסכל על זה, מבחינתה זו הוצאה ודאית כמעט מידית, כאשר אין לדעת מה יידרש בכדי להעביר את הרכב טסט. כאן כבר אין ענייני בונוס, אלא חישוב כלכלי נטו.

בכל אופן,טסט קרוב (מאוד) זה שיקול שיש לקחת בעת ההתמקחות על המחיר, בכל הנוגע לצד של הקונה.

כפי שאמרת, ישנם רכבים רבים חדישים יותר, טובים לא פחות (אם לא יותר), והעניין הוא לא איך ימכר הרכב בעוד שנתיים, אלא באיזה רכב אתה רוצה לנהוג עכשיו ומה התמורה שאתה רוצה לכסף שלך. לדעתי, כאשר כל המשתנים זהים ולעיתים פחותים, הייתי מעדיף לשים את הכסף על רכב כמה שיותר חדש ומאובזר.

יחס המחיר כיום למכירה העתידית יהיה די זהה גם אם תקנה פונטו או 206, רק שבמחיר הנ"ל תקבל רכב חדש יותר, מאובזר יותר ויכול להיות גם שעם ק"מ נמוך יותר.

איני מכניס כאן שיקולי אמינות מכיוון שאני לא חושב שיאריס בת 10 תהייה חפה מתקלות כמו ש206 בת 10 לא תהייה כזו, ואז הכל עניין של מזל, טיפולים קודמים טובים, ועלויות תיקון.

היאריס היא מכונית טובה בכל קנה מידה, זה לא שהקונה מתפשרת על מכונית בינונית עם סחירות מצויינת.

מדובר ברכב עם לא מעט יתרונות לכן קל להצדיק קנייה כזו.

בניגוד אליך, אני חושב שיאריס תהיה אמינה יותר מ-206 אם שתיהן תוחזקו ברמה שווה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טסט אתה משלם שנה קדימה, כל חודש שקיבלת זה בונוס מבחינתך.

זה שמוכר לך את הרכב לא אמור לספק לך רישוי גם לשנה הבאה.

נכון, באותו מחיר ניתן לרכוש רכבים לא פחות טובים ויותר חדישים אבל בסה"כ היאריס זה בחירה טובה שמגובה בשוק חזק מאוד וסביר להניח שהיא תמשיך להיות כזו ולשמור על ערכה יותר מאחרות.

עוד כמה זמן היאריס תשמור על ערכה ?

הרכב כבר בן 10 , עוד כמה זמן הרכב הזה עוד יסע על כבישי הארץ ?

קצת פרופורציה.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בהחלט מסכים איתך שהיאריס הוא רכב טוב ולא נחות מרוב הרכבים בקטגורייה, אני לא מסכים איתך בעניין המחיר שהוא נסחר, לדעתי המחיר לא מצדיק את הקנייה שלו לאור האלטרנטיבות הקיימות והמחיר שלהן (נכון כפליים, אם היא לא פוסלת גיר ידני).

בכל אופן זה כבר דיון על נקודות מבט שונות, ומה שנותר לקונה הוא להחליט בדיוק את ההחלטה הזו: האם המחיר שהיא עתידה לשלם שווה את הרכב (הספציפי הזה ויאריס בכלל) שהיא עתידה לקנות? (במחשבה שהיא בדקה עוד אופציות, אז כנראה שהיא החליטה שכן). אני מבין שאתה חושב גם כך, ורבים יסכימו איתך- לגיטימי.

אני חושב שלא,

ובהצלחה לקונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היאריס היא לא מכונית באמת כ"כ טובה כמו שעושים ממנה. היא אמנם זריזה יחסית וגם חסכונית, אבל נוחות הנסיעה בינונית מינוס, זוויות הגלגול היסטריות ועל אף שהרכב מתנהג טוב הוא די מעצבן בנהיגה בסיבובים. בכביש המהיר הוא רועש מדי ולא נינוח ואיכות החומרים מאוד בסיסית (גם האבזור לא מרשים, או המושבים).

היתרון הגדול שלה, איך שאני רואה את זה, הוא שהיא עמידה לחלוטין להתעללויות. לאמא שלי הייתה כזו במשך 8 שנים (עברה לאחרונה לאחי) והיא אמנם נוסעת מעט, אבל באגרסיביות יתרה - והרכב לא עשה תקלה אחת לאורך כל הזמן הזה.

ועם זאת - גם אני חושב שהמחיר מופרך בכל קנה מידה...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב עבר תאונה אצל היד הראשונה. בעל הרכב (יד 2) קנה אותו אחרי התאונה, והראה לי את הבדיקה של המכון שהוא עשה לפני שהוא קנה. הרכב ברשותו מ2005. בבדיקה רשום שהכל תקין ובחלק של המרכב רשום שהוחלפו כל מיני חלקי פח (כנף ומכסה מנוע). אין פגיעה בשלדה. חוץ מזה נראה שצריך להחליף את הצמיגים וגם את הברקסים. הצבע מתקלף אבל זה פחות מפריע לי. הטסט בספטמבר (עוד חודשיים).

המחירון כיום הוא 41000.

מה דעתכם? כדאי? כמה הגיוני להוריד במחיר על תאונה שעל פניו אין לה נראות באוטו?

רכב מיני בן 10 שנים, הרכב לאחר תאונה (הוחלפו כנף ומכסה מנוע).

צריך להחליף צמיגים, ברקסים, הצבע מתקלף, וכמובן טסט עוד חודשיים.

המחירון לא ריאלי, גם אם אני גרופי של טויוטה ואני מניח כי הרכב יפגין אמינות מוחלטת עד סוף חייו.

אני בהחלט מסכים איתך שהיאריס הוא רכב טוב ולא נחות מרוב הרכבים בקטגורייה, אני לא מסכים איתך בעניין המחיר שהוא נסחר, לדעתי המחיר לא מצדיק את הקנייה שלו לאור האלטרנטיבות הקיימות והמחיר שלהן (נכון כפליים, אם היא לא פוסלת גיר ידני).

בכל אופן זה כבר דיון על נקודות מבט שונות, ומה שנותר לקונה הוא להחליט בדיוק את ההחלטה הזו: האם המחיר שהיא עתידה לשלם שווה את הרכב (הספציפי הזה ויאריס בכלל) שהיא עתידה לקנות? (במחשבה שהיא בדקה עוד אופציות, אז כנראה שהיא החליטה שכן). אני מבין שאתה חושב גם כך, ורבים יסכימו איתך- לגיטימי.

אני חושב שלא,

ובהצלחה לקונה.

מסכים לחלוטין.

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי תודה רבה לכל העונים..

ראשית, בעל הרכב מראש לא דרש מחירון אלא קצת פחות.

דיברתי איתו על עניין המחיר. בהתחשב בטסט הקרב, בצביעה הנדרשת, בבלמים והצמיגים... הגענו ל34000.

מחר אני נוסעת לעשות בדיקה לאוטו..

נשמע טוב יותר עכשיו? =)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5028 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...