Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כריזמה 98 230K בולם זעזועים יצא

yoni1234
שימו לב! השרשור הזה בן 5040 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

היום הייתי צריך לפרק את הגלגל לפני הנהג. כשהרמתי בג'ק שמתי לב שהגלגל פשוט יורד למטה ממש הרבה, אז ראיתי שהבולם יורד איתו למטה. כל הבולם ממש עם הקפיץ, עם הבורג שעטוף בגומיה שחורה עליו (שמונעת כניסת אבק ובפנים יש כדורים קטנים מסביב). למעלה מתחת למכסה מנוע נשאר הגומי השחור הגדול ו3 ברגים שמחזיקים אותו וחור שבתוכו ישב הבולם. השאלה היא האם זה אומר שהלך לי הבולם? או שזה אולי מיסב החלקה? כרגע החזרתי את הבולם למקומו והורדתי עליו את הרכב ככה. זה נשאר ולא יצא. מחר אני צריך ללכת למוסך אבל אני רוצה להיות בטוח שלא ינסו לדחוף לי חלקים סתם. אשמח אם למישהו יש את התשובה.

נ.ב

יש לי רעשים של נקישות כבר תקופה ארוכה בירידה (רק בירידה) מפסי האטה. כעת הם נעלמו בצד הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה כי כרית הבולם נקרעה.

תהיה חייב להחליף אותה ורצוי גם את מקבילתה משמאל.

אתה יודע כמה ק"מ עברו הבולמים הנוכחיים ? אולי כדאי להחליף ביחד עם הכריות.

הרעשים שאתה שומע לרוב מגיעים מחלקו האחורי של הרכב, מתותבי גומי אשר נמצאים במתלה.

חיפוש יספק לך לא מעט תשובות, דובר על זה לא מעט.

בהצלחה.

כל עוד מפרקים שם 6 תימניות בלילה...המטרה מקדשת את האמצעים!
:roflmao:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה תמונה של החלק שיצא, הוא מסומן באדום, בדיוק מה שיצא מסומן כל השאר נשאר במקום. מה שרואים זה אחרי שהחזרתי אותו והורדתי את הרכב עליו אבל הוא לא מחובר. הבולמים עשו בערך 100K והנקישות רק מהם. לא מהאחוריים בכלל. הרכב מאד שקט ונוח חוץ מהנקישות.

IMAG0095.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז את הבולם לא צריכים להחליף נכון? כי בולמים זה 1400 ש"ח ואם זה הכרית בלבד אז בטח פחות, אני מקווה.

בכ"א תודה רבה. אני בבוקר במוסך, זה לידי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין צורך להחליף את הבולם אם הוא תקין, יכול להיות שיפרקו את הבולם ויגלו שגם הוא גמור אם לא הוחלף מעולם.

כרית בולם חדשה חליפית תעלה כ100-150ש"ח ללא עבודה,אםלא החלפת מעולם בולמים מומלץ שתחליף גם אותם אם הם יתגלו כגמורים, זוג בולמים יפניים יעלו לך כ600ש"ח ללא עבודה.

מדובר בתושבת של הבולם(כרית בולם) אל תיסע במצב זה ברכב זה סכנה בטיחותית חמורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חזרתי מהמוסך.

התושבת של הבולם (הכרית) נקרעה איפה שסימנתי באדום, היא הוחלפה. 150 חלק ו150 עבודה.

הנקישות הן מהבולמים אבל הבולמים מתפקדים מצויין, חוץ מהנקישה הנסיעה נוחה. לכן לא החלפתי אותם.

תודה לעוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בד"כ נקישות ברכב הזה מגיעות מהמוטות מייצבים ולא מהבולמים.

העלות יחסית נמוכה של החלפת המוטות מייצבים.

אופיר רודניצקי, דיאגנוסטר מומחה לרכבי קבוצת VW AUDI SEAT SKODA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5040 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...