Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה שאלות לפני קבלת גולף GTI חדשה.

ranll
שימו לב! השרשור הזה בן 5080 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סופסוף אחריי תלאות רבות הרכב הגיע ארצה ועכשיו נמצא בתהליך לפניי מסירה.

ויש לי כמה שאלות לבעלי הGTI דור 5/6 ולכלל חבריי הפורום, אשמח אם תוכלו לשתף.

על איזו חברת ביטוח אתם ממליצים? ואם אפשר לדעת כמה אתם משלמים? כמה שילמתם כאשר הרכב היה חדש?

קיבלתי בינתיים הצעות של 6,000 למקיף + 1,700 חובה. (ביטוח לנהגים מעל 24 ואני (27) כנהג ראשי ללא תביעות)

(שנתיים חלפים מקוריים, רכב חדש אם נגנב בתוך שנה, גרירות + שמשות)

האם זה סביר? מה אתם חושבים?

האם אתם מתדלקים 95 או 98? עניין שמדאיג אותי יותר מהמחיר ל98 הוא הזמינות.

שמתי לב שהוא לא זמין בהרבה תחנות דלק, אני לא רוצה שייקרה מצב שאצטרך לתדלק 95 רק כי לא מצאתי תחנה ולפחד מדטונציה במנוע.

האם יש לבצע איזשהיא הרצה למנוע? בלמים? צמיגים?

כאשר שאלתי בסוכנות לא נתנו לי תשובה רצינית ובנוסף חיפשתי באינטרנט ולא הגעתי למסקנות חותכות.

ממחקר עצמאי באינטרנט הבנתי שיש לתת למנוע להגיע לטמפרטורת עבודה לפני שלוחצים אותו וב1500 ק"מ ראשונים לשנות סל"ד באופן קבוע.

חלק כתבו לא לעבור את 4,000 סל"ד בק"מ הראשונים וכו'...?!

למישהו יש מקור אותנטי מVW? מרק10? :)

תודה מראש,

--רן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 69
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

MK5 07, אני הייתי מבוטח דרך אלייד. שילמתי להם בערך את מה שאתה משלם, אולי קצת יותר, אבל יכול להיות שזה משתנה עם הנסיבות. עכשיו מצאתי איזה סידור בפחות, אבל אני לא בטוח שזה זמין לכלל הציבור.

אני מתדלק ב98 קבוע. יש כמעט בכל תחנה - לרוב לא לא על כל המשאבות, לכן אולי נדמה לך שאין. אני משתדל להדבק לאלו באיזורים ממעמד סוציו-אקונומי יותר גבוה, ככה יש עוד סיכוי שעברו פראיירים אחרים שתדלקו ב98 ושהדלק רואה תחלופה (למשל "דלק" במחלף הסירה בהרצליה).

צמיגים צריכים 100-200 ק"מ בשביל להוריד את השכבה המגינה, אתה תרגיש את זה. בשביל בלמים אתה יכול לחפש איך לעשות bedding לרפידות אם אתה מאוד רוצה להשקיע.

שים לב - שתי מכוניות שיצאו מצ'מפיון כחדשות (שלי וS3 של חבר) הגיעו עם swirl marks בצבע, וזאת כתוצאה משטיפה במכונה או שטיפה חובבנית אחרת. הייתי ממליץ לך להוציא את האוטו מלוכלך ולקחת אותו לdetailer שיעשה לו וקס טוב. קשה להוציא את זה אח"כ.

לגבי הרצה, יש כלמיני תיאוריות, אנשי ה4000 ק"מ זה גם אותם אלו שמחליפים שמן כל 5000 ק"מ, תתעלם. אני לא יכול לומר לכאן או לכאן, לא זכור לי שהיצרן אמר על זה משהו. בכל מקרה זה לא מזיק, אני עד 1000 ק"מ עשיתי עד 4000 סל"ד, 1500 עד 5000 סל"ד, וה500 ק"מ האחרונים בלי הגבלות אבל רגוע. המומנט של המנוע עוזר להעביר את התקופה הזו בלי יותר מדי עצבים.

אם האוטו הוא DSG, אל תלחם איתו בהילוכים הנמוכים, אתה תהרוס את התיבה. בראשון-שני תלמד להיות עדין על הגז ולא לבלבל אותה (אתה כבר תראה למה אני מתכוון בפעם הראשונה שזה יקרה). שים לב גם שהתיבה מחקה ממיר מומנט בD, אם אתה מגיע לצומת ואתה במצב ידני, אל תוריד בעצמך לראשון, תן לה לעשות את זה בעצירה או תשלב לD קצת לפני. ההעברה הרבה יותר עדינה וחלקה במצב הזה.

והדבר הכי חשוב - כשהמנוע קר, תעזוב אותו בשקט. אל תעבור את ה3000-3500 סל"ד כל עוד המחוג לא מראה 90 מעלות (וגם קצת אחרי, פשוט כי המים מתחממים מהר יותר מהשמן). יש לנו מנוע אחר, אצלי הוא מרגיש כמו דיזל כל עוד הוא קר.

קניה מצויינת, אתה הולך מאוד להנות ממנה. תעשה חיים.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי, תודה על התגובה,

לקחתי לתשומת ליבי.

לגביי הניקיון של הרכב, הבעיה היחידה שלי באם יאשרו את המסירה של הרכב מלוכלך,

היא שבמעמד המסירה לא אוכל להעמיד אותם (חס וחלילה חס ושלום) על שריטות, פגיעות וכו'...

אגב, ראיתי את הרכב שלי בבונדד, הוא כל כך מלוכלך מבחוץ שחייבים איזשהיא שטיפה אחרת הלכלוך נכנס פנימה כאשר פותחים את הדלתות. (מה שקרה לי)

השטיפה שם היא במכונה (גי'לדות מסתובבות).

איך זה שקשה להוציא את הסימנים לאחר השטיפה של צ'מפיון? אולי קשה להוציא אותם גם לפני השטיפה? כמה זה קריטי?

מה שכן, כמו שציינת אגש לדיטיילר שייתן הערכה למצב ואקווה לטוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי, תודה על התגובה,

לקחתי לתשומת ליבי.

לגביי הניקיון של הרכב, הבעיה היחידה שלי באם יאשרו את המסירה של הרכב מלוכלך,

היא שבמעמד המסירה לא אוכל להעמיד אותם (חס וחלילה חס ושלום) על שריטות, פגיעות וכו'...

אגב, ראיתי את הרכב שלי בבונדד, הוא כל כך מלוכלך מבחוץ שחייבים איזשהיא שטיפה אחרת הלכלוך נכנס פנימה כאשר פותחים את הדלתות. (מה שקרה לי)

השטיפה שם היא במכונה (גי'לדות מסתובבות).

איך זה שקשה להוציא את הסימנים לאחר השטיפה של צ'מפיון? אולי קשה להוציא אותם גם לפני השטיפה?

מה שכן, כמו שאמרת אגש לדיטיילר שייתן הערכה למצב ואקווה לטוב.

לא יודע מה להגיד לך, זו באמת בעיה. אבל swirl marks זה נבלה, במיוחד על אוטו חדש, אתה חייב פוליש בשביל להוריד את זה וחבל. איזה צבע לקחת? כמה שיותר כהה, יותר בעייתי. אלו בעצם מיקרו שריטות בצבע (או בלכה) שאתה רואה רק באור שמש ישיר, אבל זה מעצבן. זה אחד מהדברים שדיטיילר טוב יודע לטפל בהם, מאחר ואני לא מכיר דיטיילר טוב אני מעדיף שלא יהיו מלכתחילה.

אני הייתי מסתפק בשטיפה עם צינור בלחץ. תעשה את השיקולים שלך.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שצ'מפיון יסכימו בכלל למסור לך רכב מטונף.

אני הייתי מעדיף שהם ינקו את הרכב, אני לא חושב שהשריטות הקטנות נגרמות רק משטיפה אחת במכונה ובכל מקרה עדיף לראות את הרכב נקי ולחפש נגיעות או פגיעות אם קיימות (די נדיר) לפני קבלת הרכב. בכל מקרה, על צבע לבן כמעט ולא רואים את המיקרו שריטות האלו.

לגבי דימום מנוע, אני נותן למנוע דקה אחת לעבוד בסרק לפני דימום כדי לתת לטורבו להתקרר. לא יודע אם זה עדיין נדרש בכל מנוע מודרני אבל אני עושה זאת just in case.

תתחדש, רכב מדהים!

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי דימום מנוע, אני נותן למנוע דקה אחת לעבוד בסרק לפני דימום כדי לתת לטורבו להתקרר. לא יודע אם זה עדיין נדרש בכל מנוע מודרני אבל אני עושה זאת just in case.

זה מומלץ על כל מקרה ונדרש, גם במנועים המודרנים, פחות בגלל הקירור ויותר בגלל שבזמן דימום המנוע, לחץ השמן למיסב צונח ואילו הטורבו עצמו ממשיך להסתובב במהירויות גבוהות-עם פחות שימון.

זה פחות קריטי ונדרש כאשר לפני דימום המנוע, בוצעה נסיעה מנהלתית רגועה ללא עבודה מאומצת של הטורבו. (אך עדיין מומלץ, אפילו לכמה שניות).

אני מסכים עם כספר שכדאי לקבל דווקא את הרכב כשהוא נקי ע"מ לחפש פגמים.

אחרי שהרכב יוצא מחניית היבואן, לא תוכל לבוא בטענות.

תתחדש! טוב לראות שה-GTI נכנסת חזק לשוק.. זה ישאיר עוד מעט אקזמפלרים למכירה.

:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון, תתחדש!

במקומך הייתי מבקש מצ'מפיון שישטפו את הרכב עם צינור וזהו, בלי מכונה.

תראה מה רשום בספר רכב לגבי הרצה (1,500 ק"מ ראשונים). לא זוכר מה רשום אצלי.

אני מצטרף להמלצה לא לעבור 3,000 סל"ד כשהמנוע קר ולחכות חצי דקה לפני דימום מנוע, במצבים קיצוניים דקה.

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ותהנה.

יצא לי לנהוג לפני כשבועיים ב-GTI (אומנם ברכב ההדגמה הדי עייף) ונהנתי מכל רגע. אז כנראה שבכביש המפותל היא לא תגרום לך לחיוכים רבים כמו מגאן 225, אבל ביום יום היא פשוט חבילה נעימה ויעילה :-)

ואגב, לבן זה ה-צבע לגולף. מאוד סליפרית :wink:

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על כל התגובות והטיפים, רשמתי.

עדכון קל, התקשרתי לסוכן בצ'מפיון לגביי השטיפה ונאמר לי לצערי שהם לא יכולים להתערב בליין שהרכב צריך לעבור לפני מסירה.

(אז צפו בקרוב לבקשה על המלצה לדיטיילר ברמה.)

בנוסף קיבלתי הצעת ביטוח מאלייד וזה נשמע מבטיח מכיוון שהחברה ברובה בבעלות צ'מפיון ומוסכי ההסדר הינם של צ'מפיון עצמה.

ובינתיים אין צפי מתי יימסר הרכב לידי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תגזים לגבי ה-swirl marks והדיטיילר. הרכב יגיע במצב טוב מאוד (חדש...) ואל תכניס לעצמך דברים מיותרים לראש.

בכל מקרה אחרי פעם שתשטוף אותו בעצמך, רוב הסיכויים שיתחילו להופיע סימנים שאתה אפילו לא תראה - אלא אם אתה נוהג להביא את מוצרי השטיפה המובילים בעולם.

את הדיטיילינג תעשה אחרי חצי שנה, שתהיה סיבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי סיכם את זה יפה,

תנסה לחפש חברת ביטוח שלא מחייבת התקנת איתוראן / פויינטר.

זה תיק רציני הסיפור הזה.

אני הצלחתי להגיע למחיר טוב בביטוח החקלאי. זה אולי נשמע מקום מפוקפק אבל השם הוא מסיבות הסטוריות ומדובר בחברה גדולה יחסית. מבחינת פוליסה מדובר בפוליסה טובה יותר ממנורה בהם הייתי מבוטח קודם.

הקטע שמעניין באלייד (לא ידעתי בכלל על קיומם) שמוסכי ההסדר זה צ'מפיון. זה יכול להיות יתרון דווקא לרכבים ישנים יותר שהביטוח לא מכסה חלפים מקוריים. במקרה זה קשה לי להאמין שבמוסכי צ'מפיון ירכיבו חלקי פח (למשל) תחליפיים.

מצד שני בשביל 6K שהם רוצים (אני משלם 4K למקיף+ 1.5K לחובה) אני מעדיף אם וכאשר, לשלם 1500 השתתפות עצמית ולתקן איפה שאני בוחר.

יש המון חברות שלא רוצות לבטח את הרכבים האלו או נותנות תעריפים 5 ספרתיים אז צריך לברור טוב.

אגב, איזו מערכת אודיו/וידאו מגיעה בMK6 ?

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי סיכם את זה יפה,

תנסה לחפש חברת ביטוח שלא מחייבת התקנת איתוראן / פויינטר.

זה תיק רציני הסיפור הזה.

אני הצלחתי להגיע למחיר טוב בביטוח החקלאי. זה אולי נשמע מקום מפוקפק אבל השם הוא מסיבות הסטוריות ומדובר בחברה גדולה יחסית. מבחינת פוליסה מדובר בפוליסה טובה יותר ממנורה בהם הייתי מבוטח קודם.

הקטע שמעניין באלייד (לא ידעתי בכלל על קיומם) שמוסכי ההסדר זה צ'מפיון. זה יכול להיות יתרון דווקא לרכבים ישנים יותר שהביטוח לא מכסה חלפים מקוריים. במקרה זה קשה לי להאמין שבמוסכי צ'מפיון ירכיבו חלקי פח (למשל) תחליפיים.

מצד שני בשביל 6K שהם רוצים (אני משלם 4K למקיף+ 1.5K לחובה) אני מעדיף אם וכאשר, לשלם 1500 השתתפות עצמית ולתקן איפה שאני בוחר.

יש המון חברות שלא רוצות לבטח את הרכבים האלו או נותנות תעריפים 5 ספרתיים אז צריך לברור טוב.

אגב, איזו מערכת אודיו/וידאו מגיעה בMK6 ?

לגביי איתוראן/פוינטר, מסכים איתך לגמרי. (אם נגנב, שייקחו ולא ייאתרו)

בדקתי בזמנו את הנושא ובאחת חברות הביטוח (לא זכורה לי מי) שכן הסכימה לבטח ללא איתוראן/פוינטר הסכומים היו גבוהים.

מכיוון שהצלחתי לקבל מצ'מפיון את הסיפור הזה על חשבונם אז החלטתי לעבור לסדר היום עם המערכות.

כחלק מהסיור שלי בבונדד הראו לי איך מפרקים את הרכבים על מנת להרכיב את המערכות האלה,

סה"כ נראה שהם עושים עבודה מקצועית אך בכל זאת מראות קשים.

המערכת שמותקנת ברכב היא ה-RCD510 המדוברת.

אגב, האם הביטוח שעשית הוא לכל אדם מעל גיל 24 או לנהג יחיד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת הביטוח,בינתיים הפכתי אותו לנהג יחיד מעל גיל 30 מה שגרם למחיר לרדת ל3600 למקיף.

שני נהגים מעל גיל 30 זה 4000

דווקא ביטוח חקלאי הסכימו ללא איתוראן/פויינטר אבל רק אם מתקינים קודן בעל 2 ניתוקים: 1 אלחוטי והשני חוטי.

מכיוון שכבר היה מותקן פויינטר ברכב מהבעלים הקודם, העדפתי לעשות מנוי בפויינטר מאשר להתחיל לבצע התקנות מקומיות ברכב.

"עתיד" , למה אתה גונב לי את הבדיחה שאני בעצמי סיפרתי לך אחרי שסגרתי עם ביטוח חקלאי? (אגב אותם זה לא הצחיק כששאלתי אם אני מקבל טרקטור כרכב חלופי :))

תתחדש על הרכב, רכב מדהים ,אתה תהנה ממנו. כמובן מצפים לתמונות לאחר יום המסירה.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5080 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...