Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בין פיאט דובלו 07' לפורד קונקט 06'

erangg
שימו לב! השרשור הזה בן 5080 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני עומד בפני קנייה של רכב, תקציב של עד 50K.

אנחנו זוג צעיר, עם תינוק בדרך, ואחרי מחשבות החלטנו ללכת על טנדרון, בגלל הגודל (אנחנו נוסעים הרבה לסופי שבוע בשטח ולפעמים אני צריך להעמיס דברים). בנוסף גם אני וגם זוגתי מעדיפים רכב עם הילוכים ידניים.

לאחר בדיקה של מספר רכבים אנחנו מתלבטים לגבי שניים ספציפיים

הראשון - פורד קונקט, 2006, יד 1 מפרטי, 110,000 ק"מ. הרכב לאחר בדיקה ומבחינה מכנית הוא במצב מצוין, אין אפילו נזילה.

מה שכן יש זה תאונה ישנה שגרמה לעיקום בכנף אחורית ובפגוש אחורי. שניהם הוחלפו בחלקים חדשים (לא משומשים).

יש פגיעה קלה בקורת רוחב אחורית, שהוגדרה כבעלת משמעות שולית.

המחיר לאחר מיקוח - 50,000 ש"ח. מחיר מחירון 56,000.

השני - פיאט דובלו 2007, יד 1 מפרטי, 123,000 ק"מ. עוד לא לקחתי את הרכב לבדיקה, מבחינה חיצונית הוא במצב שמור.

המחיר שלו הוא 50,000 ש"ח לפני תיקוני דברים שיעלו בבדיקה. מחירון 63,000.

לשני הרכבים ספר טיפולים מלא. מה דעתכם?

בדקתי בשירשורים קודמים ואין הרבה התייחסות לדובלו שנת 07 ומעלה. אני יודע שהרכב עבר שינוי בשנה זו, אבל לא ראיתי בשום מקום התייחסות לאמינות שלו. שמעתי שהפורד הוא מאוד אמין כל עוד מטפלים בו בזמן. איך הדובלו?

יש איזה שהן "מחלות" לרכבים אלה שכדאי לשים לב אליהן?

הרבה תודה מראש על העזרה, ההתלבטות מעסיקה אותי מאוד בימים האחרונים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו זוג צעיר, עם תינוק בדרך, ואחרי מחשבות החלטנו ללכת על טנדרון, בגלל הגודל (אנחנו נוסעים הרבה לסופי שבוע בשטח ולפעמים אני צריך להעמיס דברים).

אני הייתי בוחר בדובלו ולא בקונקט, בגלל הנסיעות בשטח. לקונקט יש צנרת המיזוג די נמוכה, יכול להיות שתצטרכו לבלות אצל המזגניסט באופן קבוע, הצינור המדובר לא זול בכלל.

אופציה נוספת - רנו קנגו DCI מודל 2007. היא גם יחסית גבוהה (יחסית לברלינגו, למשל), וגם נעימה לשימוש משפחתי (יותר מדובלו או קונקט).

משום מה, רשות הגנת הטבע בחרו בקנגו לנסיעות בשבילי הארץ.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד הדברים שאתה צריך לקחת בחשבון,

זה את הפלסטיקה / איכות ההרכבה בפיאט לעומת הפורד.

בפיאט החלקים עדינים / נוטים להישבר מהר יותר.

אם נושא זה מציק לך אז הפורד הרבה יותר עדיפה.

subaru grand leone 94 ידנית - נמכרה.

chevrolet spark 2014 1.0 manual רכב נוכחי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לחפש את ההודעות על שם המשתמש שלי עם "דובלו" ותראה את דעתי.

אין הבדל ממשי בין דובלו 2003 כמו שהיה לי לבין 2007 חוץ מהצורה ועוד 5 כ"ס במנוע.

אני לא יודע מאיפה שמעת על האמינות הגבוהה של קונקט אבל אני בטח לא יכול להסכים לזה באופן גורף. לקונקט יש מחלות לא מועטות, בפרט במזרקים. גם הפלסטיקים בדובלו ממש לא עדינים ולי לא נשבר באוטו כלום (רכב עבודה) חוץ מסף הפלסטיק של דלת ההטענה האחורית ואיזה מדרך פלסטיק בכניסה של הנוסעים שקיבל פיצוץ ממוט מתכת.

הייתי הולך על הדובלו בגלל שאתה מרוויח שנת מודל שלמה, הוא גם בסדר גמור בשטח - רק שהוא לא נוח בגלל קפיצי עלים מאחורה.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בן אדם לא קונה רכב דיזל לנסוע 15 אלף ק"מ בשנה. אלא לפחות 40 אלף. לכן נסועה של כ 120 אלף ק"מ לרכב בן שלוש הגיונית, לדובלו הזה יש קצת יותר אבל לדעתי ההבדל מהקונקט הספציפית שראיתם לא משמעותי.

תבדקו היכן הדובלו טופל, האם יש נוזל כחול (פרפלו מקורי) במיכל העיבוי של הרדיאטור או משהו אחר, שזה פחות טוב. החלקים היקרים ביותר הם משאבת הזרקה (משופצת כולל עבודה זה כ5000 ש"ח), מזרקים (כל אחד מאות ש"ח) וטורבו. אם אחד מהם הוחלף כבר במקורי או במשהו מניח את הדעת חליפי אז יהיה לכם שקט ממנו לדי הרבה זמן.

עז יפנית בסלעים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבדיקת הקניה לא יגידו לך כלום לגבי חלקים שהוחלפו.

וגם במוסך לא יגידו לך כלום לגבי זה, אלא אם זה מוסך מורשה יבואן, או מוסך אחר שעובד עם מחשב, והאוטו טופל במוסך זה.

הדרך היחידה לדעת מה הוחלף באוטו היא לבקש קבלות מהטיפולים הקודמים, ולראות שם, מה הוחלף ברכב, מעבר לחלקים מתכלים, שמוחלפים בכל טיפול.

בעיקרון, באוטו כזה עם 120 אלף קילומטר כל המכלולים שאלי (באבא) פירט אמורים להיות עדיין מקוריים מהמפעל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיוני כעובד בהשכרת רכב פעם.

הדובלו רכב מצוין !

כח זמין תמיד גם אם הרכב עמוס.

מה שכן, מבחינת נוחות, עדיף שהרכב יהיה עמוס. כי הרכב מאד קופצני.

בנסיעה מפ"ת לגן יבנה עם אשתי והילדים, אשתי לא הפסיקה להתלונן על הקופצנות הזו.

עד ששנינו לא הפסקנו לצחוק.

אישית אני מאד אוהב את הדובלו. (לא את החדשות חדשות שנראות מוזר)

הרכב לא ממש נוח כרכב משפחתי.

ברלינגו או פרטנר הרבה יותר נוחות, אבל לא אהבתי אותן.

זה אולי יישמע מוזר, אבל ההיגוי שם... משהו לא נראה לי.

ואם אתה אומר "שטח". הדובלו גבוהה יותר.

מהקונקט לא יצא לי להתרשם כלל. אז אין לי דיעה טובה או שלילית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה אם הטיפולים עוקבים או לא. כפי שבוקי כתב אם האוטו עשה משהו מעבר לטיפולים שוטפים במוסך אחר אתה לא תדע זאת, אבל בק"מ כזה נדיר שזה יקרה, בפרט שבשנים הראשונות הרכב באחריות.

עז יפנית בסלעים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עומד בפני קנייה של רכב, תקציב של עד 50K.

אנחנו זוג צעיר, עם תינוק בדרך, ואחרי מחשבות החלטנו ללכת על טנדרון, בגלל הגודל (אנחנו נוסעים הרבה לסופי שבוע בשטח ולפעמים אני צריך להעמיס דברים). בנוסף גם אני וגם זוגתי מעדיפים רכב עם הילוכים ידניים.

לאחר בדיקה של מספר רכבים אנחנו מתלבטים לגבי שניים ספציפיים

הראשון - פורד קונקט, 2006, יד 1 מפרטי, 110,000 ק"מ. הרכב לאחר בדיקה ומבחינה מכנית הוא במצב מצוין, אין אפילו נזילה.

מה שכן יש זה תאונה ישנה שגרמה לעיקום בכנף אחורית ובפגוש אחורי. שניהם הוחלפו בחלקים חדשים (לא משומשים).

יש פגיעה קלה בקורת רוחב אחורית, שהוגדרה כבעלת משמעות שולית.

המחיר לאחר מיקוח - 50,000 ש"ח. מחיר מחירון 56,000.

השני - פיאט דובלו 2007, יד 1 מפרטי, 123,000 ק"מ. עוד לא לקחתי את הרכב לבדיקה, מבחינה חיצונית הוא במצב שמור.

המחיר שלו הוא 50,000 ש"ח לפני תיקוני דברים שיעלו בבדיקה. מחירון 63,000.

לשני הרכבים ספר טיפולים מלא. מה דעתכם?

בדקתי בשירשורים קודמים ואין הרבה התייחסות לדובלו שנת 07 ומעלה. אני יודע שהרכב עבר שינוי בשנה זו, אבל לא ראיתי בשום מקום התייחסות לאמינות שלו. שמעתי שהפורד הוא מאוד אמין כל עוד מטפלים בו בזמן. איך הדובלו?

יש איזה שהן "מחלות" לרכבים אלה שכדאי לשים לב אליהן?

הרבה תודה מראש על העזרה, ההתלבטות מעסיקה אותי מאוד בימים האחרונים

מניסיון של שנים על דובלו וגם על קונקט כרכב ליסינג, אני ממליץ לך על הקונקט שהוא בעצם שילוב מצוין של רכב לעבודה ולמשפחה- הוא נוח, חזק ו"יושב טוב על הכביש". והכי חשוב שאין איתו שום בעיות אמינות. חלקי הפלסטיק לא זזים ולא מקרקשים. פשוט לשים סולר ולנסוע. אגב, כבר חרשנו איתו את כל הארץ והאוטו אפילו לא מצייץ או מתלונן, להיפך.

היתרון היחיד שיש לדובלו על הקונקט הוא שהוא קצת יותר זריז וזהו- הישיבה גבוהה ולא נוחה, הרכב לא יציב וחזק כמו הקונקט. פלסטיקים שמתפרקים, אגן שמן שהתפרק, ועוד כמה בעיות מעצבנות וקילקולים שמאפיינים את מותג פיאט.

בלי לחשוב פעמיים- קונקט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5080 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...