Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איביזה SportCoupe - 1.4 מול דגם 1.6

orankohn
שימו לב! השרשור הזה בן 5087 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רבים שמו לב להתעניינות העצומה במבצע של סיאט לדגם SC 1.4 ב - 88,800.

עלו שאלות לא מעטות לגבי הזהות / שוני בין דגמי ה SC , בעיקר בגלל שהדגם החדש 1.4 עדיין לא היה בארץ בחודש

הראשון למבצע , והלקוחות הפוטנציאלית יכלו להתרשם בפועל בסוכנות מהדגם ה"וותיק" 1.6. שכנראה נאמר בחלק מהסוכנויות שמדובר באותו אוטו , למעט המנוע השונה.

היות ואני הזמנתי את הרכב במבצע ,ובהמשך שידרגתי לדגם החזק יותר 1.6 משיקולים שונים ,ואתמול קיבלתי בשעה טובה

את הכלה , והיות וראיתי בפועל באתר המסירה את שתי הוורסיות , להלן דיווח בפועל מה ההבדלים :

1. כמו שציינו - בלמים אחוריים תוף ב 1.4 - דיסק ב 1.6 . יש לציין לטובה שמראה התופים ב 1.4 בהיר ונאה יחסית,

כך שאם עיקר החשיבות לנהג במראה - הרי אין מה להתאכזב.

2. ב 1.6 שטיחים "אמיתיים" מלבד / צמר סינטטי עם תופסני ריצפה וריקמת "איביזה" בצד הנהג.

קראתי דיווחים שב 1.4 קיבלו שטיחי גומי.

3. למרות שבדגם ה1.6 SC הדגמה בסוכנות היה פנל ודלתות שחורים , הרי גם אני קיבלתי בפועל בדיוק אותו גוון בהיר

כמו ב 1.4 שסופקו. אני אישית מופתע לטובה ומרוצה - מכניס לטעמי יותר חיים ושיק לפנים .

יש לציין שמדובר ב 1.6 "חדשה" לגמרי - תאריך הרכבה תחילת אפריל 2010.

4. צמיגי פירלי P7 . קראתי שדווח שב 1.4 צמיגי GOODYEAR.

לסיכום , הבדלים מועטים , מי שקנה 1.4 עשה עיסקה מעולה בתמורה !

ודרך אגב , האוטו נהדר !

10.jpg

ibiza 1.jpg

IMG_9955.jpg

IMG_9975.jpg

IMG_9979.jpg

IMG_9980.jpg

IMG_9960.jpg

IMG_9958.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 84
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תתחדש. צבע משגע.

אוטו יפיפה.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי עידן - בוודאי שאתה צודק , לא שכחתי את ההבדלים הקשורים במנוע / ביצועים אלא התמקדתי בהבדלים הקטנים "מסביב".

ואם כבר - להלן הבדלי הנתונים + הבדלים "סובייקטיביים" בין הדגמים. (ידני SC).

הספק מירבי 1.6 : - 105 כ"ס ב 5,600 סל"ד . 1.4 : 85 כ"ס ב - 5000 סל"ד.

מומנט מירבי 1.6 : - 15.6 קג"מ ב 3,800 סל"ד. 1.4 : 13.4 קג"מ ב - 3,800 סל"ד.

מהירות מירבית 1.6: 189 קמ"ש. 1.4 : 177 קמ"ש.

קילומטר מעמידה 1.6 : 32 שניות . 1.4 : 33.6 שניות.

תאוצה 0-100 קמ"ש 1.6 : 10.4 שנ'. 1.4 : 11.8 שנ'.

משקל 1.6 : 1015 ק"ג. 1.4 : 1000 ק"ג.

אלטרנטור 1.6 : 110 אמפר. 1.4: 90 אמפר.

תצרוכת דלק יצרן 1.6 : עירוני - 12 ק"מ/ליטר , בינעירוני - 20 ק"מ/ליטר , משולב - 15.8 ק"מ/ליטר.

תצרוכת דלק יצרן 1.4 : עירוני - 12.35 קמ"/ליטר , בינעירוני - 20.8 ק"מ.ליטר , משולב - 16.7 ק"מ /ליטר.

מעבר לנתונים היבשים - מנוע ה 1.4 מודרני יותר ולדוגמא מוצע בפולו החדשה. במבחנים שונים בחו"ל הועדף על מנוע ה - 1.6

בהיבטי רהיטות, שימושיות ורעש. מנוע 1598 סמ"ק של VW וותיק (אך מוכח) ובסוף ימיו . הוחלף בסקודה פאביה ופולקסווגן

פולו ביחידה מודרנית ועדיפה של 1.2 TSI.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראית מצוין בכתום!

מכניסה קצת צבע (תרתי-משמע) על הכביש בין אלפי המכוניות שנראות אותו הדבר.

תתחדש ותהנה.

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי עידן - בוודאי שאתה צודק , לא שכחתי את ההבדלים הקשורים במנוע / ביצועים אלא התמקדתי בהבדלים הקטנים "מסביב".

ואם כבר - להלן הבדלי הנתונים + הבדלים "סובייקטיביים" בין הדגמים. (ידני SC).

הספק מירבי 1.6 : - 105 כ"ס ב 5,600 סל"ד . 1.4 : 85 כ"ס ב - 5000 סל"ד.

מומנט מירבי 1.6 : - 15.6 קג"מ ב 3,800 סל"ד. 1.4 : 13.4 קג"מ ב - 3,800 סל"ד.

מהירות מירבית 1.6: 189 קמ"ש. 1.4 : 177 קמ"ש.

קילומטר מעמידה 1.6 : 32 שניות . 1.4 : 33.6 שניות.

תאוצה 0-100 קמ"ש 1.6 : 10.4 שנ'. 1.4 : 11.8 שנ'.

משקל 1.6 : 1015 ק"ג. 1.4 : 1000 ק"ג.

אלטרנטור 1.6 : 110 אמפר. 1.4: 90 אמפר.

תצרוכת דלק יצרן 1.6 : עירוני - 12 ק"מ/ליטר , בינעירוני - 20 ק"מ/ליטר , משולב - 15.8 ק"מ/ליטר.

תצרוכת דלק יצרן 1.4 : עירוני - 12.35 קמ"/ליטר , בינעירוני - 20.8 ק"מ.ליטר , משולב - 16.7 ק"מ /ליטר.

מעבר לנתונים היבשים - מנוע ה 1.4 מודרני יותר ולדוגמא מוצע בפולו החדשה. במבחנים שונים בחו"ל הועדף על מנוע ה - 1.6

בהיבטי רהיטות, שימושיות ורעש. מנוע 1598 סמ"ק של VW וותיק (אך מוכח) ובסוף ימיו . הוחלף בסקודה פאביה ופולקסווגן

פולו ביחידה מודרנית ועדיפה של 1.2 TSI.

ואו איזה צריכת דלק מרשימה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רבים שמו לב להתעניינות העצומה במבצע של סיאט לדגם SC 1.4 ב - 88,800.

עלו שאלות לא מעטות לגבי הזהות / שוני בין דגמי ה SC , בעיקר בגלל שהדגם החדש 1.4 עדיין לא היה בארץ בחודש

הראשון למבצע , והלקוחות הפוטנציאלית יכלו להתרשם בפועל בסוכנות מהדגם ה"וותיק" 1.6. שכנראה נאמר בחלק מהסוכנויות שמדובר באותו אוטו , למעט המנוע השונה.

היות ואני הזמנתי את הרכב במבצע ,ובהמשך שידרגתי לדגם החזק יותר 1.6 משיקולים שונים ,ואתמול קיבלתי בשעה טובה

את הכלה , והיות וראיתי בפועל באתר המסירה את שתי הוורסיות , להלן דיווח בפועל מה ההבדלים :

1. כמו שציינו - בלמים אחוריים תוף ב 1.4 - דיסק ב 1.6 . יש לציין לטובה שמראה התופים ב 1.4 בהיר ונאה יחסית,

כך שאם עיקר החשיבות לנהג במראה - הרי אין מה להתאכזב.

2. ב 1.6 שטיחים "אמיתיים" מלבד / צמר סינטטי עם תופסני ריצפה וריקמת "איביזה" בצד הנהג.

קראתי דיווחים שב 1.4 קיבלו שטיחי גומי.

3. למרות שבדגם ה1.6 SC הדגמה בסוכנות היה פנל ודלתות שחורים , הרי גם אני קיבלתי בפועל בדיוק אותו גוון בהיר

כמו ב 1.4 שסופקו. אני אישית מופתע לטובה ומרוצה - מכניס לטעמי יותר חיים ושיק לפנים .

יש לציין שמדובר ב 1.6 "חדשה" לגמרי - תאריך הרכבה תחילת אפריל 2010.

4. צמיגי פירלי P7 . קראתי שדווח שב 1.4 צמיגי GOODYEAR.

לסיכום , הבדלים מועטים , מי שקנה 1.4 עשה עיסקה מעולה בתמורה !

ודרך אגב , האוטו נהדר !

מברוק! אוטו מדהים! אם אפשר שאלה קטנה כמה עלתה לך הבובה בסופו של דבר ואם תוכל אני אשמח אם תשתף אותי במחיר הביטח של ה 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני הזמנתי כתום (1.4 ליטר), קיבלתי אותה ביום שלישי בסוכנות בנצרת. השטיחים אצלי, אגב, אינם מגומי אלא מצמר סינטטי עם תופסני רצפה.

אגב, נתון מעניין, מאז התידלוק האחרון (תדלוק מלא), עברתי כבר מעל ל-300 קילומטרים ועדיין לא הגעתי לסף חצי הטנק במד הדלק. :-)

תתחדש ותהנה, צבע מהמם.

Kia Niro, 1.6 (141), Hybrid Crossover, Rich Espresso, 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני שם לב עכשיו להבדל נוסף שב1.4 האגזוז חבוי לעומת ה1.6 שבו האגזוז (הצנום) בולט.

Jeep Grand Cherokee Trailhawk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל הברכות.

כמה התייחסויות :

* לגבי תצרוכת דלק - שני הדגמים באמת אמורים להיות חסכוניים מאוד בפוטנציה - שילוב של מספר גורמים :

משקל קל , מבנה אוירודינמי טוב (מקדם גרר נמוך) , גיר ידני , תכנון יחסי העברה ומנוע לחסכון בדלק.

ברור שאין לצפות לשיחזור נתוני היצרן בחיי הכבישים היומיומיים. מעניין מה המצב במציאות - ימים יגידו.

* לאחר בדיקות די ממושכות מצאתי ביטוח טוב וזול , אבל כנראה לא רלבנטי לרוב הרוכשים.

אני משלם 1251 לחובה ו - 2350 למקיף כולל כל ההרחבות - יש לזכור מדובר בדגם SC 1.6 אבל אני נהג

מבוגר ללא תביעות בעבר.

* גג הזכוכית באמת חביב אך מאכזב למי שרגיל לחלון שמש אמיתי.

* כדי למנוע מבני בית אחרים לחשוק ברכב חיברתי SOUNDRACER V-8 כך שהם חושבים שמדובר ברכב ספורט

בעל רעש אימתני ומפחיד שכלל אינו נוח לנהיגה יומיומית...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5087 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...