Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאט מולטיפלה - שריפה פרצה באמצע הנסיעה

ציפופו
שימו לב! השרשור הזה בן 5084 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שאלה קצת חריגה.

לפני יומיים אשתי נסעה במולטיפלה שלנו לירושלים. באזור שורש האוטו התחיל לעשן פתאום ממכסה המנוע. היא עצרה בצד ומיד פרצו משם להבות ועד שכולם יצאו מהאוטו השריפה היתה כבר בעיצומה.

האוטו טוטל-לוס.

לפני פחות מחודש היינו במוסך שם תיקנו נזילת סולר ממשאבת הדלק. בפעם הראשונה התקלה לא טופלה כראוי וחזרתי למחרת. כמו כן, עשו לי החלפת רצועת טיימינג עם כל מה שכרוך בכך. סה"כ הוצאות מעל 4000 ש"ח !

א. האם השריפה יכולה להיות תוצאה של טיפול רשלני?

ב. אם כן, מכירים מישהו (מכונאי מורשה) שיכול לתת לי חוות דעת רשמית שמצהירה כך?

ג. מישהו פה מכיר תביעה כזו או דומה לזו שהתובע זכה בה? אפשר לקבל פרטים?

כיון שלא הייתי מבוטח בביטוח מקיף, הפסדתי בסיפור הזה הרבה מאוד כסף שאין לי. אם זו תקלה משמים - נקבל את הדין בהכנעה ובאהבה. אבל אם הנזק נגרם לי, אשמח למצוא דרך לקבל את הפיצוי הראוי.

אוטו שרוף 004.jpg

אוטו שרוף 003.jpg

אוטו שרוף 001.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך לקחת שמאי רכב ולקוות שהוא יצליח לזהות את מוקד השריפה ומזה להקיש מה הגורם לכך.

אם אכן ימצא שזה מרשלנות מוסך, אז עם דו"ח השמאי פנה אל המוסך לקבלת פיצוי עבור הנזק שנגרם לך (למעשה את עלות המכונית).

מוסך מסודר ואחראי, מבוטח ומכוסה על נזקים כאלו.

כמובן שיתכן שהשמאי לא יצליח למצוא במדויק את הגורם לשריפה (וזה צריך לעמוד גם, אולי, במבחן בית משפט) או שהוא ימצא שבכלל אין כאן אשמת מוסך (רשלנות מקצועית).

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בספק עם שמאי רגיל יכול לבצע עבודה שכזו , בשביל זה יש חוקר שרפות ,

אני עובד באגף טכני של חברה גדולה שהרכבים בה אינם מבוטחים בביטוח מקיף (הרבה רכבים = לא משתלם),

לא פעם הגעו אילנו על גרר רכבים לאחר שריפה , מכוון שהרכבים לא מבטוחים צריך לעשות הכל כדי למצוא סיבה לדלקה , אנו מזמינים חוקר שרפות והוא יכול למצוא את מוקד השרפה ולאשר אם אכן מדובר ברשלנות מוסכית ,

מקווה שעזרתי

פולקסווגן-כי חיים רק פעם אחת !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה שנים הייתה לאימי פאסאט 98 TDI שמורה בפדנטיות מדהימה (יד 2 עם 160K ק"מ ותיעוד טיפולים מלא במוסך מורשה!). אבי הכניס את הרכב לסדרת טיפולים דיי גדולה - החולפו 4 צמיגים ובמוסך מורשה נעשה טיפול גדול, ברקסים אחוריים (ואני חושב שגם קדמיים) + החלפת מדחס מזגן ותיקון כלשהו במערכת המיזוג. כל זאת לאחר שקצת קודם לכן, הרכב עבר החלפה של כל מיני תותבים וגומיות בפרונט. בקיצור, נשפך על הרכב המון כסף. יום לאחר הטיפול הגדול במוסך המורשה, אימי נסעה עם הרכב בבוקר אל העבודה (4 דקות נסיעה גג - עובדת מרחק של כמה רחובות מהבית). לאחר מס' דקות התחילה לשמוע קריאות מחוץ למקום עבודתה - כשיצאה, התבשר לה שהרכב שלה עולה באש...

כל החשדות פנו לעבר ההתעסקות של המוסך במערכת המיזוג. אני יודע שגם חוקר שריפות בדק את הרכב, אך איני יודע מה הייתה קביעתו המקצועית. בכל אופן, לנו שילם הביטוח המקיף ולמיטב ידיעתי חברת הביטוח תבעה את המוסך.

נסה את מזלך, הלוואי ותצליח להוציא קצת טוב מהסיפור.

DSCF2531.jpg

DSCF2534.jpg

DSCF2535.jpg

DSCF2545.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה על השאלה הלא כל כך קשורה - למה אין ביטוח מקיף, בגלל עלות נמוכה של הרכב? ביטוח צד ג' יש לך, למקרה של פגיעה במישהו?

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולכם.

חוקר שריפות זה ההוא מכיבוי אש? כי אם כן, זה האיש שאתה רואה בתמונות. בקרוב יגיע אלינו הדוח שלו.

לגבי המקיף, אכן הוא לא נעשה בשל ערך נמוך יחסית של הרכב. גבולי אמנם אבל היה מקום להתלבטות. כמובן שבחכמה שלאחר מעשה זו היתה טעות אבל אני לא יודע איך הייתי נוהג שוב מחר. תמיד היה חובה, צד ג' וביטוח גרירה.

לגבי המקרה שהוזכר הוא בהחלט עוזר לי אלא שאצלכם זה קרה יום למחרת הטיפול ואילו אצלי שלושה שבועות אחרי. השאלה היא איך אני מצליח להוכיח.

אם יש טיפים נוספים אשמח לקבל. כמו כן, הבנתי שאני צריך חוות דעת מומחה. יודעים אצל איזה מוסכניק אפשר לקבל חו"ד כזו? ואיפה מוצאים שמאי רכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השרשור - כמו שאמרו - גש לחוקר שריפות, ותן לו לחקור את המקרה. הוא יעלה על מוקד השריפה ויהיה מה שיהיה.

בינתיים - בהצלחה רבה.

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה קצת חריגה.

לפני יומיים אשתי נסעה במולטיפלה שלנו לירושלים. באזור שורש האוטו התחיל לעשן פתאום ממכסה המנוע. היא עצרה בצד ומיד פרצו משם להבות ועד שכולם יצאו מהאוטו השריפה היתה כבר בעיצומה.

האוטו טוטל-לוס.

לפני פחות מחודש היינו במוסך שם תיקנו נזילת סולר ממשאבת הדלק. בפעם הראשונה התקלה לא טופלה כראוי וחזרתי למחרת. כמו כן, עשו לי החלפת רצועת טיימינג עם כל מה שכרוך בכך. סה"כ הוצאות מעל 4000 ש"ח !

א. האם השריפה יכולה להיות תוצאה של טיפול רשלני?

ב. אם כן, מכירים מישהו (מכונאי מורשה) שיכול לתת לי חוות דעת רשמית שמצהירה כך?

ג. מישהו פה מכיר תביעה כזו או דומה לזו שהתובע זכה בה? אפשר לקבל פרטים?

כיון שלא הייתי מבוטח בביטוח מקיף, הפסדתי בסיפור הזה הרבה מאוד כסף שאין לי. אם זו תקלה משמים - נקבל את הדין בהכנעה ובאהבה. אבל אם הנזק נגרם לי, אשמח למצוא דרך לקבל את הפיצוי הראוי.

לגבי החשד [נזילת סולר שגרמה לדלקה ]המשאבה יושבת בצד האחורי של האוטו והדלקה נוצרה בחלק הקדמי. אם יאבחנו שהדלקה התחילה קודם מהאזור של המשאבת סולר סביר להניח שהדלקה החלה כתוצאה בטיפול לקוי של צוות המוסך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידי היקר, משאבת סולר יושבת על המנוע, בניגוד למשאבת דלק ברכבים פרטיים חדישים אשר יושבת בתוך מיכל הדלק לרוב.

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידי היקר, משאבת סולר יושבת על המנוע, בניגוד למשאבת דלק ברכבים פרטיים חדישים אשר יושבת בתוך מיכל הדלק לרוב.

ידידיי היקרים, סולר זקוק ל1000 מעלות צליזיוס כדי לבעור (אם אינני טועה), ולכן נראה לי שזה החשש האחרון שצריך להתעסק איתו.

לפתוח השרשור, כמו שאמרו הרוב, פנה לחוקר שריפות אם כל כך חשוב לך לבדוק את הסיבה.

בהצלחה.

רותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל מצטער לשמוע.

שנית, אכן שרפה כזאת יכולה להיגרם ע"י נזילת דלק/סולר כמובן שבסולר זה קצת יותר מסובך. מכיוון שסולר צריך טמפרטורה גבוה, אך במקרה וסולר מתערבב עם שמן ופוגע בצינור פליטה זה יכול לגרום להתלקחות.

כמובן שיכולים להיות סיבות נוספות כגון : קצר חשמלי ועוד...

שמאי רכב לא יכול לעזור לך בזה , מי שיכול זה חקר שריפות אשר יכול לפי ממצאי בדיקה לאתר את מוקד פריצת האש.

מה שהיתי ממליץ לך לעשות .

א. לפנות לחוקר שריפות למתן חוות דעת לנסיבות התלקחות ולאחר מכן לשקול הגשת תביעה כנגד המוסך (במקרה והחוקר יקבע כי הסולר הוא הגורם להיתקחות).

כמובן שלאחר קבלת חוות דעת מהחוקר יש צורך בדוח שמאי שיעריך את הנזקים שנגרמו. למרות שבצילומים נראה בבירור שהרכב לא לתיקון.

במידת הצורך ושאלות נוספות ניתן לפנות בפרטי לקבלת מס טלפון.

נ.ב שככחתי לשאול האם בוצע החלפת מצבר או כל דבר אחר הקשור למערכת חשמל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אריק, תודה על התגובה המפורטת והמנומקת.

חוקר שריפות היה והדוח בדרכו אלי. אני מקווה לעדכן פה ברגע שיהיו לי הממצאים.

לגבי שמאי רכב, אני חייב את החלק הזה ? אני רוצה כבר להיפטר מהאוטו (לחלפים) כי השכנים מתחילים להציק וגם כי ילדים נכנסים לאוטו ומפרקים שם דברים ומשחקים שם ולא בא לי שיקרה להם משהו.

בענין המצבר, לא נגעו בו עד כמה שידוע לי. תיקנו לי משהו בתאורה הפנימית של הרכב (אבל לצערי זה לא מתועד) והוסיפו גז למזגן.

אפנה אליך בפרטי כשנתקדם. כרגע אין לי מספיק נתונים נוספים.

העו"ד שהתייעתי איתו אמר לי שבכל מקרה, כדי להמשיך בתהליך אצטרך חוות דעת כתובה של מכונאי מורשה. מכירים מישהו כזה שיכול להנפיק לי חוות דעת בלי לבקש יותר מדי כסף ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השרשור.

קודם כל בהצלחה במציאת הגורם לשרפה.

דבר שני נסעתי לירושלים ביום שזה קרה היה פקק מטורף וראיתי את הרכב שרוף לא נעים כלל !!

בכל מקרה בהצלחה מכל הלב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוות דעת של מכונאי רכב מוסמך צריכה גם אולי לעמוד במבחן בית משפט וכו' ולכן היא צריכה להיכתב במקצועיות, עם עובדות בלבד, התבססות על צילומי הרכב שנשרף וצילומים ו/או שרטוטים של תא המנוע, המנוע עצמו ומיקום האביזרים כמסנן סולר, צנרת סולר, משאבת הזרקת סולר וכו'.

לכן חוות דעת טובה ושתשיג את מטרתה צריכה להערך ביסודיות ומקצועיות ורק טיפש או לא מקצוען יקח מחיר זול עבורה, מה גם שאולי הוא יצטרך, בנוסף, להעיד בבית המשפט.

לא כל בעל מקצוע טוב בתחום הרכב יודע כיצד לכתוב חוות דעת בצורה מקצועית (טכנית ומשפטית).

אני כותב לך זאת כבעל נסיון (מועט), בעברי, גם בתחום הזה.

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5084 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...