Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום אחזקה גולף GTI שנת 2001 במשך 3 שנים

אייל
שימו לב! השרשור הזה בן 5086 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

כמנהגי בקודש , בכל החלפת רכב אני מפרסם את עלויות האחזקה של הרכב הנמכר לאורך התקופה שהיה בבעלותי על מנת שחברי הפורום יוכלו לקבל מושג על עלויות אחזקה ואפילו לשבור קצת סטיגמות על עלויות טיפולים וחלפים של סוגי רכב מסויימים.

הרכב היה ברשותי קצת יותר מ35 אלף ק"מ , נסועה נמוכה מהממוצע (בערך מחצית מהזמן שהרכב היה בבעלותי -עבדתי במרחק של 5 ק"מ כל כיוון מהבית ולכן הק"מ הנמוך ) אבל תובענית פי כמה וכמה מהממוצע (בתקופה ההיא :אחרי שעות העבודה ובסופי השבוע פיציתי את עצמי ואת הרכב על העדר שעות מנוע :))

היו ברכב מספר תקלות במשך התקופה הכל חשוף כאן בפני כולם (וכמובן נחשף בפני הקונה המאושר) , תקלות שצפויות ואופייניות לדגם ועלותן לא גבוהה. (תרמוסטט, צינור מים מתפצל, אטם עליון וכו') . רוב התחזוקה היתה תחזוקה מונעת תוך קיצור מרווחי טיפולים ( דרישת יצרן 15K , בפועל : 10K) והקדמת טיפול קריטי וחשוב כמו הטיימינג.

את נתוני צריכת הדלק עוד לא סיימתי להקליד לאקסל (כן, יש לי תיעוד לאורך כל 3 השנים) אבל רוב הממוצעים נעים סביב ה1:9.5 עד 1:10 באופי נסיעה משולב.

ירידת ערך (תאורטית) על פי מחירון לוי יצחק היתה כ20 אלף ש"ח ב3 שנים, עם זאת הרכב נמכר בסכום דו ספרתי מעל מחירון לוי יצחק כך שקשה להכניס את העניין לחישובים.

עלות טסט שנתית נעה בין 1300-1400 ש"ח

פלאגים מקוריים אפשר לקנות בפחות ממחצית המחיר, שילמתי מס "טירונים" בצ'מפיון כשהרכב היה חדש. עם זאת הם מספיקים ל60 אלף ק"מ.

עלויות הטיפולים לא תמיד משקפות את המחיר שישולם בפועל במוסך ללקוח רגיל כי בחלק מהמקרים הבאתי חלקים מקוריים שרכשתי בעצמי מה שהפחית את העלויות.

וזהו. היתה תקופה טובה מאוד, אבל הגיע הזמן להתקדם הלאה.

אם יש שאלות - אפשר לשאול בגוף השרשור.

אייל.

אחזקהGTI MK4.jpg

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאחל לעצמי עלויות אחזקה כאלה בכל רכב בן 8-10 שנים שיהיה לי :)

כשרכשתי את הרכב שמתי הרבה כסף בצד כי ציפיתי לעלויות אחזקה גבוהות יותר (בגלל תג ה GTI, הקילומטרז' והגיל של הרכב),

אבל סה"כ סביר לחלוטין. ההוצאה הכי גדולה היתה טיימינג שהקדמתי מיוזמתי (וגם התעקשתי על החלפת משאבת מים ובוכנת מתיחה) כאשר למעשה הייתי יכול לחכות עם זה עוד שנה או כמה עשרות קילומטרים נוספים.

דרך אגב, הטיימינג הזה יחזיק 120 אלף ללא הגבלת זמן.

הפורק משומש , זה נכון וזה מכיוון שאין שום בלאי בגוף הפורק- עשוי מאלומיניום לכן איזה הצדקה לשלם קרוב לאלפייה על חדש.

רכשתי משומש שכמעט ולא היה בשימוש, מאחד מחברי הפורום וניגשתי לאביחי מE&A שנתן לי קפיץ חדש ובכך נגמר הסיפור. (שגם כאן מה הסיכוי שיהיה בלאי בקפיץ בפורק כמעט חדש)

יש לי עוד חבר שקנה השבוע משומש במחיר הזה- זה המחיר בהם הם נסחרים וזה שווה כל שקל מכיוון שהמחיר של המקורי(מפלסטיק, של BOSCH) בצ'מפיון כמעט זהה למחיר של פורג' כזה והפורג' הזה למעשה אין לו בלאי ובנוסף אם משפרים, ניתן להחליף את הקפיץ בלבד כדי שיתאים לגדישה גבוהה יותר.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי השרשור מדבר על עלויות אחזקה.

לא על פרטים רכילותיים שהם עניין פרטי של הקונה והמוכר ולא רלוונטיים לעניין.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי השרשור מדבר על עלויות אחזקה.

לא על פרטים רכילותיים שהם עניין פרטי של הקונה והמוכר ולא רלוונטיים לעניין.

אייל קודם כל, תתחדש עם ההחלפה, דבר שני, אני כמו רבים אחרים מוריד בפנייך את הכובע על ההשקעה והתיעוד!

שאלה לי אלייך, איך העלויות כאלה ביחוד לטיפול 125K שכתבת שמדובר בטיפול גדול? או שאלה החלקים שאתה רכשת בנפרד והעלות לא כלולה במחיר?

הטיפולים כולם בוצעו במוסך רון?

תודה ויום טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שציינתי - בהרבה מקרים הבאתי חלק מהחלקים כי היו קיימים אצלי בבית או כי רציתי שמן ספציפי.

טיפול 10 לא צריך לכלול יותר משמן,פילטר שמן ופילטר אוויר.

אני לקוח של רון לא מיד מההתחלה כי בהתחלה עדיין לא הכרתי אותו אבל מאז שהתחלתי לטפל אצלו , טיפלתי רק אצלו. (גם ברכב החדש)

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב היה סטנדרטי לחלוטין.

כל המידע פרוש כאן לפניך כולל הרכב החדש :)

השאלות האלה מזכירות לי את האנשים שהתקשרו בקשר לרכב ושאלו אם זה אוטומט למרות שבמודעה היה רשום ידני ואין GTI שהוא אוטומט , חסכתי להם ברוב המקרים את השאלה הבאה שהיתה : למה מעל המחירון ? מה זה GTI ? מה זה טורבו ? מנוע 2 ליטר יותר חזק מ1.8 ? וכו'... :)

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי עוד חבר שקנה השבוע משומש במחיר הזה

אכן זה המחיר, כולם מבקשים בין 450 ל-600 שקל

בפועל הם נמכרים ב-400 שקל

פירוק ניקוי וגירוז עדין מחדש

הפורק חוזר להיות חדש חדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

בנושא הביטוח, אל תבנה על מחירים כאלו

לא יודע איך אייל השיג מחיר כזה או מה הוא היה צריך לעשות בשביל זה :)

אבל תצפה למשהו כמו 5000/5500 שקל עבור חובה + מקיף,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחירים הם לגיל 27-29 עם עבר נקי.

פוליסה של מנורה, לא של חברות קיקיוניות.

הצעות שקיבלתי בזמנו ממקומות אחרים סבבו את ה3000 למקיף ו1500 לחובה.

ביטוח זה גם סוג של מיקוח ,כמו כל דבר במדינה הזאת. אם תפעיל מספיק לחץ - תקבל את המחיר הנכון.

נ.ב. הביטוחים של הGTI החדשה הם מכפלה של הסכומים הנ"ל...(במקיף)

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5086 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...