Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי אטוס לא עוברת בדיקת זיהום אוויר בטסט (וכותרת סופר-ערוכה)

דני ראובן
שימו לב! השרשור הזה בן 5118 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שבוע שעבר המכונית של אימי (יונדאי אטוס שנת 99) נלקחה לביצוע טסט, הכל עבר בסדר חוץ מבדיקת זיהום האויר

הערכים הלקויים היו:

1)CO- 0.34

2)בדיקת למבדה- 0.93

כל שאר הערכים היו תקינים...

במוסך ניסו לשכנע אותי לפתוח את המנוע ולעשות שם עבודה שתעלה בין 3500-5500 ש"ח, והם לא יכולים לדעת בוודאות כמה זה יעלה עד שהם יפתחו את המנוע ויראו מה הבעיה שם...

זה נראה לי מוגזם ולא שווה להשקיע סכום כזה במכונית כזו.. אז עשיתי בדיקה אצל חבר והוא המליץ לי לשים שני מיכלים של K-44 על חצי מיכל דלק ולנסוע עם המכונית די הרבה לפני הבדיקה והכי חשוב שאני אגיע לבדיקה מחר שהמנוע חם.

אז בבקשה רציתי להתייעץ גם איתכם:

א) האם יש עוד משהו שאתם אולי ממליצים שאני יכול לעשות בשביל להצליח להעביר מחר את המכונית טסט?

ב) והאם שני הערכים הלקויים שכתבתי למעלה באמת מאד חריגים?

האמת שלא הספקתי לנסוע עם המכונית הרבה עם התוסף רק אולי כ100 ק"מ בינתיים, ואני מתכוון לנסוע איתו עוד קצת היום,

ג) האם זה מספיק?

ד) ושאלה אחרונה האם כדאי להגיע לבדיקה מחר עם טנק דלק מלא או פחות?, או שזה לא משנה?

תודה רבה מראש על כל תגובה ועזרה..

דני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום דני,

יש מאמר שלם כאן בפורום:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=166172&highlight=%D7%96%D7%99%D7%94%D7%95%D7%9D+%D7%90%D7%95%D7%99%D7%A8

בהצלחה, מאור.

נ.ב

ממה שקראתי ברפרוף נראה לי כי מצבך לא כזה עגום...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום דני

באמת מצבך לא כזה עגום, שמח כי מחרתיים כבר יום העצמאות.

הערכים שנמצאו אינם כה גרועים ובודאי לא מצביעים על מנוע פגום. על פניו נראה שהממיר הקטליטי לא מבצע את המוטל עליו,

כדי לקבל מושג מה באמת הבעיה צריך לחבר את הרכב למכשיר דיאגנוזה במוסך.

שיהיה לך חג שמח.

כמובן אם התוסף לא יעזור. זה לא משנה כמה דלק יהיה במיכל בזמן הטסט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה להכניס K44 ישירות דרך הסעפת, זה יבצע ניקוי רציני יותר, כמו כן יש סיכוי לתקלות בעקבות פעולה זו.

אז קח בחשבון.

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שהממיר הקטליטי שלך גמור

אצלי לפני כמעט שנה שעשיתי טסט נכשלתי בזיהור אויר

בסוף מסתבר שהלך הממיר, החלפתי ממיר וכל הבדיקות יצאו על 0.00

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יששש ישש!!..

האוטו עבר בסוף את הטסט בהצלחה ברוך השם...

לא התעלצתי ונסעתי אתמול כל הדרך מאיזור השרון עד לירושלים בשביל להעביד את המכונית קשה בעליות של ירושלים,

וגם היום לפני שנסעתי לטסט עשיתי עוד איזה 40 ק"מ על הכבישים בשביל שהרכב יגיע לטסט חם מספיק, משכתי הילוכים (באוטומט.. :wink: ) בשביל שהמכונית תעבוד כל הזמן על טורים גבוהים..

וגם שהמתנתי לטסט לחצתי כל הזמן על הגז במקום שהמכונית תשמור על טורים גבוהים כל הזמן... אבל אם המזל שלי בדיוק שהבוחן חיבר את האגזוז של המכונית לבדיקה החלה הצפירה, אז יצא שבדיוק לפני הבדיקה דווקא לא לחצתי על הגז כפי שתכננתי לעשות...

אבל בכל מקרה שוב פעם ברוך השם עבר בסדר, היה קצת גבולי בהתחלה אבל נפלתי על בוחן נחמד שחיכה בסבלנות עד שהטורים יעלו שוב פעם והעביר אותי בסוף!!

ומה שמדהים הוא שחסכתי כאן אולי עד 5500 ש"ח(לפני מע"מ) רק בזכות הK-44 הזה וקצת מאמץ של כמה ק"מ נהיגה בימים האחרונים... ולחשוב שהייתי צריך לגלות את כל זה לבד דרך שיטוטים באינטרנט וכד'.. בעוד המוסכניקים הנחמדים שאנחנו כבר עובדים איתם למעלה מ11 שנים ושבדרך כלל עשו רושם של אנשים נחמדים ואמינים, אפילו לא הזכירו את האופציה הזו ואמרו לי מייד שהדרך היחידה שהם יכולים לגלות מה הבעיה היא בלפתוח את המנוע ולחפש את הבעיה (ורק פתיחת המנוע עוד לפני שהם מתחילים לתקן משהו, בכלל עולה 1600 שקל...)

לא ייאמן וגם די מאכזב אבל כנראה לא כלכך מפתיע!!... הם חשבו שהם נפלו על פראייר שלא מבין כמעט כלום במכוניות אז אפשר לספר לו כל סיפור שהם רק רוצים.. והאמת היא שהם די צודקים אני באמת לא מבין הרבה במכוניות, אבל הם לא לקחו בחשבון שאני גם לומד מהר!!8) ושאני מרגיש שמנסים לשחק איתי ולספר לי סתם כל מיני סיפורים בשביל להוציא ממני כסף, אני אשב ואני אלמד את הנושא קצת יותר לעומק, ואם היה צורך אז גם הייתי לומד איך לנקות או להחליף את הממיר הקטליטי הזה בעצמי או איך שקוראים לזה, לפני שאני אתן להם לראות את הכסף שלי!!...

שוב פעם תודה רבה לכולם כאן, עזרתם לי מאד ובהחלט לקחתי מכאן כמה עצות שימושיות וקראתי שוב את כל התגובות שלכם

לפני שנסעתי לטסט היום...

רק טוב והצלחות לכולם... :mm_yeah::wave2:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה... קראתי איפשהו שכדאי לנסוע לפחות 25 דק'..

ובכל מקרה טוב להגיע לטסט הזה אחרי שהמכונית עבדה על טורים גבוהים אחרי ששמתי את הK-44

אז יכול להיות שהגזימו קצת שם שהם כתבו 25 דק', אבל לא רציתי לקחת סיכונים אז אפילו נסעתי קצת יותר ליתר ביטחון...

אבל שוב תודה על ההערה, רשמתי לעצמי לפעם הבאה.. :mm_yeah:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5118 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...