Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פונטו איבו חדשה מול הונדה ג'אז חדשה

lriver93
שימו לב! השרשור הזה בן 5128 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, מבקש את חוות דעתכם לגבי שני הרכבים הנ"ל, גם כל רכב בפני עצמו וגם אחד מול השני.

הדגמים שאני מתלבט לגביהם הם עם גיר ידני. פונטו איבו, הדגם המפואר ביותר, מולטיאייר 1400 סמ"ק, 105 כ"ס, עם 6 הילוכים. הונדה ג'אז, הדגם הפשוט ביותר, 1200 סמ"ק, 90 כ"ס, עם 5 הילוכים. המחיר של שניהם 110K. בהונדה מוכנים לתת הנחה מסוימת, בפיאט לא. עוד הבדל חשוב: פיאט נותנים שנתיים אחריות, הונדה 3 שנים. אני יודע שהאיבו דגם חדש, אבל אשמח לשמוע מכל מי שיש לו נסיון אם הגרנדה פונטו לגבי אמינות הרכב לאחר מספר שנים, עלויות טיפולים, טיפול היבואן/המוסכים שלו בבעיות אם קרו, שוק יד שניה, כנ"ל לגבי הג'אז. הרכב הוא רכב שני, מיועד לאשתי, בעיקר לנסיעות בתוך העיר, ואולי פעם בשבוע נסיעה בינעירונית. כרגע היא נוסעת בפולו שנת 2006 וגם הזמנו פולו 1.2TSI, אבל רוצים לרדת מזה למרות העובדה שהדגם הזה זכה בהרבה פרסים, בעיקר בגלל רצון לשינוי שנובע מרמת אבזור נמוכה מאוד שנותן היבואן ובגלל תקלות מעצבנות שהיו לנו עם הפולו. אני מתוכנן לעשות מסיעת מבחן על שתיהן בעוד מספר ימים, אך לצערי היבואנים לא מעמידים את הרכבים הספציפים הנ"ל לנסיעת מבחן, בפיאט נותנים את ה-77 כ"ס הידנית, ובהונדה את ה-1.4 הרובוטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפונטו חזקה עם מנוע מצויין,היא יפה יותר מהג'אז אבל פחות מרווחת,לדעתי כדאי לך לבצע נסיעת מבחן אפילו שמדובר בדגמים הרובוטיים כדאי לקבל מושג לגבי נוחות הנסיעה,התנהגות ואחיזה,רעשים וכו.

מבחינת האמינות קשה לחזות,אבל לפחות ב 3-4 שנים הראשונות האמינות לדעתי תהיה דומה,שנתיים אחריות זה בהחלט חיסרון.

קח בחשבון שההונדה יקרה משמעותית לאחזקה מהפיאט{טיפולים,ביטוח וכו}.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין את שמדובר ברכב שני ואין צורך בגודל של משפחתית אבל אם תנבור ביד 2,תמצא פיאט בראבו חדשות בעלות 0 ק''מ ובעלות שנעה בין 100-105 אלף ש''ח.

מצוידות במנועי 1.4 טורבו -120 כ''ס ובתיבה רובוטית (מומלץ לעשות נסיעת מבחן טרם הקנייה).

הן מאובזרות היטב אך לדעתי חסרות ESP במידה וזה קריטי עבורכם.

אני חושב שמדובר בדיל מעניין ואטרקטיבי יותר מהפונטו ומהג'אז.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין את שמדובר ברכב שני ואין צורך בגודל של משפחתית אבל אם תנבור ביד 2,תמצא פיאט בראבו חדשות בעלות 0 ק''מ ובעלות שנעה בין 100-105 אלף ש''ח.

מצוידות במנועי 1.4 טורבו -120 כ''ס ובתיבה רובוטית (מומלץ לעשות נסיעת מבחן טרם הקנייה).

הן מאובזרות היטב אך לדעתי חסרות ESP במידה וזה קריטי עבורכם.

אני חושב שמדובר בדיל מעניין ואטרקטיבי יותר מהפונטו ומהג'אז.

בהצלחה

אשמח אם תכוון אותי באופן מדוייק יותר, חיפשתי ב-yad2.co.il ולא ראיתי דבר כזה... באתר של אוטודיל יש כמות לא קטנה של בראבו עם 0 ק"מ, יד 1, ומחיר גבוה מ-120 אלף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מתכנן למכור באיזשהי נקודת זמן (מחר או בעוד 10 שנים) קנה הונדה.

בעצם, אין סיבות נוספות גם למה לקנות פונטו איבו...

_\"""""""/_

0|||||||0]

|_|-+-|_|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מירידת ערך יש כל סיבה בעולם לקנות את הפונטו על פני הג'אז. היא יותר נוחה, יותר מהנה,

יותר מאובזרת, יותר בטוחה. ואם משווים את גרסאות המנוע הנ"ל אז גם משמעותית יותר חזקה.

גם עלויות האחזקה השוטפות יהיו נמוכות יותר בפיאט, למעט יתרון לג'אז בתצרוכת דלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה אומר בעצם זה שהבנאדם צריך לקנות את הרכב רק בשביל למכור אפילו אם זה יהיה עוד 10 שנים..נו באמת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה סיבות, מנוע מתקדם 105 כ"ס, אבזור, עיצוב חיצוני ופנימי... לגבי המכירה - האם אין שוק יד שנייה לפונטו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש, אבל ככל הנראה לא חזק כמו של ג'אז אוטומטית. הג'אז החדשה עם תיבה רובוטית,

כך שקשה לדעת עד כמה תהיה פופולרית בשוק המשומשות.

בכל מקרה, גם אם הפונטו תאבד יותר ערך, זה ישתלם בכך שנסעת ברכב טוב יותר

במהלך תקופת הבעלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש, אבל ככל הנראה לא חזק כמו של ג'אז אוטומטית. הג'אז החדשה עם תיבה רובוטית,

כך שקשה לדעת עד כמה תהיה פופולרית בשוק המשומשות.

בכל מקרה, גם אם הפונטו תאבד יותר ערך, זה ישתלם בכך שנסעת ברכב טוב יותר

במהלך תקופת הבעלות.

ציינתי בהודעת הפתיחה שמדובר על גיר ידני...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון. התייחסתי לאוטומטי רק כי הביקוש להן גבוה מאוד. ג'אז ידניות כמעט ולא נמכרו,

כך שאני לא יודע אם הן נהנות מאותו ביקוש ונמכרות כתוצאה מכך במחירים גבוהים.

בקיצור - הכוונה מאחורי הכל הייתה שאם אתה קונה ידני, ספק אם יהיה הבדל גדול

בסחירות בין פונטו לג'אז, במיוחד כשהפונטו הרבה יותר מאובזרת ומעניינת מהג'אז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5128 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...