Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הוצאת מנגנון חלון - סופר לנסר 97

blue01
שימו לב! השרשור הזה בן 5113 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חבר'ה,

מה שלומכם?

אז ככה: ברשותי סופר לנסר 97. שבוע שעבר החלון בצד של הנוסע ליד הנהג, הפסיק לעבוד. הוא תקוע במצב סגור ולא רוצה לרדת (לא מממספק החלון וגם לא מהמספק הראשי של הנהג).

לעיתים נדירות, תוך כדי נסיעה, אם מנסים להוריד אותו אז הוא חוזר לרדת ולעלות כרגיל למספר דקות ואז שוב מפסיק להגיב.

לכן, אני חושד שמדובר בבעית מגעים כלשהי. פירקתי את דופן הדלת הפנימית וריססתי עם ספרי מגעים את את חיבור המפסק למנוע המנגנון - לא עוזר. בדקתי מתחים בפלאג המנגנון - תקינים.

בשלב הבא אני מעוניין לפרק את כל המנגנון החוצה, ואז לפרק ממנו את המנוע ולנקות אותו עם ספרי מגעים ובכלל לראות מה מצבו.

שאלתי: בעבר החלפתי מנגנון חלון ברכב השני שלי ומדובר בפעולה פשוטה סה"כ. הבעיה שלי במקרה הזה היא שכרגע החלון סגור. כלומר המנגנון נמצא "למעלה" ואין לי גישה לברגים שמחברים את החלון למנגנון ולכן אני לא יכול לשלוף את המנגנון החוצה. איך אני מוריד טיפה את החלון ע"מ שאוכל להפריד את החלון מהמנגנון?

תודה לעונים ובכלל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחץ קבוע על המתג להורדת החלון ותוך כדי כך הכה קלות, עם ראש מברג, על גוף מנוע החלון ובהרבה מקרים זה יזעזעו ויאלצו קצת לפעול. אם זה מצליח, עצור מהר בנקודה הנוחה להגיע אל הברגים/תפס המנגנון אל החלון.

נא עדכן ממצאים ותוצאות.

בהצלחה ובברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...
לחץ קבוע על המתג להורדת החלון ותוך כדי כך הכה קלות, עם ראש מברג, על גוף מנוע החלון ובהרבה מקרים זה יזעזעו ויאלצו קצת לפעול. אם זה מצליח, עצור מהר בנקודה הנוחה להגיע אל הברגים/תפס המנגנון אל החלון.

נא עדכן ממצאים ותוצאות.

בהצלחה ובברכה - רפי לין

אוקיי, כמעט חודש מפתיחת השרשור, היה לי קצת זמן להתעסק עם זה.

שוב הסרתי את כיסוי הדלת הפנימי וחשפתי את המנגנון. בנוסף, שוב בדקתי מתחים בכניסה למנגנון - תקינים לחלוטין.

עשיתי לפי עצתו של רפי לין ודפקתי קלות על גוף מנוע המנגנון עם מברג ( תוך לחיצה קבועה על המפסק) - שום דבר לא קרה, החלון לא מצליח לרדת ולו במעט.

החלטתי לפרק את מנוע המנגנון מגוף הדלת ולראות מה ניתן לעשות. הברגתי החוצה את שלושת הברגים התופסים אותו לגוף הדלת וכך יכולתי להתסכל עליו יותר טוב. שיחקתי עם המפסק וראיתי ששבלחיצה על "סגירה" עם המפסק המנוע "קופץ" כזה ומגיב ואילו בלחיצה על "פתיחה" - שום דבר לא קורה. כלומר הבעיה היא בפתיחה בלבד....

פתחתי את מכסה גוף המנוע (לא היה קל במיוחד - בכל זאת לא הייתה לי גישה מלאה לשם) וחשפתי את המנוע עצמו ואת הסלילים שלו. ריססתי עם ספריי מגעים,,סגרתי את מכסה גוף המנוע, שיחקתי עם המפסק ואותה התופעה התרחשה. ב"פתיחה" לא קורה כלום ואילו ב"סגירה" נראה כי המנוע מגיב.

קצת נתקעתי והחלטתי ,בנתיים, להחזיר את הכל לקדמותו. אבל, בעיה!....כנראה מכל המשחקים עם המפסק, הכבלים נמתכו טיפה ועכשיו אני לא יכול להחזיר את מנוע המנגנון לגוף הדלת ולהבריג אותו אליה עם שלושת הברגים. ניסיתי למשוך, טיפה בכח אבל פשוט בלתי אפשרי להחזיר אותו למקומו. לכן, קשרתי אותו עם אזיקון גוף הדלת ( כדי שלא יהיה באויר) והחזרתי את כיסוי הדלת.

לא נראה לי שדפקתי את המנגנון אבל איך אני ממשיך מפה? איך אני מוריד את החלון טיפונת כדי שאוכל לנתק אותו מהמנגנון ואז להוציא את המנגנון לגמרי מהדלת כדי לבדוק מה הבעיה שלו?

יצאה הודעה ארוכה - מתנצל.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל מנוע החלון מתחברים 2 חוטים.

נתק אותם וע"י חוטי חשמל ישירות מהמצבר הזן אל המנוע + ו - וראה אם הוא נוטה לעלות או לרדת.

אם הוא נוטה לעלות, החלף בין החוטים כך שתהיה מגמת ירידה ואולי תצליח קצת להוריד החלון (אם עדיין המנוע מחובר אל המע' המכנית של המנגנון).

איני מכיר את מכוניתך, אבל בחלק מהמכוניות ניתן להסיר את הברגים שמחברים את כל המנגנון אל הדלת ואז להזיזו כך שהחלון קצת ירד וניתן יהיה להגיע אל חיבור החלון אל המנגנון.

כמובן שתמיד נותרת האפשרות לפנות למקצוען בתחום (זגג רכב).

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל מנוע החלון מתחברים 2 חוטים.

נתק אותם וע"י חוטי חשמל ישירות מהמצבר הזן אל המנוע + ו - וראה אם הוא נוטה לעלות או לרדת.

אם הוא נוטה לעלות, החלף בין החוטים כך שתהיה מגמת ירידה ואולי תצליח קצת להוריד החלון (אם עדיין המנוע מחובר אל המע' המכנית של המנגנון).

איני מכיר את מכוניתך, אבל בחלק מהמכוניות ניתן להסיר את הברגים שמחברים את כל המנגנון אל הדלת ואז להזיזו כך שהחלון קצת ירד וניתן יהיה להגיע אל חיבור החלון אל המנגנון.

כמובן שתמיד נותרת האפשרות לפנות למקצוען בתחום (זגג רכב).

בברכה - רפי לין

בוקר טוב,

אתמול התפנה לי מעט זמן אז חזרתי לטפל בחלון.

עשיתי כעצתו של רפי לין והסרתי את כל ברגי המנגנון מהדלת. כל המנגנון ירד טיפה ( ביחד עם החלון) אבל לא מספיק על מנת שתהיה לי גישה לברגי חיבורי החלון למנגנון. לכן, הברגתי אותם לחזרה.

בהמשך חיברתי מתח חיצוני מהמצבר אל מנוע המנגנון (שוב, כעצתו של רפי לין) המנוע לא הגיב.

ניסיתי לפרק את מנוע המנגנון מהמנגנון ( 3 ברגים) כדי שהחלון יוכל לרדת, אבל הגישה לשם היא בלתי אפשרית והצלחתי לפרק רק בורג בודד.

בקיצור אני תקוע ומתוסכל:?....

אנ חושב שמוטב שאנ אקפוץ לזגג רק כדי שיוציא לי את המנגנון. אני מאמין שלא תהיה לי בעיה להמשיך משם....

אם למישהו יש רעיון נוסף, אשמח לשמוע ( או לקרוא..).

תודה לכולם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי המשך הסאגה...:roll:

הרמתי טלפון לזגג רכב שחבר המליץ לי ואמר שהבחור אוהב לעזור. באמת אחלה בחור, הוא נתן לי כיוון חדש:

הוא אמר לי לפרק את כיסוי המנוע של המנגנון ולחשוף את המנוע עצמו ( הסלילים וכל המנוע הפנימי), ולשלוף אותו בכוח החוצה.

הוא יוצא ביחד עם הפין המחזיק את "הגלגלת" של המנגנון. לטענתו לאחר שזה יבוצע, לא תהיה התנגדות גדולה ובדחיפה של החלון כלפי מטה -הוא יירד.

היום היה יום עבודה קצר, אז ניסיתי לעשות זאת. עשיתי כל מה שאמר אבל החלון לא רוצה לרדת. נתתי לחלון דחיפה כלפי מטה בכל הכוח שיש לי והוא עדיין תקוע כמו אבן! וזה עוד מבלי שיש לו מנוע שמחובר אליו. אז מה, לכל הרוחות, מחזיק אותו מלרדת??

אני חושב שמוטב אעשה אם אגש לזגג כדי שיפרק לי את המנגנון. אני אדע איך להמשיך משם (בתקווה שלא דפקתי אותו כבר)..

אשמח לדעות הערות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב לכולם,

עידכון למתענינים:

אתמול היה לי יום חופש אז קפצתי לזגג על מנת שיפרק לי את המנגנון. הנחתי שעקב כל המשחקים שלי, מנוע המנגנון הלך, אבל לאחר שהזגג הוציא את המנגנון התברר שאיכשהו גם דפקתי את המנגון עצמו ואין לי מושג איך.... הפלסטיק העליון של המסילה נשבר.

בקיצור, הזגג הציע מנוע +מנגנון חדש ב 450 ש"ח. כמובן שסרבתי ואמרתי לו שיקבע את החלון למעלה עם איזו חתיכת עץ ושאני כבר אמצע מנגנון בכוחות עצמי ואתקין אותו לבד. הזגג ראה שאני קצת יודע על מה אני מדבר ולכן הציע מנוע חלופי ב 100 ש"ח ותיקון המנגנון ב 50 ש"ח ( הוא עשה שם קובינה עם אזיקון ב 30 שניות של עבודה ובאמת זה עבד....) בקיצור הסכמתי וניגשנו להרכיב את המנגנון.

אבל!!! הפתעה: התופעה חזרה, המנגנון עלה אבל לא רצה לרדת!!

מסתבר שהבעיה כנראה במרים החלונות של החלון. עם מתח חיצוני המנגנון החדש עלה וירד, ואני בעצם דפקתי מנגנון תקין עם כל המשחקים שלי (דווקא עשיתי בעצתו של רפי לין, ולקחתי מתח ישירות מהמצבר והחלון עדיין לא ירד. כנראה שלא עשיתי זאת נכון - לא נורא חלק מתהליך הלמידה:wink:).

בכל מקרה היינו צריכים לאתר את מרים חלונות כדי לנטרל אותו, אבל לא מצאנו אותו בתוך דלת הנהג ומתחת להגה יש בלאגן שלם והזגג ,כנראה מקוצר זמן ( בגלל זה אני שונא ללכת למקומות כאלה ומעדיף לעשות את הדברים בעצמי!!!), אמר לי לעקוב אחרי החוטים, לאתר את המנגנון ואז לחזור אליו או להתקשר אליו והוא ידריך אותי בטלפון איך לנטרל את המנגנון ( שוב, הוא כנראה הבין שאני בגדול יודע מה הולך שם).

בקיצור הסיפור הזה כבר מעיק. יש למישהו מושג איפה אמור להימצא מרים החלונות? כפי בציינתי הוא לא נמצא בדלת הנהג.

תודה ויום טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצורכי הבדיקה, ההית צריך לנתק את החוטים מהמנוע ולהתחבר אליו ישירות וכך היית מחובר חשמלית רק אל המנוע החשמלי עצמו.

בדרך כלל, מרים החלונות נמצא מתחת לדשבורד בצד שמאל וברוב המקרים הוא נראה כממסר פלסטיק שחור.

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על העזרה רפי.

אני אכן ניתקתי את מנוע המנגנון מכל מקור מתח וחיברתי אותו ישירות למקור המתח החיצוני (מצבר). כנראה שמשהו שם התפקשש לי. לא נורא, אם למדתי מזה משהו אז זה היה שווה.....

בסופ"ש הקרוב אנסה לאתר את מרים החלונות.

אעדכן בהמשך....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5113 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...