Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט מצולם חורפי: הארכת זרוע מראה אמצעית, טויוטה יאריס

איתמר
שימו לב! השרשור הזה בן 5179 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

מאז שרכשתי את היאריס הפריעה לי המראה האמצעית, שהייתה נמוכה מדי עבורי.

למרות שהכיסא על המצב הכי נמוך והמראה בגובה המקסימלי, כנראה ששילוב של אוטו (קטן) ונהג (גדול) יוצרת מגבלה של שדה ראייה בערך ברבע העליון ובחלק הימני של השמשה הקדמית. גם בנסיעה בכביש חשוך עם רכב מאחורי הייתה מטרד כי הרגשתי את הפנסים שלו בתוך הפרצוף שלי.

בשיתוף חבר שלי (בעצם רק הוא עבד, לא נתן לי להתערב :-() ביצענו היום את פרוייקט הארכת הזרוע. תהנו!

1. המצב המקורי:

wwww.JPG MRR 001 (Large).jpg MRR 002 (Large).jpg MRR 003 (Large).jpg

2. הזרוע מפורקת, בהרדמה מלאה ומוכנה לניתוח:

MRR 004 (Large).jpg

3. אחרי חיתוך באמצעות דר(ז)מל:

MRR 005 (Large).jpg

4. קדיחת חורים לשם החדרת מוטות נחושת לעיצוב הזרוע:

MRR 006 (Large).jpg

5. תצורה ראשונית של הזרוע:

MRR 007 (Large).jpg

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

6. הזרוע לאחר מדידה וגיבוש הצורה הסופית ברכב:

MRR 008 (Large).jpg

7. שלב ראשון של פרופוקסי:

MRR 009 (Large).jpg MRR 010 (Large).jpg

8. אחרי הוספת פרופוקסי במקומות שהיה חסר והמתנה לייבוש - שלב השיוף:

MRR 011 (Large).jpg MRR 012 (Large).jpg

9. שיוף סופי עם נייר זכוכית עדין לקבלת פיניש חלק:

MRR 013 (Large).jpg

10. נקיון יסודי והכנה לצביעה:

MRR 015 (Large).jpg MRR 016 (Large).jpg

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרעיון יפה

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

11. הזרוע מתייבשת להנאתה:

MRR 017 (Large).jpg

12. התוצאה הסופית:

MRR 018 (Large).jpg

13. הכל מורכב במקום:

MRR 020 (Large).jpg

לסיכומו של דבר התוצאה הסופית מצויינת. אין לי ספק בכלל שהדבר ישפר את חווית ובטיחות הנהיגה. חוץ מאופטימיזציה למצב שלי, גם לבעלים הבאים של הרכב יש הרבה יותר אפשרויות כיוונון של המראה. מבחינת החוזק אנחנו לא רואים שום בעייה, שלד המתכת והפרופוקסי שנדחס לכל החריצים יעשו עבודה מעל ומעבר.

לילה טוב!

איתמר (ואביב :-D)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרופוקסי חומר מעולה, שבוע שעבר השתמשתי בו לחיזוק/שחזור מספר חלקי פלסטיק שהיו קצת רופפים ועכשיו הם יושבים "ברזל".

פרוייקט מעניין אבל בחיים לא הייתי עושה כזה פרוייקט בלי שיש לי זרוע קומפלט חדשה בצד למקרה שמשהו ישתבש.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תדאג אייל, אתר הבית של איתמר זה אתר רכישת חלפי טויוטה מארה"ב, בטח המק"ט היה לו מוכן בשלוף בכיס למקרה שמשהו ישתבש

:-D

כל הכבוד איתמר, יצא מעולה!! ראבאק כמה שהאוטו שלך שמור מבפנים..

:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרוייקט מעניין אבל בחיים לא הייתי עושה כזה פרוייקט בלי שיש לי זרוע קומפלט חדשה בצד למקרה שמשהו ישתבש.

אם היית מכיר את חבר שלי, המוח ההנדסי והזוג-ידיים-הסופר-ימניות שלו לא היית חושש :wink:

לפני העבודה ישבנו בערך חצי שעה ברכב במחשבה מה לעשות ואיך, אמרתי שמקסימום מחר בבוקר הייתי עושה טיול פירוקיות.

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:)

אין כמו פרוייקטי אילתורים כאלה , אני ושניים מחבריי (שהם גם חברי הפורום הזה) בעלי רכבים זהים מתכנסים אחת למספר שבועות למטרות פרוייקטים דומים. (בקנה כרגע : פרוייקט הטמעת ולנטיין לאחר מספר פרוייקטים נוספים)

קח עוד רעיון לפרוייקט: שתילת לוח השעונים במקומו הטבעי במקום באמצע הדשבורד :D

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נצל"ש, מה זה הפרופוקסי הזה?

נראה כמו חומר חזק...

האם הוא טוב לתיקון שברים בדשבורד? יש מקום להשיג כמות קטנה במחיר זול יותר מ35ש"ח?

היה לי 2 שברים לא רציניים בדשבורד (בפולו), ניסיתי להלחים אותם ונכנסתי לפרוייקט שלקח ממש יותר מידי זמן ועם תוצאות גרועות, כמה פלסטיק שלא הוספתי

זה לא נהיה חזק מספיק ובנוסף נוצרים בועות קטנות בפלסטיק, בסופו של דבר הגעתי לתוצאה סבירה והרכבתי את הדשבורד ברכב, כנראה שהברגתי חזק מידי את הברגים

(והפלסטיק שמולחם פשוט חלש, למרות שהלחמתי הרבה פלסטיק לתוך כל השבר) ובאותו יום הדשבורד נשבר עוד יותר!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק הערה אחת:

יש פה תוספת משקל משמעותית, ומנוף ארוך יותר, והכל מודבק (עד כמה שאני רואה) לשמשה הקדמית.

יצא לי להחליף שמשה קדמית בגלל שמראה (סטנדרטית) שהיתה מודבקת אליה נפלה ושברה אותה (סדק קטן שהלך וגדל).

העומס על השמשה בנקודת החיבור למראה המשודרגת שלך הוגדל מאוד, בגלל הגדלת המשקל ואורך המנוף. אולי גדול מדי?

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיצד הגיוני שמשקל בסדר גודל כזה (בקושי קילו או שניים) ישברו שמשה תקינה, כאשר השמשה הקדמית מצליחה לעמוד בהתנגדות האוויר, שהיא בוודאות גדולה בהרבה ממשקל המראה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נצל"ש, מה זה הפרופוקסי הזה?

נראה כמו חומר חזק...

האם הוא טוב לתיקון שברים בדשבורד? יש מקום להשיג כמות קטנה במחיר זול יותר מ35ש"ח?

הפרופוקסי ידוע גם בשם "אפוקסי פלסטלינה" ואני לא מכיר חבילות קטנות יותר מהגליל הנ"ל. הוא מגיע בצורת נקניק אשר מכיל שני חומרים וע"י לישה שלו החומרים מתערבבים, נוצרת ריאקציה כימית אשר פועלת תוך 20-30 דקות וגורמת לחומר להתקשות.

אני לא ממש מתמצא בתיקוני דשבורד, שווה לך להתייעץ עם itaysamurai מהפורום, הוא מומחה לפלסטיק.

לגבי תוספת המשקל - זניחה ביותר, אני בספק אם יש שם 100 גרם. גם תוספת המומנט של המנוף המאורך נראית לי שולית לחלוטין, סה"כ כמעט לא הארכנו את הזרוע, בעיקר הגבהנו אותה.

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פששש נראה חבל על הזמן!! ממש יצירתי כל הכבוד!!

ד"א איך פירקת את המראה מהשמשה?

אופיר רודניצקי, דיאגנוסטר מומחה לרכבי קבוצת VW AUDI SEAT SKODA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיצד הגיוני שמשקל בסדר גודל כזה (בקושי קילו או שניים) ישברו שמשה תקינה

רוצה לראות איך אפשר לשבור את השמשה הקדמית שלך באמצעות אבן ששוקלת פחות מעשרה גרם?

לגבי תוספת המשקל - זניחה ביותר, אני בספק אם יש שם 100 גרם. גם תוספת המומנט של המנוף המאורך נראית לי שולית לחלוטין.

ימים יגידו, מקווה בשבילך. המראה מחוברת בהדבקה? רוב הסיכויים שהמראה רק תיפול, אבל במקרה שלי, היא לקחה איתה חלק מהשמשה. אחרי החלפת השמשה החזרתי את המראה למקומה המקורי - על התקרה (לא ברור לי למה נעשה בכלל השינוי).

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המראה יושבת על תושבת, מתפרקת באמצעות קליפס. את התושבת לא פירקתי ולא נראה לי שיש דרך לפרק בלי לשבור את השמשה על הדרך.

yuvk, אתה פסימי, אני אופטימי :wink: מותר לנו, אנחנו יהודים.

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5179 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...