Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריכת דלק בפיאט [מחשב דרך אופטימי]

alonvol
שימו לב! השרשור הזה בן 5181 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב לכולם

קניתי לא מזמן פיאט פונטו גרנדה 2008 ידנית. תצרוכת הדלק לפי מחשב הרכב מראה על 5.4 ליטר ל 100 ק"מ, שזה בערך 18.5 ק"מ לליטר. לעומת זאת החישוב שעשיתי בשיטה הרגילה של חילוק המרחק שעברתי למס הליטרים שנצרכו, מראה על 16.5 ק"מ לליטר. כנראה שהמחשב מאוד מאוד "אופטימי" לעומת המציאות. היתכן ?

מה אתם רוצים מהברקסים האומללים ??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשות אשתי פיאט פנדה מנוע 1242 סמ"ק עם מחשב ניהול וצג כמו בפונטו. גם אצלנו המחשב אופטימי , ובעצם מזייף "לטובה"

ב 5-7 אחוזים. מבירורים שערכתי מסתבר שברוב הפיאטים המודרניים קיימת התופעה.

רק כדי לשלול אופציה שונה - הקפד על שני דברים. בדוק לפי מילוי בתחנת דלק אחרת , כדי לשלול הסבר של תחנה עם זיוף

כמות הדלק שקיבלת , ודבר שני הקפד על מילוי זהה בין שני התדלוקים - עד לקצה פיית המילוי ולא לפי קפיצת האקדח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה. קודם כל, פה מדובר על זיוף של 12% וזה הרבה לדעתי. בקשר למילוי דלק עד המכסה, אני כמובן יודע

שכך צריך. אבדוק מצב של תדלוק בתחנה אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מוציא מהפיג'ו שלי בבין עירוני על 70-80 5 ל-100 לפי המחשב משמע 20 קילומטר לליטר

בדקתי את זה ואכן נכון (מנוע 1.6) -עוד משהו שמוכיח שבנהיגה עם "רגל רובוטית" על הדוושה אפשר להוציא תוצאות טובות

אולי בפיאטים המחשב מזייף

peugeot 206 xs 1.6 16v 2008

Citroën xantia 2.0 16v 2000

Citroën xantia 2.0 16v 2001

Audi A3 2.0T 2008 בשעות הפנאי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מצב להוציא 20 ק"מ לליטר ב-206 1.6 (בבדיקה רגילה של תדלוק מיכל מלא).

תוצאה של 16.5 ק"מ לליטר היא טובה מאוד, המחשב ברוב המכוניות מעט אופטימי מדי, לא סיבה לדאגה.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מצב להוציא 20 ק"מ לליטר ב-206 1.6 (בבדיקה רגילה של תדלוק מיכל מלא).

תוצאה של 16.5 ק"מ לליטר היא טובה מאוד, המחשב ברוב המכוניות מעט אופטימי מדי, לא סיבה לדאגה.

אז אני אגיד לך איך:

איפוס מד מרחק

איפוס צריכת הדלק במחשב הדרך...

בנסיעה רגועה על 70-80 קמ"ש כאשר בעליות הרכב מאט...

מחשב הדרך מראה 5.0/100 עם אתה רוצה בהזדמנות אני יצלם...

מה שאומר 20 קילומטר לליטר...

אחרי נסיעה של 100 קילומטר ורגש רב בדוושה של רגל רובוטית ונמלים:roll:

ונהיגה מאוד מתונה (משאיות אפילו עקפו אותי) כמובן בנתיב הכי ימני

מחשב הדרך מראה נתון של 5.1/100 מה שאומר שהמכונית שתתה ב-100 קילומטר האחרונים 5.1 ליטר

כמובן בהתחשב שהמחשב דרך לא מזייף...

19.6 קילומטר לליטר

וכמובן כל זאת בהתחשב שהמחשב לא מזייף.

עוד משהו שבדקתי לא מומלץ לנסות בכלל

נסעתי אחרי משאית עם קונטיינר צמוד יחסית בנסיעה על 90 קמ"ש (מהירות המשאית )ובגלל המרחק ששמרתי מהמשאית המשאית עשתה בשבלי את עבודת התנגדות הרוח ולכן הנתון היה גם 5/100 רק במהירות של 90 קמ"ש

לא מומלץ לנסות לא שווה המרחק מהמשאית ועדיף לנסוע בשיטה השניה פשוט יותר לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוב המחשבים ברכבים ניתן להחליף את התצוגה שתעבור להראות את המרחק שעובר הרכב לכל ליטר דלק.

בכל מקרה אני בודק צריכת דלק בכל מיכל שאני ממלא ברכב{C4} אני בודק עם המחשב וע"י בדיקה שלי {הרגל מגונה מהדו גלגלי}והמחשב מדייק מאוד - אם יש הפרש מדובר על לא יותר מליטר לכל המיכל.

צריכה של 1/20 היא אפשרית מאוד גם אצלי המחשב מראה את זה אבל מדובר במשהו רגעי שתלוי בקטע דרך מסוים מאוד. בו תמצא לי כביש בארץ שאתה יכול לנהוג בו במהירות של 80-100 בלי להחליף מהירות ובלי לעצור בדרך לאורך של 700 ק"מ

RACING

because football ,baseball , bowling & golf only require

ONE BALL

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רבותי, יש פה שמתייחסים לצריכה רגעית של קטע מסויים. ככה לא בודקים!! גם אצלי בפיאט יש קטעים שלמים שהצריכה יורדת גם ל 30 ק"מ לליטר, ובירידות ל 50 ק"מ לליטר. צריך לבדוק רק את הממוצע לאורך נסיעה של לפחות טנק דלק מלא, ולאמת

את זה בשיטת החלוקה שהזכרתי בראשית השרשור. ד"א, שמתי לב שנסיעה בהילוך רביעי במהירות 50-60 יותר חסכונית מאשר בחמישי במהירות 80-90 , וזאת אולי בשל המנוע החלשלוש של הפיאט (1250 סמ"ק)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צורת הנסיעה הזאת שלך הייתה לשם בדיקה, או שככה אתה נוסע בדרך כלל?

לשם בדיקה בלבד.

ותכלס אפשר ליסוע ככה גם תמיד ידוע שהיום המשאיות נוסעות בסיבבות ה-90 קמ"ש גם כן בכבישים הבין עירוניים

ולכן הם עוקפות אפילו מי שנוסע 80 בשביל לשמור על קצב אחיד.

שוב פעם התצרוכת של 20 קילומטר לליטר אפשרית בתנאי שהמחשב לא מזייף...

ואתם לא ממהרים לשום מקום וכל עליה שתגיעו עליה המכונית תאט עוד לכיוון ה-70 ומטה אל תשכחו שמותר לנסע לאט עד 55 קמ"ש לפי החוק..כך שאין שום דבר לא חוקי.כל עוד שומרים על ימין הדרך.

(אני משתמש באפשרות של לראות את צריכת הדלק הממשית ברגע זה) למי שמכיר את המחשב דרך של פיג'ו וסיטרואן...

צריכה של 1/20 היא אפשרית מאוד גם אצלי המחשב מראה את זה אבל מדובר במשהו רגעי שתלוי בקטע דרך מסוים מאוד. בו תמצא לי כביש בארץ שאתה יכול לנהוג בו במהירות של 80-100 בלי להחליף מהירות ובלי לעצור בדרך לאורך של 700 ק"מ

נכון אין דבר כזה אלה עם תסע אחרי משאית (אגב בדקתי גם ולא מומולץ מפאת הסיכון)ולא תהיה לך התנגדות רוח כי אתה נוסע מאחורי קיר ברזל ולכן צריכת הדלק תהיה טובה יותר באזור ה-20 קילומטר לליטר ב-90 קמ"ש.

משהו כמו שמה שהאופניים עושה בקישור הבא:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5181 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...