Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קורולה 2003 - חוסר בשמן מנוע

qhtyvsdz
שימו לב! השרשור הזה בן 5178 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכלכם,

לפני כחודשיים וחצי, טיפלתי בנזילת שמן ברכב (טויוטה קורולה 2003) - שהייתה מאזור המותחן.

אכן, לאחר הטיפול לא ראיתי בחניה כתמי שמן חדשים, וגם הגעתי למוסך כחודש אחרי הטיפול לוודא שאין נזילות, הם עשו שטיפת מנוע ואמרו שלא נראה שיש נזילות נוספות. (אם זה משנה - מוסך טויטה שפילמן)

מאז אותה בדיקה, נסעתי כ - 2500 ק"מ. היום בדקתי שמן, והוא הגיע רק מעט מעל החור הנמוך במדיד (נכון שזה עדיין תקין אבל זה ירד ממצב של מלא, או כמעט מלא)

בכל מקרה, קניתי שמן בתחנת דלק (וכמובן נעשקתי במחיר, אבל לא רציתי לקחת סיכון הייתה לי נסיעה ארוכה לעשות)

ומתוך בקבוק של 1 ליטר, הוספתי כמעט את כולו עד שהמדיד היה שוב בחור העליון.

בספר הרכב כתוב שהמרחק המוערך בין 2 הנקודות הוא כ 1.3 ליטר, ואני הוספתי משהו כמו 0.85-0.9 ליטר.

אציין גם, שהוספתי שמן כאשר האוטו לא היה קר לגמרי (כמו אחרי לילה שלם) ואני מניח שהייתי יכול להוסיף את כל הבקבוק אם האוטו היה קר.

שאלתי היא, בהנחה שאין יותר נזילות, או שהם כאלה מנוריות שלא מגיעות אפילו לקרקע, זו אכילת שמן סבירה? (קרוב לליטר אחרי 2500 ק"מ)

האוטו עשה עד היום כ 93,300 ק"מ

שאלה שניה, אני יודע שהמלצת היצרן היא לשמן 10w30 חצי סינטטי, לא היה כזה ואני שמתי במקום 10w40 חצי סינטטי, עד כמה זה משנה? בכל מקרה זה היה נראה לי עדיף מאשר להסתכן בלחץ שמן נמוך.

תודה מראש לעונים

שמוליק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שמוליק שלום !

לגבי אכילת השמן אם סבירה ?

לפי הספר רכב זה תקין . לפי דעתי זה לא תקין .

בשנתונים האלה 2003-2004 ידוע על הבעיה של אכילת שמן מוגזמת(בוצה) . תשאל את בעל הרכב(השכן) אם גם אצלו

הייתה בעיה של אכילת שמן ואם כן והרכב היה מטופל רק במורשה אז תפנה אליהם ותסביר את הבעיה יתכן והם ישקלו להחליף לך את המנוע בתנאי שהוא היה מטופל במורשה (אפילו שהוא עדיין לא באחריות ) עד 7 שנים אפשר עדיין לעשות משהוא

חשוב שתבדוק שמן כל תדלוק מפני שזה יכול להגמר רע !

לגבי עירבוב שמנים כמובן שזה לא מומלץ אבל עדיף מאשר חוסר שמן במקרה שלך . בהזדמנות ראשונה תחליף לסוג אחד

בברכה . אבי !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה.

1. הרכב טופל מאז קנייתו רק במוסכים מורשים (אצל הבעלים הראשון במוסך בכור, ואני המשכתעי טיפול אצל שפילמן פ"ת)

2. אני הולך בשישי הקרוב למוסך, מה לציין במפורש כשאני מכניס את הרכב לבדיקה? אני לא מתמצא יותר מדי ברכבים, זהו הרכב

הראשון שלי... מלפני 3 חודשים...

3. באיזו טענה לבקש החלפת מנוע שלא באחריות? מדובר בבעיה סדרתית רשמית של טויוטה?

4. החלפת מנוע גורמת לירידת ערך הרכב?

5. תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמוליק שלום !

1) במוסך טויוטה יודעים על הבעיה הזאת . זאת תקלה סדרתית בשנים הללו

2) אני לא גורם מוסמך מטעם טויטה אלה אני עונה לך כאן בהמלצה בלבד . : תלך למוסך מורשה של טויוטה ותספר להם על הבעיה ואתה תראה שהם יבינו על מה מדובר ותשאל אותם מה שעושים ?

3) במידה ויתמזל מזלך ויחליפו לך את המנוע זה יהיה מנוע חדש שעבר שדרוג ולדעתי זה אולי יעלה לך את ערך הרכב

אתה לא היית רוצה לקנות רכב שהוחלף לו מנוע במורשה עם קבלות ושהוא חדש ?

4) אבל בוא לא נקפוץ. קודם תלך למורשה ותספר להם שהרכב אוכל שמן בכמות שאמרת נראה מה הם אומרים ואז נהיה יותר

חכמים !

בברכה . אבי !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכת השמן נובעת בעיקר עקב בלאי מתקדם של המנוע בעיקר עקב טבעות שמן שנשחקו.

התופעה מוכרת במנועים בעלי נפח 1600 סמ"ק מסידרת 3ZZ FE, הייבואן אינו מחליף מנועים על חשבונו או משפצם.

אבי, מכונאי רכב בטויוטה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבי שלום :lol:

1) טבעות שמן אמורות להשחק במנועים 3ZZ FE לאחר 93000 קמ ?

2) גם לי יש מנוע 3ZZ FE שעבר שדרוג והמנוע אמור לעבור 300-400 אלף ללא כל בעיה בטבעות השמן

3)אני שמעתי על מקרים בדגמים אלו שהחליפו ממירים קטליטים ומחשבים ומנועים על חשבון החברה כי התקלה הסידרתית ידועה

4) שמוליק בכל אופן תתיעץ עם גורם מוסמך מטויוטה

בברכה . אבי !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טבעות שמן נשחקות מהיום הראשון שהרכב עולה לכביש ולאחר 90.000 קילומטר הבלאי גורם לצריכה מוגברת ללא קשר למודיפקציה במנועים שבוצע מסוף שנת 2005.

במוסך שאני עובד בו לא הוחלף אף מנוע על חשבון הייצרן ושיפסיקו לספר לכם סיפורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התופעה מוכרת במנועים בעלי נפח 1600 סמ"ק מסידרת 3ZZ FE, הייבואן אינו מחליף מנועים על חשבונו או משפצם.

אבי, מכונאי רכב בטויוטה

הי אבי,

תוכל בבקשה להתייחס לעניין אופן הטיפול והעלויות?

שמוליק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבי, מכונאי רכב בטויוטה

כל המביא דברים בשם אומרם מביא גאולה לעולם (או אולי לבעלי טויוטה)

זה שהיבואן מתחמק מתיקון הבעיה זה לא אומר שהבעיה לא מוכרת ע''י אלפי מאות בעלי טויוטה שאכלו אותה אחרי שסמכו בעיניים עצומות על האמינות הבלתי מעורערת של טויוטה.

בבקשה: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3829697,00.html

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הרכב הוא יד ראשונה? ליסינג? השכרה?

תופעה מוכרת.... יש לי קורולה 2003 ,שעשתה 130 אלף,ועד היום בחיים לא היה חסר שמן או כל נוזל כלשהו, ומעבר לטיפול שנתי ,עד היום לא התקלקל ברכב כלום,תפו.תפו תפו.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הרכב הוא יד ראשונה? ליסינג? השכרה?

תופעה מוכרת.... יש לי קורולה 2003 ,שעשתה 130 אלף,ועד היום בחיים לא היה חסר שמן או כל נוזל כלשהו, ומעבר לטיפול שנתי ,עד היום לא התקלקל ברכב כלום,תפו.תפו תפו.

אני עם הרכב הזה יד שניה, קניתי אותו מחבר משפחה, שקנה אותו בזמנו בשנת 2003 חדש (מהיבואן) ולפני 3 חודשים, כשהחליט להתקדם הלאה, הציע אותו למכירה ואני קניתי אותו.

הייתה בעית נזילה מהמותחן שידעתי עליה לפני הקניה, והיא טופלה. גם בטויוטה יחסו את חוסר השמן לבעיה זו.

כמו שאמרתי, לא ראיתי נזילות, אבל הלילה אניח נייר עיתון מתחת למנוע ואבדוק שוב.

חוץ מזה, אני מבסוט מהרכב עד הגג...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלף שמן מנוע ל 10W40 ותעקוב עוד קצת אחרי תצרוכת השמן ואמוד עד כמה היא חריפה, אם בכלל קיים.

אתה חושב שיש קשר בין סוג השמן לעצם החוסר בו??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5178 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...