Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הילוך שני חורק ולא נכנס, הילוך ראשון נכנס לפעמים, להחליף קלאץ'? [קולט 94']

ohanaohad
שימו לב! השרשור הזה בן 5243 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן, הרכב- קולט 94' ידנית כמובן.

הרכב ואני חוגגים יחד 3 שנים בדיוק עוד 4 יום ואני חושב שלקראת החגיגה - הוא מבקש קלאץ' חדש או מה שאני לא רוצה לעשות - שיפוץ גיר.

הוחלף קלאץ' של VALEO אצלי (יש אפילו שרשור כאן עם תמונות של החלפת הקלאץ' במוסך) איפשהו בשנת 2007 אם אני לא טועה ולפניו הוחלף ב2004 או 2005 אצל הבעלים הקודמים.

הבעיה: מאתמול, הילוך שני נכנס בלווי רעש חריקה חזק מאד, גם מהורדה משלישי לשני תוך כדי האטה וגם בהעלאה מראשון לשני תוך כדי האצה, במקרים אקראיים לחלוטין הילוך ראשון גם לא נכנס, זה יכול שרוצים לצאת מחניה וזה יכול להיות סתם ברמזור אדום ממעבר מניוטראל לראשון.

אופי הנהיגה: אופי הנהיגה שלי הוא לא קל, אני מעביר הילוכים לאיטים מאד תכופות תוך כדי האצות מהירות (לכל המתחסדים- זה לא אומר שאני נוסע מהר ומתפרע בכביש, זה אומר שהמעבר שלי מעמידה מוחלטת למהירות חוקית לחלוטין בעיר ומחוץ לה מתבטאת בעניין של כמה שניות מאשר כל אלו שעד שמשחררים עד הברייקס ומכניסים ל1 (באוטומאט כמובן) הרמזור כבר מתחלף פעמיים) - אז אני מאמין שזה הגיוני שהקלאץ' כבר התבלה למרות שאני לא מרגיש בכלל שהוא מחליק, המעבר בין ההילוכים הוא מידיי וגובה הדוושות זהה (אם יש קשר?).

שאר ההילוכים נכנסים חלק לחלוטין, לא קופצים בזמן נסיעה (גם לא רוורס) ולא מלווים בשום רעשים\חריקות\בומים למיניהם.

תודה מראש,

אוהד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיות שילוב להילוך ראשון באמת מרמזות על מצמד לא תקין, לרוב התופעה גם קיימת בשילוב להילוך רוורס, אז מה קורה עם זה באמת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לשניכם על התגובה, אני רוצה לעדכן ולענות.

דניאל - אין שום בעיה עם שאר ההילוכים, רוורס נכנס חלק לחלוטין.

אביב - ממה שהבנתי אצלי ברכב אין כבל קלאץ' אלא משאבה.

בכל מקרה- אבא שלי בדק והוא גילה שיש חופש באזור הדוושה של הקלאץ' לא כלכך הבנתי מה הוא חיזק שם, לקח מפתח 12 מ"מ וסגר את החופש, עכשיו הדוושה מרגישה הרבה יותר חיה וקשה ונותנת יותר פידבק, אחרי זה גיליתי שהדוושה שלי בעצם נכנסה לפעולה אחרי לחיצה של 2-3 ס"מ פנימה, זאת אומרת רק שלחצתי עם הרגל 2-3 ס"מ בפנים רק מאז הדושה בעצם התחילה לפעול.

אחרי שסגר את החופש, הדוושה נכנסת לפעולה מהמילימטר הראשון שלוחצים עליו ואז בעצם גיליתי שהקלאץ' מפריד מאד מאד גבוה! לדוגמא- לחצתי על הקלאץ' עד הסוף, שילבתי לראשון ושחררתי את הקלאץ' בעדינות, 90% מהשחרור לא הורגש בכלל וכאילו הרכב בניוטראל, ב10% האחרונים של מהלך הדוושה הורגש החיבור והרכב התחיל לנסוע.

חבר פורום כאן ייעץ לי לנסות להתחיל נסיעה מהילוך חמישי במישור ולראות אם הרכב נכבה (אם כן- קלאץ' גמור בוודאות לטענתו) -הרכב כן נכבה ומראה סימני התנגדות דיי גדולים מפה יוצא שאני כבר מבולבל.

מצד אחד הוא מפריד מאד גבוה, הילוך שני לא נכנס בכלל רק עם כח וחריקות, מצד שני להתחיל נסיעה עם הילוך חמישי בלתי אפשרי והרכב רוצה להתכבות.

אז או שהקלאץ' ממש בסוף חייו אבל עדיין מתפקד (אני עדיין יכול לנסוע רק בלי שני) או שזה משהו אחר לגמרי.

- אני מזכיר, שאר ההילוכים נכנסים חלק לחלוטין למעט ראשון מידי פעם.

תודה,

אוהד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוון שאביך ביצע לא תקין ועלול לגרום לבעיות עתידיות עם המצמד ותמיד חייב להיות חופש קל בדוושת המצמד.

אם התופעה קיימת רק בהילוך בודד הבעיה היא פנימית בתיבה, סנכון שחוק או משלב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דיי בטוח שזה קלאץ' , היום שמתי לב שההילוכים מחליקים בעליות, נניח משלישי לרביעי אחרי שחרור דוושת הקלאץ' לוקח לו בחלק מהמקרים כמעט שניה של דיליי עד שהוא נכנס לגמרי ורק אז ממשיך להאיץ - מפה אני מסיק שההילוכים מחליקים בנוסף לזה שהקלאץ' מפריד מאד מאד גבוה.

הילוך שני לא נכנס לי בכלל רק אם אני מפעיל כח, הילוך ראשון נכנס מתי שבא לו- ברוב המקרים כן.

לפעמים אני מוצא את עצמי מנסה שוב ושוב ושוב להכניס לראשון ללא הצלחה ורק אחרי 4-5 פעמים הוא נכנס.

מה שכן - מאז הכיוון שביצע אבא שלי, המעבר מהילוך ראשון - לשני => חלק לחלוטין. (זאת אומרת שהוא נכנס לשני מראשון ללא כל קשיים.)

המעבר מהילוך שלישי - לשני => בלתי אפשרי לביצוע בכלל רק אם מפעילים כח הוא נכנס מלווה רעש של חריקה(הורדה משלישי לשני תוך כדי האטה בלתי אפשרית).

האם אפשר לחזק את מה שאני חושב לגבי זה שזה קלאץ'?

דניאל, במידה וזה לא קלאץ', וזה באמת סינכרון באחד ההילוכים, במה זה מלווה חוץ מפירוק ופתיחת גיר והאם יש לך מושג לגבי העלות כספית? מה בדיוק צריך להחליף שם?

תודה ולילה טוב,

אוהד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי אני רק רוצה לעדכן, היום הייתי במוסך מהבוקר במטרה להחליף קלאץ', קניתי קלאץ' של VALEO = 390 ש"ח (ערכת קלאץ' מלאה עם מיסב, דיסק ופלטה).

החליפו את הקלאץ' ועכשיו ההילוכים נכנסים חלק לגמרי עדיין - חוץ מהילוך שני.

מראשון לשני - אין בעיה בכלל

משלישי לשני עדיין יש רעש של חריקה וקושי בהכנסת ההילוך - אם כי קל יותר ממקודם.

לטענת המוסך צריך לעשות שיפוץ גיר או לחילופין להחליף גיר מפירוק, בשני המקרים העלות היא בסביבות ה1500+ ש"ח.

מה דעתכם?

תודה,

אוהד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שנאמר כאן לפני, אין ברכב הנ"ל כבל מצמד.

רק שזה לא פוטר אותך לכיוון דוושה מדויק.

ההחלקה שהרגשתה לאחר "חיזוק עם מפתח 12" יכלה להיגרם עקב "חיזוק"/כיוון לא תקין של הדוושה!

מיותר להוסיף שיש לבצע כיוון מדויק, הכולל גובה הדוושה, חופש וגובה ההפרדה. (ולא לפי העין/רגש/הרגל וכו')

בקשר לחריקה משלישי לשני. נסע להוריד את ההילוך עם דאבל קלאץ' וגז ביניים.

(או לחלופין החזק גם קבוע ב- 1.5-2K) עדכון אותי עם החריקה נעלמה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיתי בדאבל קלאץ עוד בהתחלה - לא עזר, ההילוך עדיין מסרב להיכנס ואם הפעלת כח הוא נכנס בליווי חריקה.

מה הכוונה להחזיק גז קבוע ב1500 - 2000 סלד?

תודה,

אוהד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5243 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...