Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פילטר שמן מקורי/חליפי טויוטה

1q2w3e
שימו לב! השרשור הזה בן 5224 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחר שמצאתי שמן מתאים לקורולה נשאר לי למצוא פילטר שמן הכי טוב . רציתי לקבל ממכם חוות דעת בקשר ל :

בטויוטה מוסך מרכזי ישנו פילטר שמן מקורי מסוג DENSO מתוצרת יפן . לאחר מכן בדקתי אצל חנות לרכב פשוטה והוא אמר לי שיש לו פילטר שמן מקורי של טויוטה אז הלכתי לבדוק וראיתי את אותה הקופסה של הפילטר שמן ובפנים היה פילטר מתוצרת

DENSO אבל מתוצרת אינדונזיה (לא יפני ) האם לדעתכם יש הבדל באיכות . ההבדל במחיר הוא 26 שקל . אז קניתי את המקורי של טויוטה האם לדעתכם הם באותה איכות .

בברכה . אבי !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשית רכישה חכמה של החלק המקורי וכעת אתה יכול להיות יותר בטוח כי המשתמשת במוצר איכותי.

לגבי האיכות של החליפי, רק בדיקת מעבדה יכולה לבדוק זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל יצרן היום מיצר במספר מקומות בעולם. אין עדיפות למיקום כלשהו שכן כולם אמורים לעבוד תחת אותו פיקוח.

נ.ב. הדבר נכון לגבי כל מוצר שאתה יכול להעלות על הדעת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

DENSO הוא תאגיד ענק עם מפעלים ברחבי העולם.

לדעתי אין שום בעייה עם ארץ מוצא הפילטר. בזמנו, גם הפילטרים שהמזנתי בארץ וגם הפילטרים שהזמנתי מארה"ב יוצרו בכלל בתאילנד.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן,

בבעלותי גם טויוטה קורולה 2005 וגם אני נתקלתי בבעיה זו.

יש 2 סוגים של הפילטרים הנ"ל:

1. מספר דגם- 90915-10003 יפני

2.מספר דגם- 90912-YZZE1 או YZZEJ1 - סיני/תאילנדי

את שניהם קניתי במוסך מרכזי באותו מחיר.

אני מצרף תמונות של שניהם, לשיפוטכם.

(אולי זה פסיכולוגי, אבל לי היפני נראה יותר איכותי- עם הפס הכתום)

אולי מישהו נתקל במקרה דומה ויודע למה הם שונים. במוסך אמרו לי שהם אותו הדבר בדיוק, רק שהראשון יפני והשני סיני.

P6069137.jpg

P6069130.jpg

P6069131.jpg

P6069133.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדלי יצור בין מפעלים גם אם מדובר במפעלים שהם בבעלות אותו היצרן ומיצרים אותו מוצר, יש לעיתים ציוד שונה, המנטליות של כוח האדם, הציוד של המפעל יכול להגיע ממקורות שונים ויעבור טיפולים לפי מפרט שונה ובודאות גם חומרי הגלם מגיעים מספקים שונים.

יתרה מכך וזאת גם הסברתי בעבר, מפעל שמייצר מסנני שמן למשל, מאותו פס יצור הוא מוציא סחורה ליצרן רכב ולהפצה כללית. יצרן הרכב ידרוש בדיקות איכות לא מתפשרות למסננים, על בסיס מדגמי או כללי ואילו להפצה כללית המסננים לא יעברו את אותה הביקורת, יש מצב שגם מסננים שיפסלו בביקורת איכות שאותה הכתיב היצרן והמסנן במקום להזרק לפח יצא לליין הפצה כללית.

לכן תמיד עדיפה תוצרת מקורית יצרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר שמצאתי שמן מתאים לקורולה נשאר לי למצוא פילטר שמן הכי טוב . רציתי לקבל ממכם חוות דעת בקשר ל :

בטויוטה מוסך מרכזי ישנו פילטר שמן מקורי מסוג DENSO מתוצרת יפן . לאחר מכן בדקתי אצל חנות לרכב פשוטה והוא אמר לי שיש לו פילטר שמן מקורי של טויוטה אז הלכתי לבדוק וראיתי את אותה הקופסה של הפילטר שמן ובפנים היה פילטר מתוצרת

DENSO אבל מתוצרת אינדונזיה (לא יפני ) האם לדעתכם יש הבדל באיכות . ההבדל במחיר הוא 26 שקל . אז קניתי את המקורי של טויוטה האם לדעתכם הם באותה איכות .

אהלן!

גם לי יש קורולה 2005 ודוקא היום שאלתי מהו סוג שמן עדיף לשימוש.

אשמח לקבל את עצתך.

בספר רשום 10W40 אך במוסך שמים 10W30, מה אתה שם?

TOYOTA COROLLA 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדלי יצור בין מפעלים גם אם מדובר במפעלים שהם בבעלות אותו היצרן ומיצרים אותו מוצר, יש לעיתים ציוד שונה, המנטליות של כוח האדם והמפקחים, הציוד של המפעל יכול להגיע ממקורות שונים ויעבור טיפולים לפי מפרט שונה ובודאות גם חומרי הגלם מגיעים מספקים שונים.

יתרה מכך וזאת גם הסברתי בעבר, מפעל שמייצר מסנני שמן למשל, מאותו פס יצור הוא מוציא סחורה ליצרן רכב ולהפצה כללית. יצרן הרכב ידרוש בדיקות איכות לא מתפשרות למסננים, על בסיס מדגמי או כללי ואילו להפצה כללית המסננים לא יעברו את אותה הביקורת, יש מצב שגם מסננים שיפסלו בביקורת איכות שאותה הכתיב היצרן והמסנן במקום להזרק לפח יצא לין הפצה כללית.

לכן תמיד עדיפה תוצרת מקורית יצרן.

האמת שאינני יודע איזה ייצרן שמוסמך לייצר עבור תאגיד X או Y ועם אישורי ISO למיניהם מתנהג בצורה שרשמת במיוחד כאשר הפגמים עלולים לפגוע בתפקוד הרכב. אפילו במפעלים קטנים בארץ עם אישורים והסמכות של ISO לא מתנהגים בצורה זו.

האם עבדת בפס ייצור או ניהלת חברה כזו שאתה כותב בביטחון שככה הדברים מתנהלים בחברות מסויימות ? מאיפה לך המידע הסודי ?

כאחד שעבד בתעשיה עם חברות בתחום הייצור המכני וגם האלקטרוני עבור חברות גרמניות ושווצריות אני אומר לך ממקור ראשון שהיה מאשר/פוסל חלקים לאחר שמחלקת בקרת איכות הייתה בחוסר וודאות או לא הבינה את דרישות הייצרן. לעולם חלק שנפסל על-ידי מחלקת בקרת האיכות לא חזר לשימוש כאשר הפגם פגע באיכות/תפקוד המוצר הסופי.

נכון, חלקים שיוצרו עבור חברות גרמניות/שווצריות עברו תהליך בקרת איכות לפי מפרטי הייצרן והיתה הקפדה יתרה מכיוון שגם המזמין היה בודק מדגמית חלקים ויכול בקלות לפסול משלוח/סידרה שלמה בגלל חלק פגום בודד.

נניח והמזמין ביצע הזמנה של 1K חלקים אנחנו ייצרנו 1.5K באותו תהליך ואותה בקרת איכות אבל במידה והיו חלקים שלא עמדו בדרישות בקרת האיכות של המזמין במקרים מסויימים בהתייעצות עימי ועם מחלקת בקרת האיכות החלקים שווקו לשוק המקומי או לחו"ל. אבל ! החלקים הללו מבחינה מכנית/תפקוד/אורך חיים/סוג החומר לא נפלו באיכותם.

למה אני מתכוון...

נניח על החלק הייתה חריצה בלייזר של תיאור המוצר או הדפסת משי שחרגה במידות או במיקום או טעות דפוס חלקים כאלה לא נשלחו למזמין אלא שווקו בארץ או לחו"ל.

החברה שבה עבדתי כמהנדס תיכנון היא חברת ETM שייצרה תפסניות גובתה/כלי תפיסה למכונות CNC/מקדחים (החברה נמכרה לפני עשור לחברת יישקר).

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצרני רכב דורשים בדיקות איכות יוצר מחמירות מאשר תקנים סטנדרטיים של ISO ,EEC או SAE ולכן חלקים שמגיעים למפעל יצרן או למחסן של יצרן הרכב בפוטנציאל שלהם הם יותר טובים מתואמי מקורי שמגיעים מאותו מפעל לשוק האפטרמרק, והסבירות ליפול על חלק לא תקין קטנה יותר משמעותית מאשר חלק תואם מקורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטויוטה אני לא הייתי משחק עם זה,הייתי שם מקורי,אני בעצם שם בטויוטה שלי רק מקורי,היות והטיפולים זולים יחסית ויש 0 תקלות,לאורך תקופה של כמה שנים,ההבדל בכסף מתגמד עם הזמן ,מה שגם ההבדל לא כזה גדול,אז טיפול יעלה לך פעם בשנה במקום 300 שקל 500 שקל במורשה,זה לא משחק תפקיד.

גם ככה טיימינג לא מחליפים ופילטר דלק לפחות אצלי ברכב גם לא מחליפים אז מה נשאר? שמן פילטר....

אציין שזוהי דעתי לאור נסיוני בעניין והיא בטח לא מחייבת.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מסכים עם מה שנאמר פה, לדוגמה מכשירי הנוקיה, המכשירים הסלולריים גם כן בפיקוח של נוקיה אך כולם יודעים מי שקנה נוקיה MADE IN CHINA המכשיר יתקלקל הרבה יותר מהר מנוקיה MADE IN FINLAND

טויוטה קורולה 95 גיר ידני 0-100, 10.55 שניות. מקום 1 בקטגוריית ג'ימקאנה ג'וניורס(עד גיל 21), מהאירוע לקידום הספורט המוטורי 4 בלטרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרוב סקרנות אתמול כבר פירקתי את מסנן השמן והאלו הם הממצאים :

כאשר נגשתי למחסן החלפים הוא מכר לי את פילטר השמן היפני בעלות של 86 שקל (עם הגומייה האדומה )

באותו מוסך גם החליפו את הפילטר שמו אבל הם שמו פילטר מתוצרת סין (כנראה שהוא יותר זול )

מסקנה : אם באה ביקורת ושואלת מה אתם שמים אז הם מראים להם את הפילטר היפני בעוד שאתה מחליף אצלהם ולא רואה

אז הם שמים לך את הסיני

מכל מה שקראתי כאן אולי באמת אין הבדל. אבל לבייבי שלי (טויוטה ) אני לא אחסוך 26 שקל רק מהספק

בברכה . אבי !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5224 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...