Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב חדש- מאזדה 3 או טויוטה פריוס?

mishmash19
שימו לב! השרשור הזה בן 5221 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אלוהה :-P

בעניין קניית רכב חדש.

ברצוני לשדרג את האימפרזה 1600 שלי, לרכב חדש ויותר מפנק, רכב שישרת אותי ל- 4-5 שנים הבאות.

2 המחליפות הפוטנציאליות שחשבתי עליהן הן טויוטה פריוס הדור החדש, או מאזדה 3 הדור החדש (1.6).

האימפרזה משרתת אותי בצורה נאמנה אך הביצועים והנוחות בה, איך אנסח זאת, "סבירים מינוס", וברצוני לעלות רמה.

עלותה של המאזדה הבסיסית: 115K. עלותה של הפריוס: 152K.

כן, אני יודע שהפריוס היא ליגה מעל המאזדה, ובעקבות זאת הציפיות שלי ממנה, הן שהיא תחזיר את הכסף שהשקעתי בה.

ובכן, לשאלתי: האם יש סיכוי שהפריוס תחזיר את ההוצאה הגדולה עליה ? או שאני חי בסרט ? (37K יותר מהמאזדה).

הכוונה "תחזיר את ההוצאה" פונה לכל הכרוך בהוצאות: החל מטיפולים שנתיים, דלק(צפי ל15K ק"מ בשנה), בלאי, כל טיפול שיחייב אותי בתשלום, וכלֶה בחלקי חילוף ומחלות רכב שונות.

אשמח לשמוע דעות נוספות על כלי הרכב במידה ויש. : ] :-D:-P

נ.ב

אשמח לשמוע ירידת ערך צפויה לשני הרכבים.

נ.ב 2#

ככל הידוע לי המאזדה עושה 1:9 משולב, והפריוס 1:18-19 משולב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל 15K בשנה לא שווה לך הפריוס, לדעתי.

החסכון בדלק לא יתקזז עם המחיר היקר משמעותית, ששכחת גם לחשב את מחיר הכסף להפרש.

לפי הרקורד של מאזדה 3 ופריוס כנראה שבשתיהן תהנה מאמינות טובה ועלויות אחזקה דומות.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל 15K בשנה לא שווה לך הפריוס, לדעתי.

החסכון בדלק לא יתקזז עם המחיר היקר משמעותית, ששכחת גם לחשב את מחיר הכסף להפרש.

לפי הרקורד של מאזדה 3 ופריוס כנראה שבשתיהן תהנה מאמינות טובה ועלויות אחזקה דומות.

לפי חישוב מהיר- נתונים: 6.45 ליטר בנזין 95.

פריוס: 1:19 25,460 שקל ל75K קילומטר ב5 שנים.

מאזדה 3: 1:9 53,750 שקל ל75K קילומטר ב5 שנים.

חיסכון של כ28K שקלים לא הולך ברגל.

הבעיה היותר רצינית שלי היא אם יש להיברדיות (פריוס) בעיות מיוחדות שדורשות טיפול שונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצה חמה I30 עומדת ברמה של מזדה 3 בצורת הצב'ק

נוחה יפה חסכונית וקיים חיבור USB !

אין כזה דבר גנוב , יש כזה דבר נפל בטעות מהמשאית לידיים הלא נכונות ! D:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה המיוחדת של ההיברידיות זה הסוללות. שום דבר לא אמור לקרות להם בחמש שנים הראשונות, אבל בהמשך תצטרך להחליף.

אני אישית חושב שאם מצאת שזה כלכלית משתלם לך לקחת את הפריוס (למרות שלדעתי לא, בטח שלא ב15 אלף לשנה) אז תלך על זה. תבדוק גם את ההונדה אינסייט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מפנה את תשומת לבך למבצע "דלק לכל החיים" של פיאט. לדעתי זו מבצע הכדאי ביותר בשוק הרכב מזה זמן רב. אם למשל תבחר בפיאט כרומה הזוללנית - ההטבה הכספית תוכל להגיע ל-20000 ש"ח ואף ליותר. אילו הייתי מחפש רכב חדש כיום - הייתי שוקל את האופציה הנ"ל בכבדות ראש. אומנם ערכו של הרכב עלול לרדת יותר ממאזדה, אך מבחינת הנוחות והשימושיות זו ליגה אחרת. אגב, לגבי שמירת הערך של הפריוס החדש אני פסימי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלוהה :-P

בעניין קניית רכב חדש.

ברצוני לשדרג את האימפרזה 1600 שלי, לרכב חדש ויותר מפנק, רכב שישרת אותי ל- 4-5 שנים הבאות.

2 המחליפות הפוטנציאליות שחשבתי עליהן הן טויוטה פריוס הדור החדש, או מאזדה 3 הדור החדש (1.6).

האימפרזה משרתת אותי בצורה נאמנה אך הביצועים והנוחות בה, איך אנסח זאת, "סבירים מינוס", וברצוני לעלות רמה.

עלותה של המאזדה הבסיסית: 115K. עלותה של הפריוס: 152K.

כן, אני יודע שהפריוס היא ליגה מעל המאזדה, ובעקבות זאת הציפיות שלי ממנה, הן שהיא תחזיר את הכסף שהשקעתי בה.

ובכן, לשאלתי: האם יש סיכוי שהפריוס תחזיר את ההוצאה הגדולה עליה ? או שאני חי בסרט ? (37K יותר מהמאזדה).

הכוונה "תחזיר את ההוצאה" פונה לכל הכרוך בהוצאות: החל מטיפולים שנתיים, דלק(צפי ל15K ק"מ בשנה), בלאי, כל טיפול שיחייב אותי בתשלום, וכלֶה בחלקי חילוף ומחלות רכב שונות.

אשמח לשמוע דעות נוספות על כלי הרכב במידה ויש. : ] :-D:-P

נ.ב

אשמח לשמוע ירידת ערך צפויה לשני הרכבים.

נ.ב 2#

ככל הידוע לי המאזדה עושה 1:9 משולב, והפריוס 1:18-19 משולב.

הפריוס רכב נהדר אך לדעתי, המאזדה עדיפה. כמות הק"מ השנתית היא לא גדולה בכלל ולא מצדיקה הוספה של 40K.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היותר רצינית שלי היא אם יש להיברדיות (פריוס) בעיות מיוחדות שדורשות טיפול שונה.

ומה עם עלות המימון שיש לך על רכב יקר משמעותית ?

מה עם אובדן ערך ?

לנסועה יחסית נמוכה אין שום טעם לקנות רכב היברידי, אני באופן אישי הייתי מחפש פיריוס משומשת ואולי 3 חדשה במבצעי סוף שנה אשר יהיה בחברות הליסינג..

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער אבל כפי שנאמר לך, בנסועה כזאת אין שום הצדקה לפריוס. הטויוטה אכן עושה 1:19 בממוצע אבל בנסועה דומה המאזדה תעשה קרוב לוודאי 1:11 בערך. בכל זאת, אתה מדבר על 28K שקלים בחמש שנים, בעוד רק ההפרש במחיר הקנייה הוא גדול משמעותית מכך. הנסועה שלך נמוכה יחסית ובמצב כזה צריכת הדלק לא צריכה להוות גורם מרכזי. יש עלויות אחרות לשים אליהן לב.

הייתי מפנה את תשומת לבך למבצע "דלק לכל החיים" של פיאט. לדעתי זו מבצע הכדאי ביותר בשוק הרכב מזה זמן רב. אם למשל תבחר בפיאט כרומה הזוללנית - ההטבה הכספית תוכל להגיע ל-20000 ש"ח ואף ליותר. אילו הייתי מחפש רכב חדש כיום - הייתי שוקל את האופציה הנ"ל בכבדות ראש. אומנם ערכו של הרכב עלול לרדת יותר ממאזדה' date=' אך מבחינת הנוחות והשימושיות זו ליגה אחרת. אגב, לגבי שמירת הערך של הפריוס החדש אני פסימי.[/quote']

קרא את האותיות הקטנות. מדובר על 25000 ק"מ או 12500 שקלים מקסימום. אלא רק אם אתה מחליף בפיאט חדשה ואז המבצע מתחדש.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער אבל כפי שנאמר לך, בנסועה כזאת אין שום הצדקה לפריוס. הטויוטה אכן עושה 1:19 בממוצע אבל בנסועה דומה המאזדה תעשה קרוב לוודאי 1:11 בערך. בכל זאת, אתה מדבר על 28K שקלים בחמש שנים, בעוד רק ההפרש במחיר הקנייה הוא גדול משמעותית מכך. הנסועה שלך נמוכה יחסית ובמצב כזה צריכת הדלק לא צריכה להוות גורם מרכזי. יש עלויות אחרות לשים אליהן לב.

רוני

צריך לחשב הפרש קניה מול הפרש מכירה, לא רק הפרש קניה (הפריוס תמכר במחיר גבוה מהמזדה).

אם שתיהן ירדו אותו דבר , ב כ 15% בשנה, ב 4 שנים ההפרש הוא ההפרש בקניה כפול סך אחוז הירידה ב 4 שנים (כ 25%) כלומר 28*0.25 = 7000 ש"ח.

תקנו אותי אם אני טועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך להוסיף לחישוב את העלות של ה-28000 הפרש בקנייה. הכסף הזה מגיע מאיפה שהוא. אין טעם להוציא עוד סכום כזה על רכב בשביל לחסוך בסופו של דבר בכסף בעלויות שוטפות (דלק) - אם החסכון הוא לא משמעותי.

אם שתי המכוניות היו עולות אותו הדבר זה היה נכון, אבל נסה לבצע חישוב אחזקה לאורך 4 שנים כולל העלות ההתחלתית ותראה שזה לא משתלם לקנות את הפריוס בנסועה כזו.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי אתה צריך לקחת בחשבון שבסופו של דבר זה לא רכב באותה הרמה לכן להתחיל להתחשבן על כדאי או לו

זה לא רק עניין של חיסכון הדלק.

דווקא אני מאמין שבנסועה נמוכה הפריוס תתן חיסכון גדול יותר כיוון שנסועה נמוכה בדרך כלל נובעת מנסיעה בעיר\פקקים שם הפריוס מצטיינת.

מה גם שיש קצת יותר עניין לנהוג ברכב כזה, לעומת עוד מאזדה.

הפריוס גם יותר מרווחת.

אני גם מאמין שעם רכב שעושה 1-20 אתה תסע יותר כיוון שלא יכאב לך הלב על הדלק.

נוסע על:

טויוטה פריוס 2019.

טויוטה קורולה 2008 רובוטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
אתה צריך להוסיף לחישוב את העלות של ה-28000 הפרש בקנייה. הכסף הזה מגיע מאיפה שהוא. רוני

עלות הכסף היא הריבית שתקבל, או שתשלם על 28 אלף ב 4 שנים עד מכירה.

בהנחה של 5% ריבית, אם אין לך כסף שלך, 1400 * 4 = כ 6000 ש"ח בנוסף להפרש ירידת ערך של 7000 ש"ח.

סה"כ 13000 ב 4 שנים.

אגב, ביטוח ואחזקה זולים יותר בפריוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5221 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...