Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ לקניית קורולה 07' (טורקיה!) מליסינג

zvifi
שימו לב! השרשור הזה בן 5278 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי אפשרות לקנות דרך מקום עבודתי קורולה 07' שמסיימת חוזה ליסינג של 3 שנים (אלבר). אני מכיר באופן אישי את בעלת הרכב בשנה האחרונה ואני יכול לדבר גם עם הבעלים הקודמים (הרכב עבר בעלות באמצע התקופה), כך שהיסטורית הרכב מבחינת תאונות ואופי נהיגה שקופה לי לחלוטין. הרכב עבר כ-85K ללא תקלות/תאונות רציניות או התעללות מיוחדת.

יש מספר נושאים שמעוררים אצלי ספק והייתי רוצה לשמוע את חוות דעתכם:

1- ברשיון הרכב רשום שהוא יוצר בטורקיה. האם כל הקורולות שיובאו לארץ באותה שנה יוצרו בטורקיה והאם יש עם זה איזושהי בעיה? ממה שראיתי בחיפושי בפורום, הקורולות ה"טורקיות" משנת 2003-4 ממש לא מומלצות. האם המחלות של הדגמים ההם תוקנו בשנים האחרונות?

2- הרכב מוצע לי "AS IS" במחיר של 15% מתחת למחירון. כלומר, הם נותנים את הרכב כמו שהוא, בלי להעביר אותו שום טיפול לפני המסירה, בלי לתקן ליקויים ובלי שום אחריות. האם אלה התנאים הסטנדרטיים ברכישה דרך חברה? מה הדברים שממש לא כדאי להתפשר עליהם בקניה מליסינג?

3- לגבי המחירון המנופח: כפי שכבר נטחן בפורום במספר שרשורים, נראה שלוי יצחק משחק לידי חברות הליסינג ופה אני עלול להפגע קשות. המחירון של הקורולה נשאר בחצי השנה האחרונה יציב לחלוטין ולכן אני חושש שבזמן הקרוב תהיה ירידה חדה במחירון. האם אני סתם מפחיד את עצמי או שיש היגיון בדברי?

4- במידה והתשובות לשאלות הנ"ל יביאו להחלטה שכדאי להתקדם עם הקנייה, האם יש צורך לקחת את הרכב לבדיקה במכון בדיקות למרות שידועה לי ההסטוריה (אין לחבריי לעבודה שום אינטרס לשקר לי) או שעדיף לקחת את הרכב לבדיקה במוסך מורשה בלבד?

תודה מראש על כל עיצה או תשובה,

צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

בקשר לשאלותייך,

היתה לי זמן רב קורולה2006"טורקיה" ממקום העבודה של אשתי. אחד הרכבים שיותר אהבתי, זריז מאד, נוח יחסית, מזגן מטורף. בשלוש שנים החלפנו מנורה קדמית שנשרפה. קח בחשבון שרמת האבזור בגרסאות הSUN היא דיי מעליבה וכוללת אפילו רק שני ח"ח קדמיים. אפילו תאורת המחוונים ירוקה פשוטה ולא אופטיטרון כמו בדגם הGLI. עד כדי כך חסכו כל מה שניתן.

לדעתי האישית כמשפחתית, הטויטה מצדיקה את שמה כסמל האמינות.

בעקרון , ומנסיון אישי עם אלבר ועם הכרת התהליכים בה, אתה יכול להיות בטוח שתקבל שקיפות מלאה להיסטוריה של הרכב.

אני קניתי שם כבר שלושה רכבים במהלך השנים האחרונות ולא לקחתי לבדיקה (אבל אני לא אומר שתעשה את זה- כי מייד יקפצו עלי פה מאות חברי פורום). קח לבדיקה שתהיה רגוע.

לגבי מכירת AS IS, מה שקורה הוא שבד"כ רוב הרכבים מגיעים למגרש, עוברים תהליך השבחה שבו מתקנים, מסדרים, מנקים, בקיצור מכינים את הרכב, ואז גם אתה מקבל אחריות לשנה על מגוון דברים וכו'.

אופציה שניה, זה שאם יש מישהו שבעל הרכב (או הוא עצמו) רוצים את הרכב בסיום העסקה, אלבר מעבירה או מיידית מאחד לשני "בלי לגעת" בכלום ובלי לתת (לדעתי) אחריות או כל כל התחייבות, ובתמורה לכך אתה מקבל את ההנחה הנ"ל.

מנסיון ומהכרה אישית שלי (וזה ישמע מוגזם, אבל ראיתי במו עיני) שמדובר בקורולה, ובמיוחד באחת עם נתונים טובים יחסית, הן פשוט נחטפות מראש, ע"י מישהו שמכיר את בעל הרכב והרכב , ורוצה אותו מראש ו"משריין" אותו מראש.

שאשתי החליפה לפני מס' חודשים את הקורולה שלה ב308 "חיכו" לה כבר כמה אנשים בעבודה שפשוט רבו ביניהם על הרכב.

המחיר של הקורולה הוא סיפור בפני עצמו. מוצדק? מטורף יהיה נכון יותר להגיד. אבל יש שוק ויש קונים. אתה קונה ביוקר ומוכר ביוקר. אף אחד לא ידע להגיד לך בכמה היא תרד . רק דיי בוודאות שתמיד יהיה לה ביקוש טוב מאד והיא תשמור

טוב על ערכה ביחס לאחרות.

בכל מקרה, שווה לקחת לבדיקה, ולנסות לתקן דברים קטנים אם יש (אולי צמיגים יבשים, אולי איזו שריטה או משהו).

מקווה שעזרתי לפחות קצת.

במה אני מתגלגל ?

פורד פוקוס 2012

פורד פיאסטה 2012

פורד מונדאו 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערן, תודה רבה על התשובה המפורטת! הרגעת אותי בקשר למוצאה הטורקי שדי הרתיע אותי עד עכשיו...

אם יש לעוד מישהו תשובות/תובנות/המלצות, אני אשמח לשמוע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקורולה החל משנת 2005 מגיעה מיפן ולא מטורקיה.

אין חשש.

לטעמי ,למי שמחפש שקט נפשי ורכב איכותי יחסית וזריז, מדובר בקניה טובה.

יש לנו נסיון מצויין במשפחה עם קורולות כאלה ממודל 2005 ומודל 2006 (ליסינג).

נ.ב. לא הייתי מוותר על בדיקה לפני קניה והסטוריית טיפולים.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקורולה החל משנת 2005 מגיעה מיפן ולא מטורקיה.

אין חשש.

אז למה, לדעתך, ברישיון הרכב אצלי רשום "ארץ יצור - טורקיה" ?

אולי מודלים 2005, 2006 הגיעו מיפן, וב 2007 חזרו לייבא מטורקיה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תסמוך על משרד הרישוי, יתכן שתת הדגם שנפתח פשוט לא השתנה עד סוף חייו.

לא היה לי רכב שלא היו בו אי התאמות בין הרשיון לעובדות בשטח.

עם זאת, בשבילך - אני אבדוק ברשיונות הרכב כשאבקר אצל ההורים בפעם הבאה.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב, שבנושא חשוב זה היבואן היה מתערב, ומתקן את הטעות, כי יש לזה ערך תדמיתי רב.

זה לא טעות ברמת גימור או בשם הגירסה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה!

יש לך (או לכל אחד אחר) איזשהו רעיון איך אני יכול לוודא איפה יוצר הרכב? ובמידה ויוצר בטורקיה, האם יש עם זה בעיה (מחלות כרוניות ידועות וכו')?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי אפשרות לקנות דרך מקום עבודתי קורולה 07' שמסיימת חוזה ליסינג של 3 שנים (אלבר). אני מכיר באופן אישי את בעלת הרכב בשנה האחרונה ואני יכול לדבר גם עם הבעלים הקודמים (הרכב עבר בעלות באמצע התקופה), כך שהיסטורית הרכב מבחינת תאונות ואופי נהיגה שקופה לי לחלוטין. הרכב עבר כ-85K ללא תקלות/תאונות רציניות או התעללות מיוחדת.

יש מספר נושאים שמעוררים אצלי ספק והייתי רוצה לשמוע את חוות דעתכם:

1- ברשיון הרכב רשום שהוא יוצר בטורקיה. האם כל הקורולות שיובאו לארץ באותה שנה יוצרו בטורקיה והאם יש עם זה איזושהי בעיה? ממה שראיתי בחיפושי בפורום, הקורולות ה"טורקיות" משנת 2003-4 ממש לא מומלצות. האם המחלות של הדגמים ההם תוקנו בשנים האחרונות?

2- הרכב מוצע לי "AS IS" במחיר של 15% מתחת למחירון. כלומר, הם נותנים את הרכב כמו שהוא, בלי להעביר אותו שום טיפול לפני המסירה, בלי לתקן ליקויים ובלי שום אחריות. האם אלה התנאים הסטנדרטיים ברכישה דרך חברה? מה הדברים שממש לא כדאי להתפשר עליהם בקניה מליסינג?

3- לגבי המחירון המנופח: כפי שכבר נטחן בפורום במספר שרשורים, נראה שלוי יצחק משחק לידי חברות הליסינג ופה אני עלול להפגע קשות. המחירון של הקורולה נשאר בחצי השנה האחרונה יציב לחלוטין ולכן אני חושש שבזמן הקרוב תהיה ירידה חדה במחירון. האם אני סתם מפחיד את עצמי או שיש היגיון בדברי?

4- במידה והתשובות לשאלות הנ"ל יביאו להחלטה שכדאי להתקדם עם הקנייה, האם יש צורך לקחת את הרכב לבדיקה במכון בדיקות למרות שידועה לי ההסטוריה (אין לחבריי לעבודה שום אינטרס לשקר לי) או שעדיף לקחת את הרכב לבדיקה במוסך מורשה בלבד?

תודה מראש על כל עיצה או תשובה,

צביקה

1. עד כמה שידוע לי, המחלות לא חזרו בשנתונים המאוחרים יותר.

2. נתקלתי בכמה מקרים שלא רק שלא נתנו אחריות, אלא מכרו את הרכב מליסינג במחיר כמעט מחירון.

3. לטויוטה יש שוק רותח. הרכב אמין, סחיר מאוד ומככב בראש רשימת תופעת העדר (בצדק? לא בטוח). מהסיבות הנ"ל, ירידה חדה במחירון לא תהיה.

4. לדעתי, עדיף במורשה. למכוני הבדיקה אין אפשרות לבדוק מכלולים אלקטרוניים (ABS, כריות אוויר וכו') שתקלה בהם יכולה לעלות הרבה מאוד כסף ומעל הכל - בטיחותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דגם ה-SUN יובא מטורקיה, דגמי ה-GLi מיפן

יכול להיות שאתה צודק. אני כמעט משוכנע שפעם שהצצתי ברשיונות ראיתי טורקיה ב2006 שהיתה לנו. אבל רק כמעט..:wink:

בכל מקרה, שלא זה מה שידאיג את פותח השרשור..

במה אני מתגלגל ?

פורד פוקוס 2012

פורד פיאסטה 2012

פורד מונדאו 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל העונים!

אם כך, אני מבין שלמרות שיוצר בטורקיה אין בעיות כרוניות מוכרות עם הדגם הזה. אם יש איזושהי הסתייגות אשמח לשמוע- אני חושב שאצטרך לתת תשובה סופית בימים הקרובים וכרגע, על סמך הנאמר פה, אני נוטה ללכת על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5278 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...