Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לא תאמינו בגלל מה כמעט הלך לי הרכב !!! [נמלים בממסרים]

martines
שימו לב! השרשור הזה בן 5300 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני מספר שבועות ביקשתי כאן עזרה כי הרכב שלי (סוזוקי בלנו 98)לא הניע, בסופו של דבר גררתי אותו לחשמלאי ושם מצאו ששני ריליי הלכו והחליפו אותם, הם לא הצליחו להסביר לי איך קורה ששניים מתקלקלים בו זמנית (גם בדיקת המחשב של הרכב לא עזרה להם להבין)

נסעתי מהמוסך ובדרך שמעתי רעשים מוזרים מהמנוע, ופתאום אני רואה שמד הטמפרטורה עומד על האדום, כמובן שמייד עצרתי נתתי למנוע להתקרר וחזרתי לחשמלאי וזה גילה שגם הריליי של מאורר הרדיאטור מקולקל. פה זה כבר היה ממש הזוי, 3 ריליי מתקלקלים אחד אחרי השני ?

בינתיים היה חשד שהלך ראש מנוע בגלל ההתחממות, וכנראה גם הטרמוסטט דורש החלפה. אבל בבדיקה נוספת כנראה שהראש מנוע בסדר, טרמוסטט חדש כבר קניתי אבל עוד לא הספקתי להחליף.

עשיתי כמה נסיעות עם הרכב והכל היה בסדר, עד שבימים האחרונים המזגן הפסיק לתפקד.

בדקתי פיוזים, הכל בסדר, עמדלי לבדוק שוב את הריליי המתאים כשפתאום אני שם לב שיש נמלה מטיילת לה לייד קופסת הפיוזים, ועוד אחת ועוד אחת, מה לכל הרוחות יש לנמלים לחפש במנוע ?

הוצאתי את הריליי של מדחס המזגן ואז אני רואה נמלה יוצאת לה מתוך הריליי, עכשיו הכל ברור. הריליים המקוריים של סוזוקי יש בהם 2 חורים קטנים דרכם הצליחו להכנס נמלים.

600 שקל הוצאה, מנוע שהיה קרוב לסיים את חייו, זמן אבוד, עצבים והכל בגלל כמה נמלים. לא יאמן.

13102009366.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

פיקנטי משהו.

(ועל כן ייקרא שמן - נמלי הריליי).

מציע לך לבדוק (בשיא הרצינות) שאין לך נמלים גם בתוך הרכב (אולי הגיעו עקב פירורים...? אבל מה יש להן לחפש בממסרים ?)

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה זה לא איך הם גרמו לזה

תשאל מה לעזזל יש לנמלה לחפש בתא מנוע של רכב...

כשיש לך דאבל וופר 8 אינצ' בכל דלת אתה מתחיל לחשוב פעמיים,

אם בכלל אתה צריך לשים סאב.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=455879

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה להאמין שאיזשהו חומר כימי בממסר משך אליו את הנמלים. אולי חשבו שזה דומה למחילה...

כנראה, כפי שמישהו כבר ציין - נגרם קצר כלשהו (מעניין אם הממסרים עדיין בידך - אפשר לפרק...)

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן הנמלים בבלנו זה תופעה ידועה (לא היה הולך לך הרכב מזה, וזה בדוק).

היו מגיעים אלינו למוסך המון סוזוקים בלנו עם תופעה דומה ועל גרר (בעבר הינו מוסך מורשה סוזוקי).

בהתחלה לא ידענו גם מה הבעיה, עד אשר פירקנו את הממסרים וראינו המון נמלים עליהם.

עצה, תביא ממסרים תחליפים, ותחליף את כולם, אחרי זה תרסס עם חומר דוחה נמלים (K400).

זה יפתור לך את הבעיה לכמה שנים, אבל הם חוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פירקתי כמובן את אחד הממסרים, היה בפנים הרבה חול ופגרים של נמלים שכנראה התחשמלו ונמחצו תחת המגעים.

אני עוד מעט אפרסם תמונה של תוך הממסר ..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבחינה מקרוב של תוכן הממסר, ראיתי שמקום המגע של הממסר מפוחם, כנראה שאחת הנמלים התפחמה שם יש ממש כתם אפור על הפלסטיק שליד.

הממסר הזה יילך לפח, שאר הממסרים נראים תקינים בדקתי את המגעים שלהם והכל נראה טוב.

את החורים שדרכם הם חדרו אני אוטם בטיפת דבק חם ואני מקווה שהכל יסתדר ...

אני קצת חושש לרסס בתיבת הפיוזים מחשש שנוזל הריסוס עלול לגרום קצר ...

13102009374.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזוי , אבל אמיתי

עוד חשמלאים נתקלו בבעיה הזאת .

שמעתי את הסיפור לפני כ שנתיים, ורשמתי אותו בראש ככוריוז :roll:, נחמד אבל לא הגיוני .

וכעת - אני חוזר בי - גם שם הם טענו שסוג מסויים של ממסר , משך נמלים להתנחל או לאסוף חומר מתוכו .

והחלפה של כל הממסרים ברכב לממסרים ללא חורים , או אטימת החורים הקטנים עם קצת סיליקון , פתרה את הבעיה .

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר ברצינות???

יש לי בלנו

אכן תופעה ידועה!!! אל חשש רסס בחומר דוחה נמלים בערב כשהרכב כבוי

עד למחרת אין שום נמלה.

פעם הייתי קופץ מהגשר ואז מתחיל לבנות את הכנפיים

אני עדיין כאן,אז בטח הצלחתי לא רע...:roll:

היום כבר בגרתי..אני מייבא כנפיים מאיביי :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5300 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...