Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מישהו יודע מהי צריכת דלק של סטארלט אוטומט?

zvifi
שימו לב! השרשור הזה בן 5304 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

לפני הכל אני רוצה להבהיר שקראתי את המדריכים המפורסמים בפורום לגבי צריכת הדלק ואני מבין שהתשובה לשאלתי תלויה מאוד באופי הנסיעה (עירוני/בינעירוני/משולב) ואופי הנהג (עד כמה כבדה הרגל על הגז). למרות כל אלה הייתי שמח אם מי שיש לו ניסיון עם הרכב הנ"ל (בדגש על אוטומט) יכול לתת לי לפחות את הצריכה שהוא מכיר.

מעבר לזה הבנתי שהתיבה האוטומטית של הסטארלט היא די מיושנת, בעלת 3 הילוכים בלבד. אם יש לכם כל מידע נוסף בקשר לגיר אשמח לשמוע (מומלץ/לא מומלץ).

אגב, הדגם המדובר הוא XLI SUPER משנת 99.

תודה,

צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו? אני צריך לקבל החלטה בקשר לקנייה בקרוב ויעזור לי לשמוע את דעתכם.

תיקון קטן- הדגם הוא XLI ולא XLI SUPER כמו שכתבתי מקודם

תודה מראש...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב שלום,

סליחה שאני שואל בטיפטופים אבל כל פעם עולה לי שאלה אחרת.

כמו שאתם מבינים אני מתלבט בקשר לסטארלט אוטומטית, שנת 99. בטלפון נאמר לי שהדגם הוא XLI SUPER אך ברשיון הרכב אני לא רואה את זה מצויין. איך בדיוק אני יכול לדעת את הדגם/רמת גימור? (ממה שאני רואה במחירון האפשרויות הן XL/XLI/XLI SUPER)

שוב תודה ואני מקווה שהתגובה הבאה לא תהיה גם שלי...:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בודק במחירון איזה תוספות יש ב XLI ומה יש מעבר לזה ב SUPER.

למשל (סתם דוגמה) ב XLI יש כרית אוויר אחת ואין ABS, וב SUPER יש 2 כריות, ו ABS.

אחר כך אתה שואל את בעל הרכב, מה יש אצלו.

ברישיון הרכב לא תמיד מציינים את הגרסה המדוייקת והנכונה.

לדבי צריכת דלק - הערכה שלי, ללא הכרות עם הרכב - בערך 1 ל 11 -12 בנסיעה רגועה ללא פקקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב ששנת 99 הייתה השנה היחידה בה הסטארלט הגיעה ברמת הגימור הזאת, שהיא קצת מעל ה XL ואחת לפני ה SPECIAL (או שהיא החליפה אותה, לא סגור על זה). אם תברר אילו תוספות מקוריות יש ברכב אוכל להגיד לך את רמת הגימור.

על הסטארלט יש לי רק מילים טובות לומר, מאוד אהבתי אותה.

התיבה האוטומטית מזעזעת וחבל. שיוט בכביש מהיר היא חוויה רועשת ולא נעימה בכלל, כמו גם צריכת הדלק שלהערכתי תעמוד על 1:12 בבינעירוני רגוע והרבה פחות מכך בתוך העיר. אם אתה מוכן להתפשר על גיר ידני ייטב לך. מספרים כמו 14.5-16 ק"מ\ל' הם דבר שבשגרה.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכם על התשובות המועילות.

איתמר- זה לא שהייתי מוכן להתפשר על גיר ידני אלא שהייתי מעדיף אותו בהרבה על פני האוטומטי וזה עוד לפני שידעתי שהגיר של הסטארלט כ"כ בעייתי. מאחר ואני מחפש רכב כבר די הרבה זמן החלטתי להיות קצת יותר גמיש בדרישות שלי והלכתי לראות את הסטארלט המדובר. אני מוכרח לציין שמלבד הגיר הרכב נראה שמור מאוד והוא טופל במוסך מורשה של טויוטה כל חייו. רציתי לקחת את הרכב לבדיקה מחר אבל עכשיו אני כבר ממש מבולבל. האם יש לגיר הזה גם יתרונות (למשל אמינות מופלגת) או שהוא באמת כ"כ לא מוצלח? היית מוותר על אקזמפלר מוצלח למדי בשאר הפרמטרים בגלל הגיר הזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה יהיו השימושים של הרכב? נסיעות עירוניות בעיקר + פה ושם קצת בינעירוני עוד מתקבל על הדעת. שיוטים בינעירוניים על בסיס יומי או נסיעה באיזור הררי - רק הגרסה הידנית או חפש רכב אחר.

סה"כ הסטארלט נהדרת למטרה לשמה היא נוצרה - הגעה מנקודה A ל B. מעבר לזה אין לה שום יתרון אחר על פני המתחרות, למעט אמינות פנטסטית ובטיחות קצת גבוהה יותר מהסטנדרט באותן שנים (ABS, שתי כריות אוויר ו 3 כוכבי בטיחות במבחן הריסוק האוסטרלי).

לגבי התיבה האוטומטית - מדובר בתיבה "טיפשה" נטולת כל טכנולוגיה או אלקטרוניקה מתקדמת ויקרה. עם שימוש רגוע ברכב וטיפול בנוזלים לפי (ואף יותר) מהמלצת יצרן אין כל סיבה שהתיבה לא תחזיק מעמד גם מאות אלפי קילומטרים. לי בכל אופן לא ידועה רגישות מיוחדת בתיבה האוטומטית של הסטארלט.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנסיעות אכן יהיו בעיקר עירוניות עם יציאות מהעיר פעם בשבוע בערך אבל העיר המדוברת היא ירושלים וזה ישאר כך לפחות בשנה הקרובה. אתה חושב שמוטב לוותר על הרכב? :?

כשהתחלתי לחפש רכב הדברים שהיו חשובים לי בעיקר הם בטיחות, אמינות, צריכת דלק סבירה לפחות ושהרכב יהיה סחיר וערכו לא "יתרסק" תוך זמן קצר (אני מתכנן להחזיק אותו כשנתיים). התקציב שלי מאוד גמיש אך מאחר ורציתי לצמצם עד כמה שאפשר בירידת הערך, כיוונתי לשנתונים ישנים יותר גם אם זה בא על חשבון חווית הנהיגה. מקריאה נרחבת בפורום הבנתי שהכיוון שלי הוא מיני-סופר מיני עם עדיפות לידני.

הנתונים של הרכב למקרה שזה יעזור: שנת 99, יד 2 (עבר בתוך המשפחה), 155K ק"מ, נראה שמור ביותר (כפי שציינתי, הטיפולים במוסך טויוטה), ברקסים קדמיים הוחלפו לא מזמן, מצבר חדש, ארבעה צמיגים חדשים וטסט עד 11/2010. בגלל כל אלה הם מבקשים 4K ש"ח מעל המחירון ולצערי לא מראים גמישות. מצד אחד אני חושב שהם הגזימו עם המחיר אך מצד שני חבל לי לוותר על הרכב (אם הוא מתאים לי בכלל...) בשביל 1000-2000 ש"ח. אשמח לשמוע את דעתך גם בקשר לזה.

יצא קצת ארוך כי אני די מבולבל כרגע. בכל מקרה, תודה רבה על העזרה!

צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בד"כ הסטארלט נמכרת (או מבקשים עליה) מעל המחירון, לא משהו חריג. אם האוטו באמת מטופל כמו שצריך, כולל שקט מהחלפת צמיגים, מצבר טסט ואיזה טיפול גדול אז שווה לקנות רכב, כל רכב, במחיר מחירון ואף למעלה ממנו.

ירושלים היא עיר בעייתית להרבה כלי רכב, זה לא אומר שחייבים אימפרזה טורבו כדי להתנייד בה בנוחות אך רכב עם נפח מנוע גדול בהחלט עדיף על פני סוזוקי אלטו 88' עם מנוע 900 סמ"ק.

אם זה מרגיע אותך, עיריית ירושלים החזיקה (ואולי עדיין מחזיקה) כמה סטארלטים בשימושה. לפני כמה חודשים עוד יצא לי לראות אחת כזאת נוסעת עם סמל העירייה, אני מאמין שאם הרכב היה עושה בעיות מיוחדות הוא מזמן היה מוחלף.

בקיצור, חדל חפירות, תתחדש :-o.

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:lol:

אתה צודק, בשלב זה אני אפסיק לקדוח אשקול עוד קצת ואקבל החלטה. עזרת מאוד ואם אחליט לקנות את הרכב בסופו של דבר לפחות הגיר וצריכת הדלק לא יפתיעו אותי.

תודה רבה על העזרה איתמר!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5304 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...