Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

RTA

Tweet
שימו לב! השרשור הזה בן 7375 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אנשים, יש צורה מסויימת למדוד את תדר התגובה המדוייק של האוטו ללא צורך בRTA - הכוונה אם יש דרך אחרת לעשות את זה...

אם לא, כמה מתקין יקח לי פחות או יותר על מדידה כזאת באוטו שלי??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש דרך אחרת והיא באמצעות מד דציבל ודיסק תדרים. בכל אופן מה המדידה הזו תתן לך? התשובה היא - לא הרבה.

תשאל כל מתחרה SQ בחו"ל איך נשמעת מערכת ברכב שכוונה FLAT באמצעות אקולייזר וRTA והם יגידו לך שהיא נשמעת רע. הסיבה היא שRTA לא "שומע" כמו האוזן האנושית ולכן לא ניתן ברכב, כשיש לנו כל כך הרבה החזרים ובעיות אקוסטיות, לכוון מערכת שתשמע טוב לפיו.

הוא יכול אולי לעזור לנו לראות איזה תדרים מודגשים יתר על מידה מאחרים וכך לכוון אותנו לתדרים הבעייתים אך כל עוד אין לך אקולייזר 30 ערוצים גם ככה לא תוכל ממש לתקן את הבעיה.

אנשים בארץ מדברים כל הזמן על RTA ומדידות אבל מה תיתן להם המדידה (ובוא נאמר שהיא כן יכולה להועיל למרות שכיוון לפי האוזן עדיף) אם בלאוו הכי אין להם את הציוד הנחוץ על מנת לבצע תיקונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זאת אומרת??

אם אני מכוון תיבה לתדר מסויים אני לא יהנה אחרי זה מהתיבה הזאת, אתה רוצה להגיד לי שאני לבונה תיבה רק לתחרויות??

מה פתאום, מי שיש לו מערכת באוטו ולא מחפש SQ יהנה מתיבה מחושבת לתדר, במקרה הצורך אם זה דופק יותר מדי תמיד אפשר להוריד את הגיין

אתה לא מסכים איתי??

ותגיד, כמה DB הפרש יהיה בין תיבה מחושבת לבין תיבה אטומה??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל איכות מכוונים את התיבה לתדר נמוך (אם מדובר בפתוחה) ולא לתדר התהודה ברכב שהוא בדרך כלל תדר גבוה. לתדר הזה מכוונים כשרוצים להשיג SPL גבוה כי בנוסף לכך שהתיבה תדגיש את התדר הזה ע"י כיוון אליו, הוא יודגש עוד ע"י חלל הרכב ויצור PEAK גבוה מאוד. SPL גבוה מנוגד לאיכות משום שהענות התדרים לא תהיה שטוחה. גם אם תחליש עדיין ההענות לא תהיה שטוחה והתדר שאליו כיוונת את התיבה יהיה חזק משאר התדרים.

תיבה כזו, בונים לתחרויות SPL ולא להענות יום יום ממוסיקה (כמובן שיש כאלו שיהנו מכך אבל שוב, זה לא SQ).

אני לא יכול להגיד לך כמה הבדל יהיה בDB כי כל מקרה לגופו ואף פעם לא מדדתי בעצמי. אני יכול להעריך שבין תיבה אטומה שבנויה לSQ ובין פתוחה לSPL יכול להיות הבדל גם של 5DB כשמדובר בסאב בודד (וזאת ע"י קריאה בנושא והתנסות של אנשים אחרים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביאסת אותי עכשיו רצח :lol:

אני עוסק כבר ימבה זמן בלבנות תיבה מחושבת שאתה אומר שלא תהיה משמעותית אחרי התחרות?

בוא'נה אייל, יש לך את זה בביאוסים...

סתם, נחיה ונראה, אחרי התחרות אולי אני יוריד לתיבה את הפורטים ואני יאטום אותה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביאסת אותי עכשיו רצח :lol:

אני עוסק כבר ימבה זמן בלבנות תיבה מחושבת שאתה אומר שלא תהיה משמעותית אחרי התחרות?

בוא'נה אייל, יש לך את זה בביאוסים...

סתם, נחיה ונראה, אחרי התחרות אולי אני יוריד לתיבה את הפורטים ואני יאטום אותה

אתה בונה תיבה לתחרות??? יופי...

איזה סאבים יש לך??

קומפננט חדש בשקיות למכירה !: 400 שקלים.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=59552

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי סאבים - אני שם בתיבה 10 וופרים של קוואנטום מהאלה שמכרו בתור סט קומפוננט בוואלה, ואחרי זה אני מוריד אותם ל1 אוהם

בגלל שאני אהיה המשתתף היחיד עם מעל ל8, גם אם אני יוציא 20 דציבלים (שזה בערך הוולים שצריך כדי שהם יזייפו..) אני ינצח, מבין??

אסטרו, הכל בתכנון.

אייל נכון אני צודק :?:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חחחחחחח קרעת אותי עכשיו.........

אבל קיקר אמר שגם אני ישתתף ב8 וופרים בגלל שיש לי 3 סאבים של 15 אינץ.

מקווה שלא... כי אתה תנצח עם 10 וופרים. :wink:

תמיר

** חבר לך 10 סאבים כאילו http://muz.co.il/item_prew.php?item_id=112 חחח......

קומפננט חדש בשקיות למכירה !: 400 שקלים.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=59552

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, כל סאב 15 אינטש מחושב כ-3 של 10

אז לפי חוקי אמה אתה מתחרה עם 6 סאבים של 10...

זה אמור להיות 9 של 10 אינטש לא?!?!?--הוא מתחרה עם 3 סאבים!!

חשבון פשוט....

"נשים זה כמו חנייה,או שהן תפוסות או שהן שמורות לנכים"

"עדיף כלב חבר מחבר כלב"

KOBY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חחחחחחח קרעת אותי עכשיו.........

אבל קיקר אמר שגם אני ישתתף ב8 וופרים בגלל שיש לי 3 סאבים של 15 אינץ.

מקווה שלא... כי אתה תנצח עם 10 וופרים. :wink:

תמיר

** חבר לך 10 סאבים כאילו http://muz.co.il/item_prew.php?item_id=112 חחח......

מקווה שענה לך על השאלה.....

"נשים זה כמו חנייה,או שהן תפוסות או שהן שמורות לנכים"

"עדיף כלב חבר מחבר כלב"

KOBY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7375 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...