Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קורולה-פוקוס-I30 - התלבטות

שמוליקק
שימו לב! השרשור הזה בן 5357 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

אני שוקל לרכוש רכב חדש ואני מתלבט בין טויוטה קורולה לפורד פוקוס וליונדאי I30.

בכולן מדובר בדגם הפשוט של הליסינג, ובטויוטה מדובר על האוטומטי הרגיל סדאן.

כולן עולות פחות או יותר אותו דבר. האם מישהו יכול להמליץ לי על אחת מהן על סמך ניסיונו או על סמך בדיקה שהוא ביצע.

תודה

שמוליקק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראה בסופו של דבר זאת העדפה אישית, שלושתן מכוניות מצויינות.

הפוקוס היא הגדולה והנוחה מבין השלוש, מאובזרת בנדיבות לדגם הTREND יחסית, שקטה בנסיעתה, לחובתה מנוע מעט עצל. אם אתה חובב תאוצות או נוסע עם רכב עמוס נוסעים באופן קבוע - זה יכול קצת להציק לך.

הקורולה נחמדה מאד, מרווחת, התיבה האוטומטית המוכרת, סחירה מאד. לחובתה אבזור קמצני מאד בגרסת הSUN.

על היונדאי נסעתי פחות, אך נחשבת לרכב מצויין ואיכותי. מנוע ונסיעה רועשת במקצת. מושבים פחות נוחים (אינדיבידואלי)

שלושתן אמינות מאד וללא תקלות ידועות משמעותיות, עם יתרון קל לקורולה. (אם כי בהנחה שאתה קונה חדש - יש אחריות יצרן).

חשוב שתבדוק מפרט בטיחות בכל אחת מהשלוש.

ישנן כמובן עוד אופציות, אך הבנתי שכבר ביצעת סינון למה שמתאים לך.

במה אני מתגלגל ?

פורד פוקוס 2012

פורד פיאסטה 2012

פורד מונדאו 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הדרישות שלך לדעתי דווקא הפוקוס תתאים עם אבזור בטיחותי בהתאם (שש כריות אוויר וESP) הכי מרווחת מביניהם, הכי מאובזרת, ואמינות טובה מאוד לפי הביקורות. חשוב לציין שהיא שניצחה את כל המשפחתיות במבחן המשפחתיות של 'אוטו' (התמודדה מול הקורולה הקרוז והמאזדה3) והקורולה אגב קיבלה מקום אחרון במבחן הזה בגלל מפרט בטיחותי חסר. לדעתי אם לא חשוב לך הבגאז' הגדול עדיף לך לשקול לחיוב גם את הI30 שנחשבת למכונית מעולה, אני לא יודע עד כמה היא מרווחת מאחור אבל לא צריך להיות פער משמעותי.

:turn-l: יש לי סחרחורת.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחפש:

נוחות נהיגה (לאו דווקא ביצועים)

נוחות ל-2 מתבגרים מאחור

אמינות וטיפולים לא יקרים

שמירה על ערך הרכב

על פי דרישותיך חישבתי והתאמתי, והגעתי למסקנה שטויוטה קורולה תתאים לך.

הפוקוס כמעט והתאימה אבל לגבי האמינות שלה אני לא בטוח שהיא אמינה כמו הקורולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדיל הטוב ביותר , ובמיוחד שיש לך ילדים הוא סטיישן.

באותו מחיר אתה יכול לקבל פוקוס סטיישן או יונדאי סטיישן.

אני ממליץ על היונדאי. המנוע הרבה יותר חזק ומודרני והרכב מגיע עם פסי קשירה לגגון וסאן רוף.

שתיהם קבוצה 2.

אני מאד הצטערתי שלא רכשתי סטיישן שהיו לי ילדים קטנים. זו ההזדמנות שלך.

מייסד מועדון החמש - בעל מרצדס 170v ליומן השיפוץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותי טויוטה קורולה דגם ה SUN (הרכב של העבודה) . אני נוהג בו כבר יותר מ חצי שנה , ואני מאוד מרוצה ממנו !

נוחות : אני נוסע בממוצע כ 150 ק''מ ביום . המושבים נוחים ולא גורמים לכאבי גב , הבולמים לדעתי מאוד איכותיים וכמעט שלא מרגישים בורות בכביש .

אמינות : לדעתי מאוד אמין . למרות שאני נוהג בצורה מאוד אגרסיבית (מה שנקרא- ''קורע'' את הרכב) לא נעשו ברכב שום טיפולים שלא במסגרת הטיפולים השוטפים , כלומר לא התקלקל כלום .

ביצועים : הרכב מרגיש דיי זריז (כשהוא לא עמוס) , וכול עוד אתה לא עובר את ה 150 קמ''ש הוא גם מרגיש מאוד יציב, למרות שפניות חדות זה לא הצד החזק שלו .

סיכום : איני מכיר מקרוב את שאר הדגמים שציינת רק יכול לציין שהקורולה עשתה עליי רושם מצויין .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון עכשיו שנזכרתי ביונדאי סטיישן היא אכן לדעתי העסקה הטובה ביותר שמשלבת - מרווח, מטען גדול, כוח מנוע, מפרט בטיחות מלא, איכות ואבזור רב בתא הנוסעים, אמינות של יונדאי מהדור האחרון (לדעתי טובה מאוד) מכונית הכי משתלמת בקבוצה נראה לי. וזה גם סטיישן שנראה טוב יחסית לסטיישנים אחרים. אגב באותו מחיר (כן יש גרסה בקבוצה 2) יש גם קיה סיד סטיישן שהיא אחות תאומה של היונדאי רק עם עיצוב שונה ו7 שנים אחריות ושירות של יבואן אחר (תלוי את מי תעדיף) אז אולי היא יכולה להתאים לך יותר...

:turn-l: יש לי סחרחורת.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5357 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...