Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאסטה 96' כובה בהילוך סרק.

עוגי
שימו לב! השרשור הזה בן 5385 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, אני בעלים גאה מאוד של פיאסטה (בפעם השניה) את הרכב קניתי לפני בערך שבועיים. הרכב לא ביקר במכון בדיקה עקב תקציב כ"כ ירוד ועגום. (וכרגע אני מאוד מצטער על כך)

הייתי בטוח שהרכב עובד על קרבורטור, הרצתי חיפוש וראיתי כמה הודעות מאוד מקצועיות של צביקה, הרמתי טלפון, צביקה אגב המאוד נחמד, הסביר לי שהרכב הוא הזרקה, הסברתי לו בכל זאת את הבעיה שלי, כדי שיתן לי כיוון מסויים, והוא הורה לי לערוך חיפוש בפורום על מנוע צעדים.

וזה מה שעשיתי, הרצתי את החיפוש המבוקש, וקראתי על כך כך הרבה תקלות שהמליצו כאן בפורום על החלפת מנוע צעדים\ניקוי מצערת. קראתי על תקלות דומות לשלי. אך התשובות שענו חבריי הפורום לא ממש עזרו\סיפקו, היו רק הערכות. אז החלטתי שוב להציק על אותה הבעיה בפתיחת אשכול חדש (מצטער)

אני אהיה מאוד ספציפי בהסבר שלי, כדי שתוכלו לעזור לי בע"ה להגיע לפיתרון ולחסוך את הכסף שכמעט ואין לי.

הבעיה: אז כמו שאמרתי, פורד פיאסטה 96' ידנית, הזרקה.

אתמול האוטו, נכבה לי פעם ראשונה תוך כדי נסיעה, הייתי לפני עצירה אז יצאתי מהילוך שני לניוטרל לעבר החניה ופתאום כבה המנוע תוך כדי שהרכב נוסע.

כמה שעות לאחר מכן, זה קרה כשעמדתי ברמזור. שוב הרכב כבה אחרי עמידה של בערך דקה ברמזור.

הרכב לא מעשן כשזה קורה לא מקרטע בנסיעה, אין רעידות מטורפות, ממש רעידה קטנטנה לפני שמנוע נכבה, מהלך די שקט ומוזר.

הרגע יצאתי שוב לעשות סיבוב רציני באיזור מגורי כדי לבדוק את התסמינים המדוייקים, הרכב נכבה פעם אחת לאחר שנסעתי די מהר, העברתי לניוטרל ונתתי לרכב ליסוע עד עצירה מוחלטת, הרכב נכבה בסיבובות ה-15 קמ"ש.

הנעתי המשכתי בבדיקה, והרכב לא נכבה בניוטרל.

נסעתי לאחר משאית, הגענו לכיכר, וכשהורדתי מהילוך שני לניוטרל (ממש לפני עצירה מוחלטת) נכבה הרכב.

אני מאוד מקוו שתוכלו לעזור לי להגיע לשורש הבעיה. תודה מראש, לכל החפץ לעזור!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה הנ"ל ברכב זה ידועה , פרק מנוע צעד אם אני לא טועה הוא מותקן עם 3 ברגים ומתחבר אליו תקע חשמלי. פרק אותו נקה אותו הייטב ובדוק אותו קודם מכאנית וודא שהבוכנה לא תפוסה וגם בדוק אותו עם שני חוטים מהמצבר אל הסולונואיד באופן חשמלי אם השסתום הפנימי נע בקלות.

איש באר שבע שמאוד אוהב אותכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה, אבל פרה פרה.

לעשות את זה לבד, אני לא ממש יודע. אין לי מושג איפה כל החלקים הנ"ל נמצאים. (יותר נכון לא יודע אפילו מהם)

אני פשוט מנסה להבין את שורש הבעיה, שאני אוכל ללכת למוסך ולהסביר לו את זה ממש טוב.. ולא לתת לו להמציא לי בעיות.

אני מבין מדבריך שהבעיה לא הכי קריטית, אבל היא קשורה למנוע צעד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה, תודה.

אתה מנסה להסביר לי איפה זה נמצא.

זה לא כ"כ ישנה לי, אני לא אנסה לפרק את זה לבד או לגעת בדברים שאני לא מבין.

אני רוצה לדעת שזו הבעיה בוודאות

אגב, אני עוד מעט אסע ברכב, ואבדוק אולי הוא מתכבה גם בהילוך בעמידה.

לא בדקתי זאת, קשה לי להאמין שזה יכול לקרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכל חברי הפורום ולמנהלים.

לרכב של עוגי יש מע מונו (חד נקודתית) של וובר ומנוע הטורים פועל ישירות על פרפר המצערת ועדיין לא ניתקלתי באחד שהתקלקל.

לרוב הבעיות בדגם זה הגורמות לתקלה שאתה מתאר הוא מתג המצערת - tps שהחוטים שלו מקצרים אחד לשני.

בקש מהמוסך לבדוק ואם צריך להחליף רכיב זה.

לפיאסטות המתקדמות יותר יש מע הזרקה רב נקודתית ושם באמת קיים המנוע הטורים שדובר מקודם.

בברכה.

חיים יוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכל חברי הפורום ולמנהלים.

שלום עוגי.

לא כתבתי שאין לך מנוע צעדים - יש לך אך הוא שונה מהפיאסטות החדשות.

לגבי התקלה - ציינתי לרוב שהתקלה היא מחיישן tps = ניחוש מושכל אך לא מין הנמנע שהתקלה היא משהוא אחר ויש לאבחן זאת מיקצועית מקרוב.

כנס לבעל מקצוע שמכיר את הרכב והמע".

בברכה.

חיים יוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, החלטתי לבדוק עוד תרחישים של מתי נכבה הרכב.

אז ככה, קרה משהו הזוי!

לאחר שהרכב נכבה בהילוך שני תוך כדי נסיעה, נתתי גז והאוטו התעורר לחיים פתאום.. היה כזה בום כאילו הניע והמשיך ליסוע!

בדקתי גם את הרכבב בעמידה, הרכב יכול להיות מונע בסרק בלי בעיה, אך כשאני נותן גז מתחילות רעידות מוזרות, הרכב כמעט נכבה אבל מתאושש.

מה זה יכול להיות!??!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5385 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...