Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות ברכישת קולט במחיר גבוה מהמחירון למישהו שחשב שזה דחוף ולא ניסח כותרת עניינית

gavar
שימו לב! השרשור הזה בן 5387 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום , יש לי שאלה ואשמח אם תענו אליה.

בזכות אלי לוי (תודה רבה) הבנתי יותר על רכבים וכו והתחלתי לחפש רכב.

בקיצור חבר של אבא שלי מהעבודה מוכר מיצובישי קולט ידני.

היום בבוקר נסעו לראות את האוטו , האוטו נראה מדהים והוא רק יד שנייה (!) רשום גם אצלו בעלים קודמים 01.

נסעתי על האוטו והכל נראה לי טוב , נשאר רק לעשות בדיקה וזהו.

עכשיו הוא גם בן אדם מבוגר (55) ולכן אני די בטוח שהוא לא שחט את האוטו.

אבל תקשיבו הוא רוצה 25K על האוטו , שזה די הרבה מעל המחירון.

מה אתם אומרים? האוטו שנת 1996.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל לא קונים רכב משומש בלחץ (כלומר שום דבר לא *דחוף*)

לגופו של עניין: מבחינה מסחרית ברור שקניה במחיר משמעותי מעל המחירון פרושה הפסד כספי כמעט ודאי בעת המכירה.

אבל אם אתה מתכוון להחזיר את הרכב זמן - אולי זה כדאי לך.

בקיצור - עשה את השיקול האישי שלך - ותחליט.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבוגר או לא, אם הוא רוצה מעל המחירון, הדבר היחיד שיכול להצדיק זאת (מעבר לתאונות קילומטרג' וכיוצ"ב) זה הקפדה על טיפולים במוסך מורשה מכובד. מי שלא חסך באחזקה, מגיע לו. מי שחסך, התשלום יהיה אצליך.

נהג מנוסה
:roll:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבוגר או לא, אם הוא רוצה מעל המחירון, הדבר היחיד שיכול להצדיק זאת (מעבר לתאונות קילומטרג' וכיוצ"ב) זה הקפדה על טיפולים במוסך מורשה מכובד. מי שלא חסך באחזקה, מגיע לו. מי שחסך, התשלום יהיה אצליך.

הקילומטרז שלו נמוך משמעותית מרוב הקולטים בארץ.

הקילומטרז הוא 180K.

הוא מטפל לפי מה שהוא אומר רק במוסך מורשה ויש לו גם יומן טיפולים שראינו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל הסקרנות - על כמה עומד מחיר המחירון לרכב הנ"ל?

אם נראה בסדר ויש היסטוריית טיפולים (ניתן לאמת ק"מ, ובעלות, ושהרכב מתוחזק) - קח לבדיקה, ונסה להוריד אח"כ

עוד קצת במחיר (הרי יהיו כל מיני כסת"חים בסיכום הבדיקה). בהצלחה.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תמהר !

קח את הרכב לבדיקה , לאחר הבדיקה תהייה יותר חכם

לאחר שיהייה לך את טופס הבדיקה ביד ,והבנת את משמעות הליקויים טוב טוב.

ראה מה עלות תיקונם במוסך שאתה מכיר ,אם זה מסתכם בסכומים קטנים ,נסה קצת להוריד

ואם עלות התיקונים גבוהה , שזאת כבר החלטה שלך

הקילומטרז שלו נמוך משמעותית מרוב הקולטים בארץ.

הקילומטרז הוא 180K.

אבל עדיין הוא לא כזה נמוך ! אין לך מה להוסיף לו על ק"מ כזה ,מה עוד שבשנים אלו זה לא משוקלל !

מאחל לך בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם יש ספר טיפולים מלא ואתה רואה שלא נעלם קילומטרז', והרכב מטופל במורשה, והרכב ממבוגר שלא לחץ על הרכב ולא התפרע איתו והרכב יד נמוכה ברישיון, שווה מעל המחירון אבל לא בהגזמה, תלוי גם במצבו הפנימי מבחינת פלסטיקה ועם הרכב מקורי ללא שיפורים.

ד"א עם לרכב יש עוד תוספות כמו סאנרוף וספויילר מקוריים וג'אנט מקורי אז שווה עוד כמה שקלים, ועם הדגם זה glxi (המאובזר יותר) זה גם שווה כמה שקלים.

קח לבדיקה וחזור כאן לפורום בכדי לקבל נתיחה של דו"ח הבדיקה וככה תדע עם שווה לשלם יותר או לא.

תשמע, המלצתי לך כבר על ה106 מכיון שאתה אוהב לנהוג אבל גם אותה קשה למצוא במצב שמור, קולט שמורה זה דבר נדיר מאוד בימנו ולכן שווה לשלם עלייה קצת מעל המחירון ועוד עם הנתונים שלה (אם היה לי תקציב אפילו אני הייתי רוכש קולט שמורה, זה אוטו אחלה לצעירים). עם מצאת כבר אל תוותר.

96' זה השנה האחרונה בה יוצרה הצורה הישנה שמספקת 113 כ"ס וחולקת חלפים אם הסופר לנסר, מה שמוזיל עלויות טיפולים.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=268390

פה תמצא מידע אמין שאני בעבר חיפשתי על קולט (כן אני בעצמי מחפש קולט שמורה ותן לי להגיד לך זה חתיכת משימה)

לפי לוי יצחק הקולט בדגם המפואר שווה 22k, זה שביד 2 כולם נמכרות ב15-16 רק מעיד על מצבם העגום.

לשלם 3k יותר על רכב שנשמר כראוי זה שווה, וזה גם ממש לא הרבה מעל המחירון.

שמחתי לעזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן זה דגם ה GLXI.

הוא לא שיפר אבל כלום ,השאיר הכל מקורי ..

לגבי הקילומטרז וכל זה נעשה בדיקה אבל עדיין לא ניראה לי שהוא ירמה אותנו, בכל זאת הוא חבר של אבא שלי מעל 20 שנה.

לפי מה שהבנתי הוא מוכר את הרכב בגלל שהוא עובר לגור בקנדה..

בקיצור מחר ניקח לבדיקה , כמה בדיקה אמורה לעלות בערך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סביבות ה400-450.

יש לרכב סאנרוף, ג'נטים, ספויילר? עם כן שווה את המעל מחירון.

העובדה שהוא עובר עוד מעט לגור בקנדה אומרת שהוא לחוץ למכור, תנצל את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

350-500

בעברית אומרים - "חברים חברים,עד לכיס" זה שהוא חבר של אבא שלך המון זמן,לא אומר שצריך לחסוך בבדיקות מקיפות.

זה לא רכוש בכמה מאות שקלים,אלא בעשרות אלפי שקלים.

בקיצור כמו ש ZVIT אמר - לא קונים רכב בלחץ. לעולם לא.

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, אם המחירון 22 והוא רוצה 25 אז מדובר בכמעט 15% מעל המחירון ולא נראה לי שיש הצדקה לזה ברכב בן 13 עם 180,000 ק"מ שמן הסתם מכלולים רבים בו כבר התבלו. ואגב, 180,000 ק"מ זה לא קילומטראז' חריג לטובה, מדובר על כ- 14,000 ק"מ לשנה, היינו, קרוב לממוצע. כמובן, שאם אתה נעול דווקא על הדגם הזה ומוכן לשלם עבורו יותר אז מדובר בשיקולים אחרים, אני לא הייתי משלם מעל המחירון...

כיום - VOLVO S-80 T-5 מודל 2011

בעבר - VOLVO S-60 T-5 מודל 2003

בעבר - SEAT LEON 1800 אוטו' מודל 2002

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, אם המחירון 22 והוא רוצה 25 אז מדובר בכמעט 15% מעל המחירון ולא נראה לי שיש הצדקה לזה ברכב בן 13 עם 180,000 ק"מ שמן הסתם מכלולים רבים בו כבר התבלו. ואגב, 180,000 ק"מ זה לא קילומטראז' חריג לטובה, מדובר על כ- 14,000 ק"מ לשנה, היינו, קרוב לממוצע. כמובן, שאם אתה נעול דווקא על הדגם הזה ומוכן לשלם עבורו יותר אז מדובר בשיקולים אחרים, אני לא הייתי משלם מעל המחירון...

נהפוך הוא, לא מעניין אותך ה-% בכלל (אלא אם השיקול שלך זה לצאת "פראייר" או משהו כזה). מעניין אותך כמה כסף אתה צריך להוציא מהכיס בערך האמיתי שלו.

אם האוטו שמור, ק"מ סביר, יד שניה מאדם מבוגר והוא יוצא ללא בעיות מהותיות בבדיקה (כגון שלדה למשל) והוא מתאים לך, אז תסתכל לא על ה-% אלא האם הפרמטרים שהוזכרו שווים לך 3,000 ש"ח.

שקול את החלופות- האם אתה מוכן לקנות אוטו דומה ב-16k (עם יד/ק"מ גבוהים, שלדה וכו')? האם אתה מעדיף רכב אחר במקום?

בקיצור, אם 3,000 ש"ח (בהנחה שיש לך אותם) הם ההפרש העיקרון הקדוש "לא משלם מעל מחירון ויהי מה" לבין רכב חלומותיך..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם סתם מדברים שטויות, רכב שמור שווה מעל המחירון, ואני לא מדבר על מזדה לאנטיס שמורה שכאלה יש בשפע אנחנו מדברים על מיצובישי קולט שאחת שמורה זה דבר נדיר כמעט כמו סיויק שמורה.

אתה יכול לקנות אחת בכמעט 50 אחוז מתחת למחירון, לא חסר קולט ב15-16k, שהם יד 9 עם 280 אלףkm וננהגו ע"י צעירים ומלאות בשיפורים שמקצרים חי מנוע (לא שהוא הולך לחיות עוד הרבה).

תסתכל על זה ככה:

*להביא קולט ב15k (ולא סתם המחיר נמוך) ולהשקיע את כל ההפרש מהמחירון בתיקונים ויש סיכוי שאפילו יותר

*להביא קולט בטיפה מעל המחירון (עם אפשרות מיקוח אני מאמין) ולהשקיע רק בדלק לתקופה ארוכה. (עדיין זה רכב ישן ויש בלאי טבעי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי אישית אין שום בעיה לשלם מחיר מחירון עבור רכב במצב מצויין ואם זה רכב יחסית נדיר אז גם יותר ממחיר מחירון.

לדעתי כדי לקחת את הרכב תחילה לבדיקה ואז להמשיך בהתאם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5387 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...