Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זקוק ליעוץ-האם להחליף מנוע או לעשות ראש מנוע?

lesles
שימו לב! השרשור הזה בן 5396 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מדובר בפיג'ו 405 1.6 דגם 92.

הרכב התחיל להוציא עשן לבן והרבה מים מהאגזוז כמו כן לקרטע וכ'ו, מים פרצו לצילינדרים.

הרכב נלקח למוסך ושם נאמר שצריך לעשות ראש(וכמובן עוד דברים).

השאלה שלי היא כזאת-האם לעשות את כל התיקונים הנדרשים, או שעדיף להחליף מנוע, כמו כן האם ניתן להחליף למנוע מדגם חדש יותר, או בנפח גדול יותר?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נפח אתה לא יכול לשנות אלא באישור נשרד הרישוי ולרוב הם לא מאשרים. שאל במוסך כמה עולה תיקון ראש המנוע והאם אחרי התיקון הם מתחייבים לכל המנוע. שיש פעמים שצריך לעשות חריטה גם במונע מה שניקרא "אובר אול" והם לא עושים ואחרי שסוגרים הכול מתגלה שצריך לעשות ואתה משלם כפול. מנוע מייבוא עם הרכבה עולה בסביבות 4000-4500 תיקון ראש באייכות בסביבות 2000! אובר אול 3000

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב !

בפזו בכלל, ובפזו 405 בפרט, לא ניתן להבטיח דבר עד לא מפרקים את ראש המנוע.

יש לבדוק את בלוק המנוע במידה והוא לא אכול, ואת מצב הסליבים, וטבעות השמן.

במידה וראש המנוע אכול, וזאת הסיבה לחדירת מי הקירור לתא השריפה, יש סכוי שלאחר מלוי ראש המנוע וישורו, או החלפתו במשופץ, יעלו את הקומפרסייה ברכב, אך יפילו את הלחץ על הטבעות, והרכב יתחיל תצרוך שמן בצורה משמעותית,ומיסבי הקרנק וגל הארכובה יתחילו לדפוק, ויש לקחת זאת בחשבון.

הכל תלוי בהיסטוריית הטיפולים ברכב בעבר , מהות השימוש במי קירור במערכת הקירור או מי ברז, מספר הקילומטר של המנוע

והנזק שנגרם בהתחממות הרכב לאחרונה.

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נפח אתה לא יכול לשנות אלא באישור נשרד הרישוי ולרוב הם לא מאשרים. שאל במוסך כמה עולה תיקון ראש המנוע והאם אחרי התיקון הם מתחייבים לכל המנוע. שיש פעמים שצריך לעשות חריטה גם במונע מה שניקרא "אובר אול" והם לא עושים ואחרי שסוגרים הכול מתגלה שצריך לעשות ואתה משלם כפול. מנוע מייבוא עם הרכבה עולה בסביבות 4000-4500 תיקון ראש באייכות בסביבות 2000! אובר אול 3000

אתה יכול לתת פירוט לשיפוץ מנוע ב3000 ש"ח .

אני רוצה לעזור לך אני ארשום פירוט חלפים ועבודה אתה תרשום רק מחירים תודה.

שיפוץ מנוע לפי שעתון יצרן 12 שעות .

חריטות .

שיפוץ ראש.

סט בוכנות.

סט טבעות בוכנה.

מסבי טלטל.

מסבים ראשיים.

קיט אטמים לשיפוץ.כולל אטם ראש.

פילטר שמן.

שמן מנוע.

קיט טימניג.

נוזל קירור וניקוי מצנן מים.

פילטר אויר.

לרשימה אפשר להוסיף כל מה שנמצה פגום .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי כהן ידידי מבאר שבע.

שיפוץ מנוע קומפלט לרכב כזה יכול להגיע ל6000 שקל וצפונה.

בברכה

צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלכלית אין טעם להשקיע בנבלה כזאת.

רק אם אתה אוהב את האוטו במיוחד, וגם אז לדעתי רק אם אפשר להגדיל נפח. פנה למחלקה הטכנית של לובינסקי ובקש אישור להגדלת הנפח ל-1.9 או ל-1.8 של דור שני (בשביל ה-1.8 תצטרך לעבוד קצת יותר קשה כי הוא מוזרק).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית לפני כמה שנים היתה לי אותו בעיה ולא רציתי להשקיע

המוסקניק שלי המליץ לי על חומר שמחדירים לרדיטור למערכת המים זה בקבוק שחור כזה ששכחכתי את שמו ומה הפלא תוך 15 דקות המים הפסיקו להשפריץ מהמנוע ומהצלינדרים וכך סחבתי לפחות חצי שנה

מוצר מדהים

עולה רק 40ה שקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על המידע.

קניתי מנוע מייבוא לאחר שראיתי כי במנוע שלי ניתכו חורים רבים עקב התחממות המנוע ועל מנת להבטיח לעצמי שקט מסוים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מוכן לציין מה מחיר המנוע מיבוא, ומה השנתון שלו?

בברכה

צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי ממש מידע על המנוע, כי הוא נקנה ב"קומבינה".

אני מנחש שהמנוע הוא משנת 94 שכן הדגם אצלי היה B2A ואילו הנ"ל B4A.

עלה 1700 שקלים חדשים, מאוד מבאס עבור חייל שטוחן בשביל 700 ש"ח מסכנים בכל חודש אבל כסף זה לא הכל בחיים.:arrow:

ועוד שאלה, בזמן ההרצה של המנוע החדש, לאילו דברים הכי חשוב לשים לב על מנת להבטיח את תקינות המנוע החדש? חוץ מטיפטופים וכ'ו שזה דבר בולט מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב !

יש להקפיד על נושא של התחממות יתר:

יש להוסיף מי קירור איכותיים במערכת הקירור, ולנקז אוויר במערכת הקירור, המנוע רגיש לשימוש במי ברז כידוע לך, ולהתחממות יתר.

בברכה

צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 פאק הוא אכן מוזרק, אך סעפת היניקה עם הקרבורטור, תורכב במקום סעפת ההזרקה, אך יצריך הרכבת משאבת דלק חשמלית, במקום מכנית במנוע המקורי.

בברכה

צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5396 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...