Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה בקשר לסיאט טולדו

ofek_b
שימו לב! השרשור הזה בן 5384 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אנחנו עומדים לפני רכישה של הרכב, שנתון 2001, מנוע 1600 דגם סטלה.

יש לי מספר שאלות:

1.האם לדגם הנ''ל יש סאנרוף?

2.הנושא של הביטוחים, לא מצאתי פה בחיפוש למרות שקראתי עליו די הרבה פה על הביטוחים לא נאמר כלום אשמח לדעת בערך את היקפי הביטוח.

3.הרכב הנ''ל 100 כ''ס ודי כבד המנוע הזה מספיק בשביל הרכב?!ולא להציע 1800 כי לא בא בחשבון.

4.מצאתי רכב ספציפי:יד ראשונה,2001, 124000 ק''מ. הוא דורש עליו שלוש מעל המחירון של יצחק לוי השאלה שלי היא: האם הרכב נמכר מעל למחירון או שזה יקר מידי?יש לצין שרק מחר אני יפנה אליו טלפונית.

5.איך הרכב מבחינת דלק לעומת ה1600המשפחתיות השונות שיש בשנתונים אלה כגון פוקוס מאזדה 323 פיג'ו 307 וכו'.

6.שאלה אחרונה,דגם סיגנו מגיע עם בקרת אקלים ורדיו דיסק מובנה.ישלי מערכת בבית קומפלט שפירקתי מהרכב הקודם ואני מעונין להרכיב. בסיגנו יש אפשרות של רדיו דיסק משלי או שאפשר לשכוח מזה?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה לי עד לפני 9 חודשים סיאט לאון 1800 אוט' ממודל 2002 (גרסת ההאצ'בק של הטולדו) שקניתי מהחברה :

א. סאנרוף נמכר בשעתו בטולדו רק בתוספת תשלום של כ- 7000 ש"ח (אז), ומדובר בהתקנה מקומית.

ב. לגבי ביטוחים - מציע לך לבדוק, בכל מקרה הביטוח אמור להיות לא יקר במיוחד (אני שילמתי בשנה האחרונה 2100 ש"ח למקיף) ואין לי סיבה להניח שביטוח לטולדו יהיה יקר יותר.

ג. לפני הרכישה שלי בזמנו ביצעתי נסיעות מבחן על שני המנועים. אם רוב הנסיעות שלך בעיר או באיזורים מישוריים - לדעתי מנוע ה- 1600 יעשה את העבודה (ועדיין לאור הפרש המחיר הזניח - ממליץלך לשקול בכל זאת 1800 ).

ד. לא לשלם מעל המחירון ! אם היה מדובר ברכב שמור במיוחד עם מחצית מהקילומטרים שציינת - אז היה ניתן אולי לדרוש מעל המחירון.

ה. לא יודע לגבי צריכת הדלק, אבל אין לי סיבה להניח שהיא שונה מהותית מרוב המשפחתיות 1600 .

ו. לא הבנתי - אתה מתעניין בסטלה , לא ? בסטלה אין רדיו דיסק מקורי כך שאין מניעה להתקין מערכת משלך...

בהצלחה !

כיום - VOLVO S-80 T-5 מודל 2011

בעבר - VOLVO S-60 T-5 מודל 2003

בעבר - SEAT LEON 1800 אוטו' מודל 2002

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי תודה רבה לך חיים עכשיו שאלה אחרונה

אנחנו מתלבטים בין טויוטה קורולה שנת 2000 לבין הסיאט טולדו שציינתי אמינות אני יודע אין מה לדבר הטויוטה עדיפה אבל מה לגבי שאר הדברים יש לצין אנחנו משפחה עם 4 ילדים לכן צריך גם אוטו מרווח ושיהיה נוח אשמח לדעת איך הוא לעומת הטויוטה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקורולה מודל 2000 היא זו שמלפני שני דורות, מדובר ברכב מיושן בסטנדרטים של היום שהוא גם צפוף ולא נוח.

אם זו ההתלבטות שלך - אני הייתי הולך על הטולדו ללא היסוס - היא גם מודרנית יותר וגם הרבה יותר מתאימה לצרכים משפחתיים (בפרט תא המטען הענק בן ה- 500 ליטר). אמינות ? נכון שהקורולה שציינת היא אמינה מאוד, אבל לפחות מנסיוני עם הלאון - הרכב היה אמין מאוד וכמעט לא ראה מוסך מעבר לטיפולים השוטפים. טולדו שטיפלו בה כראוי ובזמן - אין כל סיבה שלא תהיה אמינה (ובפרט ברמת הגימור סטלה בה יש פחות איבזור חשמלי...).

כיום - VOLVO S-80 T-5 מודל 2011

בעבר - VOLVO S-60 T-5 מודל 2003

בעבר - SEAT LEON 1800 אוטו' מודל 2002

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לך חיים רק עלתה התלבטות הפורד פוקוס גם מאותם שנתונים בערך השאלה היא מי יותר מרווחת מבפנים..ויש לציין גם שאמא שלי נסעה היום בטויוטה קורולה 2000 והיא אמרה שהנסיעה של האוטו נוראית מכל הבחינות למרות שהאוטו מתוחזק ממש טוב..הנסיעה של הסיאט עולה על זו של הטויוטה?ואם אפשר גם ביחס לפוקוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר את הטולדו שעם המנוע טורבו- דיזל שבשימוש אצל אחי.

בהשוואה לקורולה, הטולדו מרגישה מאסיבית ובטוחה הרבה יותר, מרווחת ויציבה יותר. מבחינת תקלות- הטולדו אמינה, כמעט וללא תקלות מיוחדות.

בהשוואה לפוקוס מהשנתונים 2000-2002, איני יודע איך היא. אבל נראה לי שהיא עדיין עדיפה, שכן הטולדו נמצאת רמה אחת מעל הפוקוס (טולדו= בורה= אוקטביה).

ושוב, אני מתייחס לדגם שעם המנוע טורבו- דיזל. אני מניח שהבנזין זהה לו, חוץ מבסעיף הכוח.

עוד לא נולדה המלחמה שגבר יכול לנצח בה אישה, ולא לשלם מחיר יקר יותר בטווח הארוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סאנרוף נמכר בשעתו בטולדו רק בתוספת תשלום של כ- 7000 ש"ח (אז), ומדובר בהתקנה מקומית

לא רק. היו גם אקזמפלרים שהגיעו עם סאנרוף מקורי (גם אני הייתי מופתע בהתחלה, אבל אני מכיר מישהו עם טולדו שלה סאנרוף מקורי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בעלים, מעל שנה, של טולדו 1800 סיגנו שנת 2003 אני יכול רק לשבח את הרכב בכל פרמטר בהשוואה לטויוטה קורולה 2002, 1600 שנהגתי עליה עד להחלפה לטולדו.

מדובר על רכב חזק (125 כ"ס) ובאופן מפתיע חסכוני בדלק (צריכה כמעט זהה לקורולה) כאשר בבין עירוני חיפה תל אביב בנסיעה רגועה על 100 קמ"ש הרכב עושה כ - 14 ק"מ ליטר עם מזגן. בצריכה ממוצעת שמורכבת מ60% עירוני ו 40% בינעירוני הרכב מציג צריכה של כ - 10 ק"מ לליטר (שזה יותר טוב לדעתי מנתוני אמת של מזדה 3)

לגבי האיבזור - ישנה בקרת אקלים, מחשב דרך, משענת (עם תא נפתח) בין הנהג לנוסע וכן בספסל האחורי.

הרכב מרגיש מאוד איכותי ואין שום פלסטיק מקרקש, הנסיעה מדוייקת ומרגישה נפלא גם בפניות חדות / מהירות ויציב ביותר.

הדברים היחידים שהשקעתי ברכב זה טיפולים שוטפים (טיימינג במסגרת יישור קו על כלל המכלולים של הרכב) ומצנן שמן גיר חיצוני מקורר אוויר כטיפול מונע להתחממות שמן הגיר בהמלצת חבר הפורום מוסך רון, המטפל באופן בלעדי ברכבי.

והדובדבן - הרכב עולה פחות מבורה ועולה עליה באבזור ובאיכות

בהצלחה

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי יש ניסיון עם דגם הט"ד סיגנו.

לגבי הביטוח כדאי לבדוק לדעתי,מכיוון שקיימות מוניות טולדו ולכן מאיתנו דרשו מחיר גבוה על ביטוח.

דגם הסיגנו מגיע ללא מערכת מובנת ואין שום בעיה להתקין מערכת.

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכם על התגובות אני קצת פחות שואל כי הקניה התעכבה קצת אז אני יחזור עם שאלות כשנגיע לשלב של לפני הקניה אבל בכללי ניראה לי שנילך על הטולדו הוא נשמע רכב מצוין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

אוקיי אז הקניה שוב עלתה על הפרק ואנחנו מתכננים להביא בקרוב

הונדה סיוויק 99 או הטולדו

יתרונות של ההונדה הם אמינות מנוע חזק וזמינות חלקים. האחזקה אין לי מושג עם מישהו יכול קצת לתת לי פה אור בנושא אני ישמח

יתרונות הטולדו זה שהוא אוטו שמרגיש באיכות הרבה יותר גבוהה מההונדה אבל אנחנו מחפשים מנוע 1600 שבטולדו הוא 100 כ''ס ונישמע קצת חלש או הטורבו דיזל שהוא 90 כ''ס גם לדעתי לא יעלה עליות ''כמו שצריך'' אשמח לדעת אם אני טועה מבחינת הבנזין והדיזל כי גם דיזל לא מצאתי יש רק מוניות לשעבר או לימוד נהיגה שאין מצב שניקנה כזה אוטו.

נוחות- ההונדה אני אהבתי אבל אני לא יודע עם אמא שלי תאהב והסיאט עוד לא עליתי עליה אבל ממה שהבנתי האוטו ממש נוח.

עלות אחזקה- פה אין לי מושג אני צריך את עזרתכם פה,מבחינת טיפולים שוטפים,חלקים וכו'.

ואם משהו יכול להראות תקלות שמאפיינות את הסיוויק אני ישמח לשמוע.

צריכת דלק-גם אין לי מושג מי מבינהם עדיפה אז גם פה אצטרך עזרה.

ולבסוף מה עדיף בכללי מבין שניהם אני ישמח לקבל תשובה שתעזור לי בהחלטה על הקניה.

עוד משהו ששכחתי

לפני הקניה על מה צריך לשים דגש בבדיקה של שני הרכבים?

והטולדו 1800 מבחינת דלק לעומת ה1600 אם אפשר נתונים מאומתים ולא הפרכות שווא כי אם הצריכה שלה נורמלית יכול להיות שנילך אפילו על 1800

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טולדו מאיזה שנה נכנסת לכם בתקציב?

בטורבו דיזל בטולדו הוא 110 כ"ס והוא מעולה. חזק מאוד,עם הרבה כוח זמין גם בסל"ד נמוך מאוד,והכי חשוב חסכוני (אצלינו הממוצע עמד על 16-17 ק"מ לליטר כאשר רוב מוחלט של הנסיעות היו עירוניות קצרות,ומעט גיחות לבין עירוני).

דווקא מבחינת נוחות הטולדו לא מדהימה,היא לא גרועה,אבל גם לא משתווה לסיטרואן למשל.

לגבי הבנזין אני לא יכול לחוות דעה כי אין לי ניסיון עימה.

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיאט טולדו זה אחלה רכב!

אבא שלי מחזיק סיאט טולדו 2002 נ,מ 1800 והוא מאוד מרוצה!

כמה דברים שצריך להבהיר בסיאט הזאת, מניסיוני היא לא מאוד מרווחת אבל חסכונית, מומלץ הדגם של ה1800 כי הוא יותר חסכוני בגלל פחות מאמץ שהוא מפעיל.

בקשר לזה שהציע את המחיר מעל המחירון הרכב של אבא שלי הוא מודל 2002 שעשה 60K ק"מ והוא עדיין לא מעז להעלות ככה מעל המחירון.

בסה"כ רכב מעולה תתחדש שיהיה בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך הערכה אולי כמה ק''מ לליטר היא עושה ה-1800? כי אתה אומר שהוא בפחות מאמץ מה1600 אבל גם מנוע 2000 עושה את אותה דרך בפחות מאמץ ממנוע 1600 אבל עדין זולל יותר דלק אז אם יש לך את ההערכה של הק''מ לליטר אני ישמח מאוד

וראיתי שמהנפח הזה יש רק את הסיגנו,האם יש אפשרות להתקין בו רדיו דיסק משלי כי הרדיו שמה מובנה ממה שראיתי במפרטים ובתמונות של האוטו מבפנים.

עכשיו הנוחות אני לא ישבתי בו אבל איך ההשוואה שלו לטויוטה קורולה שנות ה2000?

לבחור שמעלי אני מדבר על דגמים של 2002 2003 ובמפרט שראיתי הוא 90 כ''ס תקן אותי אם אני טועה ואם לא האם הוא עדיף מהבנזין 100 כ''ס?

ואשמח לעוד תגובות לגבי ההשואה שכתבתי בהודעה הקודמת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5384 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...