Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

306 XSI לעומת ?

פומפה
שימו לב! השרשור הזה בן 5366 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

ברשותי 306 XSI משנת 1998 במצב מעולה.

הרכב איתי כשנתיים משרת אותי נאמנה , מהנה ביותר ומעלה חיוך על פני בכל פניה ועיקול.

לאחרונה שוב החל לכרסם בי רצון לגוון, שקלתי אלפא 156 או 147 לא יצא לי לנהוג בהן אך אני מתרשם ממבחנים שיהיה קשה להן לשפר בהרבה את חווית הניהוג של ה 306.

שקלתי גם 206 GTI, אחרי נסיעה קצרה נראה לי שיהיה לי קצת צפוף בו (אני בחור לא קטן במיוחד).

בסופו של יום אני מאד מאד מאד נהנה מה 306 שמפגינה אמינות קיצונית (טפו טפו טפו :-) ) בנוסף לכיף גדול ושובבות מקסימה.

הרכב הוא רכב שני במשפחה (הראשון הוא רכב ליסינג שמלווה את זוגתי רוב הזמן).

הדרישה היא לרכב כייפי ומהנה מאד - לאו דווקא מאד מאד מהיר בקווים ישרים(אבל לא פחות חזק מה 306), הרכב משמש לנסיעות קצרות מאד במשך השבוע (סכ"ה פחות מ 10K KM בשנה), חייב להיות ידני , רוב הזמן עבור נוסע אחד או שניים ו ושוב החשוב ביותר הוא היגוי מתקשר וכיפי .

שקלתי מיאטה אבל נראה לי יקר מידי יחסית לתמורה ואולי חלש מידי.

האם לדעתכם ה 156 או 146 מהוות שיפור, איך חווית הנהיגה בהשוואה ל 306?

האם יש לכם רעיומות נוספים לרכב לא מאד יקר שיכול להתמודד עם ה 306 בסעיף ה Fun?

שאלה שלא קשורה:

הריפוד המקורי של מושב הנהג נפרם מעט, יש המלצה לרפד עים ידיים טובות שיודע לתקן רק את הבד מבלי להאוס את מבנה המושב?

תודנ,

נתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שדרוג עצום בכח , לטעמי לא הרבה בהתנהגות.

היא יותר חדה ותזזיתית , זה כן.

הבעיה הכי גדולה ב306 , שורה תחתונה, זה שזה כבר אוטו ישן בשנתון.

הבעיה השניה הכי גדולה - זה שקשה למצא לה מחליפה ראויה שתהווה באמת שדרוג ביותר מהשנתון ברישיון.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים ליביו.

וכמו שאתה אומר הוא (ה 306) מתיישן בעיקר בשנתון , מכל בחינה מוטורית הוא נוסע ומרגיש נהדר (צריך לרענן מידי פעם ריפוד וקוסמטיקה).

"תכלס" לרכב שלי בערך 130 אלף ק"מ - גם מחליפות פוטנציאליות עברו הרבה הרבה יותר גם בשנתונים גבוהים יותר.

ליביו,

כשאתה אומר שהשיפור לא גדול בהתנהגות האם אתה גם מתכוון שאין פגיעה? האם הקליאו ספורט מהנה (שילדה, תקשורת הגה...) כמו ה 306 או פחות?

מה לגבי אלפות?

תודה,

נתן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי קצת פחות , אבל זה סובייקטיבי.

לגבי האלפות - אין מה להשוות בטווח של ה147 (עד 2 ליטר) כולל הידניות - אלו רכבים רכים ולא ספורטיבים יחסית ל306.

ה156 מאוזנת קצת יותר נחמד (כדי שתבין - הן שוקלות אותו הדבר , פשוט החלוקת משקל שונה), אבל זה עדיין לא ממש זה בהתנהגות.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם חשבת בכיוון ה306 GTI ? יש עוד קצת סוסים והילוך נוסף. זה אחלה שיפור באותה שלדה . או אם יש תקציב גדול אז אולי ב.מ.וו .

לגבי השנתון - לדעתי כל זמן שהרכב עדין מתפקד ברמת אמינות סבירה אני לא ההיתי מחליף אותו..

בדיוק מאותה סיבה אבא שלי מחזיק עדין ZX שנת 96 עם יותר מרבע מליון ק"מ. לי יש C4 חדשה מהעבודה ואני כל הזמן מנסה להשוות - אז זה באמת חדש יותר וגם נוסע נחמד אבל זה ממש לא מתקרב לשלדה ההיא בעיניין ההנאה.

RACING

because football ,baseball , bowling & golf only require

ONE BALL

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי בדילמה זהה לפני מספר חודשים.

המחליפות הפוטנציאליות שלי ל-306 היו 156, סדרה 3 ידנית וקליאו ספורט, כשבסוף בחרתי באחרונה.

306 GTI יכולה להיות גם אופציה, אבל אין כאן התקדמות בשנתון (אם זה חשוב לך) ויש מעט מאוד יחידות בארץ.

הקליאו מהנה מאוד. ההגה פחות טוב משל ה-306 (את זה אפשר להגיד כמעט על כל רכב), אבל לא רע בכלל. התקשורת מהשלדה מצוינת, האחיזה מעולה ויש פחות תת-היגוי. הבונוס העיקרי הוא הכוח, דבר שהיה חסר לי ב-XSI.

תרשום תקציב כדי שנוכל להיות יותר ממוקדים.

[LEFT][B][FONT=Times New Roman]Damn it boy, you are about as useless as a cock-flavoured lollipop.[/FONT][/B] [FONT=Times New Roman][I]Coach Patches O'Hulihan[/I][/FONT][/LEFT]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...ויש פחות תת-היגוי.

:shock:

איש, זה רק אומר שעשית עוול ל-306 שלך...

לפותח השרשור, אלפא 156 היא מכונית נחמדה מאוד לנהיגה, אבל יותר טוב מה-306 מבחינת ניהוג והתנהגות אין דרומית ל-BMW.

ה-156 פחות חדה, יותר רכה, ההגה פחות מדוייק ויותר קל, אבל היא עדיין מכונית נהיגה טובה שמוציאה את הזנב כשמבקשים. בסופו של דבר ה-306 מזדקנת ואם צריך לעלות בשנתון, ה-156 היא בחירה סבירה.

יותר קרבית היא כמובן הקליאו ספורט. פחות מהוקצעת מבחינת התנהגות הכביש אבל ביצועים טובים יותר.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

תודה על התשובות עד עכשיו.

תוספת כח בלבד לא ממש משנה לי ולכן ה 306GTI יכולה להיות גיוון אבל לא משהוא שהייתי מתאמץ למענו.במיוחד לאור העובדה ש ה 306 שלי במצב ממש ממש טוב ואני מסופק מאד מהביצועים שלה.

הרעיון הוא באמת להתחדש קצת במודל אבל לשמור על ההנאה מהנהיגה, מבחינת ביצועים וכח ה XSI מספיקה לי.

אני לא מודד זמנים פשוט אוהב לנהוג ברכב שמעלה חיוך בפניות...

אני מבין ש ה 147 לא ממש תעמוד בציפיות הניהוג?

במבחינת 147ביצועים איך ההשוואה של 1.6 וה 2.0 בהשוואה ל XSI? האם ה1.6 מבצעת פחות מה XSI?

לא החלטתי על תקציב עדיין חשבתי להוסיף עד 15 אלף ש"ח לשווי של ה 306 XSI.

מה דעתכם על ה 206GTI בשוואה ל 306 XSI?

תודה,

נתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויש פחות תת-היגוי.

??!?!?!

הייתה לי וולקן לפני הקליאו (מקבילה ל-306), בקליאו יש יותר תת היגוי.

וולקן (וכנראה גם 306) זה אחד הרכבים שאתה יכול ללחוץ גז כמו חוראני לפני האייפקס ועדיין לא לקבל תת היגוי בחלק מהמקרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם מישהוא יודע להשוות 306 XSI משנת 98 (מנוע 16 שסתומים) ל 206 GTI?

אותו מנוע, אולי לא אותו קוד בדיוק אבל הרעיון הכללי דומה (2 ליטר, 16 שס', 138 כ"ס).

לא חושב שתרגיש הבדל גדול בביצועים, לא בדקתי את משקל שני הדגמים אבל כנראה שאין הבדל גדול.

לא נראה לי שתהיה לך בעית מקום ב-206, היא די דומה ל-306 בעניין הזה.

גם בקליאו אפשר להסתדר (אני גבוה ממך), אבל תנוחת הנהיגה מוזרה גם לנמוכים...מתרגלים.

בכל מקרה, נראה לי שאתה מחפש סיבות וחיזוקים להשאר עם ה-306 האהובה שלך.

די דומה למה שאני עובר בימים האחרונים, מנסה להכניע את הצורך לשידרוג הקליאו שהתעורר לו פתאום.

נצא בלילה לסיבוב קצר, זה בטח יעשה את העבודה :-)

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה התקציב שלך, אבל במידה ותוכל להרשות לעצמך מיאטה מהדור השלישי הייתי ממליץ לך לשקול אותה ברצינות.

יש לה את כל התכונות הטובות שהפכו את הדורות הקודמים למכונית הספורט הנמכרת בעולם בתוספת יותר מומנט, הספק, נוחות, אבזור ומרווח פנים. אה, כמעט שכחתי - אמינות ועלות אחזקה שווים לכל נפש.

נכון הבצועים לא יהיו מסמרי שיער אבל גם בהם אפשר לטפל בעלות יחסית נמוכה.

בתור אחד שעבר משורה של פיז'ו-יים (205GTI, 306XT, ו-106GTI) למיאטה (בזמנו) אני יכול להבטיח שתצטרך כמה מנתחים פלסטיים רק כדי להוריד את החיוך מהפנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה, נראה לי שאתה מחפש סיבות וחיזוקים להשאר עם ה-306 האהובה שלך.

די דומה למה שאני עובר בימים האחרונים, מנסה להכניע את הצורך לשידרוג הקליאו שהתעורר לו פתאום.

נצא בלילה לסיבוב קצר, זה בטח יעשה את העבודה :-)

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=267981&highlight=505

מזכיר לכם משהו?

נראה לי זה בידיוק המקרה שלך, אתה מחפש בכוח מגרעות ברכב שלך שהוא מיושן וכל זה בשביל שתחליף רכב בלב שלם, אבל זה לא יקרה, אתה תצטער שהחלפת את ה306 שלך כי מחליפה ראויה אני לא מאמין שיש לה, וגם אם יש היא תעלה הרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5366 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...