Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חיווי נוזל קירור - גולף 2001

mcherkass
שימו לב! השרשור הזה בן 5378 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב,

היום בערב מספר שניות לאחר הדלקת המנוע צפצוף ונורית אזהרה - טמפ/כמות של נוזל קירור. בעיית חום זה לא הגיוני - הרכב עמד כל היום במנוחה, בצל. פתחתי את המיכל (מעין כדור - למי שמכיר את צורתו בגולף) ואכן יש שם די מעט.

הנסיעה הביתה מאוד קצרה ובירידה ולכן החלטתי לנסוע ולהיות מאוד קשוב למד טמפרטורה.

השאלה פשוטה - פשוט להוסיף את הנוזל הנדרש (יש סוגים? המלצות מעבר למצוין בספר רכב?)? אני יודע שצריכה להיות מעין תמיסה של 50-50 (או 60-40) של מים ונוזל קירור. להוסיף את זה לנוזל הקיים? יש דרך לנקזו? צורך?

אשמח לתשובה בהקדם - מחר בבוקר אני אלך לקנות ולהוסיף.

תודה ולילה טוב!

It's a golf GENERATION...

like no other!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוזל קירור אדום, בקבוק גבוה אם כיתוב בגרמנית. תבדוק שאין נזילות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיוני מאוד !

חוסר של נוזל קירור מצביע על נזילה או בריחת נוזל קירור דרך פקק מיכל העיבוי לכן יש לבדוק את מקור הנזילה ולתקנה בהקדם האפשרי.

ניתן לרכוש בצ'מפיון מיכל של 1.5 ליטר של נוזל קירור מקורי הנקרא G12 PLUS או G12 PLUS PLUS (בצע חיפוש בפורום הנחיות כיצד לדלל את הנוזל כתבתיי אולי מיליון פעם).

אין צורך לבצע שום ניקוז פשוט מלא את המיכל בצורה איטית.

עלות הנוזל כ-50-60 שקלים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק, punz, תודה על העזרה.

מרק,

האם בוודאות החוסר מצביע על נזילה? הטיפול האחרון היה לפני 13 חודש (משהו כמו 11K ק"מ). ייתכן וזוהי צריכה הגיוניות? או שמא הדבר מעיד על נזילה באופן חד משמעי?

בטיפול הקודם ביצעתי יישור קו גדול לרכב אשר כלל משאבת מים. ייתכן ויש קשר?

ולבסוף - חיפוש זריז לא העלה תוצאות עם הסברים על דילול. אני מאמין שאני מחפש בדרך לא נכונה. אפשר הסבר זריז/הכוונה לת'רד עם הסבר?

ושוב תודה!

like no other!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת הקירור היא מערכת סגורה ולכן אין דבר כזה 'צריכה נורמלית'. חוסר בנוזל קירור מצביע על נזילה קטנה או גדולה אבל יש לטפל בנזילה.

דיון נוקב !

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=157452&highlight=%D7%9E%D7%99%D7%9D+%D7%A7%D7%93%D7%95%D7%A9%D7%99%D7%9D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר פשפוש מעמיק בהודעה והודעות דומות... עדיין לא הבנתי באילו מים עדיף למהול.

הבנתי שאתה ממליץ על ערבוב של מי ברז עם מים מזוקקים. זה נכון?

ייתכן ומים "מינרלים" (כדוגמת "מי עדן") יהוו פתרון טוב למים פחות קשים?

תודה!

like no other!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה נוספת... ומעט מדאיגה -

אתמול, בחושך, לא ממש ראיתי את מפלס הנוזל או את השנתות של הטווח הרצוי. היום, באור ולאחר שקניתי את הנוזל, ראיתי שהנוזל נמצא בגובה תקין לחלוטין.

מה יכולה להיות הבעיה? המנוע אתמול היה קר לחלוטין והחיווי נדלק (לא ייתכן כי הבעיה היא חום מנוע) והיום התברר שהבעיה אינה במפלס הנוזל.

האם בטיחותי לנסוע? האם להוסיף קצת ולבדוק? (התענתי בבוקר והחיווי לא נדלק - לאחר כדקה של עבודה בסל"ד סרק).

תודה!

like no other!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייתכן וחיישן חום/מפלס נוזל קירור תקול.

סע בהקדם למוסך רון שהינו חבר הפורום ומומחה לרכבי VAG מכיוון שאינני ליד הרכב זה הדבר המומלץ לעשות.

פנה/י למוסך המתמחה במכוניות קונצרן VAG גולף/אודי/סיאט "מוסך רון" שברח' המסגר 31 ת"א,

טל' 03-5373204 ובקש/י את רון שהנו גם חבר פורום זה. אתרו הנו www.rongarage.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן לא שמעתי דבר פרט לשבחים על מוסך רון, אך יש עם זה בעיה קטנה - מעט רחוק.

יש המלצות בחיפה?

היום (כנראה הגולף פחדה מהנוזל קירור השוכב בתא מטען) לא היה חיווי כלשהו. ייתכן גליץ' חד פעמי? גם לי זה נשמע מוזר מאוד...

הבנתי שאין אפשרות אפילו לסדר את החיישן בלבד וזה מצריך החלפה של כל המיכל. יש אמת בדבר?

like no other!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון יש להחליף את כול המיכל.

בכול מקרה במוסך יחברו סורק תקלות לרכב בכדי לחלץ קוד תקלה שעשוי להצביע על הרכיב התקול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי קשר להנ"ל - עברו 13 חודש - זמן לבצע טיפול, ויפה שעה אחת קודם.

ההמלצה היא 15K או שנה ולמחמירים 10K או שנה.

אם נדלקה נורת תקלה - נרשמה תקלה במחשב הרכב אותה צריך לקרוא באמצעות סורק. אל תוסיף נוזל קירור סתם.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבדיקת מפלס מים צריך לקחת בחשבון אם נוזל הקירור במצב קר או חם

במצב שנוזל הקירור קר צריך למלא נוזל קצת מעל קו המינימום כי בזמן שהמנוע מגיע לטמפרטורה הרצויה המים מתפשטים ומגדילים את נפחם

מכאן ההבדל בין מפלס הים כשהמנוע קר לבין מפלס המים כשהמנוע בטמפרטורת עבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגיל, תודה לכל העונים.

אייל, אתה צודק, כרגיל. ביצעתי טיפול קטן (החלפתי שמן לסינטטי - ופילטר שמן, כמובן) לפני מספר חודשים. ניקיתי פילטר אויר ובדקתי בלמים. עשיתי טיפול גדול מאוד לפני שנה ותכננתי לעשות טיפול גדול נוסף שנה הבאה.

אני טועה? אתה ממליץ אחרת?

mosa, התפשטות נוזל זו תופעה ידועה ומובנת וכמובן שלא הייתי מוסיף נוזל על מיכל חם - מה גם שמאז אותה תקלה מוזרה בערב... שקט מופתי. אין נורה, אין צפצוף ואין (חלילה, טפו טפו טפו) בעיות בחום מנוע. המיכל התברר כמלא (עד סימון המקסימום מלא - לא עד הקצה מלא) אז לא הוספתי. מסתבר שאחזקה של מיכל של נוזל קירור בבגאז' עושה ניסים ונפלאות לחיווים.

שאלה מעט אוף טופיק מהכותרת - אך הצטברו כאן מומחי גולף אז אנצל את הבמה:

הזמנתי ספר רכב בצ'מפיון עבור הגולף וקיבלתי (לאחר פעמיים. קודם קיבלתי חדש דנדש של גולף 2009) ספר לגולף V. יש הבדלים מכניים משמעותיים? מבחינת מפרט שמנים/תוספים?

תודה!

like no other!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5378 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...