Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יעוץ ברכישת רכב יד שניה עד 75K ופורד מונדאו בפרט

skubi
שימו לב! השרשור הזה בן 5392 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם ,

לאחרונה התחלתי לחפש רכב , נורא התענינתי בפורד מונדאו מהדור הקודם אחרי מתיחת הפנים הקלה ( 2004- 2007 )

אבל עקב ריבוי הדעות ומהממצאים בחיפוש בפורום יצאתי מבולבל יותר ,

בעבר נכוותי מרכב מסוים שהיה אלכוהוליסט מטורף

אז זאת ההתלבטות העיקרית שלי ,שחיפשתי בפורום על המונדאו ראיתי חלק שהגיבו שהוא מגיע לאזורים של 1 - 6 , 1 - 7 ק"מ לל'

ובחלק הבנתי שהוא ממוצע לרכבים מהקטגוריה וצורך 1ל - 10.5 +- , פה השאלה בעיקר למשתמשים שהיה\יש להם את הרכב שיוכלו להגיד את הצריכה הממוצעת שלו ולכמה הוא מגיע בניסעה אגרסיבית ובנסיעה רגועה ובנסיעה בינעירונית ועירונית.

ובנוסף פרטים בגדול הרכב יסע בשנה משהו באזור של 12-15K ,נסיעות 50:50 עירוני ובינעירוני ,דברים שחשובים ברכב

בטיחות ,כוח ,עלויות אחזקה הגיוניות (כמו שרשמתי דלק וביטוחים ), אמינות ,מרווח , אבזור עד כמה שניתן ומעל שנת 2005 . (ועד כמה שאפשר שיהיה מהנה לנהיגה)

אז אם יש לכם המלצות לעוד רכבים מענינים אני אשמח לשמוע תקציב 75K [קצת תקציב והרבה דרישות :lol:].

תודה לעוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה אבל אם אפשר פירוט מה עדיף בה על המונדיאו

אגב הם ה6 והמונדיאו בעלות אותו מנוע של מאזדה נכון ?

האם זה אומר שהצריכה אמורה להיות דומה בין המכוניות ? ואם אפשר תשובות על המונדיאו מבעלים

תודה ושבוע טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעל מונדאו 2004 אני יתן לך כמה פרטים:

1. צריכת הדלק הממוצעת אצלי היא 1ל10 כאשר הנסיעות 50:50 עירוני ובין עירוני. בעבר כשרוב הנסיעות היו בין עירוני צריכת הדלק הייתה 1ל11.5, ובנסיעה בתוך העיר לא פחות מ 1ל9.

המנוע סוחב מצויין ואין צורך לסחוט לו את הצורה וסביר להניח שאם תיסע עם קיק דאון כל הזמן צריכת הדלק תגיע בקלות ל 1ל6.

2. עלויות אחזקה סבירות מאוד לא במוסך החברה אך עם חלפים מקוריים (סביב 350 לטיפול קטן, 1000 -800 לטיפול גדול). למנוע טיימינג מסוג שרשרת שאין צורך להחליף.

3. הרכב מאוד נוח ומהנה לנהיגה.

4. האיבזור שלו טוב לשנתון והחומרים איכותיים.

5. אני בספק אם יש רכב בשנתון ובמחיר דומה עם אותה התמורה (אולי C5 אך לא בתחום הנהיגה אבל כן יותר טוב בנוחות).

בעיות נפוצות:

1. מנגנון גובה של המושב נהג.

2. כויל רגיש מאוד

3. אלטרנטור

4. פרפרים בסעפת יניקה

האוטו מומלץ מאוד.

אם יש לך עוד שאלות אשמח לענות

אלכס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעל מונדאו 2004 אני יתן לך כמה פרטים:

1. צריכת הדלק הממוצעת אצלי היא 1ל10 כאשר הנסיעות 50:50 עירוני ובין עירוני. בעבר כשרוב הנסיעות היו בין עירוני צריכת הדלק הייתה 1ל11.5, ובנסיעה בתוך העיר לא פחות מ 1ל9.

המנוע סוחב מצויין ואין צורך לסחוט לו את הצורה וסביר להניח שאם תיסע עם קיק דאון כל הזמן צריכת הדלק תגיע בקלות ל 1ל6.

2. עלויות אחזקה סבירות מאוד לא במוסך החברה אך עם חלפים מקוריים (סביב 350 לטיפול קטן, 1000 -800 לטיפול גדול). למנוע טיימינג מסוג שרשרת שאין צורך להחליף.

3. הרכב מאוד נוח ומהנה לנהיגה.

4. האיבזור שלו טוב לשנתון והחומרים איכותיים.

5. אני בספק אם יש רכב בשנתון ובמחיר דומה עם אותה התמורה (אולי C5 אך לא בתחום הנהיגה אבל כן יותר טוב בנוחות).

בעיות נפוצות:

1. מנגנון גובה של המושב נהג.

2. כויל רגיש מאוד

3. אלטרנטור

4. פרפרים בסעפת יניקה

האוטו מומלץ מאוד.

אם יש לך עוד שאלות אשמח לענות

אלכס

שלום אלכס.

כבעלים הגאה של מונדאו 2004 שנרכשה לפני חודש וחצי, אני מסכים עם דבריך.

גם לי יש בעיה עם מנגנון גובה של המושב נהג. יש לך מושג היכן ניתן לתקן זאת במחיר לא גבוה (במוסך מורשה אמרו לי שזה בסביבות 2500 ש"ח...)

האם אתה יכול להרחיב על הבעיות הנ"ל:

1. כויל רגיש מאוד

2. אלטרנטור

3. פרפרים בסעפת יניקה

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נהגתי שבוע במונדאו 2006 מהשכרה בגרמניה. עשיתי כ 1200 ק"מ והיה מצויין מכל הבחינות. נוחות, היגוי, צריכת דלק.

אבל י שלי שכן שוכר רכב, היה לו 2004 והוא היה מאוד מאוכזב ממנו מבחינת התקלות ובקושי היתפתר ממנו. אבל זאת בטח לא דוגמה מייצגת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה אוטו. הייתה לי כזאת במשך כחודש כרכב גישור.

אפילו שקלתי מאוד ברצינות להשאיר אותה אצלי.

מה שכן, מאזדה 6 תהיה זריזה יותר וחסכונית יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באמת שוקל אותה מול המאזדה 6 בגלל שפשוט קשה למצוא פורד מונדיאו עם ק"מ סביר מהאזור שלי

אגב עוד שאלה חשובה ששכחתי ,איך המזגן ברכבים הנ"ל ? ואיך הוא משפיע על צריכת הדלק ?

תודה שוב:roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי מונדיאו כבר 6 שנים מונדיאו (2003) וכל מה שכתבו נכון חוץ מהקטע של צריכת הדלק , זה מן הסתם תלוי גם באופי וסגנון הנהיגה אבל מניסיוני ב 50:50 הגעתי ל1 ל 9 ולא יותר גם כשהרכב היה חדש

היה לי גם מונדיאו 2007 שהיה לו דלקן אז ראיתי שם שהצריכה היתה 1 ל 9.5 וזה לנסיעות בין עירוניות בעיקר.

במקרה של נסועה של 10-12 אלף ק"מ לשנה זה לא קריטי אם נוסעים יותר אז זה כבר עניין של תקציב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום אלכס.

כבעלים הגאה של מונדאו 2004 שנרכשה לפני חודש וחצי, אני מסכים עם דבריך.

גם לי יש בעיה עם מנגנון גובה של המושב נהג. יש לך מושג היכן ניתן לתקן זאת במחיר לא גבוה (במוסך מורשה אמרו לי שזה בסביבות 2500 ש"ח...)

האם אתה יכול להרחיב על הבעיות הנ"ל:

1. כויל רגיש מאוד

2. אלטרנטור

3. פרפרים בסעפת יניקה

תודה

ולתשובות:

לגבי המנגנון של הכיסא - אין טעם להחליף במגנון חדש מקורי כי זה יחזיק במקרה הטוב שנה. אם אתה רוצה לתקן את זה לתמיד ראיתי בe-bay שמוכרים גלגל כזה ממתכת ובארץ למיטב ידיעתי אין.

1. אצלי הלך הכויל לאחר שהתפוצץ צינור מים של הרדיאטור חימום ומים השפריצו עליו.

2. לגבי האלטרנטור - יש קפיצות מתח - נראה לי מהמייצב שלו שלא מחזיק מעמד (שמעתי כבר מכמה בעלי מונדאו)

3. בסעפת יניקה על כל צילינדר יש מצערת מפלסטיק שלאחר כמה זמן מקבלות חופש וזה גורם לחיכוך של הפרפר בסעפת שבסופו של דבר יכול להישבר ולהיכנס לתא בעירה ומשם לזה שהולך מנוע ...

בכל אופן, אני מצרף לינק לפורום אנגלי שאתה יכול לעיין ולראות בעיות נפוצות כי הרכב הזה באנגליה הוא כמו מזדה 3 בישראל (נפוץ מאוד).

http://www.fordmondeo.org/forum/showforum.php?fid/161

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולתשובות:

לגבי המנגנון של הכיסא - אין טעם להחליף במגנון חדש מקורי כי זה יחזיק במקרה הטוב שנה. אם אתה רוצה לתקן את זה לתמיד ראיתי בe-bay שמוכרים גלגל כזה ממתכת ובארץ למיטב ידיעתי אין.

1. אצלי הלך הכויל לאחר שהתפוצץ צינור מים של הרדיאטור חימום ומים השפריצו עליו.

2. לגבי האלטרנטור - יש קפיצות מתח - נראה לי מהמייצב שלו שלא מחזיק מעמד (שמעתי כבר מכמה בעלי מונדאו)

3. בסעפת יניקה על כל צילינדר יש מצערת מפלסטיק שלאחר כמה זמן מקבלות חופש וזה גורם לחיכוך של הפרפר בסעפת שבסופו של דבר יכול להישבר ולהיכנס לתא בעירה ומשם לזה שהולך מנוע ...

בכל אופן, אני מצרף לינק לפורום אנגלי שאתה יכול לעיין ולראות בעיות נפוצות כי הרכב הזה באנגליה הוא כמו מזדה 3 בישראל (נפוץ מאוד).

http://www.fordmondeo.org/forum/showforum.php?fid/161

תודה רבה על התשובה המפורטת!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5392 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...