Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמן מנוע מומלץ - פיג'ו 306 98' 1600

naorco1
שימו לב! השרשור הזה בן 5424 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן ולילה מקסים (:

ברשותי פיג'ו 306 דימנוד 98' 1600 ידנית דגם מנוע NFZ,

הרכב פשוט אוכל שמן אני ממלא ליטר בשבועיים אולי (וכן הנסיעה שלי היא די אגרסיבית אך כמותכ זו של שמן נראת לי בלתי סבירה), כמו כן יוצא לי עשן לבן בהתנעה בבוקר וכשהרכב עובד ואני לוחץ גז עשן לבן במקצת גם כן יוצא ויש ריח של שריפת שמן.

למנוע יש רעש כאילו הגומיות שסתומים בדרך לפנסיה.

אני משתמש בשמן בצמיגות 15W40, את השמן אני ממלא מאז שקניתי את הרכב לפני כחצי שנה ולא ידעתי איזה שמן למלא, וזהו השמן שהמליצו לי במחלקת רכב בהום סנטר, משום מה שמעתי שהשמן הזה הוא מינראלי ומתאים יותר למנועי דיזל, האם זוהי אחתה סיבות שהרכב אוכל שמן? ואם כן לאיזו צמיגות כדאי לעבור? 10W40?

בספר רכב אם אני זוכר נכון היה רשום שניתן לשים גם 15W40 וגם 10W40 אבל לא זוכר בדיור באילו מקרים,

אנא שפכו אור לפניי.

תודה מקרב לב

נאור.

Peugeot 306 1600 Diamond

יהלום אמיתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בעלים של 106 עם אותו מנוע (NFZ) אני ממלא 10W40, לגביי אכילת שמן, הייתה לי אותה בעיה כמו שלך, האוטו עבר לפני כחודשיים שיפוץ ראש מנוע הכולל בעיקר גומיות שסתומים. מאז לא מילאתי שמן... :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גבי תודה על התשובה הזריזה והעניינית,

תוכל לציין מה היו הסימפטומים לצורך בטיפול בראש מנוע?

הזעה מסביב למנוע? עשן לבן? נקישות?

וכמה עלה לך התענוג? (אם מותר לשאול).

תודה רבה מקרב לב

Peugeot 306 1600 Diamond

יהלום אמיתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

10W40 או 15W40 או 20W50 לפי אוטודאטה. אם הרכב מעשן עשן לבן - יש לך אטם ראש פרוץ/או שאיכשהו נכנס שמן למנוע ונשרף. אז אתה צריך להיכנס למוסך ולבדוק את זה. גם אם בבדיקת שמן מים אתה רואה טחינה (נוזל בצבע של טחינה/נס קפה) אז יש לך בריחת מים לשמן או להיפך ואז זה מעיד גם על משהו לא תקין במנוע, ואתה צריך להיכנס למוסך לבדיקה. אם הרכב נוסע כמו בובה, ולא עושה לך בעיות - אל תפתח פה לשטן, ותמשיך ליהנות ממנו.:wink:

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא טיפה יותר סמיך, לכן זה יכול להיות. אבל הכל תלוי בטיב המנוע. אם המנוע גמור, לא יעזור לך כלום, הוא פשוט גמור.

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא טיפה יותר סמיך, לכן זה יכול להיות. אבל הכל תלוי בטיב המנוע. אם המנוע גמור, לא יעזור לך כלום, הוא פשוט גמור.

15W40 יותר סמיך. אבל עדיף לא למשוך מעל 3000 סלד ואולי לשים 20W50.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשה בכל מוסך בדיקת קומפרסיה ואז תדע אם זה מהרינגים{אוברול} או שהגיע הזמן להחליף גומיות שסתומים{יש בעלי מקצוע שיודעים להחליף בלי לפרק את הראש-עדיף}.כמה הרכב נסע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בעלים של 106 עם אותו מנוע (NFZ) אני ממלא 10W40, לגביי אכילת שמן, הייתה לי אותה בעיה כמו שלך, האוטו עבר לפני כחודשיים שיפוץ ראש מנוע הכולל בעיקר גומיות שסתומים. מאז לא מילאתי שמן... :)

יש הבדל בכוח של המנוע אחרי הראש מנוע ?

יש לי אותה בעיה של אכילת שמן עקב גומיות שסתומים "חצי ליטר ל1000 ק"מ" ברכבי פיג'ו 205 , הרכב נוסע טוב , כי החלפת גומיות מצריכה הורדת ראש ב205 .

להמשיך להוסיף שמן מתי שחסר , או לעשות את הטיפול הנ"ל ?

HONDA CIVIC LS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל בכוח של המנוע אחרי הראש מנוע ?

יש לי אותה בעיה של אכילת שמן עקב גומיות שסתומים "חצי ליטר ל1000 ק"מ" ברכבי פיג'ו 205 , הרכב נוסע טוב , כי החלפת גומיות מצריכה הורדת ראש ב205 .

להמשיך להוסיף שמן מתי שחסר , או לעשות את הטיפול הנ"ל ?

הוא לא עשה ראש מנוע הוא בסה"כ החליף אטם של המכסה שסתומים שזה בערך 3 דקות עבודה.

גומיות שסתומים אפשר להחליף גם בלי לפרק את הראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא עשה ראש מנוע הוא בסה"כ החליף אטם של המכסה שסתומים שזה בערך 3 דקות עבודה.

גומיות שסתומים אפשר להחליף גם בלי לפרק את הראש.

:wink:השאלה מופנת לgabi911, בגלל זה ציטטתי מה שהוא אמר , ולא מופנת אל פותח השרשור !

HONDA CIVIC LS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה:

הסימפטומים שהיו לי ברכב:

1) אכילת כחצי ליטר שמן לשבוע - שבועיים

2) עשן לבן לעיתים קרובות, בלי קשר לטמפרטורה

מאז הטיפול שעלה 2800 ש"ח (אצל מכר) שכלל שליחת הראש לשיפוץ, החלפת פילטר שמן, פלאגים, מילוי שמן חדש, ומים לרדיאטוור, משאבת מים, ועוד כמה דברים קטנים. לא מילאתי שמן מאז כפי שציינתי ועברו כבר חודשיים

לגביי כח של האוטו, חל שינוי, בעבר מ-2000 סל"ד לחיצה חזקה על הגז הייתה נותנת תחושה חזקה של משיכה. לאחר השיפוץ האוטו מושך מ-3000 סל"ד.

בכל אופן, האוטו כבר לא מעשן, ולא אוכל כמעט שמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5424 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...