Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה עם נעילה מרכזית בסיאט קורדובה CLX 95 .

loki2d
שימו לב! השרשור הזה בן 5375 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כפי הנאמר מעלה , בלחיצה על השלט רק דלת הנהג נפתחת ונסגרת . שאר הדלתות עושות רעש כאילו המנגנון מנסה לפתוח ולסגור אותן ומגיבות בתזוזה קלילה (קליק שמזיז טיפה את הצ'ופצ'יקים) אולם לא מצליחות להפתח ולהסגר . אותו דבר קורה עם המפתח בניסיון לנעול ולפתוח ידנית . אם למישהו יש ניסיון או מושג מה הבעייה ומה כיוון הפתרון אודה מאוד .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יענה לך כיוון שלא ענו אני מכיר דגמים אחרים של סיאט בהם המערכת עובדת על משאבת וואקום ויכול מאוד להיות שיש לך צינורית קרועה או שהמשאבה עשתה את שלה וגורמת לך לבעיה.

אם אני טועה אני מאמין שמרק או רון יתקנו אותי בהמשך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

בזמן נעילת הרכב אתה שומע רעש של תיקתוק מכני

מאיזור תא המטען ?

אם כן זה אומר שיש לך מערכת נעילה מקורית שפועלת על ווקום ולחץ

ויתכן שיש לך דליפה .

אם לא אז כנראה שאצלך הותקנה מערכת נעילה אוניברסלית שתעבוד

עם הפעלת האזעקה ,במקרה כזה אז יש לך בעיה עם יחידות הנעילה

עצמם שנמצאים בדלתות (סולונואידים) הרכיבים האלו לא יקרים כמה

עשרות שח ליחידה וההתקנה פשוטה למדיי .

מרכז שרות מומחה לרכבי פולקסווגן אודי סיאט וסקודה .

במוסך רון מקבלים שנה אחריות על עבודה וחלפים .

ישראל ב"ק 18 ת"א 035373204 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון , תודה רבה על העזרה . שנית , לגבי התקתוק המכני מאזור תא המטען אני אבדוק את זה בהקדם האפשרי . כעקרון , מפירוק חלקי של דיפון דלת אחת שמתי לב שמתחבר צינור (אוויר נראה לי) לכפתור ומכאן גם לי נראה שהמערכת עובדת של לחץ אוויר . אבל משום מה לא נשמע לי הגיוני , ששלושת יחידות הנעילה בשאר הדלתות לא יעבדו ואילו יחידת הנעילה שבדלת הנהג תעבוד כמו שצריך אז מכאן נראה לי שהבעייה היא במשאבה . כמו כן , אין לי אזעקה אלא פשוט שלט קטן עם שתי כפתורים ששולט על הנעילה המרכזית או אמור לפחות :)

רון , השאלה שלי היא כזאת : משאבת הנעילה המרכזית שולטת גם על דלת הנהג ? כי אם כן אז משהו פה לא מסתדר וזה כנראה לא המשאבה הרי דלת הנהג נפתחת ונסגרת מהשלט (ומהמפתח כמובן) בלי שום בעייה .

תודה על העזרה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא שולטת גם על דלת הנהג אך כיוון שיש לך דליפה (או משאבה לא תקינה) בצנרת ממקור כל שהוא אין מספיק וואקום או לחץ להוריד ולהרים את שאר הדלתות.

ממה שאני יודע לענות לך במידה ומתקלקלת המשאבה לא שווה להשקיע ברכב משאבה חדשה מה שעושים זה הסבה למנועים אוניברסלים מה שרון רמז קודם לכן כי זה דיי שכיח שבמכוניות הללו.

בתא המטען בדופן הימנית מאחורי הריפוד יושבת המשאבה.

בכל אופן יפה שהמערכת עבדה לך כל כך הרבה שנים, אל תגזור את דינה בהסבה לפני שתנסה לסדר את המערכת המקורית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ההגיון לקנות משאבה משומשת הרי גם אם תמצא אז זה מדגמים ישנים והיא תתקלקל כעבור זמן לא ארוך.

נחכה לתגובה של רון הוא בטח יודע מהו הפתרון האידיאלי לבעיה הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי , עדכון :

לאחר קצת התעסקות עם הדלתות לא הצלחתי לפרק את הדיפון מהדלת . ישנם קליפים חיצוניים שמתנתקים די בקלות + הוצאתי שני ברגים מידית הפתיחה אולם זה נראה כאילו הדיפון מחובר בעוד מקום פנימי כלשהו כמו ידית פתיחת החלון . אני מפחד להפעיל כוח מיותר . אם יש למישהו מושג איך לפרק את הדיפון באופן סופי יעזור מאוד . כמו כן , שמתי לב שהתקתוק המכני שעליו דיבר רון בא בכלל מתחת להגה ולא מאזור תא המטען . תמונה קלה להמחשה של מה שהולך שם מתחת להגה .

תודה רבה על העזרה !

P1010017.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק אומר לך מה שאני שמעתי בעת שאני לוחץ על השלט , מן תקתוק מהאזור שם . תמונה של תא המטען מאחורה - אולי תנחו אותי בדיוק לאיפה המשאבה נמצאת .

P1010007.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

המשאבה נמצאת מאחורי הריפוד בפינה התחתונה מימין

בתמונה שצרפת .

אגב, הרעש שאתה שומע מגיע מהממסר של האזעקה .

מרכז שרות מומחה לרכבי פולקסווגן אודי סיאט וסקודה .

במוסך רון מקבלים שנה אחריות על עבודה וחלפים .

ישראל ב"ק 18 ת"א 035373204 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

שלום חברה שוב . אני צריך עזרה עם פירוק ידית פתיחת החלון (הדבר האחרון שמפריע לפירוק הדיפון) . מפעיל כוח ומושך אולם לא מצליח לשחרר את הידית . אם מישהו יודע איך לפרק את הידית מוזמן לעזור בבקשה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5375 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...