Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרומן שלי עם ה BMW Z4 M חווית נהיגה אחרת : )

נהגת שודים
שימו לב! השרשור הזה בן 5414 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כל מי שמכיר אותי יודע שאני חובבת רכבים ואופנועים בצורה מושבעת.

כך שבכל הזדמנות שיש לי אני שמחה להצטרף לטיול נהיגה ולארועים מוטוריים המתקיימים ברחבי הארץ.

בשבת האחרונה נפגשנו מספר חברים בערב ויצאנו לטיול נהיגה לילי באיזור הרי ירושלים.

אל הטיול התייצבו: Ferrari, פורד GT, אלפא ג'וניור, אלפא GTV ו BMW Z 4 M.

השעה 22:30 כל הרכבים מגיעים אל נקודת המפגש, תדלוק אחרון לפני היציאה, כל אחד ניגש אל רכבו מסובב את הסויץ ומניע, המנועים מגרגרים כל הסוסים שנמצאים מתחת למכסה המנוע צוהלים ורוצים לצאת אל הדרך, חיוך מאוזן לאוזן נמרח על כל אחד מהנהגים.

אני כהרגלי ניגשת אל מושב הנוסע ב BMW אך זוכה לקבל הפתעה נעימה מצד הנהג.

גיא קורא לי לגשת אליו אל כיוון תא הנהג ומגיש לי את צרור המפתחות של ה BMW, פותח את הדלת ומסמן לי להכנס פנימה עם חיוך "היום את בצד השני".

הוא נתקל במעט סירוב מצדי, אך עם לחץ מתון ומתמשך (שלא נמשך הרבה זמן) שיכנע אותי להכנס אל תא הנהג.

8)

דבר ראשון שעושים:

כיוון מושב הרכב לתנוחת הנהיגה הנכונה והנכונה עבורי, כיוון מראות והסבר בסיסי עבור הכפתורים השונים ברכב על מנת לתפעל אותו כמו שצריך.

כל שנותר הוא לחגור חגורה לסובב את המפתח בסוויץ (מזל שיש אוזניים בצידי הראש חיוך כזה :-D הופיע על פניי).

אני משלבת להילוך ויוצאת אל הדרך בזהירות, תחושה מעט שונה מכל רכב אחר שאני מכירה עד כה, הפרונט מאוד ארוך אבל ברגע שמתרגלים אחרי מספר ק"מ זה כבר לא משנה כלל.

המושבים עוטפים מפנקים ומקבעים אותי אל המושב, כך שחווית הנהיגה הופכת להיות אמיתי ונעימה יותר.

הדבר מורגש בעיקר ברגע שמגיעים לכבישים בהם הפיתולים הופכים להיות חדים וחריפים יותר.

המנוע מתנהג מעולה כאשר הטורים של הרכב מגיעים לסלדים גבוהים, הרכב פשוט "נדבק" לכביש ושועט קדימה, כל כך הרבה כח ועוצמה.

נהגתי כל הדרך עם בקרה מה שנותן תחושה של ביטחון על הכביש.

בשלב מסויים גיא שילב את המצב הספורטיבי, מה שנתן תחושה בלתי מרוסנת לרכב, כך שהסתפקתי בינתיים בסוסים הקיימים מתחת למכסה המנוע ובלי תוספות נוספות.

במהלך כל הנהיגה ביקשתי וקיבלתי הארות והערות מגיא דבר שמאוד תרם לנהיגה ולסגנון שלי, ברגע שנוהגים ומשאירים את הראש פתוח לקבלת הארות ניתן ללמוד הרבה מכך ורק להחכים ולהרוויח.

סיימתי את הערב עם המון מידע שימושי שילווה אותי במהלך הנהיגה על כבישי הארץ.

זו אמנם לא היתה הדרכה רשמית, אך ב 3 שעות הללו קיבלתי המון ועל כך אני מודה לגיא.

אז זה הזמן להודות לגיא ול BMW הכחולה שהעניקו לי חווית נהיגה אחרת.

תודה רבה!

ממתינה לפעם הבאה לעלות על המסלול וללמוד לעשות דריפטים.:twisted:

bmwwdr.jpg

*התמונה צולמה ע"י מכר של דן, והקרדיט עבורו.

ל'

bmw.jpg

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב מאוד מרשים ה-Z4M.

ממה שראיתי גיא חתיכת נהג! בטח למדת ממנו המון :-D.

לא מסוכן לנסוע שם בלילה? אין תאורה.

יש שם רכבים בלילה? רוכבי אופניים? חיות חוצות?! או שריק לגמרי.

נ.ב.

הפורד GT לא גרמה שם למפולות מהרעש שלה? :rofl:.

* יש תמונות מהטיול עצמו?

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב מאוד מרשים ה-Z4M.

ממה שראיתי גיא חתיכת נהג! בטח למדת ממנו המון :-D.

לא מסוכן לנסוע שם בלילה? אין תאורה.

יש שם רכבים בלילה? רוכבי אופניים? חיות חוצות?! או שריק לגמרי.

נ.ב.

הפורד GT לא גרמה שם למפולות מהרעש שלה? :rofl:.

* יש תמונות מהטיול עצמו?

אכן נהג מעולה, מפרגנת לו כי מגיע לו למדתי המון.

התאורה אינה מהווה בעיה, פנסי החזית של הרכב מספיקים ביותר, ומאירים את הדרך בצורה טובה.

רוכבי אופניים אין בשעות הלילה המאוחרות, עד כמה שאני יודעת הם פוקדים את המקום בשעות הבוקר המוקדמות של שבת ובחגים.

נתקלנו בשועל שחצה את הכביש, אבל מספיקים לראות אותו ולהאט, בדיוק כמו ששועלים חוצים את כביש 443 בקטעים של בן שמן, כאן לדעתי הדבר פחות מסוכן מכיוון שיש גדר בצידי הדרך ולא חומת בטון, כך בעל החיים שרץ לכביש מחפש את היער בחזרה ולא מתבלבל כאשר נתקל בחומה אטומה.

אני נהגתי ולא צילמתי, גיא היה עסוק בהדרכה ולימוד ולכן הינו מרוכזים בנהיגה עצמה.

יש כמה תמונות שמישהו צילם עם המצלמה שלו אך הן יצאו מעט מטושטשות.

כשהפורד נסעה דיווחו על רעידות אדמה קלות בסביבה. :wink:

*תומר נעדכן אותך.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא נתקל במעט סירוב מצדי, אך עם לחץ מתון ומתמשך (שלא נמשך הרבה זמן) שיכנע אותי להכנס אל תא הנהג.

איך יכולת לסרב לזה, אני ישר הייתי קופץ על המציאה לנהוג על BMW :)

העיקר שנהנת ואיך אפשר שלא להנות עם רכב כזה.

Kia Sportage, 2014 

Mazda 3,  2010

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע כמו יופי של חויה, קל וחומר כשאדם נותן לך לנהוג ברכבו לראשונה בתנאים כאלה...

אבל,

כבישי נס הרים ואחרים הם מסוכנים לנהיגה ספורטיבית בלילה, יהיו טובים הקסנונים ככל שיהיו. האספלט בהם צרוב וחלקלק, בחלק מהפניות(שהן גם עוורות) חצץ מהשוליים הגיע למרכז הכביש, אתם עשויים להתקל באיזו רנו אקספרס תקועה ללא אורות אחרי הסיבוב כשבדיוק יגיע מישהו מולכם - ולעניין השועלים או הצבועים, לא תמיד הם מופיעים בקטעים ישרים אלא דווקא כשאתם בנעילה נגדית, בירידה.

וזאת עוד לפני שדיברנו על אספקט הנהיגה בכבישים חשוכים בלילה, תפיסת המרחק המשתנה וכו'.

מוטב שתקומו מוקדם, תעשו את זה באור ותמנעו מכם ומאחרים סיכונים מיותרים.

עם רגל בחוץ... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5414 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...