Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיטרואן c3- שאלות טכניות

kokomoko
שימו לב! השרשור הזה בן 5392 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מספר שאלות טכניות למין שמבין...

1. התצוגה היא דיגיטלית והמד דלק מחולק ל- 8 פסים... איך אני יודע שהדלק עומד ממש להיגמר? כי גם אם נשאר פס אחרון יכול להיות שנשאר כמעט 6 ליטרים שיכולים להפסיק לנסיעה ארוכה... הקו האחרון הופך לחצי קו או או משהו שמתריע שבאמת נשאר קצת דלק? (השאלה מופנת בעיקר לבעלי רכב כזה)

2. איך אני יודע מתי להעביר הילוך בגיר טיפטרוניק ולא רק לפי שמיעת המנוע? מישהו פעם הסביר לי שמעבירים הילוך קדימה כשמד סיבובי המנוע נמא בין 2 ל3 ומורידים הילוך כשהוא נמצא בין 2 ל1 זה נכון? והאם אני עושה נזק לאוטו אם אני עובר מאוטומט לטיפטרוניק באמצע הנסיעה או שצריך לשנות מצב כשהאוטו דומם? (סליחה על הבורות למדתי נהיגה על אוטומט)

3. טיפול 30 אלף... כמה הוא עולה? מה עושים בו?

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. כשמגיע הקו האחרון הוא מתחיל להבהב - אז נשארו ליטרים בודדים במיכל ומומלץ לא לנסוע יותר מ-50 ק"מ עד התדלוק. פתרון יעיל הוא לאפס את מד הק"מ בנקודה הזו וכך תדע אם הגזמת.

2. טיפטרוניק זה גיר אוטומטי עם אפשרות לתפעול ידני. אם אתה לא רוצה להתעסק איתו פשוט תשאיר אותו על D וסע להנאתך. אם הרכב יהיה לך חלש מדי, לחץ על כפתור S (ספורט) והוא יעביר בעצמו הילוכים בסל"ד גבוה יותר. אם תרצה בכל זאת להעביר (מומלץ בעליות כדי לשמור את המנוע על סל"ד מתאים ובירידות כדי להיעזר בבלימת מנוע) - פשוט תעביר ידנית - אפשר גם להגיע מעל 5000 סל"ד אם רוצים, זה לא הורס את המנוע. אתה יכול להעביר מ-D לתפעול ידני מתי שבא לך. כל זה לא תקף אם יש לך C3 עם תיבת סנסודרייב (מנוע 1.6 עד שנת 2005 כולל).

3. תלוי בטיפול - יש טיפולים בהם מחליפים רק שמן מנוע ופילטרים והם עולים 300-600 שקלים (תלוי איפה), ויש כאלו שדורשים החלפות יותר רציניות והם עולים יותר - כתלות במה שמחליפים.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להעלות הילוך אם המד עובר את ה-5500 נניח, להוריד הילוך אם המד יורד מתחת ל-1500 נניח. כל האמצע - איך שבא לך.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

S - מצב ספורט לגיר. מעביר הילוכים גבוה יותר בסל"ד בשביל לספק ביצועים עדיפים.

שלג - מצב יציאה מהמקום בתנאי אחיזה נמוכים. מיותר בארץ.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבזבז, מכיוון שהוא מושך הילוכים לסל"ד גבוהה יותר.

ניתן להשתמש בו גם בעיר וגם בכביש המהיר, תלוי בצרכים שלך ובמצב הרוח.

אין חכם כבעל ניסיון, כנס לרכב, סע לאיזה מרגש חניה ריק או כביש צחיח ושחק קצת עם הגיר והמצבים השונים.

כמובן בלי להשתולל או לנסוע מהר.

כבר לא בן 12 ועדיין מאמין באלוהים? מזל טוב, גם לך יש חבר דמיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

לגבי שאלה 1 - איך יודעים מתי נגמר הדלק..

בסיטרואן C3 מודל 2004 עם תצוגה דיגיטלית יש 6 פסים ( ולא 8 ).

כאשר מפלס הדלק יורד מתחת לרמה מסוימת ( בערך 150 ק"מ בדגמי דיזל ), אמור להשאר רק פס בודד, נדלקת נורה כתומה ואתה אמור לשמוע 3 ציפצופים. בנוסף, על צד המידע יהיה מצויין כמה קילומטרים נשארו לך.

אני לא הגעתי מעולם עד לק"מ האחרון, אבל הרכב עדיין נסע כאשר התצוגה ציינה 30 ק"מ.

מקווה שעזרתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5392 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...