Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנורת כריות אוויר דולקת בפולו SDI 2004

עמית1984
שימו לב! השרשור הזה בן 5428 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

נדלקה לי מנורת כריות אוויר ברכב פולו SDI 2004 ידני.

הסבר: היה לי מנורה אחורית שהייתה שרופה לאחר בדיקה של כלל הפיוזים גיליתי שפיוז המנורה נשרף לאחר ההחלפה המנורה האחורית התחילה לעבוד, לאחר ההנעה מנורת כריות האוויר נשארה דלוקה.

מה אפשר לעשות כדי לסדר את זה?

תודה לעוזרים,

עמית

נולדתי עם הגה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

כנראה בזמן החלפת הפיוז המפתח היה בסווי'ץ במצב ON, ייתכן שהוצאת בטעות פיוז ששייך למערכת כריות אוויר או של לוח השעונים עד אשר מצאת את הפיוז הנכון (צודק ?)

כיצד מצאת את הפיוז השרוף ?

בכול מקרה עלייך לגשת למוסך מורשה או מוסך שיש בידיו סורק תקלות לשם מחיקת התקלה (בדרך כלל לא גובים כסף עבור מחיקת התקלה הספציפית).

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק אילו הוא היה מוציא את פיוז המתח למחשב כריות האויר אז באותו רגע הייתה נדלקת לו נורת התקלה אך לאחר כמה סירקלים של פתיחת הסוויץ המחשב היה רואה כי הבעיה לא חוזרת על עצמה ומכבה את המנורה ככה זה בדגמים שלי בכל אופן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

כנראה שבאמת פגעת ברציפות המתח למחשב הכריות ,

יכול להיות שבעת בדיקת הנתיכים הזזת את הנתיך של המחשב

וכעת הנורה לא תיכבה עד אשר יחובר סורק למחיקת התקלה .

לדעתי מחיקה שכזאת לא אמורה לעלות לך כסף

תברר מול המוסך בו אתה מטפל .

מרכז שרות מומחה לרכבי פולקסווגן אודי סיאט וסקודה .

במוסך רון מקבלים שנה אחריות על עבודה וחלפים .

ישראל ב"ק 18 ת"א 035373204 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רון אני לא מבין את ההיגיון של היצרן מדוע אם הRCM רואה שהתקלה לא חוזרת לאחר כמה פתיחות סוויץ לא נמחקת התקלה לבד?

לדעתי זה תמוהה וסתם להוביל לקוח למוסך לשווא.

תיקון אצלכם זה נקרא SRS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכל חברי הפורום ולמנהלים.

שלום ניסן.

לדעתי אף חברה או יצרן מע לא תיכך על עצמה אחריות בנושא של מע בטיחות ותקלה באספקת המתח (כמו הוצאת פיוז רגעית) -עבור המע זוהיא תקלה והיא לא יודעת האם זה מהוצאת פיוז או תקלה חיוותית לכן המע נכנסת מייד לחרום ומנתרלת את עצמה ולך בתור נהג יש את האחריות לגשת למוסך לבדיקה ועל אחריותו המקצועית להחזיר את המע לעבודה גם אם זה רק איפוס אך המע עברה ביקורת מיקצועית .

וגבי SRS הדבר רק מציין שהמע מורכבת גם ממותחנים אנרגטים ולא רק כרית אוור.

בברכה.

חיים יוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה רק במידה ויש תקלה בהספקת המתח הנורה לא נכבית ? אם יש תקלה במותחן והוא מתוכן היא נכבית?

ולגבי הSRS אצלי מחשב כריות האויר נקרא RCM לאחר שכתבתי לו את זה בדקתי איך נקרה המחשב הנ"ל ברכב הזה והיה כתוב SRS לכן תיקנתי אם אני טועה זה בסדר מיצידי לא מכיר את המערכות בשמות של כל כלי הרכב כמו שאתה יודע חיים כל יצרן והאנגלית טכנית שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום ניסן.

ראה כל יצרן מע והתיכנון שלו אך לדעתי כל תקלה במע תנתרל אותה ותדליק את מנורת התקלות.

היות ומע כריות האוויר והמותחנים לכאורה הם שני מע נפרדות ויכולות להיות מופעלות כל אחת לחוד - (הפעלת מותחנים מבלי שיפתחו כריות) אך המע בכללותה היא אחת ומפוקדת מאותה יחידת בקרה כך שכל תקלה באחת המע תנתרל את המע כולה.

גם אם ישב אדם בכיסא הנוסע בתנוחה לא מתאימה המע תרגיש זאת ותנתרל את עצמה והכרית לא תופעל ותדלק הנורת תקלות.

בצג לוח השעונים יכולות להיות גם נורה של srs וגם של air bag אך המע היא אחת.

בברכה.

חיים יוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיים ידידי, נראה כי לא הבנת אותי ראשית מחשב כריות האויר הוא אחד ויש לו קלט שהם חיישני ההתנגשות ויש לו פלט שהם מותחנים וכריות כל המערכת הזו היא מערכת אחת ומפוקדת ע"י מחשב אחד.

אם כי למחשב כריות האויר יש אופציה לפתוח איזו כרית או מותחן מתי שיראה לנכון.

אך זאת לא הייתה שאלתי.

אני מנסה להבין אם המחשב כרית אויר (שאני עדיין מנסה להבין איך הוא נקרא ברכב הזה) מזה תקלה רגעית באחת המערכות שלו הוא מדליק נורת תקלה.

לאחר הדלקת הנורה היא לא תמחק לבד אם הבעיה כבר לא קיימת אלא רק ע"י סורק בכל תקלה או רק בתקלה של הספקת מתח ליחידה המרכזית.

ולאחר זה אני אומר לך שאצלי בפורד מאזדה הנורה נכבית לבד ברגע שמחשב כריות האויר מזהה כי התקלה אינה קיימת וכן יפתחו כריות האויר במקרה הצורך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

לפי אוטודאטה יש לך שני לחצנים משני צידי המסך הקטן. ראשית, לחץ על הכפתור הימני, ואל תרפה. תפתח את הסוויץ'. לאחר שמופיעה לך המילה SERVICE תרפה מהלחצן הימני, ותסובב את הלחצן השמאלי. לאחר מכן תסגור את הסוויץ'. זה עושה איפוס לכל קודי התקלות, לכן, אם נדלקת הנורה שוב, גש למוסך.

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום ניסן.

ראה יש פו גם בעיות מישפטיות לא פשוטות מעבר לבעיות המקצועיות .

דנו בסוגייה זו בפורום tt לפני חודשיים לערך אני ממליץ לך לקרוא בעיון .

לדעתי כל דריכה וניתרול המע תבוצע רק עם סורק ע"י בעל מקצוע מיומן שעבר הכשרה מתאימה ולדעתי הכללים של תקלות שיכבו את המנורה והמע תחזור להיות דרוכה כמו בתקלות זיהום אוויר לא מתקיימים פה בגלל שזו מע בטיחות.

אולי זה כך ברכבים שאתה מתמחה בהם ועל זה אני לא יתווכח אתך אך לא כך למדתי.

בכול מקרה ממליץ לקרוא את השרשור הדן בנושא בפורום tt מה 4\24.

בברכה .

חיים יוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5428 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...