Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נורית מנוע בפורד מונדאו 2002 מהבהבת

$DRAGSTER$
שימו לב! השרשור הזה בן 5418 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הנורית מנוע ברכב שלנו מהבהבת בזמן נסיעה והרכב מקרטע..

מה יכולה להיות הבעיה?

מצתים? חיווט? מחשב?

אתמול בערב נתתי גז די חזק אם הרכב, התיבה הוריד הילוך (קיק דאון) סגרנו סקלה עד 6000-6500 סל"ד..

היום בבוקר יש את חיווי והבעיה.

מחר אני מכניס את רכב למוסך.

הייתי מעוניין לדעת בערך מה זה בכדיי להכין את עצמי.

תודה.

HU: ADDzest DRX 9255EX / Amp: Audison 4.1K / comp: Focal K2p / Sub: XXLS 10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה יכול להיות מצתים חווט, מחשב ועוד כמה רכיבים ומכלולים.

מחר, לאחר שתקבל קוד תקלה ואבחון ראשוני מהמוסך, אתה מוזמן לחזור ולעדכן אותנו מה הממצאים ואז נהיה במצב שנוכל ליעץ יותר טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רון מעולם לא נתקלתי במנורת מנוע מהבהבת לכן גם לא הגבתי לשרשור משהו כאן לא הגיוני.

ולך פותח השרשור תבקש שיבדו לך מלבד את קודי התקלות את ה"צילינדר בלאנס" וכך תדע אם הבעייה שלך נובעת ממערך ההצתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

CYLINDER BALANCE זאת פונקצית איבחון בסורק תקלות של פורד וגם קיים בסורקים גנריים.

ע"י ניתוק זמני של כל אחד מהמזרקים במנוע ומדידת נפילת סל"ד בזמן הניתוק, מחושבת היעילות המכנית של כל צילינדר במנוע באופן השוואתי זה לזה.

בצורה זו ניתן לאתר תקלות של הצתה או דחיסה במנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו בדקתי ואין פונקציה בדגם זה של פורד מה שכן ניתן לעשות זה לחבר מכשיר אבחון מיוחד שנקרא VMM הוא מתחבר למחשב הדיאגנוזה ומראה את הגרף של הצילינדרים על פי מתח וזמן פריצת ניצוץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכל חברי הפורום ולמנהלים.

שלום ניסן.

המכשיר שאתה מתאר לא יתן לדעתי תוצאה לגבי מצב הכוייל ( מעגל מישני) אלה רק את מצב המעגל הראשוני והאם ישנו פיקוד לשני הסלילים ודואל.

הפונקצייה הזאת כבר קיימת בתוך יחידת הבקרה - ויש לה קודי תקלה נפרדים .

לגבי המנורה המהבהבת - זהו חלק מהתקן של OBD2 שאומר שבכול פעם שיחידת הבקרה מזהה תנאים העלולים לגרום להרס הממיר הקטאליטי (כגון החטאות בעירה) היא לא תחקה לראות האם התקלה חוזרת במחזור נהיגה הבא אלה תפעיל את המנורה מיידית בצורת היבהוב קבוע - אזהרה על סכנה להרס הממיר ועלייה משמעותית בזיהום האוויר.

במיקרה זה הקוד יכול להיות כללי כ - p0300 או ממוקד לצילינדר זה או אחר - p0301,p0302 אך לא יהיה מוגדרת הסיבה המדוייקת ועלינו לאבחן זאת.

לרוב בפורד עם תופסים זאת בזמן התקלה מסתיימת בהחלפת סליל הצתה אך לעיטים גם התקלה ממשיכה לתוך יחידת הבקרה אם לא עוצרים אותה בזמן.

בברכה.

חיים יוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שאכן מדובר בסליל ההצתה

לחבר טוב שלי יש רכב זה באותו מודל, לפני מספר חודשים הייתה לו בעיה כמעט זהה:

אותה נורה נדלקה והרכב קרטע (רק שאצלו הנורה הייתה נכבית מעל 50 קמ"ש ואצלי לא)

אצלו הוחלף סליל הצתה והבעיה כאילו לא הייתה. הסליל עלה לו 1500 ש"ח (זה מחיר הגיוני? אני פשוט לא מכיר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית חיים טוב ללמוד דברים חדשים אם כי תמיד כאשר מופיעים קודי התקלה של MISS FIRE או

P0300 שזה אומר RANDOM MISS FIRE מניסיון שיש לי עם הכלים הללו המנורה דולקת קבוע מעולם לא הגיע אליי רכב שהנורה מהבהבת.

בשביל הספורט אני יגש מחר לספר הרכב ויראה אם קיימת אופציה של נורה מהבהבת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיים לאחר מה שכתבתי לי נכנסתי לעיניין לעומק כי עיניין אותי אז כך מה שקרה כנראה אליי מגיעים לא בזמן אמת אלא רק לאחר שנרשם קוד התקלה ברכב ולכן כשהנורה מהבהבת זה ברגע הבעיה אני לא רואה את זה ולא יצא לי לראות.(מה שקורה כאשר מתפללים לאלוהים שתתכבה ללא מוסך)

תודה רבה על השיעור שלימדת אותי היום.

ולגבי המכשיר טעות בידך כיוון שאכן אילו הייתה בעיה במעגל הראשוני אכן זה היה נרשם במחשב המכשיר הנ"ל מתחבר למכשיר האבחון שלנו במוסכים המורשים ממנו יוצאים המון אדפטורים לבדיקה של המון דברים ברכב, אחד מהמרכיבים הוא ארבעה כבלים אשר בקצבותיהם יש פרובים (מתח השראתי) אשר מורכבים על חוטי ההצתה.

ודרך אגב בפוקוס ישן קיימת אופציה לראות את הגרף המדובר גם ללא המכשיר מה שקראתי לו פונקצית הצילינדר בלאנס.

ודניאל מה שאתה כתבת נכון לגבי אקונוליין f350 ולבדיקה שאתה התכוונת שהיא לא הצילינדר בלאנס היא נקראת בדיקת מזרקים (מתורגם).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכל חברי הפורום ולמנהלים.

שבוע טוב ניסן.

אני רק אציין שיכולת האבחון של המחשב והפעלת המנורה בהבהוב יכולה להתבצע רק ברכבים בעלי תקן - obd2\eobd .

למע הישנות אין את היכולת הזו ושם האבחון הוא יותר מאתגר.

למיטב ידעתי ברכבים שאתה מתמחה בהם - פורד ומזדה ,במע של פורד המשולבות בשני המותגים כיים גם חיישן טמ"פ ראש המנוע וכאשר הטמ"פ של הראש עוברת סף מוגדר (נידמה לי 120 מעל"צ) המחשב מנתק שני צלינדרים להורדת הספק המנוע וגם כאן יכול להתקבל קוד על החטאות בעירה ביחד עם קוד על הטמ"פ ראש מנוע שהפעילה את מע ההגנה אך הקוד היה ספציפי של החברה - p1 תקן אותי עם אני טועה.

בברכה.

חיים יוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיים אתה לא טועה בכלל לגבי כך שבהתחממות של הרכב מבוצע ניתוק הצתה מבוקר ע"י המחשב אוטומטית וזאת על מנת שנהגי שבת יבינו כי קיימת תקלה באותו אם לא בראיה אלא ע"י הרשה שמשהו לא בסדר P1288 זהו קוד התקלה בדרך כלל.

אבל אם אני לא טועה מופסקות ההזרקות של הדלק ולא מופיע קוד תקלה של פספוס ניצוץ כיוון שהמחשב עושה את זה יזום.

ולגבי עיניין הOBD2 בתוך כדי חיפוש שהבטחתי לך קודם לכן שאני מתכוון לבדוק.

מצאתי קראתי ולאחר מכן הוספתי שרשור מאמר של אברהם גרינברג שמסביר הכל על ה-OBD2 ושם ראיתי כי אתה צודק לגבי ההבהוב דמעולם לא נתקלתי בו..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שאכן מדובר בסליל ההצתה

לחבר טוב שלי יש רכב זה באותו מודל, לפני מספר חודשים הייתה לו בעיה כמעט זהה:

אותה נורה נדלקה והרכב קרטע (רק שאצלו הנורה הייתה נכבית מעל 50 קמ"ש ואצלי לא)

אצלו הוחלף סליל הצתה והבעיה כאילו לא הייתה. הסליל עלה לו 1500 ש"ח (זה מחיר הגיוני? אני פשוט לא מכיר)

כבעל אותו הרכב רק שנת 2004 אני גם מהמר על סליל ההצתה (קרה גם אצלי אותה התופעה כמו שתיארת).

אני מצאתי סליל הצתה מקורי של MOTORCRAFT בכמעט רבע מחיר באזור הצפון - אם תרצה כתובת אני יכול לשלוח בפרטי.

אלכס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה אלכס על ההצעה.

תודה לכולם על התשובות! עשיתי לי ולאבא שלי סדר בראש לפני שפנינו למוסך.

אבא שלי גם כן במקרה מצא אצלנו במוסך את הסליל המקורי ברבע מחיר והבעיה תוקנה.

אני אחזור הביתה ביום חמישי הקרוב ואוכל לפרט קצת יותר על הסיפור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיים וניסן היה העונג לקרוא את אשר כתבתם , כייף אמיתי. ידע זה הכוח לעזור , יישר כוח.

ניסן איפה כתבת את הנושא של אברהם גרינברג ?.

איש באר שבע שמאוד אוהב אותכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5418 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...