Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עלות תיקון מנגנון של חלון חשמלי - סיטרואן C5

דרור א
שימו לב! השרשור הזה בן 5456 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתחילת השבוע נפל לי החלון בצד הנהג ב סיטרואן C5 שלי .

ניגשתי לזגג רכב לתיקון מנגנון ההרמה וההורדה של החלון.

המנגנון פורק לאחר כבוד והחלון הוחזר באופן זמני בקיבוע עץ.

היום כשהתקשרתי לזגג לגבי עלות התיקון חשכו עיני .... לתענתו עלות התיקון היא 570שקל !

כמה שאלות ברשותכם :

א. האים מחיר זה הוא מחיר סביר (כאשר פירקו את המנגנון , ראיתי שמדובר בסה"כ בפין פלסטיק שנישבר שמחזיק את הכבל פלדה!) ?

ב. בעת פירוק החלון מהדלת נאלץ הזגג להוריד בסכין יפנית מעיין פלסטיק מבודד בין גוף הפלסטיק לדלת עצמה ,האים יש אפשרות להחזיר אותה ? האים תהיה בעיה בבידוד הרעשים במידה ולא יוחזר ?

אשמח לכול כיוון ועיצה כי יש לי הרגשה לא טובה שמישהוא חוגג עלי .

תודה מראש, דרור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד מומלץ וכדאי לברר מחירים לפני שנכנסים לבעל מקצוע לצורך תיקון, זה נותן פרספקטיבה לגובה הוצאה הצפוייה והרגשת ה"עובדים עלי" נעלמת או מתבססת.

גם כאשר נכנסים לבעל מקצוע יש להקפיד לבקש הצעת מחיר בתרם התיקון, עוד לפני שנוגעים ברכב או לאחר אבחון ראשוני, כעת שהמנגנון פורק מהרב ותוקן אתה למעשה "שבוי" אצל הזגג, ללא יכולת אמיתית להשפיע על המחיר או לבחור להכנס למקום אחר.

עכשיו, אחרי העצות המאוחרות, ללא ניסיון בתיקון מנגנון של C5, אני מניח שמחיר אולי גבוה אך ראלי בהשוואה להתקנת מנגנון חדש ,שבטח יעלה פי 4 מאשר המחיר שצויין, נשאלת כעת שאלת האחריות על העבודה וטיבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתקשר לחברה ותברר האם ניתן להחליף רק את הפלסטיק שאתה חושב שהוא שבור או את כל המנגנון

תברר את העלויות של החלקים בשני המקרים. תוסיף לזה שעה עבודה ומע"מ ואז תוכל להעריך אם המחיר של הזגג סביר עבורך או לא.

בעקרון אני מסכים עם דניאל, זכותו של בעל מקצוע לדרוש אייזה מחיר שהוא רוצה עבור עבודתו ואם הוא מחשיב עצמו יותר מקצועי זכותו לדרוש יותר מהממוצע וזכותך כלקוח לבצע אצלו את העבודה או לבחור משהו אחר. זה עקרון של שוק חופשי.

אלא שלדעתי חובתו של בעל המקצוע לומר מראש את עלות העבודה גם לקונה ששותק ולא שואל כי גם זה שלא שואל מצפה לטווח מחיר מסוים ועל בסיס זה הוא ביקש את העבודה, בעל מלאכה הגון יוודא מראש שהקונה יודע לקראת איזו הוצאה הוא הולך פחות או יותר ולא ינצל את העובדה שהרכב מפורק או שהעבודה הסתימה ואז לדחוף לקונה מחיר כאוות נפשו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שגם בעלי מקצוע הגונים לא תמיד יודעים איזה הוצאה נדרשת ולכן מציעים "נפתח ונראה", לכן יש צורך צרכני מצד הלקוח קצת להקשות, לשאול טווחי עליות בהתאם לניסיון, לבקש הערכה מינ'-מקס' עוד לפני שמתחילים את ה"נפתח ונראה".

תמיד, אם אפשר ויש זמן לבצע סקר שוק, הרי אין רק זגג אחד בסביבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5456 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...