Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לפני קניה - זקוק לחו"ד על רנו קליאו B ידנית, מנוע 1.4

Tx155
שימו לב! השרשור הזה בן 5479 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

אני שוקל לקנות רנו קליאו B-II ידנית, 1.4 ליטר. השנים שמעניינות אותי הן 2000-2002.

ביצעתי נסיעה קצרה ברכב, והרגשתי שהוא לא נופל מרכבים אחרים שבדקתי משנתונים דומים(פיז'ו 206, 306, איביזה).

אני מחפש רכב קטן וחסכוני יחסית. מה שחשוב לי בעיקר זה אמינות וביצועים(התנהגות כביש), כמובן יחסית לרכבים אחרים בקטגוריה זו.

אני מניח שעלות אחזקה וצריכת דלק קרוב לוודאי דומים לרכבים אחרים בקטגוריה.

קראתי בפורום דעות לכאן ולשם לגבי הקליאו, אך אני עדיין מתקשה לגבש דעה.

- אשמח לקבל התייחסות כללית לרנו קליאו B-II.

- כמו כן הבנתי שדגם ה-EX מתקדם ועדיף מה-RTX. האם זה נכון ?

- בהשוואה לפיז'ו 206XS(שיותר יקרה כמובן), מה הייתם אומרים ?

מה שכן, אין ספק שפיז'ו יפה יותר מהקליאו :-P,

אבל אני מוכן להתפשר.

תודה מראש !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים, חבר "טלפוני" בעל קליאו B מנוע 1.2, אמר שהוא מרוצה מהרכב, וכי פרט לבלאי טבעי מואץ בשל נסועה מרובה, הוא לא שם לב לבעיות מיוחדות או מחלות כלשהן. מה שכן, הדגם שלו פחות "חשמלי" מהדגמים היותר חדשים של 1.4, כך שהוא לא ידע להגיד לי על אמינותן של המערכות החשמליות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו כן הצלחתי להבין שמדובר ברכבים(רנו) מסובכים מבחינת מבנה המערכות, ולכן הטיפולים יקרים בצורה קיצונית.

כמו כן הבנתי שיש סדרות ותתי סדרות, ורק חלקן מוצלחות בשנים 2000-2002. למישהו יש מידע יותר קונקרטי יותר ?

אשמח לכל התייחסות,

תודה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל נכתב בפורום כבר 800 פעם, אבל הנה עוד פעם בשבילך.

שנתונים - רנו קליאו B - ממודל 1999 עד מודל 2002

רנו קליאו B II - ממודל 2002 עד 2006.

במודל 2002 קיימים שני הדגמים.

מנוע 1.4 - ממודל 1999 עד 2001 מנוע עם 75 כ"ס, 8 שסתומים

ממודל 2001 עד 2006 - מנוע 98 כ"ס, 16 שסתומים, מעניק לרכב ביצועים מצויינים, אך יקר ומסובך יותר לטיפול.

מנוע 75 כ"ס מגיע רק עם גיר ידני.

מנוע 98 כ"ס מגיע עם גיר ידני ואוטומטי.

רמת גימור RTX - אין דבר כזה

יש רמת גימור RXT - זו היא רמת גימור גבוהה, מגיעה רק עם גיר אוטומטי, וקיימת רק בקליאו B (לא B II)

רמת גימור EX - רמת גימור גבוהה, קיימת בקליאו B II

כשהמכוניות האלו היו חדשות, קליאו ניצחה את ה 206 בהרבה מבחנים השוואתיים, ונמכרה בכמויות יפות, למרואת שלא עלתה פחות מהפיזו'

היום, בגלל עיצוב חיצוני פחות מוצלח, בגלל כוחות השוק והתדמית הגרועה, קליאו עולה משמעותית פחות מ 206.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Buki, תודה רבה :-) על המידע המפורט !! גם אם הייתי אוסף את כל פיסות המידע שמצאתי לבד, לא הייתי מגיע למידע אותו הבאת כאן !

לשאלת מיליון הדולר, רנו קליאו B-II, שנת 02 ידני- האם ידוע כבעייתי, סובל ממחלות רציניות, או סתם לא מוצלח ?

או שלעזוב דעות קדומות/שמועות, לבדוק את הרכב במכון בדיקה ומשם להמשיך ?

שוב תודה !!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, עקב בחירתך ברכב הנ"ל עם גיר ידני, אתה למעשה "עוקף" בעיות שונות ומשונות, שיש בגירים האוטומטיים ברכבים אלה.

(אני מדבר מנסיוני, ומנסיון של בני משפחה קרובים).

לא חושב שזו בחירה רעה. בכלל לא.

כמובן-קח את הרכב לבדיקה קודם, ובצע את כל הבדיקות האחרות (רשיונות, הסטוריית טיפולים...)

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארוסתי נוהגת על רנו קליאו 2003 1.2 ידני 75 כ"ס 16V.(אנו הבעלים כשנה פלוס) רכב מעולה, זריז ביותר בעיר, חסכוני בדלק בצורה מעוררת קינאה.

נוח מאוד, תנוחת הישיבה של הנהג היא די גבוהה , כך שההרגשה היא בטוחה על כביש, ראות טובה מאוד, ורוב הזמן יש תמיד חניה.

כמו כן ביצענו נסיעה לצפון 4 מבוגרים+ מזגן, הרכב לא איכזב כלל, גם בעקיפות וגם בעליות.

מומלץ בחום, אל תתרגש מהתוית שהדביקו לרנו בארץ, נכון ישנה או ליתר דיוק הייתה תקלה בגיר האוטומטי של דגמי רנו, אך בשנים האחורונות היא טופלה ונעלמה כליל, מה גם שבקניית גיר רגיל יש לך שקט נפשי.

כמו כן הייתי בעלים של רנו מגאן 1600 כ 4 שנים- רכב מעולה- לא נתקעתי פעם אחת, והייתי מרבה בנסיעות הלוך חזור תל- אביב קריית שמונה כל שבוע. ופשוט כלום חוץ מסעפת פליטה שהתבקעה לשניים, אבל חדשה עלתה סה"כ 800 ש"ח ומאז שקט.

ולכל אלו שיקפצו ויגידו "הנה עוד מכור לרנו ולצרפתיות" אז נא להירגע היום אני נוהג במאזדה... ולא בגלל הרצון להיפטר מהרנו.

תת היגוי זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק הקדמי של הרכב, היגוי יתר זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק האחורי של הרכב. כוחות סוס זה באיזו מהירות פגעת בקיר, מומנט זה לאיזה מרחק לקחת את הקיר איתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חולגי ו-megane1600, תודה על ההתייחסות !

אני מניח שקודם אוודא שלא עולות בעיות מיוחדות מהיסטוריית הטיפולים, ולאחר מכן אקח את הרכב למכון בדיקה ואז למוסך לקבלת הצעת מחיר לתיקון הליקויים ולקבלת חו"ד נוספת(אם יתאפשר) על ממצאי הבדיקה.

הפעם החלטתי לא להתפשר - מוכר שלא מתחייב בכתב על גיר/מנוע/שלדה, לא רלוונטי מבחינתי(כמובן הכוונה לתקלות רציניות בגיר/מנוע).

אם כי למען האמת אני עדיין חושש מעט מעלות הטיפולים ברנו, במיוחד במקרה בו אצטרך לבצע יישור קו משמעותי.

בכל אופן, אשמח להתייחסויות נוספות לגבי הדגם המדובר:)

סופ"ש נעים !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5479 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...