Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מרווח טיפולים וחלפים מומלצים [יונדאי גטס]

redroze
שימו לב! השרשור הזה בן 5377 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לכל מומחי הפורום שלום רב,

בבעלות ידידה שלי יונדאי גטס שנת 2006 מנוע 1350 סמ"ק אוטומטית. הרכב גמע 57K ק"מ והגיע הזמן לעשות טיפול 60K ק"מ (עברה כבר יותר משנה מאז הטיפול האחרון). מכיוון שאני קבלתי את האחריות לטפל ברכב ואין לי טיפת מידע לגביו אשמח לקבל קצת עזרה מבעלי רכב זהה.

1) מה מרווח הטיפולים (סתם בשביל ידע כללי)?

2) מה צריך להחליך בטיפול 60K ק"מ?

3) כל כמה זמן צריך לעשות טיימינג?

4) איזה חלפים מומלצים (שמן, פילטרים, פלאגים וכו')?

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב

1 טיפול כול 15 אלף או שנה

2 טיפול 60 כולל שמן מנוע ( חצי סנטטי ומעלה ) .מסנן שמן . מסנן דלק .נוזל בלמים ( דוט 4 ) מסנן אוויר מסנן מזגן ( קבינה ) 4 מצתים .

לגבי החלפת שמן גיר אוטומט בעבר היו מחילפים כול 60 אלף .ברכבך יש שמן גיר סנטטי ( sp-3 ) שההוראות בנסיעה נורמלית הם החלפה כול 90 אלף אך מנסיון שלי גירים רבים מסימים את חייהם ב75 אלף ( יש לבדוק ששמן הגיר לא שרוף כלומר שחור לגמרי ) וכמובן בדיקות בלמים היגוי צמיגים ומרכב

3 טיפול טימינג כול 75 אלף או 5 שנים ( למרות שמוסכי הרשת רושמים לעיתים כול 3 שנים )

4 כמובן שאים ברצונך לתחזק את הרכב עלמנת למנוע תקלות או תיקונים מומלץ להשתמש בחלפים מקוריים ( מה גם שביונדאי הם יחסית זולים )

בברכה זיסו יוסי- מוסך זיסו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצורף טיפולים ליונדאי - תואם טיפולים למיצובישי - תואם לדפי המידע שצורפו בתשובות הקודמות .

את התשובה אני אתחיל בנוזל הממסרה האוטומטית - שם לב להוראות היצרן :idea:

בעניין: שמן גיר ליונדאי , מיצובישי .

לפי הוראות היצרן והיבואן - נוזל ממסרה סינטטי SP3 מקורי - לא דקסרון 3 מינראלי DEXRON III

( יש הבדל בין טמפרטורת העבודה של הנוזלים )

אפשר לקנות את נוזל הממסרה , במוסכי יונדאי ומיצובישי מוטורס , ולטפל במוסך אחר

יש עוד יצרנים לנוזל זה - כגון דלקול ATF סינטטי ( 160ש"ח לגלון 4 ליטר )

http://www.delkol.co.il/subs_info.asp?sid=623&sname=%D7%93%D7%9C%D7%A7%D7%95%D7%9C%20ATF%20%D7%90%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%91%D7%A8%D7%A1%D7%9C%D7%99%20%D7%A1%D7%99%D7%A0%D7%AA%D7%98%D7%99

פז אוניברסל סינטטי B.G , אמריקן איגל סינטטי , התואמים למפרט היצרן .

( יש עוד נוזלים סינטטים מתאימים - לבדוק כי כתוב שהם מתאימים להוראות היצרן )

מצורף המלצת היצרן - החלפה כל 45.000 ק"מ .

שאלה: באיזה סוג שמן גיר ממליץ היצרן להשתמש בגיר אוטומטי?

Icon_Answer.gifתשובה: היצרן הוציא הוראה טכנית חד משמעית להשתמש בנוזל תיבת הילוכים מקורית בלבד (מסוג ATF - SP3 – כאשר על בקבוק השמן יופיע סמל יונדאי).

קישור לאתר יונדאי ישראל

http://www.hyundaimotors.co.il/Content.aspx?id=71

אני מצרף , הודעה קודמת, לגבי טיפולים - יונדאי ומיצובישי .

אקסנט , גטס , מיצובישי גאלנט, " לנסר " - תואם לטיפולים ב " כריזמה "

( אפשר לפנות למחלקה הטכנית של " כל מוטור " היבואנים, לבקש, ספר רכב, או טופס שגרת טיפולים, טל' 03-9154444 )

רצוי שתזמין ספר רכב מהחברה - לא כל המוסכים מעודכנים בשגרת הטיפולים .

שמן מנוע כל 15K - או שנה, הקודם בניהם. ( חצי סינטטי - 40 - 10 ) או 15-40 - פילטר מקורי. או חליפי ( MANN ) בלבד.

פילטר אויר כל שלושים אלף (אבל מומלץ לנקות כל 15K) - או שנתיים .

פלגים כל 30K - או שנתיים .מיועד לפלגים רגילים ( לבדוק סוג הפלגים שהותקנו בטיפול הקודם :idea: )

בדיקת בלמים , ובדיקה כללית למרכב , ומערכת ההגה .

מערכת קרור כל שנתיים - נוזל קירור איכותי - אפשרי פרסטון ירוק /אדום.או מקורי - ( החלפה חלקית ) כ 4 ליטר .50-60 ש"ח .

ירוק החלפה חלקית כל שנתיים - אדום 4 שנים.

רצועת תיזמון - כל 5 שנים או 90,000 ק"מ .

( הטיפול היחיד שהייתי ממליץ לבצע במוסך מורשה יבואן - יש אחריות מורחבת - שאר הטיפולים במוסך כרצונך )

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובות המלומדות.

מה כמות השמן מנוע ושמן גיר שנכנס באוטו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת שמן מנוע ב גטס - כ 3.3 ליטר , קנה גלון ( כ 4 ליטר )

נוזל ממסרה סינטטי , כפי שכתוב בתשובות הקודמות - כ 4 ליטר להחלפה חלקית ( פתיחת בורג האגן וניקוז הנוזל, מילוי ממדיד הנוזל )

החלפה מלאה - עם מכונת ריקון , שאיבה והכנסת נוזל חדש כ 6.5 ליטר ( לא הכרחי , החלפה חלקית מבוצעת במוסכי היבואן )

( מתוך מדריך קטלוג חברת Aral לטיפול ברכב )

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אפתח בקצת ביקורת על רשת מוסכי יונדאי. היום ביקרתי ב-2 מוסכי יונדאי שממוקמים באזה"ת של בני ברק ובשניהם לא הסכימו למכור לי חלפים בטענה המטופשת שאם הם לא מרכיבים אותם אז אין אחריות. לבסוף קניתי את החלקים בחנות בפ"ת. המוסך שלי נמצא קרוב לחנות ועצרתי להתייעץ איתו מכיוון שלא מצאתי שמן גיר מתאים. בעל המוסך טוען שהוא לא נותן אחריות על תקינות הגיר לאחר ההחלפה של שמן גיר. לטענתו הגירים האלה הולכים מהר לא משנה אם מחליפים שמן או לא (מהניסיון שלו).

אין לבעל המוסך כל אינטרס לשקר לי (קרוב משפחה של חבר שהוא כמו משפחה) וגם אם אני אבקש ממנו להוריד קרטר ולהחליף את כל השמן גיר כולל הפילטר הוא יעשה את זה אבל השאלה מדוע הוא אמר לי את המשפט הזה? נראה לי שמחר רוב הסיכויים אני אבקש ממנו להחליף שמן גיר כי נזק זה לא יכול לעשות.

נ.ב. המחירי חלפים ליונדאי פשוט מצחיקים, 200 ש"ח סגרתי את כל הסיפור (שמן מנוע + פילטר, פילטר אוויר חדש, שמן ברקס ו-4 פלאגים של NGK). אצלי בקליאו רק שמן מנוע + פילטר עולה 200 ש"ח :shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חזרתי עם עדכונים.

השמן גיר נבדק ונמצא במצב חדש (צבע אדמדם וממש לא שרוף ולכן לא הוחלף).

שמן ברקס, פלאגים, פילטר אוויר, נוזל קירור, שמן מנוע ופילטר שמן עלו לי כ-250 ש"ח בחנות חלפים (במוסכי יונדאי לא הסכימו למכור חלקים בנפרד).

עבודה בוצעה במוסך של חבר - 400 ש"ח (יכלתי להוריד אותו במחיר אבל לא רציתי להתווכח איתו).

בסיכום יצא 650 ש"ח לטיפול תקופתי דיי גדול (זה הטיפול הראשון של הרכב אצל הבעלים שלו אז זה נכנס בהגדרה של יישור קו).

התקשרתי למוסך של יונדאי לקבל הצעת מחיר לטיפול שבוצע (כדי להשוות), הגענו ליותר מ-1500 ש"ח אחרי מע"מ (הם לוקחים 1000 ש"ח לפני מע"מ על הטיפול שלא כולל החלפת שמן ברקס ונוזל קירור). הם לוקחים 134 ש"ח לפני מע"מ על נוזל קירור שעולה בחנות 35 ש"ח כולל מע"מ, זה פשוט שוד לאור היום. לפעולות יחסית "מסובכות" כגון טיימינג אני בטוח אפנה למורשה (למרות שיש בחוץ מספיק מוסכים לא מורשים שיש להם מספיק ניסיון לבצע טיימינג בגטס) מכיוון שמדובר בטיפול שחשוב בו הניסיון, להחליף שמנים וברקסים זה כל מוסך יודע לעשות.

2 דברים ששכחתי להחליף זה מנסן למזגן ופילטר דלק. מכיוון שלא מדובר בחלקים כאלה דחופים זה כנראה ידחה לטיפול הבא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על העדכון.

(במוסכי יונדאי לא הסכימו למכור חלקים בנפרד).

זה בניגוד לחוק, לא? במקומך הייתי פותח תלונה מול היבואן ו/או משרד התחבורה.

התקשרתי למוסך של יונדאי לקבל הצעת מחיר לטיפול שבוצע (כדי להשוות), הגענו ליותר מ-1500 ש"ח אחרי מע"מ

כן, הם יקרנים. ממש לא מקרינים שירות רכב זול, אלא יותר בכיוון של מותגי פרימיום (לקסוס, אולי?)

הם לוקחים 134 ש"ח לפני מע"מ על נוזל קירור שעולה בחנות 35 ש"ח כולל מע"מ,

סליחה, אבל אני לא מכיר אף נוזל קירור טוב שעולה 35 שקלים, מצטער.

לפעולות יחסית "מסובכות" כגון טיימינג אני בטוח אפנה למורשה (למרות שיש בחוץ מספיק מוסכים לא מורשים שיש להם מספיק ניסיון לבצע טיימינג בגטס) .

אפשר לעשות בכל מוסך כללי. להקפיד על חגורה טובה, מותחן וגלגלת חדשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בניגוד לחוק, לא? במקומך הייתי פותח תלונה מול היבואן ו/או משרד התחבורה.

אשמח אם מישהו יאשר את זה. התלוננתי כבר בשירות לקוחות של כלמוביל בדקה שיצאתי מהמוסך וכמובן שאף אחד לא חזר אליי עד היום שזה מראה בדיוק כמה אכפת ליונדאי מה הלקוחות שלה חושבים עליהם. אני משווה את הכל לקרסו שהם מבחינתי נותני השירות הכי גרועים שיש כיום בארץ אבל גם בקרסו יש מינימום לרמת זלזול בלקוח:

1. הם חוזרים אלייך לכל פניה גם אם התשובה היא שלילית.

2. אתה יכול להזמין כל חלק שאתה חפץ כל עוד אתה משלם מראש.

כן, הם יקרנים. ממש לא מקרינים שירות רכב זול, אלא יותר בכיוון של מותגי פרימיום (לקסוס, אולי?)

אל תשכח שכלמוביל משווקת גם את מרצדס אז יכול להיות שהפוזה מגיעה משם.

סליחה, אבל אני לא מכיר אף נוזל קירור טוב שעולה 35 שקלים, מצטער.

פרסטון ירוק נמכר בדרום ת"א ב-35 ש"ח לגלון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח אם מישהו יאשר את זה. התלוננתי כבר בשירות לקוחות של כלמוביל בדקה שיצאתי מהמוסך וכמובן שאף אחד לא חזר אליי עד היום שזה מראה בדיוק כמה אכפת ליונדאי מה הלקוחות שלה חושבים עליהם. אני משווה את הכל לקרסו שהם מבחינתי נותני השירות הכי גרועים שיש כיום בארץ אבל גם בקרסו יש מינימום לרמת זלזול בלקוח:

1. הם חוזרים אלייך לכל פניה גם אם התשובה היא שלילית.

2. אתה יכול להזמין כל חלק שאתה חפץ כל עוד אתה משלם מראש.

אל תשכח שכלמוביל משווקת גם את מרצדס אז יכול להיות שהפוזה מגיעה משם.

פרסטון ירוק נמכר בדרום ת"א ב-35 ש"ח לגלון.

נוזלי קירור של VAICO או EVO המיועדים במקור עבור מרצדס, מבוססים על מונואתילן-גליקול, עולים 25 ש"ח לליטר וחצי אותו יש למהול ביחס של כ 1 (נוזל קירור) ל-2 (מים). הנוזלים תוצרת גרמניה וכנראה שאיכותיים מפרסטון.

מומלץ מאוד מניסיון אישי בכמה רכבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

טוב חברים, כמה דברים:

ראשית, אני יבואן של חלקים מקוריים ליונדאי כבר 10 שנים. אני מבצע ייבוא מקביל ומתחרה בכלמוביל.

אני מציין את זה לא לשם פרסום אלא לשם הידיעה שהתשובות שלי מבוססות על ידע ונסיון רב.

רק עכשיו נרשמתי לפורום הזה ואני אשתדל לתת מהידע והנסיון שלי בתחום חלקי היונדאי.

לגבי מסנן דלק ומסנן מזגן שעדיין לא הוחלפו בגטס. מסנן דלק הוא פנימי בגטס ובא בתוך המיכל. הייתי ממליץ לך להחליף אותו בהקדם כי אמרת שאתה לא יודע איך הרכב טופל קודם. יש בשוק מסנן דלק כזה חליפי - לא להתקרב!!!!

מקט של מסנן דלק גטס מקורי 31112-1CA00

העלות הגבוהה היא בעבודה על החלפת מסנן הדלק הזה, כי הוא פנימי, ולכן אם תשים מסנן חליפי ותצטרך לבצע עבודה חוזרת, זה לא כדאי.

מסנן מזגן לגטס מקורי (מורכב משני חלקים שנמכרים בחברה בנפרד) עולה כ120 שקלים ליחידה. (240 סה"כ).

יש בשוק גם מסננים כאלו חליפים שלא נופלים באיכותם מהמקורי ולפעמים אף טובים יותר. סט מסננים כזה תוכל להשיג

בסביבות 80 ש"ח. להחליף אותם תוכל אפילו לבד. מקט של מסנן מזגן גטס מקורי (1 יחידה) 97617-1C001

מקט של מסנן גטס חליפי (סט - 2 יחידות) PA1467.

ניתן להשיג בכל חנות חלקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5377 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...