Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפול ליונדאי אלנטרה 2005

לירוי1
שימו לב! השרשור הזה בן 5248 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רכשתי בשעה טובה אלנטרה שנת 2005 1600 עם 91000 ק"מ

עכשיו אני צריך להחליף לה חגורת תיזמון ולעשות טיפול

איזה שמן מומלץ? (איכותי בלבד)

איזה פלגים מומלצים?

אני רוכש את החלפים לבד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצרף , הודעה קודמת, לגבי טיפולים - יונדאי ומיצובישי .

אקסנט , גטס , מיצובישי גאלנט, " לנסר " - תואם לטיפולים ב " כריזמה "

ציטוט:

( אפשר ורצוי לפנות למחלקה הטכנית של " כל מוטור " היבואנים, לבקש, ספר רכב, או טופס שגרת טיפולים, טל' 03-9154444 )

ציטוט:

רצוי שתזמין ספר רכב מהחברה - לא כל המוסכים מעודכנים בשגרת הטיפולים .

שמן כל 15K - או שנה, הקודם בניהם. ( חצי סינטטי - 40 - 10 זה היותר רצוי - של חברה מוכרת ) או 15-40

- פילטר מקורי. או חליפי ( MANN ) בלבד.

פילטר אויר כל שלושים אלף (אבל מומלץ לנקות כל 15K) - או שנתיים .

פלגים כל 30K - או שנתיים .מיועד לפלגים רגילים ( לבדוק סוג הפלגים שהותקנו בטיפול הקודם )

בדיקת בלמים , ובדיקה כללית למרכב , ומערכת ההגה .

מערכת קרור כל שנתיים - נוזל קירור איכותי - אפשרי פרסטון ירוק .או מקורי - ( החלפה חלקית ) כ 4 ליטר .50-60 ש"ח .

- ממסרה אוטומטית -

נוזל ATF כל 45K - סינטטי מלא בלבד ( B. G ATF סינטטי - או A.E - אוVALVOLINE או דלק ATF סינטטי ) - או מקורי בלבד לא DEXRON III מינראלי .

( החלפה חלקית )- כ 4 ליטר - מחיר כ 250 ש"ח אפשר לקנות, במוסכי החברה - ולבצע טיפול, במוסך אחר .

אם יש, פילטר שמן חיצוני לממסרה החלף , תואם פילטר שמן מנוע .

- חשוב מאוד - ולא כל המכונאים מבינים, בסוגי נוזל הממסרה האוטומטית,ברכבים אלו.

מצורף המלצת היצרן - החלפה כל 45.000 ק"מ .

שאלה: באיזה סוג שמן גיר ממליץ היצרן להשתמש בגיר אוטומטי?

Icon_Answer.gifתשובה: היצרן הוציא הוראה טכנית חד משמעית להשתמש בנוזל תיבת הילוכים מקורית בלבד (מסוג ATF - SP3 – כאשר על בקבוק השמן יופיע סמל יונדאי).

קישור לאתר יונדאי ישראל

http://www.hyundaimotors.co.il/Content.aspx?id=71

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום חיפשתי את החלקים ונאמר לי להרכיב רק חלקים מקורים ,מותחנים מצאתי ב90 שח כל אחד ארץ יצור יפן,חגורה 100 שח

.כדי כבר להחליף משאבת מים?

מה כדי שמן חצי סינטטי או סינטטי מלא?

כמה אמורים לקחת רק על העבודה של טיפול והחלפת חגורה?אולי גם נחליף ברקסים למרות שהאוטו עבר טסט שבוע שעבר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי כמובן להחליף גם את משאבת המיים!

להחליף לנוזל קירור מקורי. ניתן לירכוש בחברה או כל איכותי אחר. אני שמתי של ALASKA האדום.

שמן חצי סינטטי או סינטטי מלא בדרגת צמיגות 10W/40 או 5W/40.

פלאגים אפשר של בוש או NGK או DENSO.

חגורת טיימינג אנ בלאנסר השתמשתי בחלפים יפנים בלבד גם משאבת מיים יפנית בלבד!

Seat Leon ST 1.2 Tsi

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שכבר שילמתי עבור הטיפול והחלקים אני יכול לרשום שלא יצאתי בנזק גדול

עלות העבודה טיפול וטימנג 400 שח

חלפים גם 400 שח.(רצועת טימנג, מותחן אחד (הקטן),פילטר שמן,פילטר אויר,שמן חצי סינטטי של ליקווי,

האוטו היה מטופל בחברה ולכן רוב החלקים היו תקינים ולכן לא הוחלפו הפלגים וברקסים

עבודת חשמל 100 שח

לא יודע כמה היה עולה לי בחברה אבל החלקים שהוחלפו הם חלקים מקורים של יונדאי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחירים של הטיפול מאוד סבירים .

- שם לב להחלפת נוזל ( שמן ) ממסרה - צריך לבצע כל 45,000 ק"מ , או שלוש שנים .

- נוזל רדיאטור צריך גם לבדוק , ולהחליף חלקית כל 3-5 שנים ( כך תשמור על משאבת המים ומערכת הקירור )

אתמול קניתי את הנוזל הסינטטי לממסרה אוטומטית של דלקול העומד בתקן ( 4 ליטר בגלון עלה 160 ש"ח )

http://www.delkol.co.il/subs_info.asp?sid=623&sname=%D7%93%D7%9C%D7%A7%D7%95%D7%9C%20ATF%20%D7%90%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%91%D7%A8%D7%A1%D7%9C%D7%99%20%D7%A1%D7%99%D7%A0%D7%AA%D7%98%D7%99

רשום את תאריך הטיפול - ובצע טיפול פעם בשנה .

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

היום נסעתי ברכב של אמא שלי גם יונדאי אלנטרה 2004 עם 92000ק"מ מחוץ לעיר ,משום מה האוטו סירב להעביר הילוך אחרון זאת אומרת שנסעתי 90 ב4000 סל"ד .שאר ההילוכים מתפקדים טוב אין נקישות או משהו דומה.

יכול להיות שהבעיה קימת הרבה זמן כי אמא שלי לא עוברת את ה70 קמ"ש ובטוח לא שמה לב לזה.

החלפת שמן ופילטר תפתור את הבעיה?אני חייב להכנס למוסך מורשה בכדי להתחבר למחשב ולעלות על הבעיה?

במידה ומחליפים שמן יש לרוקן את כל השמן או רק מה שנמצא בפילטר?

תודה בכל אופן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אתה יכול קצת להשקיע , זה לא יעייף אותך כל כך :roll:

הרם טלפון ל מחלקת שירות - יונדאי כלמוטור - בקש יועץ שרות - שאל את השאלות

וקבל יעוץ והכוונה למוסךטוב ואמין - גש התייעץ איתם ( אתה לא חייב לטפל שם ) אבל יהיה לך יותר מידע .

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכון גירים אוטומטיים זאת הכתובת לבדיקת הגיר ואם תכתוב מהיכן אתה בארץ, אולי אפילו ניתן יהיה לכוונך אל מכון מתאים והוגן.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום נסעתי ברכב של אמא שלי גם יונדאי אלנטרה 2004 עם 92000ק"מ מחוץ לעיר ,משום מה האוטו סירב להעביר הילוך אחרון זאת אומרת שנסעתי 90 ב4000 סל"ד .שאר ההילוכים מתפקדים טוב אין נקישות או משהו דומה.

יכול להיות שהבעיה קימת הרבה זמן כי אמא שלי לא עוברת את ה70 קמ"ש ובטוח לא שמה לב לזה.

החלפת שמן ופילטר תפתור את הבעיה?אני חייב להכנס למוסך מורשה בכדי להתחבר למחשב ולעלות על הבעיה?

במידה ומחליפים שמן יש לרוקן את כל השמן או רק מה שנמצא בפילטר?

תודה בכל אופן

בדקת שלחץ ה O/D לחוץ ?

אם הוא מכובה אז האוטו יגע עד להילוך שלישי ולא יחליף לרביעי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5248 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...