Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש ייעוץ לגבי אלפא GT

viper05
שימו לב! השרשור הזה בן 5501 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני מבקש קצת מידע לגבי האלפא GT מנוע 2000 שנתון 2005-2006.

צריך מידע לגבי עלויות ביטוח,חלפים,תיקונים ובעיות נפוצות ברכב.

מה שאני עוד ארצה לדעת זה לגבי התיבת הילוכים של הרכב, אני מבין שיש תיבת הילוכים מסוג סלספיד שאין לי מושג מה זה אומר ומה ההבדל בינה לבין התיבה הידנית.

בחיים לא החזקתי רכב שהוא לא ידני אז מה אתם אומרים כדאי להישאר בגישה הזאת של רק רכב ידני?

כבר כחצי שנה אני מתכנן עליו וכנראה שאני ארכוש אותו בעתיד הקרוב מאוד, ככה שאני מאוד ארצה לדעת אם אני אעשה את טעות חיי או שאני אעשה את אחת הקניות היותר טובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשוב לציין באיזו GT אתה מתעניין, מכיון שהיא קיימת בשני מנועים:

1. 2.0 ליטר JTS 165 bhp
  2. 3.2 ליטר V6 240 bhp

מדובר בשני מנועים שונים, ובשתי גירסאות שונות: הראשון מגיע לרוב עם סלספיד (לא יצא לי להיתקל באחת ידנית), השני רק ידני עם גיר ששה הילוכים.

בנוסף, בעוד הראשון נועל חישוקים במידה 16", אחיו המגודל מגיע עם חישוק גדול יותר וצמיגים בחתך נמוך יותר (לא סגור על המידה המדוייקת, נדמה לי 17"), וכמובן גם בלמים בהתאם.

עקרונית, מדובר בדגם מדליק שלדעתי משלב את הטוב מכל העולמות: הרצפה המצויינת של ה-156 ועיצוב הפנים המוצלח של ה-147 (עם כמה שינויים מינוריים).

צליל המנוע של ה-V6 והביצועים שלו מסמרי שיער, אולם לרוע המזל, כנראה שכך גם צריכת הדלק. מצד שני, מי שרוכש כזה רכב, כנראה מראש לא לוקח את צריכת הדלק כפרמטר הראוי להתייחסות.

בנוגע לסלספיד: יש כאן טונות של מידע, בצע חיפוש. מניסיוני, אני יכול לומר שלאורך נהיגה עם התיבה הזאת, היא הרבה פחות גרועה ממה שלרוב נוטים לתאר אותה אנשים שספק אם כלל התנסו בה, ולנהיגה קרבית סביר להניח שהיא אף תהיה עדיפה מהידנית.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה המפורטת.

ציינתי שאני מעוניין במנוע 2.0.

אני מופתע שהוא מגיע רק עם 165 כ"ס, אבל תמיד אפשר לשפר את הביצועים שלו.

מצטער על הבורות אבל רציתי לדעת אם הרכב הזה מגיע עם טורבו, פשוט בגלל הכיתוב GT תמיד חשבתי שהT זה טורבו כמו באודי,גולף,סיאט ועוד הרבה מכוניות.

בקשר לחישוקים תמיד אפשר להחליף זאת לא הבעיה.

בקשר לצריכת דלק, האם יש הבדל משמעותי מסיאט לאון 4 ידנית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טעות שלי, משום מה לא שמתי לב :oops:

הרכב לא מגיע עם טורבו. GT זה ראשי תיבות של Grand Tourisimo.

לא יודע לענות לך לגבי ההשוואה עם הליאון 4.

מדוע אתה מופתע מההספק שלה? מדובר בהספק נאה למנוע בנפח כזה. נכון שיש יותר חזקים ממנו (קליאו, S2000), אבל עדיין אין לו במה להתבייש.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בלאון טורבו.

הייתי בטוח דווקא שהאלפא צורכת יותר דלק.

ויש לכם מידע לגבי תקלות נפוצות בדגם זה?

פשוט לפני הקניה אני ממש רוצה לתחקר את כל הנושא של הרכב ואם אני מוצא לנכון שהוא באמת טוב ואמין אני הולך עליו.

ובקשר לזה שאני מופתע מההספק זה מכיוון שהייתי בטוח שהרכב הזה גם במנוע 2.0 מציע לפחות 180-200 כ"ס.

בכל זאת לאחר רכב של 180 כ"ס הייתי רוצה להרגיש עוד קצת יותר כח ולדעתי הרכב נראה מדהים ועם זה הייתי רוצה עוד קצת כח.

ולגבי העלויות אחזקה שלו, יהיה הבדל בין הלאון לאלפא?(ביטוח,טיפולים,חלפים)

ועוד שאלה שבכלל חורגת מהנושא, בתקציב הנתון 170K יש אפשרות להביא אלפא בררה משנתונים 2004-2006 אם בכלל ייצרו את הדגם בשנים האלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע ה-JTS רגיש לשימוש בדלק באיכות ירודה.

אני מכיר כמה אנשים שיש להם את המנוע הזה ואין להם חצי בעיה איתו, ומצד שני יש גם כאלה שכנראה מזלם לא שפר עליהם.

אני לא חלילה טוען שזה המצב אצל כולם, אבל הכלל אומר שאלפא לפני קניה יש לבדוק בשבע עיניים במוסך מתמחה, והייתי אף מוסיף ואומר שככל שמדובר ב-JTS, הדבר חשוב שבעתיים.

בפורום הטכני של מועדון אלפא רומיאו יש מידע רב על המנוע הזה (תריץ חיפוש על JTS). שווה בדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האלפא תרגיש חלשה משמעותית מהלאון גם בגלל שאין לה טורבו - יש הרבה פחות מומנט בסל"ד נמוך. ובכל זאת הביצועים סבירים, הצליל נהדר והמכונית עצמה מהנה פי כמה לנהיגה מהלאון (למרות שבקרת היציבות לא מתנתקת).

אין בררה בשנתונים הללו.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5501 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...