Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלפא רומיאו 145 מנוע 2000 TWIN SPARK

krupnik_870
שימו לב! השרשור הזה בן 5552 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם!

רציתי לדעת איך הרכב הזה מבחינת ביצועים, אמינות, שוק,חלקי חילוף?

אולי יש מי שיודע האם יש כאלה הרבה בארץ או שזה רכב נדיר?

תודה.

בברכה שמעון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הסדר:

1. 150 כ"ס, 0-100 8.5 שניות.
  2. תלוי איך אתה והבעלים הקודמים טיפלת בו.
  3. שמורות נסחרות באחוזים לא מעטים מעל המחירון. גמורות - שומר נפשו ירחק.
  4. מכאני - עפ"י רוב אין בעיה להשיג. קוסמטי - עלולה במקרים מסויימים להתעורר בעיה, אם כי תמיד אפשר לפנות גם לחיפוש באיביי.
  5. אכן רכב נדיר.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב נדיר :wink: אופס יש לי אחת כזאת.

מחזק את דבריו של אלעד.

טיפול טיימינג וואריאטור לא זול בכלל (במיוחד עם קונים בארץ). פלגים גם עולים סביב ה 1000 ש"ח אבל מחזיקים 100K.

ניתן להשיג כל חלק אם זה בארץ או בחו"ל (רוב המכניקה לא בעיה כי יש מכלולים דומים ל 156 ולטיפו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1,000 ש"ח לרביעיית פלאגים זה אומנם מחיר זול מאוד ביחס למה שגובים אצל היבואן (שם המחיר יותר מכפול :shock3:), אבל מניסיון אישי אני יודע שניתן להשיג את השמיניה מתוצרת NGK (מה שהיצרן עצמו משתמש) בסכום נמוך יותר. אגב, באיביי ניתן להשיג סט שכזה בערך ב-400 ש"ח - רק ללמדכם על הפרשי המחירים של החלקים ועל כמה כדאי לערוך חיפוש באיביי טרם רכישת חלק.

ולהלן עוד דוגמה לכדאיות ההזמנה באיביי: האלפא שלי היא אומנם 146, אולם מכאנית היא זהה ל-145. בימים אלה אני זקוק לנאבה אחורית חדשה עקב הברגה שנטחנה בזאת הקיימת. מחירה של נאבה חדשה בארץ עומד על קצת פחות מ-300 ש"ח, אולם באיביי ניתן להשיג נאבה חדשה בקצת יותר מ-30$ (למעשה, אני רק זקוק לאישור סופי מהמכונאי שלי שזאת אכן הנאבה שאני צריך, ואני מזמין אותה).

במקרים אחרים, ניתן גם להזמין חלקים מחו"ל, לא דרך איביי. לא מזמן הלך אצלי הרדיאטור, ואצל היבואן רצו סכום מבהיל שנשק ל-3000 ש"ח. באמצעות חבר טוב הצלחתי להשיג בחנות חלפים באיטליה רדיאטור חדש ומקורי במחיר הנמוך בקרוב לאלף ש"ח מהמחיר בארץ, כולל עלויות המכס והמשלוח.

לגבי וריאטור: בארץ - באיזור ה-2,000 ש"ח בחברה. באיביי (תחזיק חזק!) - 70 פאונד לפני משלוח ומכס (ככה לפחות נסגרה המכירה האחרונה שראיתי, לפני שבועות בודדים).

קיט טיימינג (כולל רצועה, גלגלות ומותחנים) - היות ואינני זוכר במדויק, לא אנקוב בסכומים, אבל לשמחתך, גם פה איביי בא לעזרתך, ומאפשר לך למצוא את הקיט במחיר הנמוך בעשרות אחוזים מהמחיר בארץ.

אחת המעלות של הרכב הזה היא שהוא חולק חלקים רבים עם דגמים נפוצים של פיאט, ובינהם: פונטו, מריאה ובראבו. כך יוצא שניתן להשיג בארץ סט רפידות אחוריות של לוקאס (בהן גם משתמש היצרן), שמתאימות בין היתר גם לפיאט פונטו, במחיר "אסטרונומי" של 200 ש"ח, ויתכן שאף פחות. במחיר גבוה רק במעט תוכל להשיג גם רפידות קדמיות (אני השתמשתי ב-FERODO, אבל גם הלוקאס בסדר גמור).

מבחינת ניהוג, נוחות ועיצוב: שוב, הביקורת שלי מתייחסת ל-146ti, שכן ב-145QV מימיי לא נהגתי, אולם הן דומות מאוד במאפייניהן.

הגה מהיר מאוד שלרוע המזל יש לו קוטר סיבוב של סמיטריילר, בלמים מצויינים (ארבעה דיסקים, מקדימה 284 מ"מ) ונשכניים, נעימה מאוד הן לנהיגה רגועה והן להתגרזנויות. למעט מאוד מכוניות עם מערכת פליטה מקורית יש צליל כל כך יפה ב-7,000 סל"ד. יש כמה פאקים תכנוניים מבחינת הנדסת אנוש עליהם כתבתי כאן בעבר, אבל בסה"כ מדובר ברכב מצוין, שלמרות שנמכר מעל המחירון, עדיין מדובר בעלות מצחיקה ביחס לתמורה שהוא מעניק.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נא לא לצטט הודעה מעליך.

השאלה היא אם שווה לך להשבית את הרכב לכמה ימים (עד שאתה מוצא באייבי, עד שאתה סוגר עסקה, והכי הרבה זמן המשלוח עצמו) , בשביל לחסוך כמה מאות שקלים.

אם זה כמה אלפים אז זה כן משתלם (אפשר להשכיר רכב לכמה ימים) , אבל עוד הפעם, צריך לעשות את החישוב עלות לעומת תועלת.

Golf 1.6 DSG 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכן אני נערך מראש, וכאשר מגיע טיפול שידוע לי שאני אצטרך בו חלקים מסויימים, אני מראש מחפש אותם באינטרנט.

תודה לאל, בינתיים עוד לא נאלצתי להעמיד את הרכב אפילו ליום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5552 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...