Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דעה לגבי אלפא 147

itamareiny
שימו לב! השרשור הזה בן 5539 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חבר'ה,

בן משפחה שלי מעוניין ברכב ראשון ואני הכוונתי אותו לכיוון הצרפתיות הקטנות למיניהן,

הוא ראה אלפא 147 ונדלק,

רציתי לשמוע חו"ד לגבי דגם הרכב משנת 2002,

היצע המנועים לפי מה שאני מכיר זה 1.6 ו2.0 סוגי גיר סלספיד וידני,

מצריכת דלק, מחלות כלשהן, מחירי חלקים (מכיר שהם יקרים, עקב מעט יחידות יחסית) ובכלל איך לדעתכם הוא יסתדר עם הרכב כרכב ראשון?

הערה:

קראתי את הדעות בשרשורים קודמים על הרכב ומצאתי רק תשובות חלקיות.

תודה מראש.

ליום יום: Alfa Romeo 147 2.0 TS 2002 with 4 Koni & 30mm MAD lowering springs

לאישה: Alfa Romeo Mito Multiair 135HP 2014

לנשמה: Lancia Delta GTi.e 2.0 16v

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

על קצה המזלג:

ניתן למצוא שלושה דגמים: 1.6 105 כ"ס, 1.6 120 כ"ס ו-2.0 150 כ"ס. טוב, יש גם GTA V6 3.2, אבל היות ולמיטב ידיעתי הגיעו לארץ רק חמש כאלה, אני מניח שלפחות עבור אותו בן משפחה הדגם הזה לא רלבנטי.

את השניים הראשונים ניתן למצוא בידני בלבד, את האחרון ניתן למצוא בד"כ עם גיר רובוטי (יש גם מעטות ידניות, והן בד"כ זוכות לביקוש גבוה במיוחד).

ה-120 כ"ס מצויידת בבקרת משיכה, ה-150 מתהדרת בבקרת יציבות, ולשני הדגמים האלה יש בקרת שיוט.

צריכת הדלק די ממוצעת בנסיעה רגילה, רק קח בחשבון שקשה מאוד לנסוע מנהלתית ברכב כזה. אם ההגה לא יטריף אותך, תהיה בטוח שצליל המנוע בסל"ד גבוה יגרום לך להשפריץ ניטים.

התנהגות כביש חדה מאוד, ועדיין רכה מספיק כדי להתנהל באלגנטיות ביומיום.

ללא ספק, ה-147 תהיה הרכב הבא שלי.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי אלפא 147 מנוע 1.6 (120).

קניתי לפני שבוע וחצי , הרכב נוח ,הגה סופר מדויק , צליל מהמם , בקיצור אוטו אוטו כמו שאומרים .

צריכת דלק אצלי בתוך העיר זה 1-9 לערך , תלוי ברגל ימין שלך , ואני עוד גר בחיפה עליות ועליות.

רק תחפש אחת שלא עברה התעללות .

בהצלחה.

אלעד אני אשמור לך על הרכב שלי !

האלפא מוכנה....

ואתה??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות המהירות,

עד עכשיו נשמע לי שאני אכוון אותו לכיוון ה1.6 120 כ"ס ידנית,

אין לה כל מיני מחלות מיוחדות במינן אשר ספציפיות רק לה?

ליום יום: Alfa Romeo 147 2.0 TS 2002 with 4 Koni & 30mm MAD lowering springs

לאישה: Alfa Romeo Mito Multiair 135HP 2014

לנשמה: Lancia Delta GTi.e 2.0 16v

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד אני אשמור לך על הרכב שלי !

תודה, אבל ממנוע 2000 אני מוכן לעבור רק למנוע 2000 - לפחות :wink:

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד בהצלחה בחיפוש.

מחלות - משולשים עליונים תחתונים - וריאטור .

אין משהו מיוחד.

רק חפש מישהו שיש לו היסטורית טיפולים והכל יהיה בסדר .

האלפא מוכנה....

ואתה??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנהיגה קצרצרה על ה147 1600 120 כ"ס , התרשמתי מאוד

הההגה באמת מדוייק מאוד והסאונד ממכר, בסל"ד גבוה היא מרגישה מאוד נח והגיר סבבה

לסיכום, מצאתי את עצמי נהנה לנהוג עליה לא פחות מכל רכב מוגדש אחר שנסעתי עליו

אוטו כיף

בן

נ.ב- הוא גם יפה חיצונית מבחוץ והפנים מסודר יפה

BENJ:

נ.ב- תיתפלאו מה סיאט איביזה 100 כ"ס יודעת לעשות

ROY:

אני באמת מתפלא. קפה אולי?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד בהצלחה בחיפוש.

אני את המיוחדת שלי כבר מצאתי. עכשיו אני רק ממתין שהמחירון שלה ירד עוד קצת, שהבעלים הנוכחי שלה ירצה למכור ושלי יהיה קצת כסף כדי לקנות.

היות ואני מכיר היטב את בעל הרכב ויודע שהוא אינו מתכוון למכור בתקופה הנראית לעין, אני מרשה לעצמי להיות רגוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שקצת הגזמת עם הדימוי, יש מן האמת בדבריך.

ה-147 זכתה לציון לא מחמיא של שלושה כוכבים במבחן הריסוק האירופאי.

אישית, ממני זה לא ימנע מלרכוש אותה. אם כבר למות, לפחות שזה יהיה עם חיוך על הפנים.

מה שיותר מעניין אותי זה שמשום מה הנקודה הזאת שבה ועולה כל אימת שמישהו שואל ספציפית לגבי ה-147. אני לא טוען שמדובר בשיקול זניח, ומאידך, נשגב מבינתי להבין מדוע כל אותם טרחנים אינם מעלים את הטיעון הזה כאשר בא אדם ואומר שברצונו לרכוש סיאט איביזה, טויוטה קורולה או עוד שורה ארוכה של דגמים נפוצים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד, כי האיביזה והקורולה האלו מיושנים.

האלפה היא מכונית מודרנית שבתקופה שיצאה (2001 נכון ?) המתחרות כבר השיגו 4 כוכבים עם ציונים גבוהים,

ולא 3 עם ציונים נמוכים.

מחברה כזאת שממתגת את עצמה כספורט-אלגנט ציפו להרבה יותר בנושא.

DS 7 CROSSBACK 2019

2019 PEUGEOT 308 GTI

2006 PEUGEOT 307 XT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו, חיכיתי לראות מי יהיה הראשון שיקפוץ עם הטיעון הזה.

אתה באמת חושב שלא שמתי לב לשנות הייצור? אז קודם כל, ה-147 יצאה לראשונה ב-02', והמכוניות שהבאתי כדוגמה הן משנתונים אומנם קצת יותר מוקדמים, אבל מדובר בהפרש של 2-4 שנים, כך שניסיתי להביא דוגמאות כמה שיותר קרובות. צורמת בעיני העובדה שדווקא האיביזה, הצעירה יחסית (00'), המשתייכת ל-VAG, השיגה ציון שכזה, בעוד שאחד מעמודי התווך של VAG זה הבטיחות (להזכירך, הסלוגן שלהם בשנות ה-90' היה: "לו כל דבר בחיים היה בטוח כמו פולקסווגן-אאודי").

זה לא שלא יכלתי להביא דוגמאות אפילו עדכניות יותר כמו השברולט אביאו או שאר זוועות אחרות, פשוט אני מתבייש לשים אותן בכפיפה אחת עם מאסטרפיס כמו ה-147.

מעבר לכך, תסכים איתי שבין אם זאת אביאו, איביזה או קורולה, מדובר בדגמים שלצערי נפוצים כאן פי כמה עשרות מונים מה-147. עדיין, לא ראיתי מישהו שנמנע מרכישתם עקב העובדה שציוני הריסוק שלהם לכל היותר משתווים לאלה של ה-147.

ולסיום: אלפא רומיאו אכן ממתגת את עצמה כספורט אלגנט. אינני יודע האם יצא לך אי פעם לנהוג ב-147 (או כל אלפא אחרת, לצורך העניין), אבל אני בטוח שאם כן היית נוהג, ודאי היית מגלה שהיא אינה מביישת את המיתוג של עצמה. סלח לי על כך שאינני מוצא מה בין ספורט אלגנט לבין ציון במבחן ריסוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטיעון הוא נכון ומדוייק.

הרכבים מיושנים בהרבה, לא מגיע להם השוואה עם ה-147 בכלל.

לשם השוואה נכונה, תחפש רכבים מאותו סגמנט ושיצאו באותה שנה בערך של ה-147 (אבאו כמובן שלא נחשב, תחפש משהו נורמלי)

לגבי האיביזה, היא סופר-מיני, והוצגה בערך בשנת 93', אין יותר מידי מה לצפות מזה.

מתיחת פנים מקיפה היא עברה בשנת 00', ואני מאמין שבין היתר עודכנה הבטיחות, וכפי שנראה במבחן הריסוק זה לא היה מדהים.

כן ה-147 היא קומפקטית מצויינת, וכמובן שלא מביישת את הפירמה,

פרט לנושא הבטיחות.

DS 7 CROSSBACK 2019

2019 PEUGEOT 308 GTI

2006 PEUGEOT 307 XT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5539 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...